Je 8000€ za hrubú stavbu veľa alebo málo?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
mam ponuku na 8000€ na hrubu stavbu krov bude robit ina firma .jeto vela alebo malo?foto projektu mam v albume.
Odpovedať
Mozete mi napisat o akbych hrubych stavbach sa bavite za ktore platite za pracu okolo tych 8 tisic? My male postavenu hrubu stavbu podkrovny dom komplet podpivniceny a vyslo ans to drahsie.... rozmer 6,5*13,5 pivnica 6,5*15,1
Odpovedať
Profilova fotka
@kaiak Juuj, prepac - ja som myslela, ze sa ti to zdalo malo - zle som pochopila, sorry :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@blondiee83 no este sa mi ospravedlnuj, cosi ... :) :)
Odpovedať
@oscipovsky tvoje výpočty sú genialne, nedavaj rady, a nezavádzaj. každý dom je iný a len takto tresknúť cenu? no keby som ja takto spracovával cenové ponuky tak by som bol no povedzme slušne-neseriozny majitel fi. takže opatrne s tými bludmi R.
Odpovedať
@robert406 Heeej toto je diskusne forum....ponuku dali styria ludia, ktori si to odmakaju. Ty ako majitel das ponuku kde 4 ludia musia vyrobit aj na majitela. Stojim si za to, ze cena prac 8000 je dost a da sa lacnejsie, tych 6000 by bol pre mna strop. Prosim nepiste nezaujima ma Vas nazor.
Odpovedať
@robert406 myslím že svojou prvou vetou si sa tiež pekne znegoval :-) Ja sa pre zmenu domnievam, že oscipovsky ide na to logicky. A jeho výpočty sa podobajú cenám ktoré platili v našom prípade. Takže nie kritiku ale konkrétne svoje cenové kalkulácie si mal poskytnúť. Okrem toho, neviem si predstaviť prečo by mala partia na stavbu domu trčať na jedinej stavbe. Z akého dôvodu by mali v podrepe vyčkávať zrenia betónu v základových pásoch, doske a podobne. Pod oknami nám rastie susedovo, takže v novembri mu dopoludnia stihli vykopať, začistiť, UNC zaštrkovať a vibračnou nohou zhutniť, do večera mal prestupy, zemnič aj výstuž a do 24h aj zaliate. To isté s DT, ráno zamerané, v trojici dopoludnia uložené dva rady a s miešačkou na UNC do večera zaliate na parádu. Ležaté rozvody sú orieškom iba pre úplného laika. U nás za deň vymerané, vyspádované, podsypané aj zasypané a aj odskúšané odtoky. Susedovi pred mesiacom robili dosku. Jeden deň zásypy aj so zhutnením, druhý deň ráno v trojici šalung, kari a okolo tretej zalievali z domiešavača. Strácať dnes čas ručnou prácou je otročina a tak trochu aj cesta do pekla. Samozrejme že je to aj o peniazoch ale ak to nerobím zadara s rodinou, tak partia na betónovanie "home made" vždy bola a vždy bude drahšia, neefektívnejšia a čo sa týka betonu aj nekvalitnejšia ako domiešavač. Napriek rôznorodosti domov strechy okolo 200-250 m2 sa stále pohybujú okolo 2,5-3 tisíc "na prkno" za komplet robotu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?