Postavim dom Opimal 1439 do 80 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim,chystam sa stavat tento dom: http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... Moja otazka je. Postavim to za tie peniaze? S tym ze budem robit cenove ponuky,vyberove konania,nieco svojpomoc. Murara mam kamosa,spravi cenu,no nie zadara. Dalej elektrikar,kurenar,vodar,strechar v rodine-za bagatel robota,zlavy na material. Oknar zlava cca 40%. Malovka,sadrokarton zadara robota. Chyba obkladac a mozno dalsie profesie. Ponahlat extra sa s tym nemusim. Poprosim info zo skusenosti,nie teoreticke. Vdaka. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka svojpomoc: no zaklady som robili so svokrom , podsyp pod deku sme mali za flasu paleneho , vymuroval to svokor , (ipa, podlahova izilacia- svojpomoc), strop sme polozili s chalanmi , priecky robil svokor , tak isto vymuroval kupelky a oblozil obe kupelky , komin tiez vymuroval , vatu som robil ja , sadrokarton sme spravili s kamosmi , stenu medzi garazou zateplil svokor , elektriku som robil s tatkom , vymaloval som sam, aj podlahy + zarubne neviem ci je to 2/3 domu to posud sam , jediny rozdiel je v tom ze nas dom bol naceneny katalogovo o 30 000 menej ako ten co chces ty , my sme mohli dat majstrom tak cca 9000 € za pracu co keby odratam tak sme mozno na 80000€ Ber do uvahy ze mas v dome 12 dvery z toho jedny su zasuvacie do steny , dalej tam mas velke okna a exterierove zaluzie co tiez nie je lacna zalezitost, kuchyna vypada byt celkom velka co ratam ak sa uskromnis tak budes s cenou do 6000€ velmi spokojny, dalej mas tam interierove schody na ktore ked das drevo tak mas dalsich 2000€ +/- , dalej neratam exterierove zaluzie co na tvoj dom moze byt kludne niekolko tisic €, my sme na vybaveni extra nesetrili kupovali sme si normalne veci nie to najlacnejsie z merkury marketu a pod, nevravim ze to nemozes dat do tych 80000 ale ak chces mat ten dom s normalnym vybavenim tak to proste nedas zalezi. Nenapisal si do akeho stadia sa chces s tymi 80 000€ dostat ci holodom alebo komplet ze sa bude dat byvat. To je moj postreh , chcel si realne skusenosti tak ti pisem realne skusenosti a nie teorie tak ich nemusis silou mocou vyvracat , ak si presvedceny ze to das tak sa nepytaj na fore ci to je mozne ....
Odpovedať
@jojkolenka Btw 153000-40%=91800
Odpovedať
@richardptr a ešte ked mi niekto povie,že za 50tis. postavi bungalov...To je už fakt vtipne..
Odpovedať
@muskaat Tie velke rohove okna by som tam nedaval,exter. zaluzia asi tiez nie. Do 80K by som sa rad dostal komplet bez zariadenia... Take prispevky ako si napisal potrebujem. A nie ze NEHROZI A NIE!!! To jak keby pisali majitelia staveb. firiem a pod. Keby som bol presvedceny,nikoho sa nic nepytam. A ked som nieco vyvracal tak iba nepodlozene info o ktorych sa da dalej bavit. Kua sak toto je forum!!! A kym niekto nenapise taky prispevok ako ty,tak nech nepise radsej nic... Dikes. ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka ako pises ty v prispevku alebo citujes niekoho "da sa aj lacnejsie(nie geberit, grohe, vaillant)" len zrovna my sme pouzili Geberit , Vaillant , Namiesto grohe sme dali Tres co je cenovo skoro to iste , a komin sme dali Schiedel Takze vsetko zavisi od materialov co pouzijes, vela stastia :)
Odpovedať
@deniss111 Vidis a toto je ten problem. Ze pises bludy. Nenapises z coho,aky velky,komplikovany,kvalita pouz. materialov a pod. O tomto som pisal,exaktne vyjadrovanie je rychle a jednoduche,ale nie vecne...dik za koment...
Odpovedať
@jojkolenka no ved to je take exaktne vyjadrovanie ako že: postavim dom do 50tisic. Bungalov. :-D
Odpovedať
@jojkolenka prepáč,ale si tu jeden den a hned máš pocit, že všetci ostatní su tu hlupi,len ty všetko vieš najlepšie? Ked si chcel čitať ine reakcie, inak si sa mal opýtať...a to nič v zlom- bez uražania!
Odpovedať
@muskaat a to si osobne myslím, že ked už človek stavia, tak sa snaží v rámci možností použiť čo najkvalitnejšie materiály a vybavenie-samozrejme ako pusti penaženka..My len prerabame a vidím čo všetko je ake nehorazne drahe..
Odpovedať
@deniss111 V pohode,ja to neberem ako urazku. Citujem seba vyssie: Nechcem sa robit mudrym,nepostavil som este nic,len vysvetlujem svoj postoj a optimizmus. Kde som napisal ze su hlupi? A ze vsetko viem najlepsie? Len ma vedia "potesit" take niektore reakcie ako vyssie. ty si myslis ze neexistuju ludia co sa nehaju oklamat? Alebo su lenivy 3 tyzdne hladat lacnejsi material? A myslis ze kolko percent ich je? Ale nevadi... vsetko je relativne aj tato otazka a odpoved. ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka len si mal hned napisat ze to "velmi drahe" nechces realizovat :) + ze to ma byt bez zariadenia potom by som asi napisal ze teoreticky je to mozne , zalezi na vybere materialov a aky budes tvrdy pri zjednavani ceny
Odpovedať
@jojkolenka však aj my sme zhanali materiál lacnejšie,ale su veci na ktorých sa už až tak šetriť nedá pokiaľ chce človek kvalitu...myslím interier domu..tak držím palce,aby ste si dobre vybrali.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@deniss111 to mas pravdu kazdy chce mat pekny dom a preto som do domu nedal ziaden nabytok ktory nebol robeny na mieru , okrem postele :) , tak isto kupelky , ako neplanujem ten dom po 5 rokoch menit za iny tak nech je nam tam prijemne :)
Odpovedať
@muskaat Mas pravdu,nejake veci som nenapisal,ale zas na druhu stranu jasan ze bez zariadenia ked sa bavime o dome. Ved zariadenie ta moze vyjst aj ako dalsie dva domy. Viem zo skusenosti,nabytok z rakuska a pod. A tvrdy pri zjednavani budem,ako som pisal moc to ponahalt nebude. Minimalne na hr. stavbu prachy mat budem svoje. A to som este pocul ze v madarsku sa da zohnat matros o hooodne lacnejsi aj s dopravou ako tu. Zisitm. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka ako ja berem dom ako komplet proste bez interierovych dvery a nabytku potrebneho ku byvaniu, kuchyne a kompelt zariadenych kupeliek to nie je dom :-) To bola dalsia otazka ktoru som ti chcel polozit ze kde planujes staviat
Odpovedať
@muskaat Ale zas toto neblaaazni. Teda neviem z akych si pomerov,ale.... vyrastal som v 4i byte 100 m2 ziaden luxus,stacilo. potom sme kupili hr. stavbu na dedine,300 m2,ziaden luxus materialy,na zemi drevotrieskova podlaha natreta lakom a dalo sa,nestazoval som si. Ale davat nabytok na mieru,tak sa necuduj ze ta to tolko vyjde. Da sa vybrat aj z obchodu len to chce cas a chut. Ved dnes ty voe ked je tu zo zahraniacia vsetko,pomaly aj obama s putinom si kupis tak nebudem niekomu platit zbytocne za robotu na mieru. radsej budem mat vacsi dom=viac zivotneho priestoru,poschodovy=viac pozemku atd.,ako keby som mal vyhadzovat vela penazi za nabytok na mieru ktory bude sluzit presne tak isto,akurat krajsie vyzera a ked ku mne niektyo pride mozem sa pochvalit. (nehovorim ze tvoj pripad) :) Ale tak toto je indivindi. :) A stavat snad Kralova pri Senci ak sa podari...
Odpovedať
Rozpocet bol taky ze 80K na dom s tymi profesiami co som pisal ze mame v rodine a ti ludia su este stare typy ze ti kazdy spravi vsetko co najlacnejsie co sa tyka roboty,niektori aj zadarmo. A 25K na zaraidenie,nabytok,doplnky...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som vyrastal tiez v 4i byte 80m2 , praveze s vyberom nabytku v obchodoch sme mali velmi velke problemy , bud to bolo kvalitovo neakceptovatelne alebo to nesedelo :(
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka realita bude iná ako predstava, počítaj radšej s 20% naviac, potom nebudeš prekvapený a možno aj to bude málo. /práve robím deku a už som zreálnel... 8-) /
Odpovedať
@jojkolenka jasne ze sa da za tu cenu, ale nieco za nieco, cena na ukor casu, nervov a pod. :-)
Odpovedať
@richardptr Ale ved s tym ratam ked nestavam na kluc. :) Dik. ;) Este sa opytam,aby som bol objektivny co aj chcem byt,ze na zaklade coho sudis ze jasne ze sa da? Dik
Odpovedať
@muskaat no a? aj ja mam dom naceneny katalogovo o 20 tis menej ako on a firma mi to spravila za 70000,-€ a co chces povedat tymi dverami? ved zasuvacie puzdro JAP stoji 300,-€ a dvere kupi kvalitne ak sa poobracia, alebo sa ma opyta za 200,-€ kus, to nehovorim o ziadnej vostine, ani drevotrieske, kuchynu mu tiez poradim kde zozenie za dobru cenu, kvalitnu, ziadna folia a pod., zaluzie tiez nemusi mat exterierove a dokonca ani interierove moze kupit o polovicu lacnejsie ako mu ponukne vacsina firiem, ak sa opyta kde, okna pise ze dostane 40 percent, ked pri nich neprekroci 12000 tak v pohode, krytinu, tiez nepise, ani materialy, ale da sa, len treba chciet a mat vela casu.
Odpovedať
@jojkolenka na zaklade, ze som dostaval v zime a mam o tom prehlad a cena mojho domu v katalogu je 118000 a ja o mam za 70000. :-) material myslim, ze nadstandardny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@richardptr chcel som tym povedat to ze dvere cca 2000 kuchyna 6000 schody 2000 co mas cca 10000, keby si cital poriadne co som pisal tak by si vedel ze ja berem cenu domu komplet aj s vybavenim a to do 80000€ by nedal keby ho staval v tom stave ako bol na projekte velke rohove okna + ext. Zaluzie
Odpovedať
@jojkolenka Lacné a kvalitné riešenie: Steny z čo najtenšieho porfixu + zatepliť polystyrénom, strop z monolitického železobetónu, nadmurovať meter múru s vencom, šikmá strecha. Od základov po strechu to spravíte sami, okrem krovu. Ak chcete platiť za prácu, tak si zožente remeselníkov, firma pýta viac. Plastové okná sú lacné, podlahy, omietky, elektrina a voda sú hračka.
Odpovedať
@jojkolenka Na tento mam tiez zalusk, bohuzial myslim, ze postaveny ho este nema nikto. Mam na meter rovnaky pozemok (aj sirka) ako ty, takze tiez pojdem do poschodoveho a tento mi vyhovuje maximalne. Zrovna od Eurolines by som sa tych cien nebal. Oni ich maju dost nadhodnotene. Priklad: dom z ich katalógu za 90 000,- bez DPH postaveny za 62 000,- bez akychkolvek zmien, tie iste materialy, svojpomocne. Toto je holy fakt, ziadne mojho kona bratranec povedal a podobne. Ked je ho schopna postavit firma tento dom na kluc za 97 000,- vratane zakl. dosky, tak si myslim, ze na tu cenu sa mozes dostat. (Material: tehla 25 + zateplenie 20, podlaha 15, strop 30 cm.) Mam od nich zakl. rozpocet, tak ti ho mozem poslat. Ale su tam zmeny v oknach (zmensene a to jedalenske zrusene). Mas dost profesii k dizpozicii, takze usetris dost. Ked by si chcel o tomto dome viac pokecat (postrehy, zmeny) tak kludne napis cez internu postu, nech to tu nezavadzia.
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka Ja len hovorím z vlastnej skúsenosti. Už len základová doska kubík betónu čo stojí./ je to bungalov/ Ja som stavala menší dom a bol to na dlhé lakte dom mal rozpočet 100000eur a nám sa podaril za 60000eur. Všetko je to len o šikovnosti a náročnosti tvojho vkusu. Ale tento dom by sa mi za tie tvoje prachy nepodaril a to som použila všetky dostupné zbrane ;-) . Ale držím ti palce sna sa netreba vzdávať!!!!!!
Odpovedať
@dagmarpalovcikova Vidis,mala si rozpocet 100K a postavila si za 60K. Tych 100K z niecoho vychadzalo nie? Ale to sa neda takto porovnavat ze ja som za to,henten za to a pod. Treba porovnavat porovnatelne,t.j. materialy,miera svojpomoci,ceny materialov,zlavy a pod. Precitaj si niektore prispevky,napr. mirov31,richardptr. Myslis ze hovoria blbosti? Mne to je jasne,ze niekto kto postavi bungalov za 70-80 tisic, rozloha 100m2 mi napise ze neda sa,ale verim tomu ze sa da. Ok,mozno ma to vyjde 80K,mozno 85K, mozno 90K. Ale nie 133K jak je pisane ze na kluc. Predimenzovany projekt,katalogove ceny materialu bez zliav,realizacia vsetko jedna firma = premrstena cena,podla mna. Preboha ludia,ved toto je najjednoduchsi tvar. Kocka. Jednoducha strecha,ziadne vycnelky,balkony,striesky. Kratka metraz rozvodov. Jasne ze bongalov typu L-ko,T-cko s vycnelkami a nejakymi vychytavkami ta vyjde draho napr...
Odpovedať
nebolo by racionalnejsie si urcit sumu a na zaklade toho si hladat dom a moznosti ako to spravit, ale najprv si vyberies dom a potom riesis, ci a ako ho postavis za dany peniaz, postavit za rozumne peniaze sa urcite da, my mame takyto koncept, ale brutalnou organizaciou od zaciatku az po koniec vratane erudovaneho architekta, ktory pri navrhu domu hlada v danej sume najlepsi pomer kvality a ceny (u nas este aj priestoru a buducich prevadzkovych nakladov) pritom komunikuje uz so samotnym dodavatelom, aby sa vyhol buduci, prekvapeniam a upravam, vsetko je jasne od pripravy .... nie, ze vyberiem si dom a potom zacnem spekulovat z coho, ako, za jazdy zmenim 1000 veci a potom sa cudujem nad konecnou sumou. otazka ako je polozena tebou a akych je tu velmi, velmi vela je velmi hypoteticka
Odpovedať
No ako to tu citam tak postavit dom podla vyjadreni ludi do obyvatelneho stavu pod 80 000 zrejme nemozne. Kazdopadne ani si netrufnem odhadnut ci sa da za tu sumu ale pri rozpoctoch domu sa treba divat konzervativne, to bohuzial ukazuje prax. Ale inak suhlas s nazorom vyssie treba si stanovit najprv rozpocet a tomu prisposobit stavbu, naopak to nefunguje, urcite urobit polozkovity rozpocet vymery, material a potom podla toho pytat ceny zivnostnikov za pracu. Rozhodne sa ide lahsie do stavby s detailnou kalkulaciou ako len tak a dufat ze sa zmestim pricom je statisticky dokazane ze ludia pred stavbou domu sa netrafia do toho co cakali na zaciatku. @jojkolenka rozpocet na stavbu domu nie je polozkovity na stranke eurolineslovakia, to su ceny stanoven cez kubikove metody resp. cena za m2 plochy. NEch sa nikto nehneva ale to je ako keby niekto stanovoval ceny fotoaparatov podla rozlisenia displeja. Tu by som obetoval 50-80 € za kalkulaciu na dom. PS: Nezivim sa kalkulaciou nakladov..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?