Základy na 110m2 dom

Zobraz úvodný príspevok
Prosím Vás, viete mi poradiť? Za 17 500€ by sme vedeli postaviť základovú dosku + vytiahnúť základy do 1,5m? Jedná sa o 110m2 domček. Je to reálne, či skôr nie? O týchto veciach nemám vôbec šajnu, a myslím, že Vy viac skúsení by ste mi vedeli viac pomôcť. Za každú radu vopred veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
1
2
@zuzimia však áno takto :-) preto som sa aj pýtala akú hodnotu má pozemok. Lebo ten môže byť za 10000€ (čo im veľmi budúcu hodnotu domu nezvýši) ale aj 50000€, čo je už veľmi pekna suma na to, aby použili len samotný pozemok ako "zábezpeku" pre prvú tranžu z hypotéky. To by hypoteticky dostali 70% z 50000€ hneď 35000€ a to by sa oveľa ľahšie stavalo. V porovnaní s tým, že kalkulujú či vôbec vytiahnu múry do požadovanej výšky pre banku.
Odpovedať
@mcsmekac áno ale aj im tých 100000€ dá na účet? Len tak, lebo majú múry vytiahnuté do výšky 1m? Naozaj? Ktorá banka?
Odpovedať
@mcsmekac plus pochybujem že by sa s výškou hypotéky dostali cez 80% budúcej hodnoty domu (čo je v Tvojom prípade zavádzajúce) a tiež výška hypotéky sa stanovuje aj podľa príjmu, nielen podľa budúcej hodnoty nehnuteľnosti.
Odpovedať
@michaela136 Ak nemáte ešte ani projekt, tak z tých 17.500€ vám pravdepodobne ešte ubudne na projekt, poplatky súvisiace so stavebným povolením, vybavovaním hypotéky, na znalecký posudok a pod. Počítajte aj s tým. Okrem toho ja vždy beriem s rezervou, ak niekto napíše, že postavil za toľko a toľko - OK a v ktorom roku? Ceny idú z roka na rok viac hore. Za materiál, aj prácu. Najlepšie by bolo mať konkrétny projekt RD a k nemu aktuálny výkaz-výmer.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@anka2016 dobrý deň prajem viete mi daj nejaké info o firme ktorá vám robila tie základy ďakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?