Postavím tento dom do 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Čo si myslíte, dal by sa tento dom na komplet postaviť do 50 000€? Myslím aj s interiérom, a skromnejšími kúpeľňami? Pozemok mám. Svojpomocne. Ďakujem.
Odpovedať
staci zhanat kvalitny a lacny material,, to je zaklad ,potom treba premyslet priecky , okna, samozrejme ziadne spickove veci, tomu sa vyhni,. a v neposlednom rade vse svojpomocne,, kotol sa da zohnat lacno,, ale mas vodara?elektrikara?ak kurenara a vse?ak hej pusti sa do toho
Odpovedať
@marinak53 to je super, ze zhanat lacny kvalitny material, dali sme ponuku na nacenenie muriva do viacerych firem a vysledok je, ze plus minus, tie ponuky su podobne, nemaju extra moznosti podliezat ceny a zase hladat firmu daleko sa neoplati kvoli doprave. aj napriek tomu, ze sa tocime, nedame zakladovu dosku 9x16.5 pod 10 000. okna mozno 8, mury tiez 8, strecha 15, kurenie s rozvodom vody do 12, este horna deka a elektrina a sme na 60 . a to sa nebavime o vnutornej uprave, podlahach, sanite kuch linke
Odpovedať
@katka888 10000 za zakladovu dosku je moc,pokolko mas kubik betonu? b20 beton stoji cca50 eur ides tam snat dat 200 metrov kubickych betonu,, na takyto dom ide len cca 50 metrov, cize beton aj zo zalievackami ta vide na 2900 eur maximalne,, kto ti preboha robil cenu?
Odpovedať
@marinak53 3013 sme dali za beton, ktory sa nalial do tych vykopanych zakopov. na to tie tvarnice, neviem ako sa volaju, dva rady, do toho pojde asi zase beton a deka. plus zeleza, robotnikov na deku mame za 2000 e, plus voda, plus elektrika. plati to manzel, musim to spisat prehladnejsie.
Odpovedať
@marinak53 61 eur m3 aj s dovozom a pumpou, z kosic
Odpovedať
@katka888 to je trosku vela ale tak kolko kubikov ti ide na zaklady a na deku?
Odpovedať
50 kubikov betonu ste potrebovali len na zaklad?? bohu jeho to je riadny zaklad, to ja mam dom 12,5-12m a dal som tam len 28 plus deka, to tam dobre lejete, nedavate kamen ani strk nic? do toho betonu cisty beton, no ja staviam domi ale tolko som nedal ani do dvoch
Odpovedať
@marinak53 my sme dali za zakladovku este viac a to mame len9x12 dom. ale sli sme na 4DTtvarnice. a ked pises o cenach ze treba zohnat lacnejsie. ak si normal clovek co nema kamaratov po stavebninach tak stavebniny daju rovnake zlavy plus minus par e rozdiel. kotol sa da zohnat lacno tiez bud znamost alebo... my sme mali kotol priamo cez vyrobnu halu zo zamest. zlavou. a fakt sme robili vsetko sami dvaja ziadna rodina kamarati nic. ci to bolo murovanie, pokladka stropu,kurenie elektr. zateplenie domu,strechy, pokladka podlahy obklady kupelna,malovanie atd. ale teda sme vysoko nad 50tisic.
Odpovedať
ale doplnim ze ak by sa jednalo mozno o bung.tak max 8x9 nic vynimocne bez pozemku,zateplenia, plotov, len cisto holodom max kuchynska linka do 1500e s obkladom za 5korun meter tak by som verila cenam do 50tisic.
Odpovedať
@mima1 ale 50 kubikov a k tomu este dalsi beton na deku to je extrem, to musis mat aj podpivnicene,cely dom
Odpovedať
@marinak53 zaklady sme davali robit firme u nas neviem kolko davali kubikov
Odpovedať
@mima1 no museli neskutocne vela zrejme ich kopali unc alebo jcb ckom a nezrovnali rucne
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marinak53 katka nemá základovú dosku ale pásové základy, statik chodil do školy asi včera alebo mu to vypočítal počítač, a keď na to má? čo už.
Odpovedať
Profilova fotka
@marinak53 vsetko predsa zavisi od podmienok, ja mam tiez v zakladoch a doske skoro 100m3 betonu :). Ked stal pri bagristovi statik a hlasil, hlbsie, hlbsie som videl ako miznu prachy do diery. Ktomu kvalitna betonarka 35km a je vymalovane...
Odpovedať
Profilova fotka
asi si treba skor zobrat tieto rady rozumom... uz len poznamka za cenu materialu... a nevravim ohladom zariadenia... boze dnes chcu ludia dom postavit za 10korun.... katastrofa, potom tie domy tak vyzeraju... ved iba zakladne vybavenie takeho RD od dlazieb, kachliciek, parkety, omietky, natery, penetracie, kuchyna, nabytok.... nevravim o sanitach, WC, dvere a zarubne... to je vsetko dokopy v najnizsej kvalite napriklad merkury market a podobne polske obchody za min. 15-20.000 , ak postavite ten RD za 30.000 aj s materialom :) dajte plan ako na to, zacnem podnikat :) @pinky_girl
Odpovedať
@marinak53 Tvoj dom ma podlahovu plochu viac ako 260 stvorcov a za 50k, alebo si necital ze zadavatelka temy chce postavit za 50k dve podlazia po 130 stvorcov? Ak si naozaj to naozaj dokazal tak si kuzelnik.
Odpovedať
@jan45 co ste tym mysleli? nepochopila som. @marinak53 do tých vykopaných zákopov ci co to je slo cca 47 m3. plus cca 700 eur bager plus cca 800 eur tvanice plus 2000 eur robotnikom a plus este dalsi beton.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka888 žiaľ, stavebníctvo sa rozpadlo a investori sú odkázaní na tých, čo nastúpili. základy ako vidím teraz robiť sa robili pod činžákmi s piatimi poschodiami, dvojitá výztuž stropov je pre špeciálne namáhania aké sa v obytných budovách nevyskytujú. píšete o základovej doske, ale potom o zákopoch, a sama píšete, že to platí manžel, takže Vy nepotrebujete radu, skôr si krátite chvíľu.
Odpovedať
@jan45 p. Jan, asi necitate dostatocne prispevky, inac by ste takyto komentar nenapisali. Prosim, ak mate zaujem sa vyjadrit k mojim prispevkom , budem rada, uvitam to, nakolko si myslim, ze viete dat aj plnohodnotne komentare, ale prosim, reagovat potom na to, co pisem, co ale nanestastie v tejto diskusii nerobite. napisali ste, citujem " katka nemá základovú dosku ale pásové základy, statik chodil do školy asi včera alebo mu to vypočítal počítač, a keď na to má? čo už. " a kedze som tomu prispevku nechapala, napisala som, aby ste mi vysvetlili ,ako to myslite. Nikde nepisem kto co plati, takze je nemiestne poznamenat, ze si kratim iba chvilu, raz pisem o doske, nakolko pisem odhadovanu cenu celej dosky, a inde pisem ozakopoch, kedze som v tomto pripade pisala o tom, kolko m3 do nich slo betonu.
Odpovedať
Nie
Odpovedať
Profilova fotka
nie, určite nepostavíš, jedine v jednom prípade, keby ti ten materiál dali všetci bez DPH, a to sa dnes už hádam ani nedá. ;-) a tvrda svojpomoc, tvrdá znamená - rodina , ale aj ten gulaš a pivo čosi stoja. :-)
Odpovedať
Nie.
Odpovedať
@pinky_girl presne v takomto domceku byvame od zimy. vystavba trvala 7 mesiacov. stavala nam to firma. mame to z veloxu, zaklady hlbka 120 cm, sirka 90 cm, strecha je bramac rimska hneda, okna + dvere schuco classic 6 komora, trojsklo, obojstranne orech,, kurenie teplovodna podlahovka topheating s kotlom protherm tiger condens 42 kkz, sadrove omietky dnu, vonku je vo veloxe 15 cm grafitovy polystyren plus dodatocne 5 cm, silikonova omietka. svojpomocne robena elektroinstalacia a vodovodne rozvody. bez zariadenia je cena 70000,- :-) tak si to zrataj ked to spravite svojpomocne, ale pocitaj aj s tym ze ceny, ktore ma firma, ty nikdy mat nebudes. ale zas, ked na spodku spravite este poschodie, alebo neviem ci to chcete podpisvnicit, tak nieco pripocitaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@pinky_girl osobne si myslim,ze nie... a tiez si myslim,tak ako tu uz raz zaznelo,ze treba vyhladat projektanta a dat si urobit projekt namieru. Pneuservis na prizemi - no myslim,ze min. nejaka montazna jama tam bude+ este stroje ... treba premysliet odpady, elektriku a toto v katalogovom projekte nenajdes. Za 50 tis. tazko postavis 2-3 izbovy bungalov so zariadenim, nieto poschodovy dom s pneuservisom a plnohodnotnym poschodim pre 4-cl. rodinu (pises o detoch cize min. 2)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa včera snažili presvedčiť jednu známu, že za 11000 E nedorobí dom. kupujú 4-izbový bungalov 120 m2 ako holodom, vonku je fasáda a vo vnútri vymalované na bielo to je všetko. Nedala na naše rady a myslím, že sa aj urazila, radšej sme mali byť ticho. Ale ked povedali, že ušetria na svetlách, lebo budú mať v celom dome bodovky za 1,50 E/ ks, tak som mala dosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@skorica05 ja tomu vravim sladka nevedomost... :-D ale o to tvrdsi pad na hubu...
Odpovedať
Profilova fotka
poznam cloveka ktory tento dom postavil hrubu stavbu za 20 000e. je to teda mozne. a preto som zacal aj ja:0) vid. album.postupne, pomalicky s rozmyslom, znamostami, vyjednavanim a informáciami to ide. dolezita je priprava.samozrejme nie na ukor kvality.
Odpovedať
Profilova fotka
@septiko to nemyslíš vážne... :-|
Odpovedať
@pinky_girl sused postavil za 56000 vsetko komplet, krb, podlahove el. kurenie, 4izbovy, este nema omietnuty, takze podla mna sa to da. Cely dom komplet mu robil 1robos + 1pomocnik, spal v unimobunke a hotovecka za 5mesiacov. Krov a stresnu krytinu ukladala firma. Ani neviem ako a uz tu byval. :-D
Odpovedať
@pinky_girl a zabudla som podotknut ze 15km od BA.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?