Povrchovy matrac... Bolest krizov pocas spanku

Ahojte... Nenormalne ma bolia krize pocas spanku a to mame relativne kvalitne matrace, tak neviem ci su uz vylezane alebo som uz stary :) Premyslam nad moznostou prikupit povrchovy matrac s pamatovej peny o hrubke cca 10 cm. Co poviete pomohlo by to, alebo ma ho niekto, aka je osobna skusenost. Popripade ako ste vyriesili podobny problem vy. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Treba si dať napraviť chrbticu.
Odpovedať
@glico87 ak mate kvalitny matrac, tak v tom problem nebude. Skus radsej ist na masaz a uvidis, ci ti to nepomoze.
Odpovedať
@glico87 zalezi aj, ako spis, ak na bruchu a mas maksi matrac, tak to moze byt problem.. Ani ta pamatova pena nie je vhodna na spanie na bruchu.. Ak spis na chrbte, ci na boku, tak by pomoct mohla. Ale riesila by som na tvojom mieste aj masaze, ci fyzioterapeuta, nemusi to byt matracom..
Odpovedať
Profilova fotka
Taktiez suhlasim s tym, ze najprv sa objednat na masaz alebo k nejakemu dobremu fyzioterapeutovi a az ked to nepomoze, tak kupovat povrchovy matrac.
Odpovedať
@glico87 od madraca to asi nebude ak je kvalitný, asi chýba pohyb a cvičenie aby sa stavce stále ohýbali, masáž pomôže len na stuhnuté svalstvo, takže zdravšie je stále sa pohybovať, napr. i rýchla chôdza s palicami
Odpovedať
Profilova fotka
@glico87 osobna skusenost, pomoze neurolog :)
Odpovedať
sup sup k doktorovi, moze byt problem uplne inde ako v madraci
Odpovedať
@glico87 @majkoj Tiež mám osobnú skúsenosť, že pomohol až neurológ. Ani ortopéd, ani masáže, ani fyzioterapeut. Asi ale závisí od zdravotného problému.
Odpovedať
@glico87 Mne pomohol antidekubitný matrac.
Odpovedať
@mesarosanton úžasná rada! Môže mať hernie platničiek, v žiadnom prípade bez MR vyšetrenia žiadne chiropraktiky! Návšteva neurológa nebude na škodu
Odpovedať
Profilova fotka
Pre istotu skontroluj aj postel, ci nieco neruplo. Na jednom hotely ma po tyzdni ohromne rozboleli krize. Ked som hladal pricinu, zistil som ze postel musela byt zlomena a niekto ju opravoval. Matrac tym nebol uplne vodorovne, ale nebolo to vobec citit. Akonahle som sa presunul na druhu stranu(manzelska postel) vsetko bolo v poriadku.
Odpovedať
Profilova fotka
@glico87 aj relatívne kvalitný matrac môže byť príliš mäkký.....príliš tvrdý je málo pravdepodobný.....treba vyskúšať spánok na tvrdšom podklade.....okrem toho pomôcť môžu najviac správne cviky
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj Mne nepomohol ani neurolog. Až neurochirurg.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren ale vsak ano mne pomohol neurolog tym, ze ma poslal k neurochirurgovi :-D
Odpovedať
problém som mal aj ja, aj matrac sme vymenili kúpili sme drahší, kvalitnejší jak predtým čo sme mali a bolesti neprestali. Po dlhšej dobe som to už ale nevydržal a išiel som na neurologiu a hneď som vedel kde je problém :-D Chrbtica dostávala v práci zabrať a niekde sa to prejaviť muselo 8-(
Odpovedať
@glico87 Tiež som mala podobný problém, doobeda do 11:00 som sa nevedela vystrieť, čo ma bolel chrbát, celý stuhnutý a to nemám ani 30 rokov =-) ......dala som preč veľký vankúš, a odvtedy všetko super, mám už len malý vankúšik. Párkrát som skúsila vankúš vrátiť a do dvoch dní ma bolel chrbát zas. Odporúčam vyskúšať, ale vydržať s tým trochu dlhšie, nie po prvom dni to vzdať lebo je to nepohodlné. :-)
Odpovedať
@glico87 :) To akože čo je dnes relatívne kvalitný matrac, resp. aj kvalitný matrac? Mňa síce chrbtica nebolievala, ale náhodou som objavil čaro spánku na podlahe (nie, nebol som ožratý :). V byte máme normálnu starú plávačku, na tom koberec a na tom ja :). Normálne sa zobúdzam sviežejší a taký živší, okrem toho pri vstávaní zo zeme ráno si urobím taký základný telocvik, nie je to ako len spadnúť z postele. Telo sa musí pri spánku prispôsobovať a nachádzať nové polohy, napr. nevydržíš dlho v klasickej postelovej polohe na boku, lebo ležať na tvrdo na bedrovom kĺbe začne byť po istom čase omínavé a bude ti rušiť spánok, všimol som si, že telo má tendenciu akosi automaticky zaujímať polohu, ktorá je blízko tzv. stabilizovanej polohe. Zatiaľ to praktikujem len niekoľko mesiacov, uvidím, čo prinesie zimné obdobie a väčší chlad odspodu. Ale v lete je to vynikajúce, v tých najväčších horúčavách prehodím cez seba namočenú a vyžmýkanú osušku namiesto paplóna a netreba ani klímu :).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@cielo33 a ako ste poriesili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?