Matrace Ikea

Zobraz úvodný príspevok
AHojte, zvazujem vyuzit ponuku v Ikea na matrace ktoru maju do stredy. Neviem ale ci su tie madrace od nich kvalitne a dobre. Maju sice 90 dni na odskusanie ale predsa by mi pomohlo ak mi ste mi poradili vy ktori mate s nimi skusenosti. Ako sa Vam na nich spi? ste spokojni? alebo uz by ste nekupovali? Dakujem za kazdy nazor a postreh.
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte chcel by som to tu znovu trochu otvoriť. So snúbenicou chceme kúpiť matrace a hľadáme niečo čo vydrží ale nie príliš drahé (150€ max.) Dúfam, že nie som príliš optimista. Dočítal som sa že taštičkové matrace sú jedny z tých lepších a celkom mi aj dáva logiku, že pružina, ktorá je z pevného materiálu, z kovu asi má celkom dlhú životnosť. No lenže sme boli v Ikei a skúali sme jediný taštičkový matrac HÖVÅG za 140€. Na ležanie mi bol super na to krátke skúšanie. Akurát keď som si sadol tak to bolo mäkšie. Povedal som si ok, váha sa rozložila na menší počet pružín. No presadol som si zo stredu na miesto pri hlave a tam som cítil že to je tuhšie. Preto mi začalo vŕtať hlavou, že to je už preležané a tak som sa zarazil, že už som nebol tak presvedčený o kúpe. Má niekto skúsenosti s matracmi z IKEI, myslím dlhodobé skúsenosti. A ak sa dá tak napísať aj čo to bolo za matrac lebo povedať neodporúčam v žiadnom prípade a pritom ste mali matrac za 60€ nie je relevantná odpoveď. Ďakujem :)
Odpovedať
Sice ma stal 500 ale 3 roky a super je tam zaruka 20 rok na prelezanie
Odpovedať
Profilova fotka
@janullo36 500€ jeden matrac?? =-) =-) Nie je to trošku veľa??
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam z IKEY ale nepruzinovy tak neviem ci mozem radit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikol_brundova tak trošku áno, ale ten matrac dáva pocit, že stál kopu peňazí, teda musí byť dlhodobo zdraviu a komfortu prospešný... Inak pozrel by som, ako sa bude vybavovať reklamácia po nejakých 15 rokoch
Odpovedať
každý môže radiť ide o skúsenosti s konkrétnymi modelmi. Ja osobne chcem čo najviac muziky za čo najmenej peňazí ako som už písal do 150€ za matrac čo myslím je už dosť nepotrebujem platiť za dormeo 600€ preto zvažujem ikeu pretože má zväčša fajn vyhotovenie za rozumnú cenu. chcem ale vedieť ako na tom sú s matracmi, pretože nábytok síce môžu mať fajn ale matrace nemusia stáť za veľa.
Odpovedať
Profilova fotka
@prirodokochac tak to verím že dáva ten pocit však už tá myšlienka že stál 500€ by vo mne vyvolala ten pocit že je zdraviu prospešný:-) To by som sa pozrela aj ja, ale myslím že pri takom drahom matrace by mali všetko hneď vyreklamovať
Odpovedať
Nakoniec sme kúpili v Jysk-u penové za 160€/kus. Má to ale 25 ročnú záruku, takže keď to preležím tak im to pôjdem obúchať o hlavu :-p Ďakujem za postrehy :)
Odpovedať
@gondil oboje su svedske firmy, kvalita bude podobna, aj ked su to tie lacnejsie .
Odpovedať
@gondil len ci to obuchanie pomoze :D :D
Odpovedať
Profilova fotka
@gondil 25 ročnú záruku? tak to potom bola výhodná kúpa.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gondil Čo považuje jysk za prelezanie? Koľko %?
Odpovedať
Profilova fotka
@thorin citujem z ich stranky "Pri penových matracoch naše záruky garantujú, že penová náplň nestratí svoju pružnosť za normálnu hranicu poklesnutia peny." :-D
Odpovedať
@gondil my máme pružinový HOVAG z Ikey, dvojmatrac na manželskú posteľ za 300 Eur a sme s ním spokojní
Odpovedať
Profilova fotka
@gondil to sa mi nechce az verit ze na matrace mas 25 rocnu zaruku
Odpovedať
Profilova fotka
to ta tie matrace aj preziju asi :-D (ale nee, zartujem :-D )
Odpovedať
Vsak ale mat 25 rocnu zaruku na matrece to je uz aky luxus. Vsak to budes stale davat len na reklamacie a budes mat stale novy a novy matrac:-)
Odpovedať
@agnessca len neviem ci to nie je tak, ze si za tu vyssiu zaruku musis priplatit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, mame matrac z Ikey, nejaky cas bol "zapach novoty" dost intenzivny. Horsie je, ze uz aj ked ho prestalo byt citit, tak ked spim priamo na matraci bez vankusa, boli ma rano hlava, mam zapchate vsetky dutiny a uplne opuchnute oci. Syn rovnako. Nemate niekto podobnu skusenost? Rozmyslam dat to niekam otestovat.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nevadí skúsim niečo napísať z praxe človeka, ktorý pracoval pre výrobnú firmu a zároveň ešte v obchode. Je ťažko porovnávať matrace na základe skúseností takto písaných vami....Prečo..? Jedni píšete, že predtým ste spali na válendách a teraz je vám super na matraci za 80 eur....! Ani sa vám nedivím, keď celá válenda toľko stojí a ešte v dnešnej dobe keď si ich niekto kupuje ( ťažko pochopiť) je to neuveriteľné.Matrace sa zase majú vyberať podľa typu, kvality materiálu, výšky, váhy človeka......NIE Z AKEJ FIRMY ich kupujete. Navyše tu chválite, alebo haníte spoločnosti, ktoré z vaším laickým komerčným výberom nemajú nič ! Preto sa naozaj snažte si dať poradiť u odborníkov, alebo špecializovaných centrách ako od "mamičky na materskej,ktorá ani nevie rozoznať materiál z čoho je matrac vyrobený a má navyše 50 kg a vy chlapi často krát 100 a viac...
Odpovedať
@jukis ak môžem poprosiť názor na Jelinek,tam som práve zadávala aj hmotnosť respektíve 80-110 kg. dík.
Odpovedať
Profilova fotka
Anatomicky tvarované super, ale ak máte chladnejší byt trochu by som rozmýšľal ináč...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 Mne ako človeku z praxe nejde o hodnotenie výrobcu.... Na vhodnosti matraca je veľa premenných ako je váha, výška, zdravotný stav.... Takto ani neviem čo chcete porovnať a komentovať...
Odpovedať
naše sme kupovali v Sconte a sme spokojní. Máme klasické penové. Nie je nad klasiku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nerobim si iluzie o 25 rocnej zaruke, isto to maju nejak osetrene nejakymi malymi pismenkami. Za tu cenu ked vydrzia 10r tak budem rad. Nabuduce ale asi skor podporim nejaku slovensku vyrobu, nasi teraz kupovali slovenske matrace za dobru cenu a spokojni su. Matrace mame zatial 3r. a celkovo sme zatial spokojni. I ked polovicke sa zda, ze je ten jej uz nejaky maksi. Myslim ale ze vela zalezi aj od rostov, ja mam uplne obycajne lacne lamelove a uz su aj ciastocne znicene. Postel mam masivnu dubovu, rucne robenu tak tie ubohe rosty s tym moc nepasuju, budeme ich isto casom menit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Boli sme v predajni lebo sme kupovali matrac na postel pre synatora a pytali sme sa na tu zaruku. Odpoved bola ze nech ich kludne donesieme, ze obratom nam daju ine, ked si vyberieme a reklamaciu tych starych budu uz oni riesit s vyrobcom, a ze uz sa tam neriesi nic take ze reklamacoa neuznana. Jednoducho ako som pisal led to pridem reklamovat, tak mi hned daju druhy matrac podla vyberu. Uvidime teda ako to realne bude vyzerat ked ich budeme menit co asi budeme lebo uz mam miesti aj ja pocit ze ten matrac nedrzi ako by mal.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Update k zaruke na matrace z Jysku. Po 6 rokoch sme zhodnotili, ze tie matrace uz nie su co byvali. Oprali sme potahy, zabalili do folie, zaniesli do predajne, rovno sme vybrali ine matrace a cau. Ziadne meranie a skumanie materialu, vlastne tie matrace ani nevideli. Casom pojdu asi do hostovskej izby a my zainvestujeme mozno do niecoho ineho. Kazdopadne doma su 2 nove matrace bez zbytocnych reklamacnych peripetii.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?