Rozpočet na bungalov Eko 104

Profilova fotka
Staval niekto tento bungalov? potrebovala by som nejaké info za kolko zhruba eur sa dá postaviť - murovaný svojpomocne nie firma, 10 na 12,5m
Odpovedať
svojpúomocne.. tak 40-50tis.euro.. kompletka podla toho aké veci v nom chceš.. aká strecha, aké okná, aká krytina, aké kúrene, aký energetický štandart.. treba to trochu viac rozviest nech sa dá spraviť kalkulácia :)
Odpovedať
Tiez sa mi najviac paci tento domek. Je jednoduchy a tiez dobre dispozicne rieseny cize dufam ze by nemal byt ani nejak extremne narocny na vystavbu a tym padom cenu vystavby. Ja by som sa rad zmestil do sumy okolo 80 tis. s tym ze co by som vedel ja alebo znamy by sa robilo svojpomocne a odborne cinosti by robili firmy(zivnostnici). Tie odborne veci by boli hlavne rozvody(vody, kurenie, plyn, elektrika), strecha, okna, fasada, zateplenie. Zaklady a murovanie by som chcel robit svojpomocne ako aj dlazby, obklady, podlahy. @cvoky8 kedze vravis ze na presnejsiu kalkulaciu potrebujes nejaky blizsi popis tak tu je to co by som ja chcel pouzit pri vystavbe: Tehla: Porotherm 30 brusena + 15cm EPS, nosna stena 20cm, priecky 11,5cm + vnutorne omietky a biela farba Strecha: klasicka Ackova drevena strecha so schodmi na povalu ale bez pochodzneho podkrovia + skridla Bramac Klasik Cierna + zateplenie strechy 20 cm Okna: plastove 5 komorove - trojsklo Fasada: tomuto sa nerozumiem cize si necham poradit :-) - do ceny rataj priemer Vonkajsi obklad: tak ako je na obrazku - cena=priemer Podlahy a obklady: 10-15€/m2 Sanita: pocitam naklady okolo 1000€ - 1500€ Ostatne: komin, podlahove kurenie, kondenzacny kotol, geberit Urcite som aj na velmi vela veci zabudol ale tak snad na nejaky hruby odhad by to mohlo stacit. ;-) Myslis ze je mozne sa zmestit do tych 80tis.?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
mohol by tu niekto kto toto stavia, staval rozpisat rozpocet?orientacny aspon...
Odpovedať
dobry bol som pozret 2 taketo domy a jednych vysiel komplet 85000e a druhych 54000e.vazne zalezi natom ake zlavy si viete vybavit a ci ste zrucny a vedeli by ste si robit vacsinu sam.aj mi uz mame projekt tochto domu len vo vacsej verzii a ked sme si robili rozpis materialu a vsetkeho okolo stavby dlazba sanita parkety kuchynska linka a vyslo na to niejak okolo45000-50000.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Pekný deň, veľmi zvažujeme tento domček, keďže máme danú platňu s pivnicami 12,5 x 10,5m tak sa nám veľmi páči - viete mi poradiť kde by som našla rozmery jednotilvých izieb? K niektorým pôdorysom to býva ale k tomuto som ho nenašla... Vopred veľmi pekne ďakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte všetci. Chceli by sme začať na budúci rok stavať. Sme vo fáze výberu projektu. Zaujal nás takisto projekt EKO 104. Má niekto postavený takýto dom v okoli TT? Radi by sme prišli pozrieť, ak by to boli možné 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?