Postel od Blanářa - je ekokoža kvalitná?

Ahojte, chcela by som sa poradiť: zháňam čalunenú posteľ, čo - to som už popozerala, aj naživo, chvíľu som bola rozhodnutá pre posteľ od Finesu v ekokoži, no našla som českého výrobcu Blanář, tiež posteľ v ekokoži (konkrétne to bola posteľ Monaco). Vedel by mi niekto dať feedback ako sa tento materiál správa po rokoch používania? Videla som už všelijaké sedačky a kreslá, ako vyzerali po čase... pozn.: výrobky od Finesu sa tu riešia dosť, na Blanářa som ale nenašla objektívne recenzie - že by boli až takí dobrí?? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@katie999 - mam postel od finesu (myslim ze Lipari) a lepsiu postel som zatial nemal. Spi sa na nej perfektne. Jedine minus vidim v tom, ze by mohla mat vyssie nozky, aby sa pod nu spratal aj vysavac. Od blanara mame gauc, a tuto kupu dost lutujem. Veduca vydaja stravy si to sice presadila, ale po roku uz pinda ze molitany su vysedene. A to tam sedi 50kg osoba, ja telku nekukam :) PS: este ak mate macku, tak ekokoza nie. Nas mico tuzobne pokukuje po Finese a ekokoza s pazurikmi je velmi zla kombinacia. Pricom skrabadlo je asi 50cm vedla. Spalna je teda tabuizovana zona, ale neda sa to ustrazit non-stop.
Odpovedať
@katie999 ekokozu nikdy. nemam teraz moznost odfotit jednu obcasne pouzivanu sedacku, ale je to des a hruza.
Odpovedať
Profilova fotka
Skúsim tu dať reakciu s inej diskusie, ktorá sa hodí aj tu.... 🙂 Pracujem veľa rokov v nábytku a preto skúsim poradiť. Najdôležitejšie by malo byť aby sme spali kvalitne, zdravo . A tu nastáva prvý problém... Väčsina z vás nakupuje na základe emócií čo je prirodzené... Posteľ musí byť " najprv" pekná... Ale krása nemá často krát nič spoločné s kvalitou..!!! Najviac predávané postele sú čalúnené a práve tie sú to čo sa týka zdravého spania na to mizerne. Základom týchto postelí je drevotriesková doska (DTD), ktorá sa vyrába z drteného " odpadového, recyklovaného" dreva. To sa spája lepidlami pod tlakom a tieto dosky sa narežú podľa typu a rozmerov postelí. Ďalší proces nastáva lepením pien a látok k doskám ( proste bohužiaľ chémia). A aby toho nebolo málo každá látka, koženka má inú štruktúru, kvalitu. Časom blednú, rozpadávajú sa a bohužiaľ aj prach a roztoče sú ich súčasťou. Tak potom čo mám kúpiť si poviete..? Skúste sa zamyslieť prečo je v teraz toľko alergií a zdravotných problémov..? Aké postele používali naši rodičia a starí rodičia..., Výsledok je jasný... Ak ste boli niekde na zámku, alebo hrade, tak je každému jasné o čom tu píšem...? Sú tam masívne postele staré niekoľko storočí a sú ešte dnes funkčné....!!! Pre viac informácií mi kľudne napíšte, alebo volajte ....
Odpovedať
@jukis k tomu clanku by som povedal len tolko ze autor urcite zje vsetko len doma vypestovane bio a odchovane maso vo vlastnej mastali. Alergie z drevotriesky tak to moze napisat len clovek s podpriemernym iq. Ja narozdiel od neho postele nejem. Porovnavat ekokozu na posteli a na sedacke je obrovsky rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
Určite nie som totálny eko... Ale spať na niečom 5-8 hodín denne a nezaujímať sa ako tom naozaj je sa mi zdá povrchné... Ak si naozaj myslíte že použité lepidlá sú v pohode, choďťe si nejaké kúpiť a otvorte si ich na noc k posteli. Určite budete mať " pekné sny" a neskôr skončíte na pľúcnom...
Odpovedať
@jozefsv a chodi len v rucne sitych krpcoch a lanovej koseli
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?