Aké kvalitné matrace vybrať?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, neviete prosim poradit nejake kvalitne matrace? Momentalne spavame na nekvalitnych lacnych valendach a kazde rano sa budime s bolestami chrbta. O niekolko tyzdnov sa stahujeme do vlastneho a riesime dilemu ake kupit matrace. Este by ma zaujimalo, ci preferujete na mazelsku postel jeden velky matrac alebo klasicky - 2 male matrace? Dakujem. ;-)
Odpovedať
My máme taštičkový od fi. Vegas. Maximálna spokojnosť už 7rokov. Rozhodovali sme sa medzi značkou segum a vegas.
Odpovedať
@jukis vy sa tu vyjadrujete ako odborník, ale presne aj ako predajca-obchodník. Vo veľa veciach máte pravdu ale: 1. spomínate pružinové matrace pre chlapov 100kg a viac. (I)vina 2. pružinový a taštičkový je sakramentský rozdiel 3. máme 7r. taštičkové matrace (aké už som spomínal) a nedám na ne dopustiť. Žena mala v tej dobe cca 65-68kg a ja 100. Maximálna spokojnosť. Ja mám tvrdšiu a ona mäkšiu stranu. Žiadne vŕzganie alebo prasknutá pružina v taštičke. Žiadne preležanie ako na penových matracoch po pár rokoch, ktoré som predal aj s posteľou lebo to boli viac ako 400€ (v tej dobe) haraburdy 4. pri penových matracoch je smerodatný údaj o hustote peny. Prečo ho skoro nikto neuvádza? Lebo by sa tie haraburdy niektorých značiek nepredávali ani do privátov pre turistov. Ak je niekto spokojný s penou neberiem mu to. Každému vyhovuje niečo iné. Otec sa dal zlákať reklamou na jeden nemenovaný špičkový matrac so strieborným vláknom, ktorý mu došiel stočený v rolke a po otvorení sa nafúkol na výšku 20 či 25cm. Vraj zabraňuje poteniu a kde aké kraviny. Po roku naň nadáva ale je na dôchodku tak ho nechce vyhodiť. Chvála bohu bude mať za chvíľu 75r, tak mu objednám poriadny a ten pôjde (viete asi kam).
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi Viete tu ak budem vysvetľovať rozdiely medzi hustotou pien ktorá sa v odborných kruhoch uvádza 4 miestnom kód,tak tu napíšem knihu .😁😁😁😁. Je toho toľko kombinácii že je to fakt ," veda" . Čo sa týka pružín...Dnes sa Bonelové matrace už prakticky nepredávajú...Je tam toľko nevýhod,že sa snažím už o nich ani nepridať.. Taštičkové zase išli dosť do popredia, ale patria medzi tie drahšie modely a naozaj nie sú pre každého. Napr.1000 tastičkovú vidíte málokde na predajni stojí cca.okolo 500-1000 eur s je oveľa mäkšia a vhodnejšia pre ženy na spanie. Sú dosť vysoké od 27 cm, ale neskutočne ťažké na manipuláciu pri obliekaní prádla, vetraní a praní poťahov. Každý matrac má svoje výhody aj nevýhody podľa požiadaviek klienta a peňaženky...
Odpovedať
Ak sa ideme baviť o matracoch tak poznám iba dvoch výrobcov matracou, ktorý zverejňujú v technickom popise smerodatné údaje. Vami predávané ale medzi nimi nieje. Prečo asi? Lebo sa lepšie zákazníkovi počúva sprostosť o 7,9, 20 milión zón a podstatná vec ho nezaujíma. To, že je to v nejakom kóde mne ako zákazníkovi je to platné ako mŕtvemu spacák. Ak kupuješ matrac na chatu tak s prepáčením bárs aký ale domov? Iba kvalitný!!! Samozrejme podľa veľkosti peňaženky. Ale poďme k veci: nejdem sa vyjadrovať k matracom jedného predajcu ktorý ich reklamuje, že obsahujú striebro a je vzdušný atď. Čo sa týka matraca, ktorí si ľudia takto zrolovaný kúpia, tak sa jedná o obyčajný polyuretán, v ktorom sa údajne nachádza niekolko miliónov vzduchových kanálikov. Aj latex, aj Hydrolatex či pamäťová pena majú vzduchové kanáliky, ale to neznamená, že že daný materiál musí super byť prievzdušný. Polyurenánové matrace najviac nasakujú potom a len veľmi ťažko a dlho sa dajú vyvetrať, tiež záleží na kvalite daného polyuretánu. Čo sa týka ceny, tak len pre porovnanie, cena nákupu takýchto matracov sa pohybuje hlboko pod hranicou 60 eur(podľa rozmeru) a to som už prehnal. Takže si môžete vyrátať, koľko na tom zarobia ak taký matrac predajú za 400 Eur. Bohužiaľ je v strednej Európe trend tlačiť do predaja čo najviac polyuretánových matracov, kvôli ich nízkym nákladom na výrobu, a preto si firmy ktoré takéto matrace produkujú dokážu stoj čo stoj vymyslieť akýkoľvek"blud" len aby predali svoj produkt. Matrace, kde je použitá viskoelastická pena resp pamäťová pena, sú matrace, ktoré sa viac menej predávajú iba na základe dobrého marketingového promo. Človek ked si na takýto matrac ľahne, má pocit ako by sa do neho zabáral a matrac ho takpovediac do určitej miery pohltí resp. obopne. Pre spotrebiteľa je to príjemný pocit a keď sa k tomu ešte pridajú aj "reči" predajcu o výnimočných schopnostiach matraca, tak sa človek ani nenazdá a už drží v ruke pokladničný blok. Treba si ale uvedomiť, že pohyb nášho tela v spánku musí byť absolútne voľný a neobmedzený. V prípade, že sa ľudské telo zaborí do matraca, ako sa potom môže voľne pohybovať??? Pojem "zaborí" je možno prehnaný, ale nič na tom nemení fakt, že matrace, kde je použitá doska z lenivej peny nie sú odborníkmi pokladané za výnímočné, či najsprávnejšie pre zdravý spánok. Ak nevyhovuje pružiaci efekt pri taštičkových matracoch, tak by som odporučil latexové matrace, ale z latexu o hustote min. 65kg/m3 lebo ten je "tuhší" má nosnosť cca do 140 kg a v kombinácii s kokosovou doskou sa môže ešte viac vytvrdiť. Poprípade pouvažovať nad asymetrickými modelmi, ktoré v sebe zahŕňajú dve rozličné tvrdosti. Ak sa budete predajcu v obchode pýtať na hustoty materiálu a predajca Vám bude tvrdiť, že latexový matrac, na ktorý sa pýtate má hustotu 65kg/m3, tak nech Vám zároveň ukáže aj vzorku matraca od iného výrobcu, kde je buď taká istá hustota materiálu, alebo iná. Ak bude hustota materiálu rovnaká aj u druhého výrobcu, tak obe vzorky latexu musia mať rovnakú pórovitosť aj tvrdosť. To že hustota materiálu nie je v oboch prípadoch rovnaká zistíte veľmi jednoducho a to už pri pohľade na ne, lebo latex s nižšou hustotou je oveľa viac pórovitejší a má tendenciu sa viac drobiť, tým pádom je menej kvalitný a neudrží si dlhodobo ort. efekt. (to je len taká malá pomôcka pri výbere latexového matraca) Samozrejme, je aj lacnejší. A v neposlednom rade troška poznatkov o poťahoch. Pri poťahoch je dôležitá hustota tkaniny a nie hustota PES vlákna, ako to vehementne uvádzajú mnohý výrobcovia. PES vlákno je obdoba vatelínu, teda materiál, ktorý sa dával kedysi do "perových" zimných búnd, a kto takúto bundu vypral, ten vie ako takáto vetrovka "spľasla". Dôležitá pri poťahoch je gramáž poťahovej látky. Tento údaj ale neuvádza skoro žiaden výrobca. (nájde sa ale pár výnimiek) Aj tu platí, že čím je vyššia gramáž poťahovej látky, tým je poťah kvalitnejší, nesperie sa, neroztiahne sa a pod. Len pre orientáciu, o kvalitnom poťahu môžeme hovoriť pri gramáži od cca 280g/m2 a viac, pričom na Slovensku je štandard pri poťahových látkach gramáž niekde medzi 100 až 180 g na m2. Samozrejme, že aj na Slovensku sú matrace vybavené kvalitnými poťahmi, len ich je málo. Takže ak sa ideme baviť o kvalite tak môžme hovoriť iba o latexových ale viď gramáž a taštičkových. O latexových ale čistých latexových nie hydrolatex a iné zmiešaniny!!!! To je vlastne pur pena s latexom, kde pena je gro a okolo latexu to iba prešlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi Som rád ak tu niekto konečne píše aj rozumné veci hoci... Byť nezávislí pri poradenstve je naj... Prečo...? Ja sám ak mám možnosť predať klientovi dobrý pružinový matrac neváham...Ale na to musí byť ten človek aj fyzicky,zdravotné aj " technický" pripravený... Dosť chválite napríklad latex, hoci tento materiál si myslím má viac negatívnych vlastností ako pozitívnych... Vysvetlím.. Je vedený ako orná, ale správa sa ako guma... Skúste na neho vyliať vodu...nevsaje sa, stečie...On nedýcha... bohužiaľ je sice vysokoelastický, ale tým že je hustý ľudia sa na ňom veľmi potia a potom je to cítiť... Ďalšia zlá vlastnosť je že sa skoro rozpadáva, drolí sa...Ak máte dve vzorky matracov pri okne latex je prvý ktorý stmavne a začne sa z neho sypať hnedý prášok ..Nesmiete ho dať vysušiť na čerstvý vzduch práve pretože mu ÚV žiarenie škodí viac... Je ťažký pri manipulácií a tým že je aj drahší ako väčšina iných materiálov podľa mňa nestojí za tie peniaze...
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi Je vedený ako pena...
Odpovedať
@jukis ak chce človek kvalitný matrac a samozrejme chce aby mu niečo vKvalitnéydržal, nemenil ortopedické vlastnosti tak zo všetkých vychádza najlepší taštičkový. Je totálna hlúposť tvrdiť, že je vhodný od 100kg. Kvalitné takéto matrace sa vyrábajú v rôznych špecifikáciách. Od mäkkého až po tvrdý ako doska. Môže mi kto chce tvrdiť, že to nieje pravda, ale nech je pena aká chce, tak mení časom svoje ortopedické vlastnosti. Čím je človek ťažší tým skôr. Nieje taký penový matrac, ktorý by už po 3 rokoch nestratil 30% (a to si myslím, že toto je minimum) ortopedických vlastností. Ak nechce človek, ktorý potrebuje alebo chce ortopedický matrac ho meniť každé 3-4 roky tak pôjde do taštičiek.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi Zabúdate na dôležitú vec, že väčšina pružinového matraca je aj tak z pien a monopol na pružiny majú Turci...Skoro všetky sú rovnakej tvrdosti ak neriešime 1000 ks. verzie...
Odpovedať
Ak budú výrobcovia ako jysk, dormeo, sk firma z Oravy, Česká ktorá vyhorela a iné uvádzať smerodatné údaje tak im budem veriť, ale pokiaľ sa to človek nedočíta ani na ich stránke tak ich považujem (nie že klamú len nepovedia všetko) ako zavádzajúce. Aj fi z oravy uverejnila, že matrac má 5r záruky a po 2.5 roku mi napísali, že na rozlepenie vrstiev je 2 roky a na preležanie 5. Je na ho.no taký matrac ktorý sa rozchádza. Nech si urobí každý ako chce a nech mení matrac aj každé 3 roky. Na poťah matracov tiež nezverejňujú gramáž.
Odpovedať
@michal_dovomi netreba kupovať najnižšie rady matracov, máme od fy z oravy (myslám že myslíš tu na M že? 🙂 ) rodičia dobrých minimálne 5 rokov 16 cm hrúbky a ani nepoznať že sa na nich dennodenne spáva 🙂 Do svojho sme si teraz kupovali 20 cm hrubé matrace 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 áno myslim. A po tom ako sa firma zachovala tak nikdy viac. Myslíš si že 230€ za 1 matrac kupovaný cez net je lacný šunt? Keď na predajnach išiel cez 300€? Proste sa možno zmenili a kvalitu zlepšili, ale nič nemení na tom, že neuvádzajú všetky informácie, a v neposlednom rade u mňa stratili dôveru. Kúpil som po sklamaní od iného výrobcu a to je nebe a dudy. Takže pri ďalšej kúpe je rozhodnuté.
Odpovedať
tak som sa sekol. Kukal som a cena bola za dva 560€ a kupovaný cez internetového predajcu čo sa špecializuje hlavne na matrace a v tej dobe bol cenami bezkonkurenčný. Matrac bol tento a väčší šunt som nemal. To aj na celočalúnenej posteli ktorá bola kupovaná v 1998 vydržal matrac viac. Presne tento odpad sme to mali. https://www.i-matrace.sk/181-studena-...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@michal_dovomi my máme doma Prezident Extra Lux T4 a u rodičov Primator Termopur T3 a s oboma max. spokojnosť (v prípade Primator niekoľkoročná) ... matrace v podobnej cenovej relácii 🙂
Odpovedať
@jukis @michal_dovomi Tato diskusia je velmi poucna aj pre mna, kedze ma caka v najblizsej dobe kupa matracov. Prezeram denne mnozstvo stranok a nakoniec to vsetko pozatvaram a zase to odkladam na dalsie dni. Pravda je taka, ze clovek sa tazko vzdava toho terajsieho matraca, na ktory si zvykol, zda sa mu najlepsi na svete a obava sa, ze to co kupi ako nahradu ho sklame. Pravda je taka, ze v tomto biznise asi predajcovi velmi na klientoch nezalezi, lebo ak ich aj sklamal, s najvacsou pravdepodobnostou jeho biznis nebude fungovat dlhsie ako zivotnost matraca. Ja som kupoval matrace aj pruzinove/tastickove, aj latexove/kokosove a asi je to vsetko o zvyku a vhodnosti k rostom. Ked mam lamelovy rost, tak tam jedine latexovy a ked pevne dno, tak zase len pruzina. Neviem co je pravda o tom, ze ak matrac obsahuje organicke materialy ako napr. kokosove vlakno, tak by sa nemal pouzivat dlhsie ako 5 rokov vzhladom na to, ze je to vhodne prostredie pre roztoce. A co sa tyka toho vetrania, tak neviem, ja osobne som este matrace nevencil, neviem si predstavit, ze by som sa s tym mal natahovat niekde na zahrade ci na balkone... A tiez by som si nikdy netrufal kupit matrac cez internet.
Odpovedať
k tej kokosovej vrstve? Je veľký rozdiel keď je kokosová vrstva impregnovaná voskom alebo je len taká suchá ako seno viď matrace spoločnosti Pysk🙂. Matrac nejakej značky kúpený na predajni s nábytkom musí byť rovnaký ako cez net. Nemyslíš?
Odpovedať
@capzahradnik kuk na matrace Jelinek.cz
Odpovedať
@michal_dovomi Myslel som skor na to, ze kupit si matrac bez fyzickeho vyskusania je celkom loteria.
Odpovedať
@marta2610 Ta stranka ponuka nejake korkove vyrobky, nie je to omyl?
Odpovedať
@capzahradnik pozri si www.mpo matrace,tam si najdeš aky len chceš
Odpovedať
@capzahradnik daj si Jelinek matrace.
Odpovedať
ja prave riešim reklamaciu matraca vyrobeneho na SVK , veľmi zapachal, a po 30 dňoch uživania začal aj vrzgat. Po reklamovani pri pan z firmy povedal , že to nie je možne, oni reklamacie nemávajú, a časom všetko vypáchne. tak som zvedava ako to dopadne. Ako tu sledujem diskusiu, neviem či diskutéri su predajcovia, ale tie ceny za matrace su nehorazne. ano niekto povie že 300€ nie su peniaze a za kvalitu sa plati, ale ruku na srdce, sme na slovensku
Odpovedať
@majina.b áno máš pravdu, že ceny sú nehorázne. Lenže na kom zarobia ak nie na Slovákovi, keď v napr. DE to už nikto nechce. Ja som tu písal svoje poznatky, ale nenájdeš tu na mňa určite žiadny kontakt a už vôbec nie napr. telefónny. Pripojil som sa do tejto diskusie aby som ozrejmil to čo mám načítané, lebo po prvom sklamaní a potrebe kúpiť nové matrace som sa tejto problematike venoval dlhšiu dobu. Technológie sa od tej doby určite pohli dopredu ale aj znižovanie nákladov a zvyšovanie zisku. Je ťažké vybrať matrac a je to doslova šalamúnske rozhodnutie. Ak ti tu niekto ospevuje nejakú značku a zverejní link na svoju spoločnosť a dá aj t.č. tak pochybujem o jeho nestrannosti. Je pravda, že aj ja som odporúčal 2 firmy, ale na základe toho ako zverejňujú všetky potrebné informácie. Môj postup pred kúpou bolo načítať informácie. Keď som si vybral, tak som sadol do auta a šiel 55km do najbližšej podnikovej predajne a odskúšal, porovnal a doplnil si potrebné info. Potom som kúpil a za 7r matrac nezmenil svoje parametre, v prvom rade ortopedické. Ďalej je dobré si vyjasniť záručné podmienky aby sa nestalo, že matrac má deklarovanú záruku 5r ale iba na........ Podľa mňa top odpad je matrac zrolovaný do valca a po rozbalení sa nafúkne na 30násobok svojej zbalenej veľkosti. Na prepravu je super ale to je jeho jediná super vlastnosť.
Odpovedať
@michal_dovomi ahoj, prosím Ta, ktorý konkretny typ si kupoval? Maju minimum recenzií na stranke. Tiez potrebujem ortopedických, mám problémy s platnickami... Dakujem!
Odpovedať
@astor73 všetko je individuálne. Nemusí môj matrac sedieť každému. Ja sa vyspím lepšie na tvrdšom matraci. Na mäkkom do ktorého sa zaborím vstanem ako dolámaný. To už radšej na podlahu paplón a na ňom ležať. Ja som tu dal pár príspevkov aby ľudia hľadali nielen podľa ceny ale aj ich presných špecifikácii. Nemám rád keď si tu niekto naháňa kšefty aj keď má prehľad a vie aj dobre odporúčiť . Ja zo zásady už z 60% neverím človeku, ktorý zastupuje a predáva nejakú značku. U lekára tiež zistíš kto ho sponzoruje podľa propagačných letákov v jeho čakárni. Predajca Samsung ti neodporučí Sony. Poslal som ti IP
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím, máte skúsenosť s posteľami/matracmi zo Sconto? aktualne som objavil https://bonipo.sk/obchody/sconto-sk zľavový kód 40% na postele matrace a niektoré vychádzajú za super cenu... Lenže nenašiel som moc recenzii na kvalitu veci zo Sconta... Vopred diki za tipy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@michal_dovomi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@michal_dovomi Ahoj, citala som diskusiu, pretoze vyberame matrac a je to naozaj tazke. Ake su tie 2 firmy, ktore tebe vysli ako vhodne? Nejak som nepostrehla v diskusii. Kludne aj do IP. Dakujem Btw momentalne mame od segumu s kokosovou doskou a latexom a nie sme spokojni. Ideme 2 krat reklamovat, moj matrac (mam cca 60 kg), je uplne prelezany. Manzelov tiez nie je uplne ok, ale je na tom lepsie (cca 80 kg). Prvu reklamaciu vybavili opravou, druhu tiez, ale len ich dobra vola, pretoze reklaciu neuznali z dovodu prelezania v nejakej tolerancii zodpovedajuce casu pouzivania. Cize teraz ideme v podstate 3 krat reklamovat (matrac ma 7 rokov) a stal cca 450 eur, co sami zda, ze uz mohol byt vcelku kvalitny. Kolko teda stoji kvalitny matrac? Mam obavu dat dalsich 500 e za jeden, na ktorom sa bude zle spat a aj tak nic nevydrzi? Segum aspon pri reklamacii bol seriozny. Uz sa mi zda menej riskantne kupit matrac za 200-300 e a za 3 roky ho vymenit. Dakujem za postrehy
Odpovedať
Profilova fotka
Nam dlhodobo vyhovuju ikea matrace 🙂
Odpovedať
mám už pár rokov matrace taštičkové Vegas a max. spokojnosť. Ak budem dakedy kupovať tak znova.
Odpovedať
@fosilka mám 200 € matrac aj doma aj u rodičov, ten u rodičov mám nejakých 6 rokov ten doma 1,5, maximálna spokojnosť, nič nepreležané. mám 80 kg cca 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?