Koľko vás stálo vytýčenie stavby geodetom?

Zobraz úvodný príspevok
kolko vas stalo vytycenie stavby ?
Odpovedať
1
5
6
@chrobak7 ahoj chrobak, k tvojmu poslednemu bodu "Ak máš dobre spravený projekt, kde je aj detailne zapísané umiestnenie stavby a máš pevne dané hranice pozemku, tak umiestnenie stavby si vieš aj sama vymerať." mame pozemok obdlznikoveho tvaru a oploteny, z oboch dlhych stran uz su postavene rodinne domy - to znamena, ze je pre nas jednoduche si zamerat zaklady domu svojpomocne z detailneho projektu, nebude to pre nas predstavovat problem pri kolaudacii, pozaduje kazdy stav. urad protokol o zamerani zakladov? Da sa vybavit aj dodatocne?
Odpovedať
"Na Slovensku máme momentálne najčastejšie body s presnosťou 14 centimetrov, s 8-centimetrovou presnosťou začali vznikať až od roku 2011." Na konci sa aj tak zameriava stavba. Skor by som si dal pozor aby mi nula vysla tam kde chcem, i ked viem ze ludia si pridavaju DT ako sa im zachce a neriesia ani vysku stavby. Merat to nikto nebude.
Odpovedať
@gizmo16 Či je to jednoduché zamerať základy? To musíš vedieť ty, či to zvládneš. Ak vieš merať pásom, tak to zameriaš. Ak sa aj pomýliš o pár cm, nič sa nedeje. Pokiaľ si dobre pamätám, tak stav. úrad nevyžadoval ku kolaudácii odborné vytýčenie základov. A neskôr aj tak budeš potrebovať zameranie stavby geodetom, stačí to dať vyhotoviť potom, čo bude stavba hotová. Zameranie stavby (teda geometrický plán vyhotovený geodetom) potrebuješ až k zápisu stavby do katastra.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Vie mi niekto poradiť NR?? Potrebujeme zamerať viničný domček . Dakujem
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?