Postavim holo dom 16x12 za 90 000 ???

zdravim som tu novy a chcel by som sa poradit s Vami co mate skusenosti so stavbou. Dom ma rozmery 16x12 je to dom v RADOVEJ ZASTAVBE zmestim sa do rozpočtu 90 000 ??? Ma to byt poschodovy dom s tym že prizemie (je tiež 16x12) budu obchodne priestory. Košicky kraj za radu vopred DAKUJEM
Odpovedať
Rozmery sú nie najmenšie a 2 podlažia pochybujem. málo informácií na takéto odhady. a tiež v akom štádiu dokončenia "holodom" ?
Odpovedať
nie
Odpovedať
obchodne priestory by som riešil len na hrubo len s oknami postupne by som ich doriešil a poschodie okna, elektrina, kurenie podlahove, stierky a podlahy.
Odpovedať
Podla mna je zavislé od toho ze s akeho materialu budes stavat, zlozitost stavby a kolko prac si budes vediet urobit sam. ale realne to je. Moj sef postavil sice len jednoposchodovy 8x23m a hrubá stavba ho vyšla na 35 000e. Musím však podotknuť že staval zo SOLBETU a väčsinu prác robil sám s ocom. Stavali v Kosických Olsanoch
Odpovedať
Profilova fotka
otazka je ale co je to holodom pre teba ,teda co to este obsahuje.
Odpovedať
@tomasforgacs dole hruba stavba a poschodie el. rozvody, kurenie, stierky a podlaha
Odpovedať
@predajcaeco zložitost žiadne vikeri nič len klasicka kocka, material este neviem, budem davat ponuky do viacerych stavebnin na rozne materialy, stavat cez firmy urcite nie odborne prace odbornikom a zbytok co sa da svojpomocne, ja si myslim že ked clovek je šikovny ma chut a nejaky ciel vsetko sa da.
Odpovedať
Tak ked si date ponuky uvidime ake ceny Vam daju na material...A strechu mate aku na plane?
Odpovedať
@predajcaeco v priebehu tyzdna mi ma prijst projekt ale klasika A bez vykerov len so strešnymi oknami
Odpovedať
tak stavaj z betonovych tvarnic....
Odpovedať
neviem či tu ide v otázke aj priamo o obavu či vydá rozpočet, (ja takú mám- práve staviam a mám za 55tis. 2 posch.dom 20X9 a 15X9. Dom ešte nemá ani prípojky a žumpu ani okná) Práve však riešim ako vybrdnuť z drahého zateplenia a mám pocit že som naletel "zateplovacej propagande" - čo moderne znamená užšie tehly a poriadne zatepliť. Presne tomu sa teraz už asi nevyhnem! Nízkoenergetická loby zateplovačov fasád je podľa môjho dnešného názoru monštrum žerúce penaženky investorov do nepríčetna! Každý povie, zisti si vopred, ale človek chodí aj do práce... Je naozaj škoda že som informácie týkajúce sa zdravotnej závadnosti a ekonom.neefektívnosti zateplovania fasád nepoznal pred rokom. Ak by som staval dnes, rozhodol by som sa pre klasickú stavbu našich otcov z tehly a vápennej omietky. Žiadne plastové šiky-miky. Jednoducho poctivý dom s masívnou tehlou. Výber na trhu je pomerne široký. Sú k dispozícii aj parametre umožňujúce aj NED parametre samotnou tehlou pálenou. Múr v podstate z hocčoho ale dostatočnej hrúbky bez zateplovania umelinami. Kto vie po nemecky možno ho zaujme :http://www.konrad-fischer-info.de/
Odpovedať
@spejbl vies mam tam nejaku tu rezervu len nechcel by som zbytočne naletiet na drahe materiali a tak zbytočne nacenit ten dom. - a hrubu stavbu s oknami by som dal za 60 000 co ty na to ? dik za link viem po nemecky určite si to prečitam
Odpovedať
Článok sa načítava...
@spejbl to by som chcel vidieť tie názory tých tu extrémnych zateplovačov čo je ich tu plná modrá strecha.. Čo sa týka vplyvu na ľudský organizmus a jeho zdravia to budú vedieť ľudia po 30 rokoch žitia v takých vzduchotesných stavbách. Pozrel som si jedno video je to určite na zamyslenie, podobne som to nejako pociťoval. Som takého názoru niekde v strede :-) bolo by to na dlhú reč...
Odpovedať
kajo, ja by som si teraz vybral tehlu pálenú(čojaviem heluz, porotherm atď) ktorá svojou šírkou "garantuje" NE štandard bez dodatočného zateplenia. Bude isto drahšia ako dáka 25, 30 a čojaviem aké zoštíhlené verzie ale do 60 litrov by si sa mal vmestiť. Tehla je aj tak v pomere k celej stavbe zanedbatelná položka. Neviem aké sú tvoje dalšie stavebné materíály ale za tvoj budget pobežia zrejme muráry s radosťou(hrubá stavba) . Horšie to už vidím na daľšie dokončenie za 30. Spravidla sa vraví že hrubá st. je 1/2 ceny domu. Takže rátal by som skôr 120. Ale nepoznám tvoj projekt ani pomery realizačné. Záraky sa dejú, najmä ak by investor hneď neotrepal nemalé peniaze na otáznych a drahých zatepleniach. Dal by som isto trochu viac E do tehly a komplet odrátal náklady na zateplovacie "zázraky"! Pretože zdravo zatepliť stojí ešte viac. Hodne zdaru. P.S.: osobne som smutný, že to takto vidím až po výstavbe vlastnej hrubej stavby ktorá sa zrejme bude musieť draho zatepliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@spejbl Bud rad, ze si "naletel". Tak je to totiz spravne - murivo minimalnej hrubky a zateplenie. Ak ti vadi "vzduchotesnost" tak si mozes nechat okno otvorene na vetracku :) Ale sak uvidis sam na svojich uctoch za energiu... :) Inak pre tych tzv. "dychacov" co tvrdia, ze dom nedycha. Vedeli ste, ze cez polystyren prejde viac vodnej pary ako cez drevo (kolmo na vlakna) ? To znamena, ze kanadska drevenica z gulatiny je vzduchotesnejsia ako dom zatepleny polystyrenom :) Samozrejme ak si niekto postavi vzduchotesny dom a regulerne nevetra, tak jasne, ze problemy bude mat (zdravotne, stavebne...).
Odpovedať
len tá drevenica je kompaktná ekozdravá drevomasa s určitou bioklímou a nie EPS nalepené na murivo kde časom dôjde predsalen ku kondenzom a čierne a kdeaké iné plesne majú zelenú. Takže taký dom potrebuje potom dáke drahé zariadenie vymieňajúce vzduch v dome, poprípade eliminujúce aj interierovú vlhkosť alebo bude musieť bývajúci neustále vetrať a tým pádom prichádza aj o teplo- takže bude zase kúriť a tým je jeho účet za energie v podstate temer tam kde bol pred tým bez drahého zateplenia a výmeny okien. V mojom prípade už zrejme na výber nemám, takže budem hladať alternatívu k EPS či iným umelinám. Akurát že to budem pekne "krvácať".
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?