Hrubá stavba s oknami za 30 000 €

Zobraz úvodný príspevok
Čaute ľudia, včera som dával príspevok ohľadom stavby domu, nechal som si poradiť po dlhom hľadaní sme našli projekt ktorý by sa nám páčil, dnes sa opitam konkrétnejšie. Mame s priateľkou pozemok 18x24m. Chcem stavať bungalov s rovnou strechou s rozmerom 8x16m. Mame teraz našetrené okolo 30000€. Dala by sa postaviť hrubá stavba aj z oknami za tieto peniaze? Nechceme si momentálne vybavovať úver, až keď na dokončenie. PS: Tvrdá svojpomoc
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@mamulka19 tak neváhajte, poschodový, za 20 rokov mi poďakujete
Odpovedať
ak by sme rátali tak, že len na dom chcete použiť tých 30 tis, tak možno aj hej. chcelo by to však veľmi tvrdo pracovať a skoro všetko si robiť svojpomocne. a netreba zabúdať na fakt, že všetky papierovačky spolu s projektom a sieťami vás môžu stáť tak 5000€
Odpovedať
@jan45 preco radite poschodovy? a preco za 20 rokov podakuje?
Odpovedať
Profilova fotka
@tonusko10 podla mna sa da, ak nebudete narocny a pekne si das vsetko nacenit tak sa da. x-)
Odpovedať
pripajam sa k nazoru ze 5 tis si odlozte na projekt (1500-2500), pripojky-elektrina cca 1000, voda zadarmo ak vyuzijete pripojku za euro, kanal/zumpa 1000, ak chcete plyn tak +2000 a nejake upravy pozemku atd. mam za sabou cast hrubej stavby, tak odhadom zaklady mozu byt okolo 7.5-8tis, mury okolo 5 tis (kvader,tehla menej ale viac prace), usetrit mozte na svojpomocnych prekladov cca 500 eur, . veniec do 1 tis, strecha neverim ze budete vediet spravit, ak nemate skusenosti, tak cena skridlovej strechy s pracou cca 12-14 tis s pracou (8-10 bez prace), to mame hrubym odhadom okolo 28 tis bez okien, takze ak chcete nejake trojsklo, skor nie, ale nechyba vela
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 nerád píšem dlhé odpovede, za tým ako posudzujem stavby je 50 rokov práce a videl som rôzne módne výstrelky (napr. Stavebná fakulta), ktoré neboli správne umiestnené, a to sa týka aj bungalovov. Pred 30 rokmi sa architekt na adresu veľkého moderného hotela v K. Varoch vyjadril, že je to pozemok, znehodnotený stavbou, to sa týka väčšiny "bungalowov", za prvé bungalow je priestranná budova nie domček s 200m2, za druhé idea vznikla v krajine kde pozemok nie je problém, za tretie rozloha vytvára tienenie pri horúčavách, kúrenie je tam zanedbateľné. Je toho viac a je niekľko profesií, ktoré to majú riešiť, u nás sa predávajú projekty ale dôsledky nikto nekomentuje. Až na jeden, EÚ požaduje RD kompaktného tvaru s minimom tepelných strát, čomu bungalowy nezodpovedajú a zasiahnutí to vysvetľujú ako zásah do ich práv. Prečo po dvadsiatich rokoch? Vterdy už budú deti preč a bude im stačiť prízemie.
Odpovedať
@jan45 tak podľa mňa skôr po 20r budú nadávať. Manželka je z poschodového a chcela iba prízemný dom a teraz v rodičovskom vrch prázdny a temperovať sa tam musí inak je dole zima a upratovať tiež inak tam je prach a stavba nevyužitá. A aby sa dal používať spodok musí tam byť kúpelňa,spálňa a ešte jedna izba ako obývačka keď prídu vnúčatá a to už nie je menší poschodový dom ale veľký. A chodím často na služobky do zahraničia a to nie len u nás ale aj inde kopec prízemných domov v okrajových štvrtiach a v mestách staré poschodové takže to nie výstrelok len SR.
Odpovedať
@jan45 @jumt Byval som 20 rokov vo velkom poschodovom dome, tri deti sme boli hore, rodicia dole, vykurovat a upratovat bolo potrebne aj vrch aj prizemie, po schodoch sme chodili vsetci....aj navstevy aj stari rodicia (nikto na nich nespadol ani nic podobne) Teraz idem stavat dom, zasa poschodovy, mensi, podorys obdlznik, bez balkonov, stresnych okien a vikierov, v pohode v triede A0. Dom je vec vkusu, kazdemu aky chce, casto prakticke ustupuje modernemu, podorysy sa zvacsuju, pozemky zmensuju.......ja chcem aj garaz aj zeleninovu zahradu aj ovocne stromy, kosenie travy je pre mna relax. Nie len chodnik okolo domu, za nim plot a vokol parcely 5 susednych domov v klaustrofobickej konstalacii :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravým. Tak že, musíte sa spamätať niektorý sú tu veľmi divný. Najdôležitejšie je vybrať správne stavebniny a najdôležitejšie je nákup materiálu v období Október – December, najlepšie ceny sú v decembri medzi sviatkami. Hrubá stavba každý ho definuje inak. Stavba od marca do Septembra 2019. Tak poďme na to: - Dom rozmer 7,48x15,48m - Zateplené základy 140 - Zateplená základová doska 240 - Zateplený dom sivý EPS 240, sieťka lepidlo - Obvodové mury - Priečky - Strecha väzníková, zakrytá - Okna troj sklo IGLO Energy,stavebná hĺbka 83mm,Ug=0,5,Uw=0,79 - Prívod elektriky - Kanalizácia Dúfam, že sa mi nestratili bločky konečná suma 19 288,61eur.
Odpovedať
@picipici pisal som vam spravu som z presova, vedeli by ste mi proadit kde nakupujete material a kto vam stavia? Dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?