Menu Forum

Je 8000€ za hrubú stavbu veľa alebo málo?

19. apr 2012  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
marrad
2
Registrovala sa 30. septembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 855 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
marrad
2
Registrovala sa 30. septembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 855 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 Mozete mi napisat o akbych hrubych stavbach sa bavite za ktore platite za pracu okolo tych 8 tisic?

My male postavenu hrubu stavbu podkrovny dom komplet podpivniceny a vyslo ans to drahsie.... rozmer 6,5*13,5 pivnica 6,5*15,1
16. apr 2012 o 06:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blondiee83
413
Registrovala sa 17. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 474 príspevkov. Má 286 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
blondiee83
413
Registrovala sa 17. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 474 príspevkov. Má 286 priateľov.
 @kaiak Juuj, prepac - ja som myslela, ze sa ti to zdalo malo - zle som pochopila, sorry emoticon
16. apr 2012 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaiak (37 r.)
25
Registrovala sa 27. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 392 príspevkov a 2 albumy. Má 22 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Staviam dom
    Hôrky, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
kaiak (37 r.)
25
Registrovala sa 27. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 392 príspevkov a 2 albumy. Má 22 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Staviam dom
    Hôrky, okres Žilina
 @blondiee83 no este sa mi ospravedlnuj, cosi ... emoticon emoticon
16. apr 2012 o 13:51  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robert406
Registroval sa 25. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 49 príspevkov. Okres Šaľa.
fotoportrét
fotoportrét
robert406
Registroval sa 25. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 49 príspevkov. Okres Šaľa.
 @oscipovsky tvoje výpočty sú genialne, nedavaj rady, a nezavádzaj. každý dom je iný a len takto tresknúť cenu? no keby som ja takto spracovával cenové ponuky tak by som bol no povedzme slušne-neseriozny majitel fi. takže opatrne s tými bludmi R.
19. apr 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
oscipovsky
Registroval sa 28. apríla 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridal 704 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
oscipovsky
Registroval sa 28. apríla 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridal 704 príspevkov.
 @robert406 Heeej toto je diskusne forum....ponuku dali styria ludia, ktori si to odmakaju. Ty ako majitel das ponuku kde 4 ludia musia vyrobit aj na majitela. Stojim si za to, ze cena prac 8000 je dost a da sa lacnejsie, tych 6000 by bol pre mna strop. Prosim nepiste nezaujima ma Vas nazor.
19. apr 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zamotek
5
Registrovala sa 6. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 433 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bánovce nad Bebravou.
fotoportrét
fotoportrét
zamotek
5
Registrovala sa 6. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 433 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bánovce nad Bebravou.
 @robert406 myslím že svojou prvou vetou si sa tiež pekne znegoval emoticon
Ja sa pre zmenu domnievam, že oscipovsky ide na to logicky. A jeho výpočty sa podobajú cenám ktoré platili v našom prípade. Takže nie kritiku ale konkrétne svoje cenové kalkulácie si mal poskytnúť.

Okrem toho, neviem si predstaviť prečo by mala partia na stavbu domu trčať na jedinej stavbe. Z akého dôvodu by mali v podrepe vyčkávať zrenia betónu v základových pásoch, doske a podobne.

Pod oknami nám rastie susedovo, takže v novembri mu dopoludnia stihli vykopať, začistiť, UNC zaštrkovať a vibračnou nohou zhutniť, do večera mal prestupy, zemnič aj výstuž a do 24h aj zaliate. To isté s DT, ráno zamerané, v trojici dopoludnia uložené dva rady a s miešačkou na UNC do večera zaliate na parádu.
Ležaté rozvody sú orieškom iba pre úplného laika. U nás za deň vymerané, vyspádované, podsypané aj zasypané a aj odskúšané odtoky.
Susedovi pred mesiacom robili dosku. Jeden deň zásypy aj so zhutnením, druhý deň ráno v trojici šalung, kari a okolo tretej zalievali z domiešavača. Strácať dnes čas ručnou prácou je otročina a tak trochu aj cesta do pekla. Samozrejme že je to aj o peniazoch ale ak to nerobím zadara s rodinou, tak partia na betónovanie "home made" vždy bola a vždy bude drahšia, neefektívnejšia a čo sa týka betonu aj nekvalitnejšia ako domiešavač.

Napriek rôznorodosti domov strechy okolo 200-250 m2 sa stále pohybujú okolo 2,5-3 tisíc "na prkno" za komplet robotu.
19. apr 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to