Menu Forum

Koľko vás vyšla hrubá stavba bungalovu 978?

7. aug 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

Služby - majstri a remeselnici - Okres Prievidza
3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 Ahojte, chcela by som sa spýtať, či tu niekto stavia Bungalov 978..Budúci rok by sme aj my chceli začať. Môžete mi napísať, koľko vás vyšla hrubá stavba? My by sme chceli stavať z Ytongu. Ďakujem veľmi pekne za príspevky emoticon
16. nov 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
Registroval sa 4. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 468 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Sereď, okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
Registroval sa 4. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 468 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Sereď, okres Galanta.
 Hrubú stavbu odhadujem pri tvrdej svojpomoci na 1,8 mil. Ale to je fakt tvrdá svojpomoc. Celý dom v katalógu vychádza 4,8mil. Podľa skúseností čo mám a skúseností mojich zákazníkov odhadujem pri svojpomoci na 4 až 4,5 mil. Menej určite nie.
18. nov 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
Registrovala sa 28. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 688 príspevkov a 8 albumov. Má 10 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
Registrovala sa 28. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 688 príspevkov a 8 albumov. Má 10 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
 ahoj koĺko to má metrov 2? Nás 200m2 obytnej plochy vyšlo tu v okrese svojpomocne ale fakt sme všetko okrem krovu robili sami okolo 531102 eur
18. nov 2009 o 19:13  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingeborg78
5
Registrovala sa 12. apríla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 409 príspevkov. Má 10 priateľov.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
ingeborg78
5
Registrovala sa 12. apríla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 409 príspevkov. Má 10 priateľov.
  • Už bývam v dome
 emoticon fiha, tu sumu myslis vazne?
18. nov 2009 o 20:02  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
 ale nie 53110 eur emoticon chybička sa vblúdila.
18. nov 2009 o 20:18  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingeborg78
5
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
ingeborg78
5
  • Už bývam v dome
 tak to uz vyzera lepsie emoticon
aj beton ste si miesali sami? Kolko Vas asi vysli zaklady? Lebo 200 m2 je dost, my staviame len 150m2, zatial mame len zaklady {este aj deka nam chyba}, a uz sme pri 200tis Sk. Dufam, ze sa s hrubou stavbou zmestime do 1,2mil.
18. nov 2009 o 20:42  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
 tak to určite , betón sme si nemiešali sami to zme mali z betonárky aj na deku emoticon emoticon
18. nov 2009 o 21:12  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 Ahojte, dakujem Vam za Vase prispevky...no, 157,6m2 je podlahova plocha...do 160m2 je mozne ziskat pozicku zo Štatneho fondu rozvoja byvania.. priatel je stavbar, takze by sme si vsetko robili svojpomocne..od A po Z...
19. nov 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
 Ahoj matulik tak to máš potom dobre, že máš muža stavbára. Ingeborg nás základy vyšli tiež okolo 200000 aj dačo, betón sme mali bez papierov poznámosti vybavený. emoticon A kde presne staviate matulik?
19. nov 2009 o 11:03  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
Registroval sa 3. mája 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
Registroval sa 3. mája 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Zvolen.
 to: PLAMEN - ty musis mat stavebnu firmu ked si povedal taku presnu cenu... bungalov 978 sa da podla mna riesit svojpomocne do 2,0 - 2,2 mil korun, zalezi od toho kto si na aky luxus potrpi pri zariadovani a ake pouzije technologie... 4,5mil je velmi prehnana suma
18. dec 2009 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
 Minimálne 4 mil. Nemám firmu, som projektant. Veď si zrátaj, koľko ťa bude stáť iba tá dvojgaráž, veď len brána stojí 100 tisíc. A svojpomocne, predpokladám že všetko nebude či aj Krov? Strechu? Omietky? Všetko svojpomocne? Menší domček v pohode za 2 mostavíš, ale tento určite nie. Pôdorys a zastavaná plocha ťa nepustí. Ak by si ho postavil za 2 mil., daj kontakt a zaplavím ťa s prácou. emoticon
18. dec 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislava111
7
Registrovala sa 14. júna 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 821 príspevkov a 2 inzeráty. Má 8 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
stanislava111
7
Registrovala sa 14. júna 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 821 príspevkov a 2 inzeráty. Má 8 priateľov.
 plamen, brána 100 tisíc? nežartuj, ak sa troška potrápiš a silno pohľadáš, tak máš za to 2a kúštik dvojbrány. ja skôr súhlasím s j.kastierom, svojpomocne s manželom stavbárom a veľa kamarátmi typujem na 2,2 mil. z klasických materiálocv.
aktuálne staviam, či že niečo aj viem o cenách z vlastných skúseností, sme vo fáze pred nasťahovaním a začali sme v 05/2009, takže ceny mám aktuálne, včetne brány namontovanej pred cca 10 dňami emoticon
18. dec 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 Ahojte, dakujem Vam velmi pekne za prispevky. Ano, aj krov, strechu, omietky, zateplovanie a fasadu.... Uplne vsetko svojpomocne...S tou branou suhlasim, za 100tis. by sme vedeli zohnat dve. Mame dobru firmu, ktora je solidna a robila branu aj mojim rodicom, na dialkove. emoticon
18. dec 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
 Branú š. =5m, v.=2,1m? Najlacnejšia brána 3x2m stojí cca 30 tisíc s motorom v základnej bielej farbe. Rozmer 5x2,1 rátaj min. 80 tisíc. Nechcem zavádzať, ale cena 2,2mil je nereálna. Idem stavať dom 105 m2, jednoduchý, firmu na stavanie mám – otec má stavebnú firmu, kontaktov neúrekom a pohybujem sa na sume 2 mil. a to bez zariadenia a exteriérových úprav a bez garáže. Podotýkam rozpočet je na 2,8 mil.
18. dec 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 Pre Plamen, ja sa nehadam. Kde ides stavat svoj dom?
18. dec 2009 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
fotoportrét
fotoportrét
plamen (33 r.)
24
 sered
18. dec 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 Prepac Plamen, ale byvas uplne inde ako my. Tu u nas su ceny trosku nizsie....takzeeeee...to hovori za vsetko.
18. dec 2009 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
 to PLAMEN: nechcem ta velmi rozhnevat ani nikoho tu ale tvoj nazor sa mi absolutne nepacil! Lebo ked si pozries podrobnu kalkulaciu toho domu na ich oficialnej stranke tak zistis ze mnoho veci je tam predrazenych az nezmyslov. Ved kto pri novom dome bude potrebovat buracie prace za 2 444,50 € ? a to by som mohol ist polozku po polozke. A mimochodom ta firma uvadza ceny bez DPH takze s DPH to zhruba vyjde na 200 000 € ! to je vonkoncom nerealne emoticon ale ked podla teba stoji dvojgaraz 100 000 Sk tak potom to vsetko vysvetluje emoticon
19. dec 2009 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
fotoportrét
fotoportrét
matulik9999
Vlastimil Hipký
PRO

3
 to J.JASTIER: to iste povedal aj moj priatel a on je stavebnik.....
20. dec 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
fotoportrét
fotoportrét
j.kastier (30 r.)
 to PLAMEN: neviem ci si to postrehol ale na stranke firmy, ktora predava tieto projekty vysli nove projekty a zmenili sa ceny aj tych starych... Spominany bungalov 978 stoji momentalne 144 000 eur... Takze aj ony si asi uvedomili, ze ta cena je prehnana.
17. jan 2010 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ooo
92
Registrovala sa 18. januára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2159 príspevkov a 5 albumov. Má 47 priateľov. Trnava, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
ooo
92
Registrovala sa 18. januára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2159 príspevkov a 5 albumov. Má 47 priateľov. Trnava, okres Trnava.
 erikale - Včera o 19:16
Uvažujeme o stavbe tohto domu, len by sme ho radi videli v reále. Ak ho niekto stavia alebo ho už má postavaný, bola by som rada, keby ma kontaktoval. Prípadne zaslal na mail nejaké foto zo stavby . Ďakujem .

-----------------------------------------------------
odpovedajte "erikale", nie mne "ooo" emoticon
2. apr 2010 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maricom
7
Registrovala sa 27. apríla 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 35 príspevkov. Má 37 priateľov. Okres Nové Zámky.
fotoportrét
fotoportrét
maricom
7
Registrovala sa 27. apríla 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 35 príspevkov. Má 37 priateľov. Okres Nové Zámky.
 zdravíme, pridávam sa k tejto diskusii, tiež máme na pláne stavať tento domček, svojpomocne z porfixu... našla som viaceré diskusie, kde boli rôzne názory za a proti... ale píšem si s jednou milou pani, ktorá tento domček stavia a sama povedala, že hrubá stavba aj s prácou robotníkov ju vyšla 38000€, v projekte sú uvedené rôzne veci, ktoré sa zdajú byť až príliš prehnané, takže po diskusii s odborníkom a statikom sa budú dať niektoré aj ubrať(napr. 12 železobetónových pilierov). V každom prípade si tiež myslím, že svojpomocná stavba tohto bungalovu (bez zariadenia, vonkajších obkladov a farieb) sa zmestí do sumy 2 - 2,2 mil. niekdajších Sk. Porovnávam s bungalovom, čo svojpomocne stavali švagrovci. Prečítajte si aj poznámky na stránke euroline pod týmto bungalovom.
8. júl 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dslanina
Registrovala sa 8. júla 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 5 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
dslanina
Registrovala sa 8. júla 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 5 príspevkov.
 @maricom
ahoj maricom mozem ta poprosit kontakt na tu milu pani ktora tento dom stava, ja by som chcel stavat taky isty.
DAKUJEM
3. okt 2010 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
btoma
16
Registroval sa 8. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 33 príspevkov a 1 album. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
btoma
16
Registroval sa 8. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 33 príspevkov a 1 album. Má 24 priateľov.
 Ahojte, my tiez staviame 978cku z Porfixu.....foto mam aj v albume......
4. okt 2010 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rower
Registroval sa 2. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
rower
Registroval sa 2. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
 @maricom
ahoj maricom a vsetci priaznivci toho domu, ja som po 8 mesiacoch stravenych nad vyberom vhodneho projektu (mame tochu netypicky pozemok), a studovanie vsetkeho mozneho zastavil pri tomto dome, nakoniec som zistil ze vsetky bungalovy typu L a ine su sice mozno architektonicky krajsie ale zaroven menej prakticke a ci chcete alebo nie, tak tento (jednoduchy stvorec) ma oproti mnoho inym najvacsiu uzitokovu plochu k ploche zastavanej. Takze po mnohych kompromisoch som/sme skoncili pri bungalove 978. Je par drobnosti, ktore by som zmenil, ako technicka miestnost v strede domu (najradsej by som ju mal pri garazi, alebo priamo v nej) + par drobnosti a zmien v kuchyni. Chcem ale poprosit vsetkych, ktori stavaju alebo sa chysataju na stavbu tohto bungalovceka, aby sa podelili o skusenosti, ake materialy, ake zateplenie, ako stavali, co vynechali z povodneho projektu, co pouzili lepsie, lacnejsie...proste co najviac info.. budem velmi vdacny za vsetko a rad podiskutujem o energiach, chcem ho postavit v nizkoenergetickom standarde s pripravou na tepelne cerpadlo (ked by nahodou nevyslo financne a skoncime pri plyn.kotle) .... dakujem vsetkym a kazde foto a info potesi sem alebo piamo na roman.valo@gmail.com (stavat ho budem v Bernolakove pri BA)...dakujem Roman
maricom poprosim o ten kontakt na tu pani (ak sa da)..
13. mar 2011 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vladdo (32 r.)
24
Registroval sa 20. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky a 1 album. Má 11 priateľov. Okres Pezinok.
  • Staviam dom
    Viničné, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
vladdo (32 r.)
24
Registroval sa 20. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky a 1 album. Má 11 priateľov. Okres Pezinok.
  • Staviam dom
    Viničné, Slovensko
 základy mám hotové 9000€ bez roboty
26. nov 2011 o 17:23  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lilien16
Registrovala sa 26. decembra 2012 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 60 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Púchov.
fotoportrét
fotoportrét
lilien16
Registrovala sa 26. decembra 2012 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 60 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Púchov.
 @maricom mohla by som ťa poprosiť o kontakt na tú milú pani? emoticon aj my chceme stavať tento domček emoticon ďakujem
7. aug 2013 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to