Rozpočet rodinný dom L2 145

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či rozpočet 125000 (uvadzaný pri projekte) je reálny na stavbu tohto domu na kluc. Chcela by som vedieť, či mi firma postavi murovany dom z ytongu na kluc za takuto sumu. Ratam, ze je to asi cena bez pripojok. Ocenila by som aj pripomienky, co je v projekte nevhodne, co by sa dalo vylepsit. Popripade link na iny dom s plnohodnotnym podkrovim a 4 spalnami. Dakujem. Jedna sa o tento dom. http://www.djsarchitecture.sk/projekt...
Odpovedať
Profilova fotka
Projekt je podla mna celkom fajn len ma zarazili tie tri kupelne. Ako chápem este tej rodicovskej a kupelni pre deti, ale naco je dole na prizemi kupelna so sprchacom? Radsej by som volila samostatne wc. Viem, ze to niekomu nevadi, no ja tomu nejak neviem prist na chut. Ale povedala by som, ze je cena realna ak sa samozrejme trocha posnazite a spravite si zopar veci svojpomocne a isto to bude chciet aj dobru cenu za material ;-)
Odpovedať
@dudiva Boha, zase tieto otázky ... Ako si tu majú ľudia vycucať z prsta, čo pre Vás znamená na klúč ? V štandarde ? V akom ? To tu majú ľudia tipovať ? Ak dáte všetko najlacnejšie, tak sa možno mestíte aj pod túto sumu ... Akonáhle si vyberiete zopár vychytávok, stačiť Vám to nebude ...
Odpovedať
@silviajak1 dakujem. Dole potrebujem sprchac hlavne kvoli tomu, ze s nami vacsinu casu bude byvat mamka. Ja som radsej tiez za samostatne wc, ale nevedela som sa dopracovat k takemu projektu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Pekny pekny veru domcek :) Tie 3 kupelky je haluz :) Ale nerobila by som z toho velku vedu. My mame dole len WC s malym umyvadielkom, ale ked mate uz teraz takto navrhnuty projekt tak to znamena, ze sa tam zmesti aj sprchovaci kut. Cena je realna za takyto domcek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dudiva Tak ked s Vami bude mamina tak potom je uplne jasne, preco cchete sprchac :)
Odpovedať
@lubk0 dakujem. Islo mi o info, ake ste mi dali v druhej casti odpovedi. Neotvarala som diskusiu kvoli tomu, aby mi tu kazdy jeden stavebnik posielal uplnu cenovu ponuku. To by som isla na iny portal a viem, ze by sa to velmi lisilo. A na kluc pre mna znamena vsetko okrem kuchynskej linky. A ano standard sa da asi tazko odhadnut. Vacsina firiem stavbu realizuje vo forme hruba stavba, holodom, standard a nadstandard. Kazdy ma pod tym nieco ine.
Odpovedať
@dudiva Ale ani to Vám nikto nepovie presne z Vášho zadania. Stačí aby bol pozemok vo svahu, alebo siete ďaleko a už to môže byť problém, takéto cifri dodržať. Dnes musíte spadnúť do A1 tky, ak napríklad pozemok nemá plyn, je to zase o kúsok "drahšie" ten dom "vykúriť" ... A práve ten "štandard" veľmi veľa spravý ... Každá jedna vymoženosť proste zožerie 100 vky keď nie tisíce Eur ... Celý dom to môže značne predražiť ...
Odpovedať
Profilova fotka
@dudiva Pjeknýýýýý... Hezkýýý... Tak, ako je to aj popísane v linku, čo si poslala: bez projektu osadenia na pozemok, bez prípojok atď.... - by sa dala zazmluvniť 2-4-chlapvá firmička, čo by to postavila "v štandarde". Ale musíš kalkulovať okrem už spomenutých prípojok aj s úpravami terénu, exteriéru, chodníkmi, plotmi dlažbami... bránami, parkovými úpravami..... A bude treba zariadiť... Takže prihoď ešte viac, ako 40 tisíc k tej sume 125 tisíc...
Odpovedať
Profilova fotka
Mame nieco podobne, tiez projektant uviedol cenu 120 000 e...ciastocnou svojpomocou to vyzera, ze to bude o dost lacnejsie...snad do 90 000 e sa vmestime, takze zalezi ako, kto a z coho bude stavat...
Odpovedať
@lubk0 @leonardom @nicicka Dakujem za kazdu jednu odpoved. Pozemok rovinaty, vsetky inzinierske siete na pozemku. Ratam este s peniazmi na pripojky, plot, terenne upravy, chodniky, travnik. Ide mi len o dom. Viem, ze na niektorych veciach pri stavbe usetrim a to, co usetrim, tak miniem na vyssom standarde. Ide mi len o to, ci najdem firmu, ktora mi za tolko penazi postavi taky dom. Teda aspon odhadom, viem, ze presne sa to neda.
Odpovedať
@sykorka75 dakujem za prispevok
Odpovedať
@dudiva V tom prípade odporúčam, dať si naceniť a spracovať len samotný holodom ... Štandard si môžete nechať doceniť až potom, nakoľko je celkom kontraproduktívne, riešiť ho ešte pred samotnou stavbou domu ... Pri CP na holodom krásne uvidíte, koľko Vám zostáva penazí na tie veci okolo (ploty, bránka, brána, chodníky, parkovanie, teras a samotný štandard)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dudiva velmi pekny projekt, v jednoduchosti je krasa. V pripade, ak pojde o standard tak slusna firma ti ten dom (bez pripojok, na rovinatom bezproblemovom pozemku) vie postavit. My by sme to zvladli. Mame za sebou dost stavieb.
Odpovedať
Profilova fotka
...a keď do toho zakomponujete ešte stavebného dozora, ktorý Vám postráži stavebnú spoločnosť, ktorá Vám to bude realizovať a optimalizuje Vám náklady a hlavne postráži, čo všetko si stavbári vyfakturujú, tak máte vysoký predpoklad, že sa dostanete na odhadovanú sumu alebo možno aj nižšie...
Odpovedať
@lubk0 dakujem. To je napad. Takto to bude najlepsie. Cena za holodom a ostatne si uz prisposobime.
Odpovedať
@staviamedomy dakujem
Odpovedať
@arbiter dakujem za velmi uzitocnu radu.
Odpovedať
@dudiva naozaj velmi pekny aj prakticky projekt, oslovil aj nas, tiez by sa nam hodil na pozemok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?