Rozpočet 75 000 - 80 000

Aky domcek sa da postavit z tohto rozpoctu svojpomocne? Ď.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
da sa postavit v tejto cene avsak treba v prvom rade dobry projekt - cize navod a samozrejme chut spravit na stavbe co najviac sam.robil som niekolko domov ktore sa vmestili do tejto ceny.
Odpovedať
@katka_pa zalezi na zlozitosti ale da aj dnes som sa stretol s jednym panom ktory postavil svojpomocne a minimum.majstrov NED zariadeny za cca 70 000 cca 110m2
Odpovedať
@plamen a ake to boli domy? dvojpodlazne? v nasom pripade pojde takmer vsetko svojpomocne
Odpovedať
Záleží na tom čo rozumieš pod pojmom svojpomoc. Niekto to chápe za A iba, ako cenu mat.a od základu po maľovanie si všetko dokážete spraviť rodinou možno na kúrenie, elektro, alebo strechu zavoláte partičku majstrov. Potom je tu svojpomoc za Bé chápaná, ako stavanie domu cez partie na každú časť stavby príde iná-prípadne kombinácia oboch spôsobov. Tá možnosť Bé tu na MS raz bola pekne nazvané, ako bratislavská svojpomoc :-D Ak je Bé správne záleží či staviaš na východe kde pracujú aj UA chlapci za 2€/hod, alebo za viac poľský faceti ;-) Samozrejme záleží aj na cene materiálov. ZA 75 00 postavíš nulový 3 izbový bungalov 11 X 8.5m, ktorý ti možno stačí, ale dokážeš aj poschodový 5 izbový dom 11 X 11m, ktorý bude v horšej energetickej triede.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik moznost A na vychode
Odpovedať
http://www.projektyarchon.sk/domy-pre...
Odpovedať
@katka_pa páči sa mi tento domček. Možno by som ho trochu nafukol a pár veci pozmenil, pridal, ale aj cena by išla hore. Veľa závisí aj od ceny použitých materiálov na hrubú stavbu (Obvodové murivo, okná, krytina) a od materiálov na dokončenie (sanita, podlahy, zarubne, kúrenie, atď) Ozaj veľa závisí od ceny práce. Pri tvrdej svojpomoci podľa mňa reálne. Len pozor na ďalšie peniaze (poplatky k stav. povoleniu, revízie, úpravy terénu, oplotenia, či zariadenie)
Odpovedať
@pistikus dakujem..co ste mysleli tym ze by ste ho nafukli? zvacsili?
Odpovedať
Mne by sa to do tej sumy reálne nezdalo neviem. Vyzerá že je to z dobrých materiálov a tá cena je tam o dosť vyššia. Neviem či zrovna ten rozdiel 70 000 ktorý tam vzniká by bolo len ako vaše ušetrenie na cene práce majstrov. Je fakt že na východe sa dá zohnať aj lacnejší materiál ale toto sa mi zdá až moc veľký rozdiel
Odpovedať
Pekny
Odpovedať
@katka_pa Dom je pekny, ale dost velky. Pri tychto rozmeroch sa stavaju bungalovy, ktore mozu vyjst 70 000-80 000. Dvojpodlazny asi nie...
Odpovedať
@rutyruth čo je na tom dome veľké? Netreba pozerať obrázky, ale m2 na pôdoryse. @katka_pa áno spravil by som ho väčší. Mať v RD 20 m2 obývačku a mini zádverie. A pozor na šikminy na poschodí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ak by som mal relativne obmedzeny rozpocet, tak by som snazil najst co najjednoduchsi projekt. Tento dom mozno vyzera pre niekoho utulne a romanticky, ale podla mna je vsetko len nie jednoduchy: 1. Zadverie 156x187 je strasne malicke,este ked tam date nejaku skrinu, tak sa tam nezmestia ani 3 ludia. 2. Vyklenok na stol,zbytocne komplikovane 3. Dva balkony, k tomu samozrejme zabradlia...dalsie prachy navyse 4. Na tom obrazku vidim 4 kominy ??? Mohol by som pokracovat...neviem aky mate pozemok, ale ak maly a musite ist do poschodoveho, tak by som hladal nieco jednoduchsie. Existuje milion jednoduchsich (a pre mna aj krajsich) projektov tohto typu. Ak chcete dom s 3 izbami a garazou a zmesti sa vam aj bungalov, tak si myslim ze jednopodlazny by bol lacnejsi...A nebudajte ze dom nekonci iba stavbou, dalsia kapitola je exterier. Mozno si poviete, to urobime postupne, ale myslim sa vam nebudem chciet behat bez chodnikov po blate alebo byt bez plota. Drzim palce aby ste sa rozhodli spravne.
Odpovedať
@pistikus kazdy ma iny pojem o tom co je velke, chcela som tym len povedat, ze je to dost velky dom na dany rozpocet...to, ze je sucastou aj garaz robi svoje, to vsak nic nemeni na tom, co som napisala, t.j. ze takychto rozmerov sa stavaju bungalovy, ktore za tu sumu je realne postavit
Odpovedať
@pistikus po prezreti vasho podorysu a v porovnani s nim prehodnocujem svoje tvrdenie avsak iba v porovnani s vasim...ano je to malinky domcek, avsak sucitim s vasou manzelkou pri jeho upratovani...
Odpovedať
@rutyruth :-o Rád pomáham pri upratovaní. Moju manželku nechajte prosím tak a venujte sa téme. Nechcem to porovnávať s našim domom. Porovnám to s bytom, kde ešte bývame. Klasika 3 izbový. Obývacia izba plus kuchyňa so stolom má cca 36 m2. Celý byt 74. Tento projekt má obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu spolu v rozlohe 40,6 m2. Ten pomer sa mi zdá malý byt vz. dom. Mne osobne by viac vecí vadilo. Napr. ešte kuchyňa 9,54 m2. Kuchynská linka len s dolnými skrinkami a koľko ich vlastne vyjde, keď je tam aj chladnička, dres, sporák. Špajza jedine v kotolni.
Odpovedať
Profilova fotka
My si staviame uplne svojpomoc, poschodovy 10x8.5 , a zmestime sa do takej sumy
Odpovedať
Neviem ci ja som z marsu alebo niektori ludia na tomto fore ale moji rodicia styri roky dozadu dostavali dom 8x 16 - dvojpodlazny plus podpivnicenie za 84 000 svojpomocne. Pozemok mame uzky preto sme volili poschodovy dom.
Odpovedať
@realistanr neznamena ze to co sa paci vam sa musi pacit aj nam.
Odpovedať
@katka_pa ak máš takúto skúsenosť, tak na čo tu píšeš diskusný príspevok? Ved máš odpoved doma?!
Odpovedať
@staronova lebo ma zaujima aj to ake domy maju iny ludia
Odpovedať
@pistikus Oukej, tak my mame teraz tiez trojizbak 82 m2, jedna detska izba 24 m2, druha trocha mensia, obyvacka s kuchynou ma cca to co vasa...Staviame dom, ktory bude mat obyvaciu izbu s kuchynou a jedalnou - 39 m2, detske izby 2x - 15 m2, spalna detto, pracovna 10 m2, 2x kupelna...Zas sa budem opakovat, ale toto megalomanstvo, ktore je na tomto portaly je nieco hrozne...Ja nikdy nebudem mat v dome rozlohou take velke izby ako mam v byte, ale nebudem sa stahovat kvoli tomu aby som isla do vacsieho, ale kvoli zahrade, vacsiemu sukromiu a ostanym vyhodam z toho vyplyvajucich. Ja (a isto aj kopec inych uzivatelov tuto) nepotrebujem mat vsetko velke, avsak mam pocit, ze ak tu clovek nesplna urcitu vymeru tak je odpad, ach jaj...
Odpovedať
@rutyruth velmi pekne napisane, aj ja mam nieco podobne na mysli ked to tu citam.
Odpovedať
@katka_pa ja som rozoberal jednoduchost stavby ,nie to ci sa mi paci. Snazil som sa vam poukazat na detaily ktore stavbu predrazia...ale vidim ze vy nemate zaujem o konstruktivny nazor,ake potrebujete aby vam niekto napisal ze to za 80k postavite. Takze: ANO POSTAVITE TO :/
Odpovedať
@katka_pa pozri, keby ti každý z nás napísal inú sumu, k tomu iné m2, podlažnosť, čo si z toho vyberieš? Ak si presvedčená, že z pár odpovedí od ľudí, ktorí sú každý z iného konca republiky, stavali rozdielne domy, majú iný vkus a náročnosť na prevedenie stavby budeš spokojnejšia, tak na to si radšej polistuj ešte raz katalógy, lebo ty z toho badžetu zaiste nebudeš môcť vyskakovať. Nebudeš čeliť preto aj negatívnym odpovediam. A to odpovedám iba na tvoju prvotnú otázku v príspevku. Ale divná je tvoja odpoved smerom ku mne, že zistenie, aké domy majú iný ľudia /citujem ťa/ ti treba na to, aký máš ty postaviť? Napadá ma také školácke: stretnú sa dve baby v nákupnom centre, jedna má nový kabát a tá druhá sa pýta kolko stál? Lebo ved aj tá prvá si chce nejaký kúpiť!?
Odpovedať
@rutyruth prosím Vás. Kto Vás či tieto projekty zaradil medzi odpad? Nech si každý stavia čo chce. Snažil som sa o konštruktívny postoj. Isto sú tu užívatelia, ktorí by zvozili väčšinu projektov pod čiernu zem a aj tento. A prečo hneď megalomanstvo, keď ľudia stávajú to čo sa im páči. Nie sme ovce a máme rozdielne potreby, nároky a možnosti. Už v prvom príspevku som napísal, že sa mi tento projekt páči a dá sa postaviť za daných podmienok za uvedenú cenu. Tak pokladám Vašu reakciu k môjmu príspevku za neopodstatnenú.
Odpovedať
@rutyruth neviem o akom megalomanstve tu tocis, to ze nejaky pistik z hornej dolnej si stavia 300m dom,neznamena ze taky su tu vsetci...
Odpovedať
@realistanr kašlite na môj dom. Veď som ho ani nikomu nedával za príklad. A mimochodom nemáme až taký rozdiel v zastavanej ploche. Píšete o mne akoby som bol nejaký exot.
Odpovedať
@pistikus nechcela som aby cez moju diskusiu vznikla dalsia na vas ukor :) ospravedlnujem sa ;)
Odpovedať
@pistikus vsimla som si ze ste z vychodu,skoro ako my (poprad) ake su vase naklady?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?