Murovany dom vs Drevodom

Zobraz úvodný príspevok
Riesite niekto momentalne otazku ci stavat murovany alebo drevodom? Ako je to dnes s cenami materialov? Co je vyhodnejsie? Poprosim vase za a proti a tipy na firmy Zapadne slovensko. Modularne drevostavby Polsko overeny kontakt? Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@branodominika Ahoj ja len tolko, ak sa tým tu budeš preberať, na tvojom mieste by som bral argumenty hlavne od ľudí ktorí majú reálnu skúsenosť lebo mi príde že o devostavbách píšu hlavne ľudia čo majú murované domy aj keď reálne v žiadnom drevodome ani neboli. Samozrejmé je že obidva systémy sa bežne používajú a dajú sa urobiť aj zle aj dobre. Čo sa týka tých drevostavieb tak je ich aspon sedem typov konštrukcií tak si aj treba ujasniť o ktorej sa rozpráva, a samozrejme aj murovať sa dá aspon s piatich materiálov a tiež je to potom rozdiel. A posledná vec tu sa bavíme o nosných konštrukciách stavby čo tvorí malé percento zo stavby a s použitých materiálov a konštrukcií, pri stavbe celého domu tak stavbu treba riešiť ako celok zo všetkým ostatným. Ja osobne odporúčam ak človek vnútorne drevodtavbe neverí tak by do nej nemal ísť ani keby vychádzala lacnejšie alebo mala samé výhody.
Odpovedať
@jozik123 Palec hore. Snáď to pochopia aj odporcovia dreva. Len už je aj doba "zelená", tak prečo nedať viac priestoru, možnosti aj alternatívam k tehle. Kľudne aj slame, či stavebným blokom z ľanu. Len škoda, že sú stále skeptické názory na alternatívy, ktoré urputne bránia zmenám.
Odpovedať
Ja som a montovaným domom spokojný..len by som v základovej doske urobil nejaký odtok v prípade ak by sa pod podlahou zbierala nejaká unikajúci voda.To podľa mňa nie je ešte dobre poriešené.Ale stavat montovaný dom tam kde je pod domom pivnica, je skvelá voľba.
Odpovedať
@martosko stravil som daky cas v UK a tam to bol poschodovy drevodom a poviem ti, ze ked si hore prdli, nedaj boze si siel po schodoch ,tak o tom vedel cely dom. Vsetko sa prenasalo do lahkej konstrukcie a ta to zosilnovala a prenasala dalej. Treba rozlisovat drevodom z dreva a psiu budu zbitu z OSB dosiek tvariaci sa ako "drevodom".
Odpovedať
@jozik123 Musim Vam protirecit. Zivotnost kvalitne zrealizovabeho murovaneho domu je je dlhsia ako u kvalitne zhotoveneho drevodomu.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ked mas dute vnutorne priecky verim tomu ze sa to tam moze prenasat jak dive…. Akonahle su izolovane aj vnutorne priecky vatou… nesiri sa nic 😉
Odpovedať
@zipsuliak buchni po sdk doske v interieri slovenskeho (americky styl lietajuceho domu) drevodomu a ta doska sa bude spravat ako membrana repraku. Ked buchnes po omietke murovaneho domu, tak ta akurat ruka zaboli 😄 Ako bolo spominane, nech si každý stavia co chce, mna do cudzych omylov nič.
Odpovedať
@exponent dobre a aká je životnosť murovaneho a dreveného domu? Tak či tak za nejakých ccca 30 - 40 rokov musite spraviť rekonštrukciu jedného aj druhého, nakoľko aj keď sú funkčné ale sú už zastaralé.
Odpovedať
@jozeff32 dakujem za postrehy
Odpovedať
@frantisekca @frantisekca @adiso @feds @feds @zipsuliak @zipsuliak Dakujem vam
Odpovedať
@rkorba "Zvuková izolácia je pri konštrukciách priečok so sadrokartónovými doskami neporovnateľne lepšia ako u štandardných stien s rovnakou hrúbkou. Masívnu stenu by ste museli zdvojiť, aby dosiahla rovnaké akustické hodnoty, ako priečka zo sadrokartónu." Systém W112 Hmotnosť: 55 kg/m2 Hrúbka: 100 mm Rw : 59 dB RigiProfily R-CW a R-UW 75mm + Isower 40mm + obojstranný záklop RB 12.5 (Rigips 3.40.02) má Rw : 47 dB. "Pálená dierovaná tehla 150mm s vápenno-cementovou omietkou 15mm obojstranne Rw= 39dB." "Rw : 55dB predstavuje izolačnú schopnosť plnej betónovej steny hrúbky 200 mm." "Ytong Lambda YQ 450 - 50 dB, Ytong 300mm Rw : 46 dB." Tak a teraz babo raď, kde je pravda. Buď výrobcovia kecajú, alebo ty máš pravdu.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ty vole tak ides ma fakt ucit ako sa zije v mojom dome nie? 🙈🙈🙈 este raz, ked mas vsetky vnutorne priecky plne vaty… tak sa zvuk v tej stene nesiri… ta vata to okamzite utlmi…
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zipsuliak ty nemas poschodovy o ktorom som pisal bud v klude 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mam pochodznu povalu 🙂 Hovorim ti… velmi zalezi ako bol ten o ktorom pises odizolovany… ta vata brutalne izoluje aj hluk, nie len teplo…. 🙂
Odpovedať
@adiso píšete tu stále o OSB... Viete o tom že nemusíte použiť OSB?😉 Výstavba na kľúč z vlastnej skúsenosti trvá od 28dni po cca 3 mesiace.
Odpovedať
Profilova fotka
Ach tieto žabomyšie vojny polarizačné drevodom vs murovaný, to jak steak vs burger, benzín vs diesel, konzarvatívec vs liberál 😄 Proste je to jedno, oba systémy majú pre a proti jak bolo povedané. o životnosť by som sa nebál, jak bolo povedané po 30-40 rokoch aj tak bude treba veľké rekonštrukcie u každej stavby, kde investícia bude hraničiť s kúpou nového.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?