Odstúpenie od zmluvy v ES

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či niekto odstupoval od zmluvy v ekonomickych stavbách. Po videní rozpočtu nam skoro oči vypadli, keďže za tu cenu sme mohli mat aj dva domy. Vraj pri odstúpení im mame zaplatiť 10 tisíc. Prešiel si niekto podobným ?
Odpovedať
@maria611 Tu nikto nevie čo je v zmluve napisane ktoru maš s ES,tak asi tažko sa ktomu niekto vyjadrí. Ale ak máš pochybnosti tak treba vyhladať pravnika a nech sa pozrie čo mate v zmluve uvedene ako sankciu za odstupenie od zmluvy.Záleži aj do toho či je zmluva uzavreta podla obchodneho zakonnika alebo občianského.
Odpovedať
no zalezi podla zmluvy aku ste podpisali tam su urcite napisane podmienky akoze "vraj" akoze za danu cenu ste mohli mat 2 domy ? to znamena co ? nebola cena dohodnuta vopred ? ci o co vlastne ide pomalsie a jasnejsie bez emocii bez pravnika to ale asi nedate ...
Odpovedať
@1gugu @shadowmilan no ja som skôr hľadala niekoho čo taktiež odstupoval od zmluvy s nimi, s právnikom mame stretnutie v piatok takze určite to riešime takto len som chcela vedieť či niekto neprešiel niečim podobným žeby nám vedel poradiť. A cena bola dohodnutá dopredu no len orientačná a pri rozpočte bola dvihnuta o takmer 50 tisíc.
Odpovedať
viem o tom že odstupovali od zmluvy zaplatili asi 6000€ ale oplatilo sa ... tiež podobný problém že dvojnásobná cena .... naozaj si tu niekto myslí , že projekty a ten servis dookola je zadarmo ?
Odpovedať
@robertobb pri podpise zmluvy predsa viem finálnu cenu. Veď na základe aj tej ceny vyberám firmu. Postup: architekt zrobi projekt, potom výkaz výmer, a následne pridem do stavebnej firmy, či to zrobia a čo chcú zmeniť vo výkaze výmere. Finálna cena z výkazu výmeru ide do zmluvy.
Odpovedať
@ladislav_rigo súhlasím, presne takto som podpisoval zmluvu so stavebnou firmou ja: - dostali sme výkaz výmer (VV), - VV sme si potom v niekoľkých "kolách" spolu s firmou upravovali, aby boli obe strany spokojné, - dohodnutý VV sa potom použil ako príloha k zmluve o dielo, kam išla konečná dohodnutá cena z VV.
Odpovedať
@maria611 orientacne ? to ste nemali kaluzilu maximalne o kolko alebo ked tak co sa moze o kolko max napr ? to bolo odvazne ... bohuzial, stale plati, aj od rovnakej firmy moze byt rozna zmluva, takze bez nej tu nik nebude vediet myslim, ze bude malo ludi ktory tymto presli a ked aj mala sanca, ze s tu objavia a budu chciet nato spominat
Odpovedať
Nechapem, ako ste sa mohli dohodnut na orientacnej cene. To sa potom nie je comu ani cudovat, ze vo finale, je suma o dost vyssia. Treba si precitat vsetky papiere, co ste s nimi podpisovali
Odpovedať
@maria611 orientačná cena wtf? Ked som.s nimi podpisoval zmluvu jasne bola dohodnutá celková cena v zmluve o diele a takisto ako, kedy a v akej výške budú platené jednotlivé etapy.... Takže zase sa dostávame k základnému problemu 9/10 slovákov nečíta čo podpisuje.
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna uz tam ste spravili chybu, ze ste podpisali zmluvu len s orientacnou cenou. to je ako keby ani ziadny rozpocet nebol
Odpovedať
@audinak @lalipo34 my sme podpísali len zmluvu o budúce dielo alebo ako sa nazýva tá predbežná zmluva, tam bola písaná orientačná cena s tým že nám povedali že sa môže navýšiť ale len o tie zmeny ktoré si vyziadame v projekte my sme menili len dva okna. Viem že je to naša chyba zmluvy sa majú dať overiť pred podpisom takze som si vedomá že som “blbá” no čas vrátiť nevieme tak apson takto sa chcem dozvedieť viac 😇
Odpovedať
@robertobb určite viem že to nieje zadarmo no 10 tisíc je trosku prehnane
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?