Menu Forum

Rozpočet rodinný dom L2 145

10. jún 2017  • 
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
Registrovala sa 1. septembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 54 príspevkov a 1 album. Má 8 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
Registrovala sa 1. septembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 54 príspevkov a 1 album. Má 8 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
    okres Košice
 Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či rozpočet 125000 (uvadzaný pri projekte) je reálny na stavbu tohto domu na kluc. Chcela by som vedieť, či mi firma postavi murovany dom z ytongu na kluc za takuto sumu. Ratam, ze je to asi cena bez pripojok. Ocenila by som aj pripomienky, co je v projekte nevhodne, co by sa dalo vylepsit. Popripade link na iny dom s plnohodnotnym podkrovim a 4 spalnami. Dakujem. Jedna sa o tento dom. http://www.djsarchitecture.sk/projekt-l2-145
8. jún 2017 o 10:17  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
silviajak1
Registrovala sa 15. apríla 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 150 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Šaľa.
  • Prestavujem byt
    Šaľa, okres Šaľa
fotoportrét
fotoportrét
silviajak1
Registrovala sa 15. apríla 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 150 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Šaľa.
  • Prestavujem byt
    Šaľa, okres Šaľa
 Projekt je podla mna celkom fajn len ma zarazili tie tri kupelne. Ako chápem este tej rodicovskej a kupelni pre deti, ale naco je dole na prizemi kupelna so sprchacom? Radsej by som volila samostatne wc. Viem, ze to niekomu nevadi, no ja tomu nejak neviem prist na chut. Ale povedala by som, ze je cena realna ak sa samozrejme trocha posnazite a spravite si zopar veci svojpomocne a isto to bude chciet aj dobru cenu za material emoticon
8. jún 2017 o 11:26  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
Registroval sa 30. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 2849 príspevkov. Má 4 priateľov. Trnava, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
Registroval sa 30. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 2849 príspevkov. Má 4 priateľov. Trnava, okres Trnava.
 @dudiva

Boha, zase tieto otázky ... Ako si tu majú ľudia vycucať z prsta, čo pre Vás znamená na klúč ? V štandarde ? V akom ? To tu majú ľudia tipovať ?

Ak dáte všetko najlacnejšie, tak sa možno mestíte aj pod túto sumu ... Akonáhle si vyberiete zopár vychytávok, stačiť Vám to nebude ...
8. jún 2017 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @silviajak1 dakujem. Dole potrebujem sprchac hlavne kvoli tomu, ze s nami vacsinu casu bude byvat mamka. Ja som radsej tiez za samostatne wc, ale nevedela som sa dopracovat k takemu projektu.
8. jún 2017 o 12:44  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sykorka75
Registrovala sa 8. júna 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 83 príspevkov. Okres Senica.
fotoportrét
fotoportrét
sykorka75
Registrovala sa 8. júna 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 83 príspevkov. Okres Senica.
 Ahoj. Pekny pekny veru domcek emoticon Tie 3 kupelky je haluz emoticon Ale nerobila by som z toho velku vedu. My mame dole len WC s malym umyvadielkom, ale ked mate uz teraz takto navrhnuty projekt tak to znamena, ze sa tam zmesti aj sprchovaci kut. Cena je realna za takyto domcek emoticon
8. jún 2017 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sykorka75
fotoportrét
fotoportrét
sykorka75
 @dudiva Tak ked s Vami bude mamina tak potom je uplne jasne, preco cchete sprchac emoticon
8. jún 2017 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @lubk0 dakujem. Islo mi o info, ake ste mi dali v druhej casti odpovedi. Neotvarala som diskusiu kvoli tomu, aby mi tu kazdy jeden stavebnik posielal uplnu cenovu ponuku. To by som isla na iny portal a viem, ze by sa to velmi lisilo. A na kluc pre mna znamena vsetko okrem kuchynskej linky. A ano standard sa da asi tazko odhadnut. Vacsina firiem stavbu realizuje vo forme hruba stavba, holodom, standard a nadstandard. Kazdy ma pod tym nieco ine.
8. jún 2017 o 12:53  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
 @dudiva

Ale ani to Vám nikto nepovie presne z Vášho zadania. Stačí aby bol pozemok vo svahu, alebo siete ďaleko a už to môže byť problém, takéto cifri dodržať.

Dnes musíte spadnúť do A1 tky, ak napríklad pozemok nemá plyn, je to zase o kúsok "drahšie" ten dom "vykúriť" ...

A práve ten "štandard" veľmi veľa spravý ... Každá jedna vymoženosť proste zožerie 100 vky keď nie tisíce Eur ... Celý dom to môže značne predražiť ...
8. jún 2017 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
47
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 3350 príspevkov a 2 albumy. Má 15 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
47
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 3350 príspevkov a 2 albumy. Má 15 priateľov. Okres Prievidza.
 @dudiva Pjeknýýýýý... Hezkýýý...
Tak, ako je to aj popísane v linku, čo si poslala: bez projektu osadenia na pozemok, bez prípojok atď.... - by sa dala zazmluvniť 2-4-chlapvá firmička, čo by to postavila "v štandarde".
Ale musíš kalkulovať okrem už spomenutých prípojok aj s úpravami terénu, exteriéru, chodníkmi, plotmi dlažbami... bránami, parkovými úpravami.....
A bude treba zariadiť... Takže prihoď ešte viac, ako 40 tisíc k tej sume 125 tisíc...
8. jún 2017 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nicicka
61
Registrovala sa 5. septembra 2011 na mojasvadba.zoznam.sk. Na modrastrecha.sk pridala 855 príspevkov. Má 25 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
nicicka
61
Registrovala sa 5. septembra 2011 na mojasvadba.zoznam.sk. Na modrastrecha.sk pridala 855 príspevkov. Má 25 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Už bývam v dome
 Mame nieco podobne, tiez projektant uviedol cenu 120 000 e...ciastocnou svojpomocou to vyzera, ze to bude o dost lacnejsie...snad do 90 000 e sa vmestime, takze zalezi ako, kto a z coho bude stavat...
8. jún 2017 o 17:15  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @lubk0 @leonardom @nicicka
Dakujem za kazdu jednu odpoved. Pozemok rovinaty, vsetky inzinierske siete na pozemku. Ratam este s peniazmi na pripojky, plot, terenne upravy, chodniky, travnik. Ide mi len o dom. Viem, ze na niektorych veciach pri stavbe usetrim a to, co usetrim, tak miniem na vyssom standarde. Ide mi len o to, ci najdem firmu, ktora mi za tolko penazi postavi taky dom. Teda aspon odhadom, viem, ze presne sa to neda.
8. jún 2017 o 17:59  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @sykorka75 dakujem za prispevok
8. jún 2017 o 17:59  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
8
 @dudiva

V tom prípade odporúčam, dať si naceniť a spracovať len samotný holodom ... Štandard si môžete nechať doceniť až potom, nakoľko je celkom kontraproduktívne, riešiť ho ešte pred samotnou stavbou domu ...

Pri CP na holodom krásne uvidíte, koľko Vám zostáva penazí na tie veci okolo (ploty, bránka, brána, chodníky, parkovanie, teras a samotný štandard)
9. jún 2017 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
staviamedomy
Stavby RD a rekonštrukcie.
PRO

Domy na kľúč, montované domy, drevodomy - Okres Bratislava
2
fotoportrét
fotoportrét
staviamedomy
Stavby RD a rekonštrukcie.
PRO

Domy na kľúč, montované domy, drevodomy - Okres Bratislava
2
 @dudiva velmi pekny projekt, v jednoduchosti je krasa. V pripade, ak pojde o standard tak slusna firma ti ten dom (bez pripojok, na rovinatom bezproblemovom pozemku) vie postavit. My by sme to zvladli. Mame za sebou dost stavieb.
9. jún 2017 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
arbiter
Trade and Engineering
PRO

Stavebný materiál - základy, múry, fasády - Okres Prievidza
7

“Https://www.youtube.com/watch?v=c0PRt2tTTO8”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
arbiter
Trade and Engineering
PRO

Stavebný materiál - základy, múry, fasády - Okres Prievidza
7

“Https://www.youtube.com/watch?v=c0PRt2tTTO8”
(Pred 1 rokom)

...a keď do toho zakomponujete ešte stavebného dozora, ktorý Vám postráži stavebnú spoločnosť, ktorá Vám to bude realizovať a optimalizuje Vám náklady a hlavne postráži, čo všetko si stavbári vyfakturujú, tak máte vysoký predpoklad, že sa dostanete na odhadovanú sumu alebo možno aj nižšie...
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @lubk0 dakujem. To je napad. Takto to bude najlepsie. Cena za holodom a ostatne si uz prisposobime.
10. jún 2017 o 09:31  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @staviamedomy dakujem
10. jún 2017 o 09:32  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
dudiva
3
  • Staviam dom
    okres Košice
 @arbiter dakujem za velmi uzitocnu radu.
10. jún 2017 o 09:32  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzana76 (42 r.)
1
Registrovala sa 15. januára 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 121 príspevkov. Má 52 priateľov. Okres Nitra.
  • Snívam o dome
    okres Nitra
fotoportrét
fotoportrét
zuzana76 (42 r.)
1
Registrovala sa 15. januára 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 121 príspevkov. Má 52 priateľov. Okres Nitra.
  • Snívam o dome
    okres Nitra
 @dudiva naozaj velmi pekny aj prakticky projekt, oslovil aj nas, tiez by sa nam hodil na pozemok
10. jún 2017 o 21:14  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to