Tenuity 501 s upravami na pasiv-poradte projektanta z okolia NR

Dobry den.Potrebovali by sme projektanta na pasivny dom.Mame uz vybraty projekt Tenuity 501.Potrebujeme mensie zmeny a prepocet PHPP.Viete prosim poradit niekoho spolahliveho a s dobrymi referenciami? Samozrejme cena musi byt prijatelna ,urcite nie 5000 euro.A mozete mi este povedat co by mal projektant splnit , co mam vlastne od neho vyzadovat a na co si dat pozor.Dakujem velmi pekne
Odpovedať
@lenkakovacova A aka je prijatelna cena? Co v tej cene ma byt? Len architektura, alebo aj statika, elektrika, ...? PHPP same o sebe stoji cca 250Euro. 5000Euro nie je vobec prehnana cena za pasivny projekt domu. Standardna cena za m2 pasivneho domu na kluc sa pohybuje cca 1000-1200e a to nie je ziaden nadstandard. Vacsinou sa cena za projekt pasivneho domu pohybuje na urovni 5-8% ceny investicie do domu. BTW Hned, ako som sa pozrel na ten projekt, som zostal zhrozeny. Je nevhodny pre pasivny dom. Okna do vsetkych svetovych stran, celkovo 7 rohovych okna (odizolovat to nie je ziadna sranda, to poriadne zvysi rozpocet), ziadna technicka miestnost. Toto nikto nebude prerabat do pasivneho standardu, kto to robi kvalitne. Aby aj ostatni vedeli, ktory projekt to je: http://projektyrd.zoznam.sk/sk/katego...
Odpovedať
Predstava o cene je do 3000 zo vsetkym.Pisala som ze ten projekt ale so zmenami .Cize okna klasicke , nie rohove a este som zabudla napisat ze tam kde je obyvacka a spalna tam mame juh , kuchyna bude vychodna a vchod zapad.Neviem ale myslela som ze by to mahlo byt realne .Ak nie , tak potom projektant by mal navrhnut co je najlepsie.Zajtra pridam aj otocenie pozemku.Dakujem za pridany odkaz.
Odpovedať
@lenkakovacova poznam viacero projektantov pasivnych domov a preto som napisal, co som napisal. do 3tisic to urcite nehrozi, lebo len statika je 500euro minimalne, k tomu 250euro za PPHP, elektrika dalsich povedzme 500euro a za 1750euro sa s prerabanim projektu nebude nikto babrat. resp. niekto mozno, ale neda sa ocakavat kvalita. ak chcete pasivny dom podobny tomuto, silne odporucam sa stretnut s niekym, kto tomu rozumie (mozem pripadne dohodit kontakty z BA, alebo Createrra) a na zaklade tohto projektu urobit komplet novy. ono to nie je take lahke upravit projekt. ako ho upravi? od firmy Prodom dostanete projekt v papierovej podobe. nie su hlupi, aby vam davali DWG subory. je to ich projekt. to znamena, ze projektant musi cely projekt prekreslit do architektonickeho SW. to je praca, ako keby robil projekt od zaciatku. ceny treba ocakavat, ako som pisal vyssie. ale celkovo je to projekt, ktory aj po zmene okien nepovazujem za idealny pre pasivny dom. o feng shuei ani nehovorim.
Odpovedať
Àno, ja viem ze to musi robit odznovu , ten projek je len odrazovy mostik.Dala som len pre prestavu nad cim uvazujeme , ako rormiestnit izby k svetovym stranam .Chem ho tiez vyuzit ako dvojgeneracny.Do buducnosti.Nerozumiem vlastne preco su vsetci taky drahi.Ved na klasicke individualne beru priemer 1500.Preco na pasiv 5000?
Odpovedať
A mozte my dat tie kontaty? A este sa opytam teda ,aky je teda idealny dom na pasiv? Ten Feng shuei ja nejak neriesim.To uz je vela veci dokopy a neda sa vsetko .Pre mna je hlavne mat izby a obyvacku na juh a vychod .Pre mna je vyhoda ze vidim aj na ulicu .
Odpovedať
@lenkakovacova individualne neverim, ze su 1500euro komplet. ako som vyssie pisal, elektrika a statika minimalne zoberu po 500euro, cize projektantovi zostane dokopy nic (50% treba ratat odvody). nie su drahi, su to standardne ceny za kvalitu a aj kvalitny nepasivny vyjde daleko viac, nez tych 1500euro. ked si zoberiete, ze musia stravit povedzme 20-30 hodin nad projektom v SW, koordinovat ostatnych profesistov, dat to dokopy, ... co sa za 1500euro predava, su typizovane, ktore firma dala urobit studentom, alebo urobila z toho investiciu do vlastneho biznisu vo volnom case a predava ich na desiatky, alebo ako je najcastejsie, projektovala niekomu davnejsie, kto zaplatil za projekt plnu, alebo skoro plnu sumu a oni dalej predavaju nieco, co uz mali zaplatene. urcite by som sa obratil na createrra.sk. ostatne kontakty posielam v sprave. idealny dom pre pasiv je orientovany na juh. co najmenej okien a spalni na severe, kam sa hodi zazemie (schodisko, technicka, spajza, kupelne, satniky, ...). technicka miestnost je nutnost, velkost podla technologii, ktore budu pouzite. stvorcovy podorys pre take domy nie je idealny, skor obdlznikovy. neviem, ako vam to ponahla, ale v novembri budu dni pasivnych domov. odporucam navstivit. zaroven pridavam na inspiraciu: http://iepd.sk/podujatia/447-dpd-2015
Odpovedať
Teraz som si pozrela Vas album.My mame presne tak isto orientovany pozemok .Mne sa Vas projekt velmi paci , ale myslite ze prave tato varianta je lepsia ako orientovat co najviac miestnosti na juh- juhozapad?
Odpovedať
Dakujem Vam velmi pekne za vas cas.Mohla by som Vam este napisat ak sa budem chciet opytat nieco ohladne Vasho domu?Este raz dakujem za Vas nazor a rady.
Odpovedať
@lenkakovacova ja som mal vela obmedzeni, ktore som musel dodrziavat a jediny rozumny sposob, ako som mohol orientovat dom, bolo tak, ako mam. mam nanestastie velmi uzky pozemok (12,5m) a musel som nechat aspon 3m odstup z jednej strany (ako je terasa). pre mna bolo podstatne: - mat dole 1 spalnu, aby sa z domu dali spravit 2 bytove jednotky - mat hore spalne orientovane na juhovychod - lebo je super, ked cloveka rano budi slnko a vecer nemusi riesit prehrievanie sa cez okna. okna v spalni na juh/juhozapad su kvoli tepelnym ziskom PHPP. - mat pristup do technickej miestnosti bez prechadzania celeho domu - clovek zapne alarm, zona technicka miestnost a spajza budu vypnute a technici mozu prist opravovat aj pocas prace/dovolenky. - riadit sa aspon trochu zasadami feng shuei a ergonomie (napriklad nesediet chrbtom ku vchodu do obyvacky, mat spravne orientovany trojuholnik zasoby - umyvanie - tepelna uprava v kuchyni) ano, viem si predstavit aj lepsie navrhnuty dom, ale na iny pozemok. co sa tyka mojich moznosti, vyuzil som ich 100% podla mojich potrieb. jasne, mozte napisat. pripadne poslite mi aj podorys pozemku, mozem sa laicky na to pozriet a nieco pripadne pripravit tiez.
Odpovedať
Dakujem , zajtra poslem .Inak ,my mam cas na projekt az do buduceho roka , tak to chceme poriadne premysliet.
Odpovedať
Dobry den ,tak nas pozemok je 23.5 m siroky a 31 m dlhy , rovinaty ,ziadne okolite stavby tam nie su.Cislo je 1011/160.Pridala som sem aj jednu studiu, co navrhol jeden architekt s ktorym sme ukoncili spolupracu, lebo bol priliz zaneprazdneni a robil nam jeden navrh 3 mesiace .
Odpovedať
Profilova fotka
ak chcete pasivny dom a nechcete davat vela za projekt - preco neskusite hotove projekty od Createrra studia? http://www.mojpasivnydom.sk/pasivny_d... maju presne take kocky ako zda sa vy preferujete. My sme kocku nechceli preto sme si dali navrhnut vlastny, ale dalsie kroky uz robime pomocou nich. Samozrejme ako vsade plati, ze za kvalitu a to co uz maju za sebou praxe sa plati. ale uz po prvom stretnuti a robote ktoru urobili a co vsetko vedia v oblasti pasivnych domov nam bolo jasne, ze za to chceme zaplatit, su top odbornici na pasivne domy na Slovensku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dakujem, ale ich projekty mi nevyhovuju.Inak neproferujem kocku , moze byt aj obdlznik , ide mi hlavne o umiestnenie miestnosti , ako spalna a obyvacka ku ceste, to je co vlastne preferujem.Mam urcitu predstavu co chcem, napriklad spalnu na prizemi.Ja som mala predstavu , ze od Createra by sme mali stavebny dozor.Mam dvoch sikovnych murarov v rodine , tak by som ich vyuzila a platila len odborny dozor.Predpokladam ze to vide lacnejsie, ako stavba na kluc u Creatteri.Ako ste to mali poriesene vy? Kolko Vas stal projekt a kto Vam ho projektoval.A stavali ste firmou? Mozte aj IP, ked chcete, dakujem za prispevok
Odpovedať
http://www.zariadim.sk/user/profile?i... Tak toto su referencie na pana ,co ste mi odporucil.Ani jeden dobry koment.To patrilo BOZSKEMU KAJOVI.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?