Zlacnejú stavebné materiály v roku 2009?

Zobraz úvodný príspevok
Myslite, ze stavebne materialy v roku 2009 zlacneju kvoli poklesu vystavby?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som zase pocula,ze wienerberger ked nepojde dole,tak zle dopadnu.Polozia ich ine znacky ako napr.heluz.Kvalitovo rovnake a cenovo velky rozdiel.Ja kupujem heluz a momentalne davaju 37%zlavu
Odpovedať
Dolezite je z coho tu zlavu davaju..Mne vychadza cena porothermu 38 na 40sk za kus. Oukej,musim pripocitat dovoz, to je pravda.Ale aj tak,stavim sa ze ta 37 % zlava z heluzu sa k 40 korunam ani nepriblizuje...
Odpovedať
Profilova fotka
no ja hovorim o brusenej tehle.Ked som dala urobit ponuky na moj dom,tak porotherm bol o 40-50tisic drahsi.Porovnavala som 40supertherm od heluzu a 40profi od wienenbergeru a zistila som,ze heluz ma daleko lepsie tepelne vlastnosti.Dokonca 36,5 od heluz ma lepsie ako 38porotherm,tak a +cena u mna rozhodli.Ale este som nekupila.Inak od vcera ma ten heluz zase lepsie podmienky.No a co sa tyka madarska,tak u mna to vyslo tolko co tu.Aj z dovozom.A mam tych ponuk asi 20 aj z Ciech.Tak ja neviem.
Odpovedať
Fuuha, tak to mas teda fakt dost ponuk..Cesko som zamietol hned ako som videl ze porotherm ma rovnake ceny na ich stranke ako u nas,len v ceskych korunach. A u nich ani neznizili ceny. Ale v Madarsku je tera zporiadna panika sa mi zda. Dennodenne mi chodia lepsie ponuky...a mozno kupi nakoniec aj ja brusenu tehlu, je lepsia a hladk takmer ako Ytong. len je o nieco drahsia. Mate niekto s tou porotherm HS prosim vas skusenosti?Fakt je az o tolko lepsia? Joj, a este o tej tepelnej vlastnosti - dam 15 cm polystyren,takze to mam vlastne jedno...
Odpovedať
Profilova fotka
ja polystiren nedavam.Jeden u nas robil z heluzu brusenej a nevie si vynachvalit.
Odpovedať
Profilova fotka
my zateplujeme min. s 10 cm polystyrenom, neverím tomu, že tehla má tie isté izolačné vlastnosti ako zateplenie... jeden sused obeháva každú sobotu asi polovicu plynomerov v našej štvrti a robí si štatistiku, kto má akú spotrebu, jasné, že je tam viac faktorov, ktoré tú spotrebu ovplyvňujú (napr. niekto dokuruje krbom, niekto má kvalitnejší koto, niekto má zateplený celý dom, niekto len severnú stranu, niekto nič, my napr. tri izby v dome nepoužívame, čiže nevykurujeme a máme najväčšiu podlahovú plochu a tak), no skrátka, zateplené domy vychádzajú v jeho štatistike najlepšie... teraz sme robili bungalov a zateplovali ho 10 cm polystyrenom a v lete tam bol taký super chládok... tiež staviame výhradne z porothermu...
Odpovedať
Profilova fotka
je a ešte k tomu kúreniu, úplne najlepšie je dať do celého domu podlahovku ;-) a kvalitný kotol (po skúsenostiach viesmann)
Odpovedať
Jasne,polystyren by mal byt, tehla sama osebe tie vlastnosti ktore udavaju nadobudne az v uplne vysusenom stave, co moze trvat roky..a ytong este dlhsie..nie som expert, ale som precital uz snad vsetky clanky a fora..takze tak. teraz som dostal ponuku ohladom HS tehly, v madarsku to volaju profi, no a tam pisu ze s tym moze robit len vyskoleny odbornik wienerbergeru..tak neviem
Odpovedať
my sme koncom roka tiez pochodili stavebniny v Madarsku - Komarno a Tatabanya s tou info ze stav.mat. je lacnejsi, ale po ponukach na Ytong a skridlu Bramac to netvrdim ze to tak je, nakoniec sme vsetko zobrali od nas...tak by som bola tiez rada vedela konktretne miesto kde sa da nakupit lacnejsie....
Odpovedať
iskander nie si náhodou z Jelky?Dneska my volala pani z Budapešti že hladajú dopravcu pre kupujúceho z Jeky?
Odpovedať
Pred 2 týždnami som preložil cenovú ponuku z maďarska na tehly neviem už komu do Piešťan ale tam bola cena na PTH HS profi 44 -53,00 Sk a u nás cenníková asi 106,00 Sk.Kurz sa v maďarsku veľmy rýchlo mení .Ja som kúpil PTH 38PD v decembri za 33,00 Sk a tento týždeň by som zaplatil len asi 29,50 Sk.
Odpovedať
poslite mi prosim, kde v madarsku sa tak vyhodne nakupuje. do IP. velmi pekne dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
niekto tu spomínal ako uznávajú zahraničné bločky naše banky. Informovala som sa včera v PSS, vraj uznávajú zo štátov EÚ, ak sú datované po vstupe Slovenska do EÚ. Aké máte skúsenosti s týmto?
Odpovedať
Ahoj Trial,ale som,teda uz som...je to mozne,kedze z jednej firmy my uz doporucili aj dopravu z Galanty..ale ja stale verim ze dopravu vyriesim lacnejsie,vsak uvidime. A viac by sa mi oplatilo nieco blizsie k hraniciam, uz som vypital ponuky aj Mosonmagyarovaru,lenze tam su same male firmy,ktore internetovu adresu nemaju..Zase az take dobre ceny nemam ako ty,ty asi ratas bez DPH,ale ja to budem mat s DPH, a kedze nemam stavebnu firmu,ani n ikoho nepoznam kto ju ma, si DPH narokovat naspat nemozem...Ano,ceny idu furt dole, este pred tyzdnom na niektorych strankach tvrdili 10 % narast porothermu, a zrazu my prisla ponuka s minimalne 10 % poklesom. Dufma ze ten kurz vydrzi az do leta, opaltilo by sa odtial aj ine veci.. Inkinka - ja som este do PSS nevolal, ja len dufam ze uznaju aj zahranicne bloky, ved sme predsa v EU..malo by to logiku, ved si zahranicne bloky mozes uplatnit aj vo vydavkoch..spytam sa na to urcite
Odpovedať
Profilova fotka
Trial,mne si robil ponuku,ale ak som si priratala 20 000,-dopravu,tak ma to vyslo na tie iste peniaze ako mi ponukaju tu a bez starosti.A nemusim riesit prekladku na hraniciach ako sme sa bavili.Okrem toho je moznost predat blok,ale to uz som samozrejme neratala s tym.Ale ak hovoris,ze su zase lepsie podmienky a nebola by taka komplikacia z dopravu,tak sa nebranim ju vyuzit.U mna je nevyhoda aj jazyk.
Odpovedať
tak konkretne v CSOB zahranicne blocky neuznavaju neviem ako to je u ostatnych bank
Odpovedať
ISKANDER :Keď to kúpiš v TOMM kft. tak tovar aj tak naložíš vo výrobnom závode. Ja som tehly mal z KISBÉRU a murovacie a šalovacie tvárnice na plot z GönyŰ. Všetky tieto mestá alebo dediny sú okolo mesta Györ.
Odpovedať
v stredu som bol v Polsku a vdaka kurzu je tam napriklad Ytong lacnejsi zhruba o 25% ako u nas. Meter stvorcovy sadrokartonu vyjde na 43,-skk, stresne okno Velux 740/1400mm s lemovanim okolo 8000,- skk...vseobecne vsetko tam bude lacne, pokial sa kurz udrzi ako je
Odpovedať
Pre priaznivcov ytongu zlá správa: Dnes som bola v stavebninách a potvrdili, že Ytong od 1.marca pôjde hore o 5 až 10%. Kto chce kúpiť ešte za pôvodné ceny, musí to stihnúť do 15.2.
Odpovedať
leninka aj ja potvrdzujem tuto spravu-Ytong ide hore o 10%,otazkou uz len zostava dokedy?a kedy pojdu s cenou dole.
Odpovedať
ako tak citam,tak vsetko ide hore..okrem jedinej veci samozrejme..vyplaty ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
aj ja som dnes pocul v stavebninach ze ytong ide hore.....5% tusim... ale ked dvihnu tak potom s akou pompou spravia reklamu ze znizuju cenu,...a vsetci si ruky , nohy dolameme za ytongom aby sme dostali tu super zlavu.... :-D :-D :-D
Odpovedať
no neverim,ze pojdu s cenou dole v nejakom kratkom obdobi,ten kto chce stavat tento rok tak material,bude musiet kupit,takze urcite do jesene bude Ytong o 10% drahsi
Odpovedať
Profilova fotka
waw...teda, tak to sme radi, ze sme to ako tak stihli....horne priecky budeme mat z SDK....tak super... :-D
Odpovedať
co je to SDK
Odpovedať
brkoslav ze by sadrokarton
Odpovedať
ty zeby fakt??? ;-) som myslel ze nieco insie
Odpovedať
no neviem ale napadlo ma to ako prve. :-D :-D
Odpovedať
Ja mám jednu takú otázku, ktorá sa čiastočne týka aj cien. Pri kupovaní tehly na rodinný dom sa oplatí investovať aj do doplnkových tehál (K, K 1/2, R), alebo ste radšej za variantu rezania tehál? Lebo keď pozerám cenníky tak tam to vychádza v niektorých prípadoch drahšie ako "normálna" obvodová :-o ..
Odpovedať
my sme kupovali obvodovky, polky aj oknovky, ale teraz keby sme znovu stavali tak to neriesim, kupim obvodovky a prieckovky a hotovo, myslim, ze nema vyznam vymyslat, zbytocne sme preplatili
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?