Hrubá stavba s oknami za 30 000 €

Čaute ľudia, včera som dával príspevok ohľadom stavby domu, nechal som si poradiť po dlhom hľadaní sme našli projekt ktorý by sa nám páčil, dnes sa opitam konkrétnejšie. Mame s priateľkou pozemok 18x24m. Chcem stavať bungalov s rovnou strechou s rozmerom 8x16m. Mame teraz našetrené okolo 30000€. Dala by sa postaviť hrubá stavba aj z oknami za tieto peniaze? Nechceme si momentálne vybavovať úver, až keď na dokončenie. PS: Tvrdá svojpomoc
Odpovedať
1
2
@tonusko10
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim, ze by sa to dalo, ale radsej ratat viac ako menej. Podla mna ked to chces do tej sumy, tak fakt ako si napisal, velmi vela veci si budes musiet sam robit, travit tam vsetok volny cas, ale malo by to ist ;-)
Odpovedať
@tonusko10 podľa mňa skôr nie, ako áno...nejdem to rozpisovať, ale už pri hrubej stavbe položky naskakuju ako bláznivé..na práci síce usetris, ale materiál kúpiť musíš... Možno bez okien...
Odpovedať
@tonusko10 Zdravim, ja som dal hrubu stavbu bez okien za 34tis, ale mam dvoj podlazny, 2 betonove stropy a tvrda svojpomoc, ale myslim, ze bungalov je mozne do tej sumy dat, ale pocitaj s tym, ze okna plast 3sklo, ziaden HST portal atd. proste len zakladne, jednoduche veci
Odpovedať
Zdravim,my mame velmi podobny projekt,len sme si ho trochu prisposobili. Zatial mam CP na hrubu stavbu najlacnejsie okolo 30 tisic ale bez okien.
Odpovedať
@tonusko10 urcite sa da pokial neudu nejake extra problemy so sietami podlozim alebo nechces nechajke ultra premiove materialy.
Odpovedať
@tonusko10 Za 30000€ nepostaviš z oknami aj keby si sa posr.....Aj keď ti poniktori sa snažia nahovoriť niečo ine. Začni a rychlo vytriezveš z reality.
Odpovedať
Profilova fotka
Postavis pokial pojdes tvrdou svojpomocou ako my ani bager sme nemali lebo mame zly pristup nie zo zgrlavosti.manzel kopal zaklady rucne material musis kupit ale ceny sa daju zjednavat hlavne v mensich stavebninach a ked je rozumny projekt tak sa to da.ale vela penazi zozerie aj vybavenie sieti a stav povolenia
Odpovedať
Dá sa to. Nám sa to podarilo. Náš dom má rozmery 9*15 + garáž. Ale všetko svojpomocne :)
Odpovedať
@tonusko10 Skor nie ako ano, ale ked mas projekt tak material (kedze si to chces robit svojpomocne = ducham, ze byvas blizko stavby a mas vela casu ) na hrubu stavbu nie je az taka veda napocitat plus nezabudni na pripojky. Vykop, beton, zelezo,odpady,izolacia proti vlhosti, tehla, lepidlo, drevo na krov, krytina, okna a to prenasob aspon 1,2 Mozno som daco zabudol... a hlavne napr. okna mozes kupit za 4000 ale aj za 20000 to uz si ty musis urcit. Hruba stavba nieje o pocitoch, alebo ci si niekto mysli ze to das, alebo nie. Je to jednoducha matematika, ktoru nijak neoklames.
Odpovedať
Ďakujem, vlastne ide mi o to že sme momentálne ešte v zahraničí, a že či tu mame ostať ešte rôčik a prišetriť alebo vrátiť sa a začať stavať. Mame aj nejakú rezervu ale nechcem po nej nejako moc šiahat. A keby sa nám podarilo postaviť hrubú stavbu z oknami tak ďalej by som to riešil úverom. A ešte jedna otázočka, chceme tam rovnú strechu moc sa nám to páči. Aký máte názor na rovnú strechu.
Odpovedať
@tonusko10 Náročné na hydroizoláciu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tonusko10 A čo potom v prípade, ak ti banka náhodou neschváli uver? Vieš preukázať, ze máš na Slovensku prijem na to, aby ti schválili uver? Bude mať hrubá stavba takú hodnotu, aby ti dali dostatok penazi na dokončenie? Hrubá stavba je len tretina, max. polovica z nákladov domu. Aj pri svojpomoci, lebo vaňu, batérie, kuchyňu si už sam nevyrobíš. To budeš musieť všetko kúpiť. Na tvojom mieste by som si zistil, či ti dajú úver, aby ti potom nestála hrubá stavba niekoľko rokov nedokončená.
Odpovedať
Cena pozemku v našej lokalite je okolo 80€ m2, my mame pozemok 432m. Spolieham sa na to. Mám momentálne úver na 1 izb byt, (skoro vyplatený). Takze o to či mi dajú nemám vôbec strach. Vždy mám zadné dvierka.
Odpovedať
@tonusko10 rovna je vec vkusu, sam to asi nespravis, ak sbtym nemas skusenosti. Nepocuvaj tu onanistov co byvaju u rodicov co kolko stoji. Vies si byratat kolko stoja tehly, kolko stoji beton, kolko strecha. Ano ak by si dal rovno moze to byt viac nakolko tam uz rataj hned polystyren, vsetky detaily strecjy ludi co ti spravia fatrafol atd. Mna stala hruba do 25 a to som platil robosom vez 5000e za robotu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@tonusko10 mám dom 172 m2 + terasa cca 30 m2, zastrešené spolu, porfix 30, pozri si album. Hrubú stavbu bez okien sme urobili za 30093€. Všetky práce som platil živnostníkom. Na základe toho usudzujem, že svojpomocne to dokážeš aj s oknami, máš menšiu plochu. Tiež mám rovnú strechu fatrafol. Prácu budeš musieť zaplatiť. Ale mňa to vyšlo aj s materiálom na 208 m2 cca 4500€
Odpovedať
zdravim ja som staval svojpomocne bungalov 10x12m -projekt 600e-papierovacky 1000e , pozemok s is som mal 10a, zaklady svojpomoc 7000e zaklady su zateplene 16 cm ,porfix komplet na dom 4800e, vymurovanie stien -ulozenie prekladov a uciek -1200eur praca , veniec 800e, priecky praca 500e, strecha komplet drevo -falcovana krytina -praca 9000 e, ackova strecha,okna slovaktual s hlinikovyma dverami 4.600e ,..stalo to priblizne 30 tis
Odpovedať
O tvrdej svojpomoci sa každému lahko hovorí pred samotnou stavbou 😂
Odpovedať
@tonusko10 vsetke odpovede ktore tu dostanes su na urovni ja si myslim .... najlepsie bude ked si zapnes pc v nom spustis excel najdes si internetove stavebniny a zacni pocitat ... ak si nevies spocitat kolko budu stat tehly, beton, drevo atd. nepustaj sa do stavby ....
Odpovedať
Profilova fotka
Za 30tis.€ postavíš svojpomocou ale tak že budeš na tej stavbe robiť ty nie svojpomocne nájdes živnostníkov ktorí ti to urobia :-D najväčšiu sumu ti aj tak spravia okná ja som mal ponuky od 5500-18600€
Odpovedať
My sme stavali bungalovEKO 104(10x12,8m). Hrubá stavba cca 29.000(väčšina prác živnostníci platený na ruku).
Odpovedať
Profilova fotka
Dá sa aj s rezervou :-D Máme dvojpodlažný 8x10,5 m a s oknami to vyšlo 24 000e. Žiadne vystrelky, ex. rolety atď atď a taaaazka svojpomoc...
Odpovedať
@mino1985 O tom čo je na obrázku by som si nedovolil tvrdiť, že to je bungalov.
Odpovedať
nechápem, či musíš tak špekulovať kvôli financiám, alebo.... Dnes si myslím, že sú úroky na hypo veľmi dobré. Skús si prerátať, či nebude výhodnejšie hypo s tým, že sa aj skôr nasťahuješ. Možno si ani nevieš predstaviť, koľko ťa čaká makačky a či ti to teda za to stojí.
Odpovedať
hlavne je nová norma na zateplenie a to jest aj okná ... teda ak nechce mať človek problém pri kolaudácii musí mať na to aj okná s požadovanými parametrami ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj :-) máš tu veľa odpovedí od áno, cez možno, po nie :-) každý ti radí podľa vlastných skúseností. Neviem kto ti robí projekt, či od nejakého projektanta máš alebo priamo katalógovi, ale ak máš od projektanta skús sa ho opýtať či nerobí alebo ti nevie odporúčiť niekoho kto robí výkaz-výmer, tuším, že sa to tak volá, spravia ti podľa projektu presný výpočet materiálu koľko z čoho budeš potrebovať....na základe toho výkaz-výmeru by som si dala aspoň 2 firmám alebo živnostníkom urobiť cenovú ponuku a uvidíš na čom si :-) oni ti do nej dajú aj cenu práce takže uvidíš či sa po odčítaní tejto ceny dostaneš pod 30000,- eur ako plánuješ.
Odpovedať
@tonusko10 Hm možno keď si to budeš stavať svojpomocne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@nicicka dobry den.Mozem poprosit o projekt?Mozete do ip.Vahame na bungalov alebo poschodak
Odpovedať
Ahoj ak máš našetrené 30 k tak rataj s tým že za projekt a prípojky a papierovačky dáš min 5000€. Ak toto neratas a máš to už vybavené tak to bude možné ale budeš si musieť spraviť úplne všetko sám a rodine uvaris maximálne parky :).
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?