Vážne je cena 1000€ za m2 za holodom málo?

Dobry den, chcem sa spytat jednoduchu otazku: ozaj je cena 1000e/m2 za holodom malo? Pytam sa nakolko som oslovil zopar firiem na stavbu NEDu a ceny boli o 1/4 - 1/3 vyssie. Viem, ze sa to zle odhaduje bez zakladnych paramterov, preto tie zakladne sem napisem: - plocha cca 140m2 - podlahove kurenie - zdroj vykorovania zrejme TC zem(kolektor)/voda - rekuperacia (idealne bez prenosu vlhkosti) - murovany dom - ytong + polystyren - 3skla okna - zrejme drevohlinik - tepelne straty 25-50kwh/rok/m2 Dakujem za nazory.
Odpovedať
@ms_ tak u Vás možno nie u nás určite áno :-) a to je presne ten rozdiel medzi najviac rastúcou časťou Slovenska a jeho priemerom, pripadne jeho najslabšou časťou.
Odpovedať
no ak si dal nacenit aj s tym drevo-hlinikovymi oknami a tc zem voda tak ti nacenia vysoko lebo nik vsetko nerobi a musia to nakupit a este na tom aj zarobit. Daj si nacenit len hrubu stavbu a ostatne tym firmam co sa na to specializuju
Odpovedať
No ale aj tak je to trocha vysoka cena.. Ci? Alebo tak skocili ceny za 2-4 roky? Mame sice len plastove 3-skla (vchod hlinik), bez reku a kurenie plynom (podlahovka), ale UP domu 135 + samostatnu nevykurovanu garaz 62, na kluc aj s oplotenim (murik do nezamrznej hlbky + pletivo, 2x brana na mieru z tahokovu), chodnikom a pripojkami a jak pocitam, tak pocitam, stalo nas to cca 870e/m2 (bez ceny pozemku samozrejme), okres PK.. Nemal som vsak vopred definovany rozpocet, len orientacny a nesiel som cez stavebnu firmu, ale cez jednu malu s.r.o-cku o 1 cloveku. Tento jeden clovek je projektant (projekt domu som mal ale od ineho) a vyriesil vsetko od vybavenia SP, stavby (subdodavky - bol lokalny a poznal lokalne firmy a zivnostnikov, nieco vyriesil najatim brigadnikov, ktorych sam organizaoval), bol aj stavebny dozor a nakoniec aj skolaudoval.. Vyplacane systemom zaloha/doplatok po ciastkovych zakazkach (dostaval som rozpocty a faktury).
Odpovedať
@cache, akoze mne pride 1000e/m2 "rozumna cena". Ale ponuky, ktore dostava su az o 1/3 vyssie co mi nepride ako rozumna cena za holodom. Mohol by som ta poprosit o kontakt na daneho pana do spravy?
Odpovedať
@ms_ skus pri ziadosti o cenovu ponuku vynechat polozky č.: 3,4,6 a budes prekvapeny ako prudko klesne cena za stvorak :-D
Odpovedať
@ms_ Tak odhadujem cenu drevohlinikovych okien na 20tis eur a to mas pri svojej podlahovej ploche, hned 143 eur/m2. Tepelne cerpadlo so vsetkym vsudy je tiez podobna cifra a mas 1/4 ceny domu...
Odpovedať
@kavar, @minokysk, vdaka za postrehy. Viem, ze veci, ktore som tam napisal nie su prave najlacnejsie no prislo mi ze 1000e/m2 je rozumna cena aj vratene danych technologii. PS: ono drevohlinikove okna nie su prave podmienkou, ale neviem, ci taka "velke" (2,5mx3m - 2x tabule na juzno-zapadnej strane) sa vyrabaju aj plastove.
Odpovedať
@ms_ c1000e za m2 sa počíta za štandard. To čo chceš ty už je vyššie . Presne ako ti píše kavar 3,4,6. Vyhod a uvidíš rozdiel v CP. Podľa môjho názoru, výrazný.
Odpovedať
@ms_ tie tepelne straty co uvadzas su na passivny dom, si si isty ze to vies dosiahnut?
Odpovedať
@ms_ mam také len 2.6m dlhé a nebol problem len sa davalo volake hrubšie sklo. A pohode plast. Ale myslim ze doma mas kalkulacku aj internet. Zrataj si kolko coho potrebujes. Ceny su na internete plus si das nacenit. Do tyzdna mas cenu materialu na ktoru mozno este zlavu vybavis. Praca ten isty postup oslovit ludi dat nacenit co presne potrebujes zratas si to a uvidis kolko stela ta firma zarobit alebo nechcela zarobit. Vzdy si treba spravit obraz co stoja veci realne a potom je to mozne porovnavat od firiem ktore to realizuju na kluc.
Odpovedať
Profilova fotka
Za holodom je to podla mna ok, no fakt zalezi hlavne od toho v akej casti by sa mal dom stavat. Pokial vies koho oslovit, pri jednotlivych polozkach a budes mat hlavne stastie, tak vysledny cena sa da ponizit v pohode
Odpovedať
Profilova fotka
@ms_ ahoj. ja mám bungalov, tiež 140m2 (zastavaná plocha). Okná 3-sklo, ale drevené, zdroj tepla plynový kondenzačný kotol, podlahovka. tepelné straty okolo 55-60kWh/m2/rok. Mne dom robí partia 4 živnostníkov, všetky murárske aj interiérové práce, jedine okná som si riešil sám a vonkajšie prípojky. Cena u mňa vychádza na cca 950€/m2 za hotový dom (bez zariadenia), vrátane nejakých vonkajších úprav (chodníky, terasa, státie áut). Ja som si ale nechal rozpísať položkovite, čo koľko stojí. iste, stavebná firma by si prihodila aspoň 30% maržu. takže asi tak. prajem múdre rozhodovanie. :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milanko18 4 živnostníci ktorých máš na stavbe je fajn. Ak robia kontinuálne len oni. Nemajú sa na koho vyhovoriť. Najhoršia cesta z môjho pohľadu je ak sa striedajú partie a je priestor "na zvaľovanie viny" a pýtanie naviac prác. To máš de facto ako stavebnú firmu, ktorej si šéf ty ;-) @ms_ Staviam momentálne tiež dom, resp. stavajú mi je lepšie povedané. Ja som si dal robiť dom firme až do štádia na kľúč. S tým, že chodím a koordinujem, resp. vysvetľujem čo ako kde spraviť. Chystám pre firmu výkresy, detaily, výkazy, kladacie plány a podobne. Dom mi nacenili z projektu, suma za celý dom bola do fázy holodomu - 180tis. Pre porovnanie mám 150m2 dole a 64m2 veľkopriestor pod krovom. Nemám rekuperačku, nemám TČ. Mám elektriku v kombinácii s krbom a fotovoltaikou. Takisto nemám murované steny, ale mám CLT (masívne) drevené steny a aj CLT (tvrdý) strop. Okná som riešil drevené, trojsklo U=0,5 s bezpečnostnými sklami na francúzskych oknách. Mám 7 takých okien + 6 okien s parapetom. Cena za drevené okna cca 15tis eur, za drevo-hliníkové v ponukách od 20tis eur vyššie. Na celkové, resp. jednotkové ceny ktoré píšu individuálny stavebníci tu na fóre sa nechytám. S firmou som maximálne spokojný. Prácu odvádzajú kvalitnú, robia pomerne rýchlo, manažujú si práce oni, predkladajú mi cenové ponuky na odsúhlasenie pre dielčie práce. Ak sa mi zdá veľa, riešime alternatívne riešenia, vydopytujú ponuky aké sú možnosti cenové, spracujem návrh a idú ďalej. Pri ich ponuke, si viem na internete pozrieť koľko stojí materiál, koľko je približne práca a viem kde sa pohybujú.
Odpovedať
na vas region si myslim, ze to nie je malo ani vela, je to tak akurat. ako ti uz pisali na roznych veciach sa da usetrit tak aby tym neutrpel ten dom takze by som ho asi bral. ale tak niekde inde by si to mozno malokto mohol dovolit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?