Manželská posteľ a podlahové kúrenie

Prosím Vás aké máte skúsenosti s manželskou posteľou s úložným priestorom, bez úložného priestoru a podlahovým kúrením?
Odpovedať
1
2
Dobra otazka, mna by to tiez zaujimalo, akurat ideme robit podlahovku do celeho domu, vseobecne by mala byt teplota nastavena v spalni na mensiu hodnotu ako v inych izbach, co sa tyka hadice v podlahe, neviem ci sa ma vynechat pod postelou, ked je ulozny priestor na zemi polozeny, my mame taku postel...tak neviem
Odpovedať
Profilova fotka
@romcovw - urcite nic nevynechavat. Ak chces mat v spalni o 2 stupne menej, priskrtis okruh na rozvadzaci....
Odpovedať
to je jasne,ze priskrtim, nie som technicky analfabet 😄 ale myslel som, ze ci nie je postel napriklad take miesto ako kuch.linka, kde sa tiez vynechava, niekto dava aj tam hadicu alebo napriklad pod chladnicku sa nedava logicky
Odpovedať
Profilova fotka
@romcovw - staci ze chladnicku presunies a vybavene... Stavebne najjednoduchsie je urobit podlahovku v celej miestnosti, aj pod linkou ( a chladnickou). zabudovana s tym problem nema, dole pod nou je odvetrany sokel, linka je 8cm nad podlahou. Volne stojaca? kolieska, nozicky, izolacia. Pre kuchynsku linku plati to iste. Nerobil som jednu podlahovku (navrh aj realizaciu), vratane kupelne pod sprchovym kutom. Samozrejme, najdu sa ludia ktori to nechcu.... a najdu vymysleny dovod. Pripadne majstri sa tomu vyhybaju, lebo nevedia vyriesit problemove detaily (hydroizolacia, dilatacie). Jediny dovod, kde hada nedat je napr. ak tam bude krb (zaklad pre krb), komin a pod.
Odpovedať
@tesitura Pod posteľ nedávaj. Zbytočne kúriť pod niečim s čím v živote nepohneš.
Odpovedať
Kuch.linka je na nozickach odsadena od zeme, chladnicka je volne stojaca, neda sa uz presunut, lebo mam naplanovane miesto pre linku a obklad uz, urobena elektrika a omietky, takze aj pod sprchac? skoro vsetko si robim sam, kurenie idem robit so znamym, je to rekonstrukcia starsieho domu...krbove kachle budu v obyvacke v rohu. Diky za info teda 🙂
Odpovedať
@mgx veru tak, treba dat vsade ved sa robi len raz spalna spalnou vzdy nemusi byt. Skoda ze som nevedel o tom sprchaci, vsade krasne tepka podlaha a ked vstupim do sprchy kym nepustim vodu je citit rozdiel.
Odpovedať
@janopopovec a preto mam v sprchaci odporove droty koli komfortu. Vykurovacia sezona trva napr 4 mesiace a sprchujes sa cely kalendarny rok :-) Das do druheho domu :-D
Odpovedať
@ruren to je prosom vas pekne co za hlupu radu? @tesituta Podlahovka ma byt v celej miestnosti a to preto ze teplota ma byt jednotna. Nie, ze jeden meter ma teplotu 23 a druhy 17 lebo som tam nedal hada. Sak tam je postel. Takato hlupost jebakurat problem. Nasledne v konecnej podlahe, krutenie, praskanie, vyduvanie, nakolko bude ina roztaznost materialu. Rovnako je blbost davat pod okno zhusteneho hada.
Odpovedať
Mame rovnomerne v celej spalni podlahovku, postel s uloznym priestorom a nevidim v tom problem. Skor si neviem predstavit ze by tam podlahovka nebola. Kamarat na chate nedal podlahove pod gauc, lebo mu niekto ,,mudry" natrepal, ze pod nabytok sa nedava a ked tam clovek sedi tak citi chlad
Odpovedať
@tesitura všade v celej miestnosti, aj pod vstavanými skriňami, aj posteľou, aj linkou, aj chladničkou, aj do sprcháča.
Odpovedať
Zdravim.moja skúsenosť.. podlahová je dobra vec .kľudne do spálne.. ale s úložným priestorom niesom stotožnený.. u mňa už nikdy viac. Mám manželskú posteľ s úložným a keď sa kúri to je hotová pec ta posteľ.matrac horúci.. nedalo sa spávať.. preto som dal úložný preč a čisto iba rošt aby sa vetralo pod posteľou.. teda ak nemáte radi teplo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majko1989 teplovodna, alebo elektricka? Kolko stupnov mala voda?
Odpovedať
@rkorba To si dal dobre s tým vyhrievaním sprchy, horná kupelka je v pohode, tam to je teple aj tak, ked sa kuri prestupi z okolia, kedže sme na poslednú chvílu menili dispoziciu sprchača ostali v ložku rury teplej vody, sú izolované, no na spojkách trocha preráza teplo, takže sa ohreje. V dolnej je studená, no ta sa používa prevažne len ako WC.
Odpovedať
@janopopovec ja tam budem pustat prebytky z FV :-)
Odpovedať
Ja som daval vsade rury podlahoveho kurenia. V spalni pekne rovnomerne po celej miestnosti, este aj do satnika som to potiahol, napriek nazorom, ze naco, vsak je to mala miestnostka. Podlahove islo aj do sprchaca. V kuchyni som dal aj do miest kde bude kuchynska linka, akurat som mierne zvacsil rozostup rur. Jedine miesto, kde nie je podlahove je spajza. Je to miestnost, kde je nizsia teplota priamo ziaduca.
Odpovedať
@rkorba Ked to je zadarmo poteší ešte viac. :)
Odpovedať
@janopopovec aj spiralu v TC tym budem krmit, nech zbytocne nestartuje kompresor na TUV ;-)
Odpovedať
@rkorba Tú spirálu dáš jakú na DC alebo AC? koľko príkon ? A kolko zhltne taký odporák v kupleni watov pri normálnom kurení?
Odpovedať
@janopopovec ac a uz tam je ako bivalent 2kW. Odporak v kupelni ma tusim okolo 1kW zabudol som :-)
Odpovedať
@rkorba Aj som nad tým uvažoval no mne sa pri predaji prebytkov neoplatí , TC ohreje teraz TUV s faktorom 6. Takže eletrina naviac do špirál nech radšej ide von a točí v hodine. Ked budem riešiť zapojenie do hybridu s veternými turbínami a UPS uložiskom potom uvidím, zároven odhlásim FVE zo systému. My stále kurime podľa termostatu na 24 ,7 st. , také sichravé počko a malé dieťa v dome. Za včera zobralo kurenie 2kwh a TUV 3 kwh všetko z FVE. Spiráli sú fajn vec ked máš prebytky, bojler jednoznačne šetrí , a aj TC nemusí zapínať - a tu ide o životnosť kompresora čo je pri drahých strojoch veľká položka.
Odpovedať
@palo18 Aká hlúposť? Na kieho boha mi je kúriť pod posteľou, alebo vstavanou skriňou? A už len debil si dá kúrenie pod kuchynskú linku a pod vstavanú chladničku. Posteľ v spálni tak ako vstavanú skriňu nikto už v živote nepreloží, A pochybujem o tom, že nejaký idiot bude prerábať odpady, vodu a zásuvky, aby mohol pendlovať s kuchynskou linkou. Ja mám síce el. podahovku, ale aj keby som robil vodnú, tak na tie miesta určite by som trúbky nedal. A netrep tu somariny o nejakej rozťažnosti, lebo podľa tvojej teórií, by som už mal mať podlahu potrhanú ako vyschnuté pole po dlhotrvajúcom suchu.
Odpovedať
@ruren z akeho dovodu tam nedavat podlahovku? Z lakomosti? Z usetrenia nakladov na podlahovku? Z usetrenia nakladov na kurenie? Ja som dal uplne vsade a dal by som znovu, lebo za skrinami vznikaju niekedy aj plesne, alebo kondenz. Pod postelou mat zimu to je fakt komfort spanku a tie poprechladane kosti no super na starobu s reumou. Videl si niekedy ako je osadena vstavana chladnicka a na akom principe funguje? Cely svet su debili... 😀
Odpovedať
@originalx Kúp si poradnú posteľ s kvalitným matracom a nebudeš mrznúť. A čo ma spoločné princíp na akom pracuje chladnička, so zbytočnými trúbkami pod ňou? Keď si zbabral stavbu, tak jasné že ti bude plesnieť. A pod posteľou, aby mi prúdila voda? 🙂
Odpovedať
@ruren poriadnu postel chcem, len stoji od 2000€+ Chladnicka premiena teplo na chlad, takze teplo jej nevadi. Nekric hop kym nepreskocis. Na vela novych domoch sa tvoria plesne, ale v teple a v suchu sa nebudu vytvarat.
Odpovedať
@originalx A kto tu tvrdí že jej vadí teplo? Hovorím že je zbytočne dávať pod kuchynskú linku kúrenie a vstavaná chladnička väčšinou je jej súčasťou: A to je aká posteľ za 2000 ? Dôležité sú matrace a nie samotná posteľ.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosím vás kto poradí,máme posteĺ na nožičkách 9 cm,chceme vymeniť posteĺ,ale čo máme vyhliadnutú nožičky budú mať iba 3 cm,posteĺ bude s uložným priestorom,jasné máme el.podl.kúrenie.Vadí,nevadí? Ďakukem.
Odpovedať
Nie som odborník, ale vyhliadla by som si asi nejakú vyššiu posteľ v tomto prípade.
Odpovedať
@marta2610 To znamená, že pod celou posteľou je priestor 3 cm?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak som to aj ja pochopil. Príde mi to celkom zbytočné a nepraktické, takéto nízke nohy. Ani povysávať pod posteľou potom nehrozí.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?