Postavim dom Opimal 1439 do 80 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim,chystam sa stavat tento dom: http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... Moja otazka je. Postavim to za tie peniaze? S tym ze budem robit cenove ponuky,vyberove konania,nieco svojpomoc. Murara mam kamosa,spravi cenu,no nie zadara. Dalej elektrikar,kurenar,vodar,strechar v rodine-za bagatel robota,zlavy na material. Oknar zlava cca 40%. Malovka,sadrokarton zadara robota. Chyba obkladac a mozno dalsie profesie. Ponahlat extra sa s tym nemusim. Poprosim info zo skusenosti,nie teoreticke. Vdaka. :)
Odpovedať
@kashina Ale ved pises ze to robite presne tak ako chcem ja. Hladam architekta ktory sa na to pozrie a odpovie mi,ano zmakneme to alebo nie. Pak bude robit projekt,vykaz,vymer a je to. :) A ked som si urcil sumu tak ako zistim ci to za to postavim? Podla informacii euroline? Alebo podla toho ked to dam nacenit firme na kluc? Alebo podla coho zistis sumu? To sa realne neda! Je to zacarovany kruh. Da sa to tak a aj to tak budem robit,ze dam architektovi tento projekt,poviem mu do kolko sa chcem zmestit a on sa o to bude snazit. Ak mi to vycisli na 90K,tak viem,ze tych 10 este zhodim profesiami ktore si viem spravit sam. Pak mozem dat este spravit polozkovy rozpocet a podla toho si budem porovnavat zlavy a ceny. jedine takto sa to ako tak da.
Odpovedať
@niless Hej,mas recht,lenze polozkovy rozpocet sa robi na zaklade projektu ak ho chces mat presny! ;) Na to nadvazuje architekt. Naco mi bude architekt,ktory sa nevie vmestit do mojeho rozpoctu a navrhne mi dom povedzme za 150tisic? A naco mi je projekt od euroline ked je predimenzovany podla informacii a tym padom drahy? Vy si snad muslite ze date to stavat firme na kluc,ona pozrie na ten dom na stranke euroline,zbada ze cena na kluc 133K a ze vam ho postavi za 90K tak isto ako je navrhnuty? Zijeme v kapitalizme jak svina! Cize postup je taky,zoberem tento projekt,resp. link zo stranky architektovi,poviem mu rozpocet,nech mi povie s nejakou mierou presnosti ci sa zmestim ked odrata cenu prace za to a to a to co si vieme zabezpecit my. Nech vyhodi sproste velke rohove okna a da tam normalne a ine zmeny. Nech tam da material tolko,kolko staci a nie predimenzovane zaklady ako keby som staval na bahne atd,atd. Ak mi povie,ok,mal by si sa zmestit do 90K tak mu dam spravit projekt a vykaz,vymer. Pak polozxkovy rospocet. Pak uz len stavat svojpomocne,zhanat zlavy a nahnat rodinu. :) Co je na tomot postupe zle? Ak ano dajte volaco. Dik. :)
Odpovedať
@jojkolenka neviem co chces zadat architektovi ty ... aby pracoval s tebou vybranym projektom? nase zadanie je priblizne taketo: navrhni nam dom do ... tisic EUR, na kluc, k nastahovaniu vratane kuchynskej linky, s takouto podlahovou plochou, s nizkymi prevadzkovymi nakladmi, s prespekulovanym uloznym priestorom, navrhni co naoptimalnejsie konstrukcne riesenie, strechu, zateplenie atd, my pracujeme s 'tabula rasa', na zaciatku nevieme ako nas dom bude na konci vyzerat a aky bude mat tvar, ci bude mat strechu rovnu alebo nerovnu, ci bude mat to alebo hento, pracujeme s nasimi detailne zadefinovanymi poziadavkami, sumou, m2, a tvorime priestor pre nas, za nasu sumu, na nas pozemok (ktory este nemame :-) ), samoska, ze architekt bude vediet, co sa nam paci a nepaci vyrazovo, ale mame stastie, ze sme racionalni a pragmaticki, hoci paradoxne so specifickymi nazormi na vyrazovej a emocnej urovni byvania ... takyto projekt nestoji 1000eur, ale sme presvedceni, ze len tak dokazeme postavit dom za taku sumu aku sme si urcili ... toto je nasa predstava a nie je nerealna, stale sme na uplnom zaciatku, hladame pozemok, ale uz ten hladame s nejakymi kriteriami
Odpovedať
@kashina Ale ved heeej,stale sa tocime dokola. presne ako pises to budeme robit aj my,akurat zoberem architektovi tento dom a poviem mu ze nieco take,alebo aby vyzeral ako tento. Ide o to hlavne,co sa tyka sumy ake materialy navrhne aby to nebolo predrazene. Chapes? Lebo cena vyslednej stavby zacina na projekte a pri architektovi. Jasne ze vsetko bude vymyslene do posledneho detailu,vies,ja ked byveram napr. novu tv,fotak alebo ine tak zasadne pri tom presedim 3 dni a aj noci niekedy aby som vybral dobre podla parametrov a ceny,takze o to sa nebojim. Nam ide o to,mat apson tych 130 m2 uzitkovej,garaz.izbu dole a plnohodnotne podkrovie,resp. horne poschodie,ziadne zkosene steny kde si budem buchat hlavu a muset sa zohybat. Cize ak nevyda na takyto velky dom,pojdeme do mensieho s vyvysenym krovom...
Odpovedať
@jojkolenka nemam zaujem sa tocit dokola, ani nikoho o niecom presviedcat, kazdy podla vlastneho gusta, skor ma bavia konstruktivne diskusie o realnych veciach a rieseniach pre konkretne otazky, taketo otazky o sume za dom su velmi hypoteticke ... a ano ja ja som taky sprta ako ty, ked do niecoho idem ;-) ...
Odpovedať
@kashina Ved jasan. Dam priklad preco neberem jednoduche vyjadrenia ze neda sa. Lebo napr. pan sa tu vyjadril ze dal tento dom nacenit firme a vysledna suma bola 97K. A kde je 133K od euroline?? :)
Odpovedať
@jojkolenka no ako som pisal katalogy maju domy v urcitych skupinach kde spolocny menovatel je rovnaka cena za m3 obostavaneho priestoru resp. uzitkovej plochy. Po dalsie mozte ist za architektom a povedat co chcete ale cena domu nie je len o oknach, murive, streche tam je elektrina, voda, kurenie co je tiez nemala polozka a tam Vam pan architekt asi nepomoze. Ak chcete silou mocou ten dom tak dajte si nakreslit tento podorys a hladajte lacnejsie alternativy. Napr. namiesto ytongu date betonove murovacie tvarnice, vysledok ak pojde na dom cca 350 m2 muriva tak date namiesto cca 10 000 € za Ytong tvarnice "iba" 3500 € za betonove murovacie tvarnice avsak je nutne miesat beton, ocelova vystuz pri murovani + dobry majster a zmierit sa s tym ze to nepojde tak rychlo ako pri Ytongu. Dalej namiesto stropu z ytongu ci betonu, skusit dat iba drevene nosniky, bud drevo alebo POSI joist ci ine....a takto sa da dalej pokracovat. Dalsim riesenim je dat "normalny pocet" okien. Nic velke a drave, osobne francuzske okna su pekne ale neskutocne drahe, komplikovane a paradna strata tepla cez tie velke plochy. Takze ak usetrit, studovat, hladat alternativy (aj tu na streche) a robit kompromisy.
Odpovedať
@niless Pravda,pravda. Lenze jedna chyba. Ak robi architekt realizacny projekt,tak podla mojich informacii robi aj elektriku,vodu,kurenie,plyn,proste vsetko. Ak sa mylim ma opravte. Za architektom podla mojich informacii a pise sa to aj tu sa chodi s poziadavkou ze mam tolko a tolko rozpocet chcem to a to a navrhnite mi to. On musi vedet co navrhuje aby si to vobec dokazal financne postavit,ved to je logika. A to sa nebavime len o murive a zakladoch,proste vse. Aspon si to tak myslim... :)
Odpovedať
@jojkolenka hadat sa nebudem ale pochybujem aby architekt osobne riesil technicke zazemie domu, to robia ludia ktori maju peciatky na kurenie, plyn, elektrinu a pod. To su vyhradene technicke zariadenia, netvrdim ze to nemoze mat architekt mat ale silno pochybujem. Ak ma byt niekto dobry v architekture a stavebnictve nemozte po nom chciet aby bol borec na kurenie. to su roky praxe. Ak by som stretol architekta, ktory by osobne sam vsetko riesil tak by som od takeho bocil lebo moj pocit by bol ze bud klame alebo ozaj vie robit vsetko ale ani jedno poriadne.
Odpovedať
@niless Tak to mas zle info. Robi to architekt-projektant. ;) Nehovorim ze kazdu prkotinu,ale to nutne co potrebujes na stavbu urcite ano. http://www.stavebneprojekty.sk/index....
Odpovedať
@jojkolenka Este raz, moze to robit jedna firma ale su to rozne profesie, rozny ludia. Keby mi architekt mal riesit kurenie tak zbohom rodina.
Odpovedať
@niless OK,ak to nechces pochopit tak ok. Proste to navrhuje architekt. On s tymi profesiami pri tvorbe priojektu spolupracuje. Ale to je jedno. :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jojkolenka architekt navrhne a profesisti to cele daju do technickej dispozicii co architekt zakreli, preto ich architekti volaju profesisti :-D
Odpovedať
@modroockovci Dakujem! A komplet to klientovi odovzda architekt ako celok je tak? :)
Odpovedať
presne podla toho kolko pare potrebujes pre rozne institucie na schvalenie SPP, ZSE, POZIARNICI, a pod blbosti
Odpovedať
@jojkolenka presne podla toho kolko pare potrebujes pre rozne institucie na schvalenie SPP, ZSE, POZIARNICI, a pod blbosti
Odpovedať
@jojkolenka http://www.nasestavba.ic.cz/ Cena vystavby cca. 100 000,-, vratane kuchynskej linky, vstavanych skrin, oplotenia (posuvna brana), vonkajsej dlazby (bez tychto veci 87 000), uz s garazou. V tych 100 tis je praca za murovanie, obklady, omietky... 20 000 Eur, keby ti to v rodine spravili len za polovicu, tak mas dalsich - 10 000 Eur. Uz si niekde pri 77 000,- a v stave v ktorom by si dostal dom na kluc, a to je este vacsi ako Optimal 1439 To je on - Prodom - Premier 92. Cena stavby na kluc 116 000,- pritom ma Prodom realnejsie ceny ako Eurolines. A to vsetko v rokoch kedy by som stavat nechcel.
Odpovedať
@mirov31 POckaj,co tym chces povedat? Toto si staval ty ci? :) Lebo sme sa bavili o Optimal 1439... :)
Odpovedať
@jojkolenka To bol priklad od stavebnika, ktory si vsetko zaznamenaval. Ako porovnanie na poschodovy dom podobnych rozmerov. Optimal je o nieco mensi, ziadne vyklenky a ziadny balkon na rozdiel od toho Premiera.
Odpovedať
@mirov31 Aha uz chapem,aj ked by sme tam nieco dorabat chceli. :) Jeden balkon a na garazi terasu. :))) Ale ak na to nebude tak nie...
Odpovedať
Profilova fotka
A prečo staviaš taký veľký dom, keď máš tak hlboko do vrecka....? Čo tak niečo menšie... menej pompézne...? A ako urobíš chodníky, múriky, bráničky... ako zariadiš, keď nemáš absolútne dosť peneži ani na samotnú stavbu...?!
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom mozno teraz ma "hlboko" ale mozno casom bude rad ze si postavil taky velky, podlahy a obklady vymenis lahsie ako cely dom. Ten dom zase az tak veliky nie je pozri si podorys 9,5 × 9,5 , skor by som to nazval idelna rozloha pre cca 4 clennu rodinu , na tom obrazku vypada omnoho vacsi ako je :)
Odpovedať
@leonardom Hlboko do vrecka? To si nemyslim. Peniaze su,ale aj auto treba,odlozit daco na rezervu a pod. A na vybavenie mam dalsich 25K. To ti tu nebudem vysvetlovat ze nebudem davat firme 30-50 tisic aby sa na mne nabalila. Oni si medlia ruky ako su nietori slovaci "tupi". Nemyslim teraz teba.
Odpovedať
@muskaat Presne! Neni az tak velky. Ja len chcem plnohodnotne vrchne poschodie a ne krcit sa volade v podkrovnych izbach...
Odpovedať
@leonardom A ty si jeho financny poradca, ked vies ze nema absolutne dost penazi? Pokial som spravne cital, tak 80 tisíc na dom a 25t na zariadenie. V com je pompezny, v tom ze je dvojposchodovy? Potom je pompezny kazdy bungalov od rozmerov 12x15m.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirov31 Nie som finančný poradca... :-D Ani tu nemienim niekoho zotierať... Ale mám už niečo za sebou a viem, aká je slovenská realita: Nadšená rodinka sa pustí s nadšením do stavby a nemá zrátané, že koľko to bude nakoniec stáť. Tie rozpočty pri projektoch by som nepodceňoval - opak je pravdou: ony sú občas aj poddimenzované. Takže pustia sa do výstavby.... - a vidno také situácie, že aj 5 - 6 (aj 10) rokov sa stavajú domy. Medzičasom stúpnu ceny materiálov (a to bude aj teraz, keď sa stavebníctvo odrazí od dna) - a dokončenie v nedohľadne... Bežná slovenská prax. Pustiť sa do stavby domu, na ktorý vlastne nemám a ani nebudem mať. Ideš autom po SK a vidíš 20.. 30 .. 40-ročné domy bez povrchovej fasády, bez plotov, múrov.... Tým som nechcel nikoho ani uraziť ani znevážiť. Spýtal som sa zadávateľa domu, či by nezľavil z priestorových nárokov v mene zdarného a včasného ukončenia diela... :-D
Odpovedať
spoločnosti všetky nacňuju cez programy ako cenkros, rosoft, odis, kalkulus a ine programy. tieto su programovane tak, aby vytvarali dostatocnu rezervu (cenovu). pre nepredvidatelne situace, zmeny a pod. takze teraz to podstatne, napr. ak v takomto programe nacenis 100000, tak to moze byt kludne aj 50000 bez problemov. samozrejme, ze ak ti to naceni firma za tych 100000 a ty s tym suhlasis, tak to hadam nebude menit, aby ti to sama od seba postavila za 50000 a takisto, ak s tym nebudes suhlasit, resp. ak sa opytas ci sa neda nieco s tou sumou robit, tak vacsinou da, napr o 5000 (suhrnne) menej robia to tak, ze ti vypisu polozkovite, kolko kde aka zlava, alebo tak ti ponuknu a si stastny, kolko usetris. je to plateny software, takze nevies si bezne preverit, ake su rezervy, co ako stoji a tak, cize nevies, kolko realne mozes usetrit. ak by si si to mal len tak zbehat a preverit, tak to potrva vsetko dlhsie, ako clovek caka a ceny medzitym sa mozu menit samozrejme.
Odpovedať
@leonardom Sorry,ale mam pocit ze ty hovoris cisto hypoteticky a napriklad richardptr asi vie aj o com. Bez urazky. Ale viem ze si to nemyslel v zlom. Ale sak sa na to pozri. Kocka s obyc strechou,obyc materialy aj vonku a vnutri. A 3 mil. SKK? wtf? :)
Odpovedať
Profilova fotka
Zas ked si porovnas cenu domu s bytmi tak to je za "par" , ak porovnas m2 obytnej plochy :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
http://www.denystav.sk/products/optim... co vy na to? nerobim reklamu, len surfujem po nete...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?