Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
@dufus777 finálne rozhodnutie o pridelení dotácie?
Odpovedať
Zdravím dnes volali z min. že chcu kompletne rozpísané u/m2/K na každé okno a dvere že vraj nestačí celkový sučinitel. Stalo sa niekomu alebo riešia každého osobitne?
Odpovedať
@palob1234 A akou formou to mas doplnit?
Odpovedať
Vcera mi volali ohladom doplnenia kolaudacneho rozhodnutia.. Na tom co som poslal nebola vyznacena pravoplatnost... Mate uz niekto rozhodnutie o prispevku s verdiktom? :D
Odpovedať
@haloms mailom. Teraz cakam nez mi to vyhotovia... uvidime
Odpovedať
U mňa chceli len potvrdenia zmien oproti projektu... mal som nejaké zmeny, tak som to vybavil a viac nič. A potom už len rozhodnutie o poskytnutí príspevku prišlo.
Odpovedať
Nazdar. Ja som fakt zvedavý ako to vyhodnotia. A0 mám. Zmeny v projekte som tiež poslal. Aj okná mám rozpísané každé zvlast. A tam môže byť problém keďže okno na WC 0,5x0,5 m má sucinitel 0,85 čo je mimo normy. Tak fakt som zvedavý že keď 400m2 obalových konštrukcií spĺňa podmienku a 0,25m2 nie tak čo stým bude. Zatiaľ sa nikto neozval
Odpovedať
@sasi01 zrejme si kontrolujú podrobné certifikáty aby prišli na to kto oj..báva. Pravdepodobne aj pár firiem príde o licenciu ak sa tam nájdu "prikrášlené čísla". V zákone je jasne napísané že ich zaujíma primárna energia, takže ak Ti to vychádza s tým oknom, nemajú čo riešiť.
Odpovedať
V zakone sa pise aj to, ze musia byt okna podla tabulky, kde je maximalny prechod tepla menej alebo rovny ako 0,85... Ty to splnas
Odpovedať
@jakub888 @peter997 sorry, to jedno okno mam 0,9 ostatné okná okolo 0,75-0,8 tak uvidíme
Odpovedať
@dufus777 Ahoj, prosím ťa, otázočka - mal si pri všetkých oknách súčiniteľ prechodu tepla do 0,85? Ďakujem.
Odpovedať
@itsme @sasi01 ale rátate Ug hodnotu rámu alebo okna?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter997 Okná podľa špecifikácie konkrétnych okien. sklo mám Ug 0,5. Rámy rehau synego Uf 0.95.. celkové Uw väčšie okná mám okolo 0.75, a to jedno malé okno 0,25m2 má Uw 0.9.
Odpovedať
@itsme áno... všetky okná mám Uf 0.85 a sklo mám Ug 0,5
Odpovedať
@dufus777 možem vedieť aká v poradí bola vaša žiadosť??? dik
Odpovedať
@gizel mal som 1. Žiadosť...
Odpovedať
A uz ti dali zaväzne rozhdnutie ze ti poslu €???
Odpovedať
Profilova fotka
Vcera mi prisiel emial, chcu upravit splnomocnenie, omylom som tam dal zle cislo LV - na pozemok pod domom, namiesto LV na dom. Ine nic odo mna nechceli zatial a to mam ziadost okolo 450 v poradi.
Odpovedať
Ja mám žiadosť číslo 51 a nikto zatiaľ nevolal ani neprišlo rozhodnutie. Inak pre vysvetlenie: Ug = sklo (glass), Uf = rám (frame) a Uw = okno ako celok (window).
Odpovedať
Dnes mi pani po telefone oznamila, ze mi schvalili prispevok. Zajtra mi ma prijst rozhodnutie. To je pravoplatne po 15 dnoch od dna dorucenia. Da sa vzdat prava odvolania sa, len im tam treba poslat jeden papier po doruceni rozhodnutia... Tymto vas vsetkych* pozyvam na pivo ;-) (* Iba pekne zeny od 18 do 30 rokov)
Odpovedať
Gratulujem
Odpovedať
@jakub888 parada.. 👌🏼🤩
Odpovedať
@jakub888 kolku v poradi si mal ziadost? 👌
Odpovedať
Nieco medzi 300 az 400 :D
Odpovedať
No ja som tiež skusil podať, dom je poschodak 190m2 , určite A0 nabeton. Tehla 25cm + uhlíkový EPS 20cm , podlaha 12cm uhlik, izolačné trojskla s dobrým U samozrejmost, strecha mineralna vlna s anjlepším U 50cm. kurenie TC samozrejmosť A+++, Rekuperacia A++ samozrejmosť, + Fotovoltaika s celkovým výkonom 8,55kw. na energetaku mám primár 11 No problém v mojom prípade vidím v tom že sme mali katalogový projekt ktorý bol energeticky a techonlogicky výrazne vylepšovaný, síce k tomu mám podklady od stavebnej firmy o použitých materiáloch a pod. , ako aj projektovú dok. na podlahovku, rekuper, TC, fotovoltiku ale ja si myslím že budú hľadať prvú nezrovnalosť aby to hned zamietli. Ak by som mal individuálny projekt s presne definovanými parametrami všetko by dokonale papierovo sedelo nevidel by som jediný dovod na zamietnutie žiadosti. No takto tomu dávam tak 5% / poznáte našich uradníkov najdu jedinu chybu a končíš!! No je to určite moja chyba pretože som mal trvať na zmene / resp. upravách katalog projektu aby všetko dokonale sedelo. Síce stavebná firma čo nám stavala má projektového ing. aj s pečiatkou ale aj tak si nemyslím že im to bude stačiť. Nuž keby človek vedel. zariadil by sa , ale po dostavaní sme boli radi že máme nádherný barak s ulntranizkimi nákladami na prevádzku a že možeme bývať. Tak keby nič , tak to čerz ber. Aj tak technicky bývame zadarmo a dokonca s prebytkom 30€/mesačne vdaka odpredaju z FVE, Pripojka prakticky len elektrina , nutné platby dan a interntet s TV. Moje poradie asi 350 t :)) držím palce aby to vyšlo chlapci :))
Odpovedať
@janopopovec taktiez este to nevzdavaj a neopustaj sa :-) Podla vsetkeho si na dome nesetril, s financiami si asi v pohode. Ale priznaj, ze tych 8000 by potesilo :-)
Odpovedať
@janopopovec poznas aj navratnost tych investicii? Ja rekuperaciu nemam, TC mam od priameho dovozcu za 4tis (o xtis menej jak je bezna cena), solar z nadrzou 300l za 1750e po odpocitani dotacie... Zateplenie 15cm, taky standart... Cely dom je na elektriku, ktora vychadza na 22€ mesacne. Mesiac kurenia z TC ma stoji 20€ na elektrike naviac. Bungalovik, okolo 140m2... Hocico naviac mi prijde nezmyselne a nenavratne... Inak riesia hlavne energeticky certifikat, kde vsetky tieto veci mas uvedene.. Overia si to z fotiek.. Ak nieco nesedi, kontaktuju ta - nezamietnu to hned..
Odpovedať
@jakub888 od koho mas tc? A solar s nadrzou? Akurat to riesim.. Tak poskulujem po tom, v projekte je daikin..
Odpovedať
Ja mam tc daikin althermu a solar sa ti pri tomto type zdroja neoplati, ked pomaly tc vyrobí lacnejsie teplo ako solar, je to nerentabilne To je presne ako mat studnu vs statna voda
Odpovedať
@filipmf Solar ma vysiel z nadrzou 1750eur, pricom nadrz by ma bezne stala okolo 800eur. Este aj teraz koncom oktobra mi zohrieva vodu iba solar. V lete na 80°, teraz na cca 60° podla toho, ako svieti slnko... Solar ma obehove cerpadlo z prikonom cca 50W, tepelne cerpadlo dajme tomu 2000w + ma aj obehove cerpadlo, radiaciu elektroniku a podobne. Kus rozdiel ne? :-P Ked ohrieva vodu solar, tak TC stoji, neopotrebuva sa, ma menej startov,... Staci jeden trochu slnecnejsi den a mam v nadrzi cez 70°, ktore mi vydrzia na niekolko zamracenych dni... Inak este k tomu tvojmu porovnaniu - viem, ze ma sused kvoli vyskovemu rozdielu vyvedene odpady do studne a o xmetrov nizsie je napojeny na kanalizaciu - super ne? :D Zlaty obecny vodovod
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?