Rozpočet 60000€ na bungalov 10x12m

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dá sa zmestiť do sumy 60000€ za bungalov 10x12m pozemok máme, práca svojpomocne na 99% vieme si spraviť všetko okrem okien. Jednoduchý domček, nemusí byť hneď na komplet zariadený ale aby sa dalo bývať. Ďakujem za normalne odpovede :-) :-) :-)
Odpovedať
1
2
P.S. kuchynskú linku som stihol zabezpečiť sám pred svadbou, po svadbe by ma vyšla oveľa viac:)
Odpovedať
Profilova fotka
@jozomrkva111 ľudská odpoveď ;-) :-) Aj takú niekedy treba a prosím neobúvajte sa tu do mňa. Keď raz má taký rozpočet, tak čo jej mám na to napísať? Že to nezvládnu, že nech sa do toho ani nepúšťajú?? Taká nie som!
Odpovedať
Profilova fotka
@brnkinka Vacsinou kto stavia aj dostavia a byva :)ale osobne si myslim ze 60.000 je nerealna suma. Viem ako som sam tlacil na pilu mal som vykaz vymer 5 ludi co stavali ten isty dom ako ja. Cize presne som vedel co a za kolko zaplatili. Niekedy som aj vyrazne usetril napriklad pri strechce nakomplet za 9500€ iny za 13000€. Ale niekedy ani pri tej najvacsej snahe usetrit sa to nedari zaklady to cele predrazili o 3000 nakolko bol svahovity teren. Potom znova usetrit a utiahnut to treba cize namiesto planovaneho ytongu davame porfix... Ja nehovorim ze je to nemozne ale je to komplikovane s takym rozpoctom stavat. A uz teraz viem ze to nedokazu a uprimne ti poviem nie som negativista podporim ich... Ale skor to vidim na 75000. Ale vazne neviem co tam chcu mat alebo nechcu... Lebo len samotny krb nas vysiel nieco cca 3800€ ale ak by som ho nemal mozno ani neskolaudujem
Odpovedať
@brnkinka mne je v podstate jedno aká si.Neťahaj tu ĺuďom medové motúze popod fúze len preto aby si urobila zo seba dobrú keď problematike nerozumieš.Povedať niekomu zvládneš to choď do toho len kôli tomu aby si ho povzvudila a pritom ani nevieš o čo ide.Stavba domu nie je choroba.Že poviem ty to dáš😂
Odpovedať
Ja robos v strojarstve bez znalosti exscelu,jednoduchy dom 11x8 ackova strecha,svahovity teren,ciastocne podpivniceny +ciastocne podkrovie,99 percent prace sam,som sa rozhodol to dat na komplet bez zariadenia za 47 000€,termin vystavby 2016-2021.Ked je praca konickom ,telo zdrave,oci nie moc velke,vsetko ide.
Odpovedať
máme bungalov 7,2x16,5 = 118,8 m2. plus garáž 10x4. Garáž len postavená, nedokončená - len do nej netečie. Do 60 000 sme sa nezmestili ani náhodou. A to nám nerobila firma. Nemáme podlahovku, len radiátory. Pozri si môj fotoblog. A to sme sa snažili šetriť. Žiaľ, nie všetko sa dá svojpomocne. Takže z môjho pohľadu - NEDÁ sa zmestiť.
Odpovedať
@btus asi ste sa snazili malo, lebo som pozrel album a hned som si vsimol 3 veci co mohli stat o 1/2 popripade 1/3 vasej sumy, zaklady mate robustne ako nacisticky bunker v normandii, Ytong je najdrahsi stav. mat na svete a blizkej galaxii, krb s kominom je tiez riadna palka a to som tam registroval 2ks, ked zadavatelka temy urobi zaklady ako pod bungalov, dom postavi z 25cm tehly, neda tam komin, krytinu da asfaltovy sindel, polske okna, na kurenie pouzije klimu, linku z MM, a nebude onanovat nat nezmyslami nepotrebnymi k zivotu ako vacsina naroda /umyvacka, susicka, vonk.rolety,atd/ tak nema co stresovat, ono aj chudobny clovek potrebuje niekde byvat a nie kazdy si potrpi na vyberani nezmyselnej hypoteky, ide to aj bez nej, len sa treba uskromnit a skakat do vysky svojho platu, pozicat si neni problem problem nastava pri splacani a dnes nikto nevie co ho caka zajtra
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar teraz je ina doba, je velmi moderne ukazovat sa... bol som na stavbe kde sa na zaciatku setrilo, realizacny projekt nebol, len ten pre stavebko, steny porfix, krytina euronit... ked som tam bol o rok pozriet tak dlazba najligotavejsia na trhu, sprchova bateria hansgrohe... a pred domom audi... chapem to... hruba stavba kamosky neohuri...
Odpovedať
@dorwin presne si to vystihol.nemozes ho zdrbat a poslat prec. ja by som uz svojpomocne nikdy,ale fakt nikdy nestavala,nerekonstruovala. nie som extremny pedant,ale sa na nasej stavbe dokazovalo,niekedy som nechapala.ale nemohla som povedat ani slovo,lebo hned bolo zle :-D @cowboy1986 nehnevajte sa,ale vas dom uz nepatri do bezneho standardu,takze ak im staci skromnejsi,obycajne zariadeny dom,tak sa v pohode zmestia. ono hruba stavba sa postavi pomerne "lacno",ale potom zalezi,ake vychytavky tam budu chciet,omietky,obklad,podlahy. Niekto potrebuje podlahu za 30eur/m2 a niekomu staci za 10eur/m2 a menej. to iste sanita a podobne a netreba sa posmievat,ze niekto nakupi v merkury markete a co tak nakupi,ale aspon nebude tak zadlzeni,ze nebude moct kludne spavat vo svojom novom dome.
Odpovedať
Presne tak @hoblinka13. Ono niekedy ani je vidno, kto kde co nakupil. To si da na to pozor len ten, co by si rad rypol. Mat v dnesnej dobe co i len maly domcek, uz to je luxus a podla mna nikoho nic do toho, ako si to ho majitelia zariadia
Odpovedať
Profilova fotka
Pri dobrom projekte - s dorazom na jednoduchost vystavby (napr. trosku mensie Stilo), jednoduchej streche, neproblematickom podlozi,vlastnictve pozemku s vybudovanymi sietami a tvrdej svojpomoci si trufam tvrdit, ze sa da k cene 60K priblizit. Ak pozriete moj podorys -> minuly rok august vypracovana cenova ponuka : stavba na kluc do stadia holodom - mury ytong, zateplenie polystyren 15cm, strecha rovna plechova, okna plastove dvojsklo, plynove podlahove kurenie, zateplenie polystyren -> 84K nastrel bez jednania, BA kraj. Kde by som si dal pozor, ci je mozne sa touto skladbou dostat na A1 standard, aby nebol problem pri kolaudacii.
Odpovedať
Profilova fotka
@bosmi Posledná veta...to je otázka? 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kavar @tarbavalaba Chlapci, závisť je zláá vlastnosť :) ... Keď sme pri veciach nepotrených k životu, prečo nebývaš v jaskyni alebo v lese na strome ? Veď by si z toho neumrel, tak to tiež nie je potrebné k životu či ? Aj riť si utieraš lopúchom ? :D A áno, niekto onanuje nad značkovými batériami a niekto, že si do steny zamuroval 2 krát drahší materiál alebo že jeho skladba steny dýcha :D
Odpovedať
Profilova fotka
@bosmi robili sme certifikat asi pred mesiacom. 15 cm eps 30 cm porfix trojsklo. Ak by sme nemali krb nedame to ak ho mate vefia sa tam zahrat s vypoctami.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 neviem v ktorej vete som sa posmieval... Pozrite ja mam doma vykaz vymer zdokumentovanu stavbu po financnej stranke. Uz len stavebne povolenie a kolaudacia je cca. 2500€ hruba stavba nas vysla 24000€ okna 4500€ ... Navrh kupelne cez kupelnove studio 5000€ spravili sme to iste za 3000€ nahradil som ich drahu dlazbu a obklad polskou. Za 60000 sa to da... Bol som v takom dome ale mna osobne to preslo a ked si niekto ma splnit sny tak preco nie. Pani snivala o krbe ... Tak tlacili na tu pilu po financnej stranke, ze manzel to zamietol. Tam kde my dnes mame realne krb im tam vysi elektricka imitacia. S domom som si plnil sen aj s mojou manzelkou.
Odpovedať
@cowboy1986 a presne o tom hovorim,ze niekto nepotrebuje navrh kupelne za xy tisic eur,na tomto sa da usetrit a ten,kto ma takyto rozpocet si to aj uvedomuje. My sme tiez planovali kadeco,ale kedze nechcem navysovat uver,tak sa uskromnim a radsej si uzijem zivot. Je pekne mat sny o nadhernom dome,ale o com to je? To su take zbytocnosti,ci mam alebo nemam nieco v dome. Ja som pochopila,az ked sme sa nastahovali,ze fakt nic z toho nepotrebujeme ku stastiu. Aj tak vsetok cas travime vonku.Ja skutocne nechapem,co je zle na imitacii krbu,vsak vyskakujem do takej vysky,do akej mozem. Je lahke si zobrat hypoteku...
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo Ani nie, skor upozornenie, aby to projektant spocital skor, nech nie su neprijemne prekvapenia pri (ne)skolaudovani..
Odpovedať
ak sa do toho rozpočtu vleziete aj s pozemkom a celou stavbou, daj vediet. Asi si to budete staviat sami, že?
Odpovedať
@kavar máme jeden komín - dobre pec nepočítaj - tu sme chceli, základy sme dvíhali kvôli vode, radšej pôjdem po schodoch, ako mám nadávať. Som zástancom - nie som tak bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci, a do určitých sa oplatí investovať.. Zadavateľka sa pýtala na názor, ja som ho napísala. Môžeš jej napísať aj ty - svoj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@btus okrem ineho kolko mojich kamaratov sa pustilo do tvrdej svojpomoci. A zrazu hla tu murar, tu elektrikar, tu poterasi :) Velmi rychlo ich to preslo a myslim ze tu bola aj taka tema ze aka tvrda bola Vasa svojpomoc na stavbe oplati sa precitat... Tomu mojmu kamosovi to aj manzelstvo znicilo ... Ale to je dufam exemplarny priklad
Odpovedať
Profilova fotka
dozoroval som dom s podobnou plochou, konečná suma 16 tis.€
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 zaujimave... Ako sa to podarilo?
Odpovedať
Dobrý deň, mňa dom vyšiel 65 tisíc, stavala ho firma 100 štvorcov. Z toho bola určite polovica práca A ich zisk. Svojpomocne sa musíte dostať na sumu 40 tisíc . Nech to staviate Z akéhokoľvek materiálu. Mne to urobili na kľúč. Elektriku vám viem urobiť ja.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?