Podľa čoho máme vybrať matrac?

Mame polohovatelny rost teda kvoli mne mam reflux no ale vovbec netusim podla coho vybrat matrac kedze nazory sa lisia..mavam bolesti chrbta..nemam sice nalez ale tuhne mi svalstvo od stresu a od prace lebo sijem..hlavne krcna a hrudna chrbtica ..no v podstate uz cela..takze by som potrebovala mat kvalitny spanok kde si moj chrbat naozaj oddychne...ortopedicke ,zonove, ci s pamatovou penou? Tie su vacsinou makke a vraj na chrbat je lepsi tvrdsi...
Odpovedať
@danielkadandy Pozri MPO matrace tam mas vsetko popisane ako si vybrat matrac. Urcite ti pomoze v orientacii.Matrac treba aj podla vahy cloveka ktory to bude použivat.
Odpovedať
Profilova fotka
@danielkadandy na toto ti treba fyzioterapeuta a uvolnovacie cviky na svalstvo, dlhodobo. Ziaden matrac ti nepomoze ked mas chrbticu ztuhnutu este si do postele ani neprisla, ani keby bol zo zlata.
Odpovedať
@danielkadandy súhlasím s tým, čo napísala @maslenka47 a ešte naviac treba odstrániť príčinu stresu ;-)
Odpovedať
Hej ved jasne na tom chcem urcite popracovat..chapem ze matrac mi neodstani bolesti len by som nechcela ani aby ich zhorsoval a mozno trochu pomohol samozrejme v ramci moznosti :)
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne si vybetaj z matracov urcenych na polohovatelny rost nie kazdy to zvladne. Dalsie kriterium je tvrdost a to podla vahy.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme tieto. Ja mám vyskocene platničky a spí sa na ňom parádne. Aj ráno sa mi lepšie vstáva. 😀 http://matrace.spi-sladko.sk/matrace-...
Odpovedať
jednoznacne by som zvolil nejaky zdravotny matrac, ktory je urceny na polohovatelny rost. a ostatne uz treba vyberat podla toho, ze treba chodit a skusat matrac, ktory ti najviac bude vyhovovat
Odpovedať
@danielkadandy mne tiež najviac vyhovuje tvrdší matrac a to mám tiež problémy s chrbtom. Treba len pobehať a poskúšať. Tak najlepšie vyberieš
Odpovedať
osobne by som si napriklad cisto penovy matrac asi nekupil. skor by som siel po tych pruzinkovych ale byvaju take pol na pol. radsej zvolit tvrdsi matrac a ked tak tak na vrch este ten ochranny, ktory moze tvrdy pocit trocha sprijemnit a zmakcit
Odpovedať
V poslednom case v mojom okoli viac ludi nakupilo matrace z lidlu a celkom chvalia a dokonca niektori ich uz maju aj par rokov a bez problemov ked mi ich ukazovali co som bol prekvapeny . A nadruhej strane matrace od materaco po par rokoch u viacerych sklamanie ,ze neviem ci polavili na kvalite? :-S
Odpovedať
@dodik13 to myslis vazne, ze ludia kupuju tam matrace? Fuha, vcelku odvaha! Neverim, ze by boli nejake extra kvalitne! My sme kupovali matrace v obchode specializovanom priamo na to a tam som si bola aspon ista, ze platim za kvalitu a ze ten matrac mi aj nieco vydrzi!
Odpovedať
@zemie pojem kvalitny madrac je dost relativny. Madrac ma byt predovsetkym pohodlny a hygienicky. O pohodli rozhodne uzivatel a o hygiene take vseobecne pravidla. Nech by si mala akokolvek vyspekulovany madrac, ak nevyhovuje tvojej vahe a osobnym prefernciam, je to zly madrac aj ked stal dva litre. Ak sa dobre vyspis aj na madraci za 80€ tak su to dobre investovane peniaze. A k tej hygiene, nech robis co robi, tak sa ti tam casom nastahuju roztoce, madrac nasiakne potom, prachom, materialy degraduju. Obcas výrobcovia sice davaju "dozivotnu" zaruku ale odborníci na hygienu a ortopedovia odporucaju po 10 rokoch madrac vymenit. A vymienat madrace po 500€ za kus viac zaboli ako vymenit madrac za stovecku, dve. Moj predchadzjuci madrac stal pred rokmi nieco malo cez tri stovky, aj dozivotnu zaruku na neho mam, aj pohodlny bol celkom dlhy cas a napriek tomu sa po nejakých 8 rokoch pouzivania dopracoval do stavu, prepoteny, prelezany, nepohodlny. Teraz som kupila taky co stal 105€ a haja sa na nom vyborne a ked sa zas dopracuje do stavu prepoteny, zapraseny, nemusi byt ani prelezany, pojde z domu a nahradim ho novym.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ano to je pravda, suhlasim s tebou. Len co sa tyka toho lidla, tak tam ti nikto nevie ani poradit pre koho je dany matrac urceny. Ci aj pe 150kg alebo iba pre 80kg.
Odpovedať
@zemie ale je to napisane na stitku ;-)
Odpovedať
@zemie Na specializovane obchody sa mozem vykaslat. Sam som videl aku maju marzu + ake maju naklady na najom +ine veci a tie veci zbytocne navysuju ceny a potom matrac co ma realnu nakupnu cenu 100e u nich stoji 180 a viac . Najlepsie akcie mal nedavno jisk. Znackove matrace mal na nich zlavy 40 az 60 percent a z realnych cien -nie z navysenych ked mozem porovnat :-)
Odpovedať
podla nosnosti, povrchu, vyplne a velkosti. velmi dobre su matrace s kokosovou vložkou. Sami ich mame a su velmi dobre. .
Odpovedať
Ked sme kupovali nove matrace, niekde som sa docital, ze cim je clovek starsi, tym maksi matrac je mu pohodlnejsi. Matrace su rozdelene na tie, ktore potrebuju rovny rost a tie, ktore mozu ist aj na polohovatelny rost. Myslim ze pruzinovy alebo matrac z kokosovou vrstvou na polohovatelny rost nedate. Dalsia vec je samotna tvrdost, je to odstupnovane tusim od 1 po 7 pricom 1 by mal byt najmaksi. Tato tvrdost je velmi diskutabilna vec, pridete do predajne, skusite matrac s tvrdostou 3/4 a zda sa vam byt super, pridete domou a je ako blato, je to sposobene rostom. Mali sme postel z pevnym latkovym rostom, vymenili sme ju za postel z lamelovym rostom a hnus, mal som pocit ze som zaboreny ako nikdy predtym. Najlepsie kupovat matrac na mieste, kde ho mozete dostatocne vyskusat. Cital som rady odbornika na spanok, treba matrac skusit na roste aky mate doma, treba si lahnut na chrbat, a ak ani po dvadsiatich minutach nebudete mat tuzbu otocit sa na bok, alebo menit polohu, je to ten spravny. Ak by clovek spal 8 hodin denne znamena to, ze na matraci travite tretinu zivota, co je pre telo a chrbat velmi dlhy cas
Odpovedať
podla jeho zloženia, nosnoti a vyplne. Idelane nejaky zdravotny, aby sa dobre a pohodlne spalo. Taky isty by som potom zvolila aj pre deti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@danielkadandy Matrac je už asi vybratý, ale pre ostatných odporúčam tento návod: https://www.barige.sk/ako-vybrat-matrac/ 😄 mne s výberom veľmi pomohol, sú v ňom fakt všetky informácie o nákupe matraca
Odpovedať
@michalc2 to tu robis nenapadnu reklamu alebo plnis nejaku vyssiu misiu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak môžem...Dobrý matrac rieši veľa problémov, ale určite sa nevyberá len na základe jednej, alebo dvoch aspektov...Skúsim narýchlo... Zdravotné problémy sú skoro najdôležitejšie, ale nasleduje typ roštu(to máte), akú posteľ máte, hĺbka uloženia matraca, výška, váha klienta. Nasledujú skúsenosti zo starým typom, aby sa dalo vyhodnotiť pohodlie pri spaní. Dokonca sa rieši aj váš partner, aby ste pri spaní mali spolu rovnakú výšku spania. Neskôr individuálne vlastnosti pien na organizmus. Je toho veľa aby ste pomoc hľadali u" laikov" ktorý chvália ten svoj matrac a nemajú vaše zdravotné problémy, váhu, výšku, rošt, posteľ aj partnera. Preto skúste rady odborníkov ktorí sa tým živia a nerobia konkrétnu reklamu firmám a výrobkom....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?