Je 8000€ za hrubú stavbu veľa alebo málo?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
mam ponuku na 8000€ na hrubu stavbu krov bude robit ina firma .jeto vela alebo malo?foto projektu mam v albume.
Odpovedať
8000e len praca? to je trosku prestrelene nie?
Odpovedať
@marek06 ja som platil 8.000e za prácu, základy, múry, priečky, veniec.....bola to dobrá cena -bol som spokojný...
Odpovedať
@mucikovci z toho si nič nerob, ani mne...
Odpovedať
@oscipovsky pekný teoretický výpočet od stola-v praxi utópia...
Odpovedať
nic v zlom, ani nic proti nikomu, ale na mojej stavbe murar nebude zarabat viac ako ja ...
Odpovedať
@kriloter Tak tak.... @letkoj Utopia pre toho kto nezjednava, aj keby som mal 10 ponuk za 8-9000 neznamena ze je to dobra cena. Chcete mi tvrdit ze 4 chlapi za mesiac roboty maju dostat po 2000 Evri? To by museli mat Sorbonu ci Harvard....mozno ma este aj presvedcia ako dobre som investoval. A to zavisi z coho muruju, ved brusene tehly sa dnes muruj dva dni jedno podlazie, Ytong detto....
Odpovedať
@mucikovci Pridem ale pri miesani betonu vo furiku je priplatok - rucna praca, darmo ;-)
Odpovedať
@oscipovsky tu nejde o zjednávanie ...ide o to , že časovo sa nedá stihnúť to čo si napísal...1deň, základy, 1deň platňa...tam je veľa prípravnej práce ktorú si zabudol započítať ako napr. viazanie železa, ukladanie deb.tvárnic, šalovanie zákla.dosky, zhutnenie zákl.dosky, apod. z toho čo si napísal mi vychádza, že si ešte nestaval a nevieš a nepoznáš tech.postup a rozsah stav.prác. Čo sa týka ceny čo si písal, bager a pod tak ok, bager je aj za menej ale zabudol si tam toho velmi veľa. Súhlasím s tebou, že murár by nemal zarábať ako chirurg ale realita je taká , že dobrý!!! murár žial zarába ako chirurg...je to smutné ale je to tak...Ale samozrejme záleží na tebe pre koho sa rozhodneš pri stavbe domu a komu zveríš svoju stavbu do rúk a od toho sa bude odvíjať aj výsledok. ak si myslíš že nájdeˇš vysokokvalifikovaného murára ktorý ti bude makať za 400e na mesiac tak sa pleteš...
Odpovedať
@oscipovsky suhlas
Odpovedať
Profilova fotka
ako ratam tak ratam aj 6500- je tak akurat .ale zaleži od regionu asi
Odpovedať
@havaj a od velkosti a tipu domu...
Odpovedať
porovnavaju sa tu jablka s hruskami slivkami a bananmi
Odpovedať
Článok sa načítava...
@letkoj no na moju obhajobu poviem dva domy som pomahal v ramci rodiny od zakladov az po vyspravky. Takze urcite nie som bez skusenosti a urcite by rozpocvet stanoveny cez CENKROS nebol daleko od tejto ceny. A opat vravim 4 chlapi za tyzdenmusia spravit zakladovu dosku, ak dalsi tyzden trva vymurovanie a veniec a ak aj pridam tyzden dalsiu rezervu a dam im 1000 Eur na ruku (za tri tyzdne) je myslim tak akurat dost, nie 400 e na mesiac. Vysokokvalifikovany murar? Takeho nepoznam, su dobri majstri s praxou, ale opat hovorim pytat si mozu pokial chcu job u mna by museli spustit, viem ze tolko by vo firme nedostali, alebo by sa namakali omnoho viac. Tym chcem naznacit to, ze koho netlaci cas a vie pouzivat pana Googlovica a YOUTUBE vsetko sa da velmi rychlo naucit. Len sa clovek narobi....
Odpovedať
@oscipovsky Vysokokvalifikovaný murár si při práci zpívá v italštině, zná klasické antické díla a čte je v originále a před jménem má titul a za jménem několik dalších. Bere 20 - 30 Euro/hod. Práci po něm opravuje nízkokvalifikovaný murár bez titulů a bez italštiny a latiny. Bere do 10 Euro/hod. A Franta od sousedů, který je na podpoře, to udělá za stravu a chlast. Tož tak nějak to bude. A chirurg takový kšeft nevezme. PS - na TZB je jeden abonent, který raději zůstal doma, neboť si spočítal, že když si to udělá sám, že to bude výhodnější, jak se dohadovat s řemeslníkama a tzv. je přeplácet. Nevím, ale pokud já vydělám násobně více, jak tem řemeslník, proč bych to měl odmakat, ničit si zdraví a ztrácet čas. Ale v tomto každý musí posoudit své schopnosti a možnosti. Zejména ty možnosti - finanční. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@marek06 nam hrubu stavbru spravia za 3tyzdne, so strechou a oknami do 1 mesiaca
Odpovedať
Profilova fotka
@oscipovsky konecne si napisal nieco realne 4 chlapi tyzden,zaklady.to sa da. a nie 2 chlapi dva dni.trosku rozdiel.
Odpovedať
@oscipovsky Potom tu napíš ak sa nasťahuješ ...chlapče ty si asi ešte ani lopatu nemal v ruke s tvojimi rečami :-.
Odpovedať
@mito15 Hahahahaaaaaaa. Ja Ti to neberem, ale podla poctu "odlopatovanych" hodin by som mal uz romsku narodnost. A vdaka za kompliment (chlapce). Aj ked to uz davno nie je pravda. Koncim v tejto teme a az sa nastahujem pisat nebudem lebo aj tak sa vzdy najdu ludia, ktori to spochybnia.
Odpovedať
@letkoj najskôr si napísal 1deň základy , 1deň platňa, potom si napísal týždeň základy a týždeň platňa....jasné je že všetko sa dá naučiť a vygoogliť ale ak sa chceš učiť na vlastnom dome a robiť to sám tak úprimnú sústrasť... Ja mám švagra ktorý rozmýšlal presne ako ty a 80% práce na dome urobil on a otec lebo nikoho samozrejme nebudú platiť....Dom stojí cca 7rokov a pri každej druhej návšteve počúvam : jááj tu mi praskla dlažba, tu mi vlhne, tu sa mi praskla trubka.....dúfam ,že nechceš aj ty takto dopadnúť. Veľa ludí ako tu sledujem si stavia svojpomocne otec , brat švagor a sused....Já netvrdím , že to treba dať firme ale zaplať si aspoň kvalitný stavebný dozor ktorí ti bude pravidelne chodit na stavbu a fyzicky kontrolovať tech.postup a rozsah stav.prác. Každý kto stavia zistí za cca 5-6rokov čo a ako postavil. Potom sa všetko ukáže, čas preverí každú stavbu. Dom sa stavia na 20,30,40rokov preto sa treba správne rozhodnúť. Amen!
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna je 8000 dost, my sme platili 4800 za hrubu stavbu s prieckami, v cene bol aj komin, montovany strop, schodisko Ytong a terasa...a este si aj strmienky do vencov robili sami. Boli 4 chlapi. Na strechu bola ina firma komplet strecha za 3300, takze nas cela stavba stala tych 8000 vratane strechy.
Odpovedať
Hlavne pri rozosielani dopytov treba uviest lokalitu aspon 50 km od bratislavy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megusik ta strecha je dobra cena lenze ja mam dost velku plochu strechy takze cena 12 000 komplet s drevom a hlavne kvalitne spravene je dobra cena podla mna.
Odpovedať
Profilova fotka
@megusik dobra praca je na nezaplatenie.mal som ponuky aj na 5 000 ale to bola partia z oravi ale tychto panov mam pod nosom a robotu maju na 1 *
Odpovedať
@marek06 - tebe stoji ta partia co su pod nosom za 3 000e ?? O to by prave mali byt lacnejsi a to co im das teraz naviac si budes buchat hlavu neskor ze kebyze mam tych 3 000e.
Odpovedať
Profilova fotka
@andyfoto no ani sa necudujem ze sa ti to zda bit vela ked mas kuchinu za 9 000€ .
Odpovedať
Profilova fotka
@marek06 skus si precitat moju odpoved este raz.. u nas komplet dom so zariadenim 82tis zatial vratane kuchyne, nie ako ty chces hrubu stavbu za 80tis. to som skor myslel
Odpovedať
Profilova fotka
@marek06 jaj ty tam mas 8.000 osem tisic eur.. chapem :D :D :D sorrryyyyyyy ja ze 80.000 neviem preco mi to tak preskocilo :D skor ma to tak napadlo, lebo som tu uz videl roznych expertov na MS co si nehcaju postavit aj hrubu stavbu za 80tis. sorry este raz
Odpovedať
Profilova fotka
@andyfoto pohode jedna sa o 8 000 za hrubu stavbu ci jeto vela?kolko vyšla teba bez strechy?
Odpovedať
Profilova fotka
@marek06 ak myslis iba mury a dosku tak 9000e
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?