Rozpocet na doma 230m2

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte strechaci, je tu niekto kto by vedel poradit kolko priblizne mame ratat na vystavbu domu so zastavanou plochou cca 180 m2, uzitkova plocha 144 a vrch je uzitkova 90 m2, nad dvojgarazou je rovna strecha, a nad zvyskom domu sedlova strecha. Treba ratat tych 1000 eur / m2 ako som sa tu docitala .. to je na uzitkovu plochu ratane? a co by v tom uz malo byt zahrnute? dakujem vam
Odpovedať
1
2
@wivik no ja dufam ze je to vsetko ok v chodbe, je tam planovana skoro 2 m dlha skrina, a tiez nalavao je este priestor na skrinu alebo nejaku lavicku , botnik. to nie je dostacujuce?
Odpovedať
@wivik ak mas na mysli ten zahradny domcek, co poznam ludi a maju aj velke garaze aj tak casom boli nuteni postavit zahradny domcek.. neviem s cim vsetkym mam uz ratat, pretoze sme zohladnovali veela veci, niekde sa prost emuseli robit kompromisy.
Odpovedať
@ywclatko este tak ako je situacia tak hore je sever? Z toho vychadza terasa na vychod. Nebolo by lepsie mat terasu na zapad kedy tam je poobede aj slniecko? Podla svetovych stran by som dom otocila zrkadlovo aby obyvacka bola na zapad a posunula do prava aby tam bol odstup 2 m. Ale neviem ake je okolie, vyhlad, susedia....
Odpovedať
@ywclatko podla mna je tam este miesto na zlepsenie a hlavne zjednodusenie stavby. Pozri napriklad nas projekt ten ma iba okolo 150 m2 ale okrem garaze mame v podstate to iste co vy. Co mame izbu na prizemi tak tu vyuzive zvacsa ako pracovnu a ked pride navsteva tak ako hostovsku. Izby su rozlohovo velmi podobne tym vasim. Rozdiel je len na prizemi a to ze nasa obyvacko/kuchyna je velka ako bude vasa cela obyvacka. Mas uz vobec predstavu ako chces zariadit taky priestor aby vyzeral aj utulne a nie ako hala? Hlavne budte prakticky a realisticky a nieze budete az po krk v dlhoch ale hlavne ze budete mat mega velky dom. Mate uz spraveny financny plan na 5 - 10 rokov doperdu?
Odpovedať
@ywclatko zle sa mi citaju cisla tak nevidim aky velky je priestor takze to neber v zlom. Mne by ale 2 metrova skrina nestacila.
Odpovedať
@ajana1 pekne to mate. Moderna fasada ale nie chladna. Mozes nam prezradit kolko vas vysiel dom?
Odpovedať
@wivik tak nas je stavany v Holandsku kde su cosi vyssie ceny prace ale celkovo bol dom za nejakych 280 tisic vratane pozemku a pripravnych prac ako napriklad stavba cesty a helofytenfilter, spolocne jazero a par veci naviac. To je cena vratane rekuperacie, vzduch/voda tepelne cerpadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ratajme tqak min 190000 aj to si sa tak povediac este nedostal von na pozemok. Tazko povedat, aku mas predstavu o materialoch a veciach, ktore bysi rad v dome pouzil
Odpovedať
@wivik fuha no ja si myslim ze 2 metre je ozaj velkorysy priestor :)
Odpovedať
@henotom dakujem velmi pekne :) dali sme si to uz nacenit firme, a prosim vas oplati sa dat urobit vykaz vymer .. plati sa za to zas nejake 2 stovky, tak ci to ma opodstatnenie alebo nam postaci kalkulacia z firmy co to bude stavat. dakujem
Odpovedať
@ywclatko ked chces porovnat s firmou co to bude stavat ci spravne napocitala tak si daj vykaz vymer urobit. Ale urcite nech firma naceni polozkovity rozpocet. Ked budes chciet pocas vystavby nieco zmenit tak jednoduchsie sa dohaduje o cenu alebo ked im budes chciet z rozpoctu nieco vynat lebo nebudu stihat nebude sa ti ich robota pacit tak jednoduchsie to zadas niekomu inemu a im to odpocitas.
Odpovedať
@ywclatko este mi tak napadlo. Podla coho ste si vybrali realizacnu firmu? Cenovu ponuku ste dali iba do tej jednej? Vie ta firma ze inu cenovu ponuku nebudete mat? Aby sa nestalo ze ked to nemas s cim porovnat aby nenabuchali ceny. Ja by som si dala urobit este kontrolnu cenovu ponuku. Firmy nemusia vediet dopredu ze uz mas preferovanu firmu ale ked budu velke cenove rozdiely na polozkach tak mozes skusit "zjednavat cenu"
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ywclatko Teraz to myslím v dobrom, ak riešite či má zmysel zaplatiť 200 eur za výkaz výmer, tak naozaj nie ste cieľová skupina pre takýto dom. Toto samozrejme nie je žiadna vila, tie vyzerajú inak, ale dom v podobnej cenovej relácii stavajú ľudia, ktorí neriešia či to bude stáť 200 alebo 250 tisíc, lebo si to môžu dovoliť. My sme si kedysi dávno tiež dali urobiť individuálny projekt, zaplatili zaň a keď nám povedali cenu za stavbu, tak sme si to nakoniec rozmysleli, uplne to celé zmenili, dom je o polovicu menší a nič mu nechýba. Prerobili sme síce cca 3000 eur ale zas ušetrili 100 tisíc eur a normálne žili, aj dovolenkovali a pod. Časom človek príde na to, že nepotrebuje veľa priestoru (aj keď je to samozrejme úžasné a mať neobmedzený rozpočet tak si viem nejakú krásnu vilu predstaviť ale už aj s personálom :) ), dôležitý je čas, ktorý ušetrí tým, že nerobí na stavbe celé roky, že neupratuje dom celé dni, že ušetrené peniaze môže stráviť s deťmi na výletoch. A v neposlednom rade, keď niekedy príde na to, že by bolo dom treba predať, treba si pozrieť ako to vyzerá na stránkach realít, presne tie veľké domy sú aj roky nepredajné, ale menšie domy sa míňajú ako teple rožky :)
Odpovedať
@ywclatko dodavatelsky sme riesili stavbu domu uz na hotovu zakladovu dosku v cene cca 990eur/m2 t.j. vratane zateplenia, okien, omietky rozvody voda, kurenie, elektro., sedlova strecha vsetko cca 120tis. Finalne nas dom /podlahy, vybavenie kupelne, kuchyna, 2x satnik, rekuperacia, v pivnici je 2garaz, 2x technicka miestnot/stal 220tis /bez hodnoty pozemku/. podpivniceny bungalov 9x15m vo svahu. Momentalne nemame take zbytocnosti ako sedacka, plot, exterier a sme vyzmykani z penez. Naozaj tie peniaze pri stavbe sa ratatu 10tis a ani nevies ako a ste skoncili. My sme finalne skracovali dom o 60cm lebo sme mali strop na holodom a ten sme nechceli presvihnut, ale treba ratat ze dodavatel prekroci rozpocet min. o 25%, co sme my ratali a veru presvihli, lebo normalne nacenia uplne shity ale pri realizacii daju na vyber a vtedy sa rozhodnes pre kvalitu a uz to ide do penazi.
Odpovedať
@jujala dakujem za odpoved... 220 tis je taka prijatelna cena len asi mate aj o cosi mensi dom ...
Odpovedať
@ywclatko ten ich dom je o 100 m2 mensi. Takze si viete spravit predstavit ze do ovyvatelneho standardu vam treba aj okolo 300.000 eur a to nebude ziadny luxus.
Odpovedať
@ywclatko kedy ti ma dat firma cenovu ponuku? Napisem nam potom ako im to vyslo?
Odpovedať
@ywclatko Neviem ake máte autá, ale taký rozmer je na garáž málo určite... stačí si postaviť dve autá vedľa seba, aby sa dali normálne otvoriť dvere a pomerať priestor okolo a hneď budete mať predstavu... projektant naprojektuje, ale realita je niekedy úplne inde... stačí jedno vačšie auto a už tam dve ani nevojdu..
Odpovedať
@ywclatko zaznelo tu vela pravdiveho. Ale vy ste rozhodnuty pre tento projekt. My mame podobne metrov stvorcovych a tiez poschodovy, tiez nie jednoduchy podorys. Treba pocitat 200 tisic na dom bez zariadenia ak ste na vychode republiky ale ak pri BA tak cca 240 tis. Nie kvoli materialom, ale praca je tam draha.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@ywclatko ahoj ako ste na tom s domcekom? Aj my mame 200 m2 obytnu plochu a tiez sme chceli priestro.. Predsa len tam preboha prezijeme cely zivot😄😄😄
Odpovedať
@ywclatko ahoj, tiež by ma zaujímalo, ako ste na tom teraz. My tiež máme podobnú plochu, začali sme plánovať projekt v 2019, ale až teraz kvôli naťahovačkám to už vyzerá reálne, tak ako vás to vyšlo cenovo v porovnaní s odhadom na začiatku.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?