Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
@rebecca363 pozdravujem ked vam prislo rozhodnutie o poskytnuti prispevku bolo treba este nieco posielat naspet na minesterstvo?dakujem za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
@brano2512 netreba, da sa poslat vzdanie sa odvolania, ale ze by poslali peniaze rychlejsie sa povedat neda.......
Odpovedať
@viperko dakujem za odpoved
Odpovedať
@viperko by som sa ta chcel opytat uz nam prislo rozhodnutie o schvaleni . vy ste to vzdanie sa odvolania neposielali?za kolko vam asi poslali peniaze na ucet po doruceni rozhodnutia?
Odpovedať
Zdravím, neviete náhodou ako to bude fungovať s dotáciou po tejto kríze? Sú už vyhradené na tento rok prostriedky alebo sú teraz kvôli korone ohrozené? Pôvodne som chcel tento rok kolaudovať a teda aj žiadať o dotáciu na dom s takmer nulovou potrebou energie ale žiaľ v týchto podmienkach je kolaudácia do konca roka ohrozená...Tým pádom by som isto prišiel aj o dotáciu však? Máme drevodom tak dúfam, že to tento rok dáme. Ak by sme to však nestihli do ukončenia výzvy 2020 tak asi mame smolu či?
Odpovedať
@pytagoras1 keďže sa zrušili dotácie na elektromobilitu môžeme očakávať že sa budú postupne zastavovať dotácie aj na ostatné oblasti...
Odpovedať
Profilova fotka
@pytagoras1 keďže od budúceho roku musia byť všetky domy v štandarde na ktorý sa teraz dávala dotácia nepredpokladám že by pokračovali, to by potom mohli dávať dotáciu každému.
Odpovedať
@peter977 zrušené boli dotácie na nabíjačky. Dotácie na autá boli pozastavené.
Odpovedať
Profilova fotka
tiež práve čakám, či bude spustené ďalšie kolo (a tiež chcem už kolaudovať).. to by mi výrazne uľahčilo rozhodovanie, či dodatočne dorobiť rekuperáciu..cenovú ponuku od Asex-a mám, ale obávam sa, či nepríde kríza (už aj môj zamestnávateľ na momentálnu situáciu zareagoval tým, že máme nariadenú celozávodnú dovolenku a prognóza je taká, že nás potom nechá doma (na 60% platu).. takže nerád by som sa finančne ohrozil (kúpou rekuperácie)
Odpovedať
@iamriso Tiež nad tým rozmýšľame...keďže nemám istotu či budem mať aj o pol roka prácu, tým pádom nemusíme dostať hypotéku (prípadne len menšiu) tak uvažujeme veci, ktoré súrne nepotrebujeme, vyškrtnúť z nákladov ako napr. rekuperáciu...ale ak by dotácia bola a stihol by som ju tak to by bolo už niečo iné 🙂
Odpovedať
Vraj sa zrusila dotacia na tepelne cerpadla.. Tak to asi zasiahlo vsade, kde sa mohlo dat.. 😞
Odpovedať
Keď nevieš, opýtaj sa... Dobrý deň p. Novotný, vyhlásenie druhej výzvy sa plánuje na záver druhého štvrťroka 2020. Žiadne zmeny sa nepripravujú. Odbor ekonomiky bývania Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@topfield vďaka za info, už by ma len zaujímalo, aká je pravdepodobnosť, že ak mám dom v en. triede A0, že dostanem dotáciu (podľa čoho, alebo akým systémom tie peniaze rozdeľujú)..
Odpovedať
Ja si osobne myslim, ze dalsie kolo bude odlozene na neurcito rovnako ako dotacne kola (tohto ministerstva) na elektromobily, ci nabijacie stanice. Dotaciu dostane prvych tusim 500 stavebnikov, ktori po vyhlaseni vyzvy poziadaju o dotaciu a splnaju zakonom stanovene podmienky...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravicko, nejake nove infosky? Bude to, ci nie?
Odpovedať
@iamriso nezistoval si?
Odpovedať
ano bude ale len pre 200 ludi. vyzva zacina 1.7.2020
Odpovedať
@kreola ano, uz som to nasla. My kolaudaciu este nemame 🤔🙈
Odpovedať
Aj podarilo niekomu úspešné sa zaregistrovať na výzvu. Ja som začal hneď o 8:00 stránka bola väčšinou času nedostupna o 8:27 mi to už hlásilo naplnenú kapacitu žiadosti.
Odpovedať
@rado323f som na tom rovnako :-(
Odpovedať
3x spadol server, manzel mal uz tlak 200 ale mame to s cislom 109 zaregistrovane o 8,20....neskutocne blby system. Kym sme nasli katastralne uzemie, potom ostatne vyplnili a dali ulozit, tak nam napisalo, ze k.ú, nenaslo. Tak to robil muz odznova, ale uz sa nedalo k.ú. najst. Tak sme zmenili Chrome na Explorer a znova..... hrozne. strasne nervyyyy
Odpovedať
Je to zaujímavé. Chápem že malo zaujem asi veľa ľudí ale príde mi to zvláštne.
Odpovedať
@kreola gratulujem.
Odpovedať
@rado323f nam sa podarilo..
Odpovedať
@rado323f Dakujem Ti moc. Verim, ze bude dalsia vyzva, prachy vraj na to su. Uprimne drzim palce, nech to nabuduce vyjde ;-)
Odpovedať
Výzva N3 sa pripravuje, takze pravdepodobne bude dalsie kolo, ale este raz zazivat taketo stresy, ma porazi.
Odpovedať
To mi chcú vážne povedať že sa to minulo za 20 minút a to som tam klikal od 8:09 a už to nešlo ...
Odpovedať
@romerot ako úprimne, čo ste čakali? Večer som si väčšinu vecí predpísal a len ráno kopíroval. 8:12 prišiel mail, poradové číslo 24. Spustil som to hneď 8:00, síce to niekedy dlho nacitavalo, ale neprerušilo ani raz.
Odpovedať
Mne sa podarilo 8:16 a mam poradove cislo 52,ale 2x mi to padlo a hrozne to bolo spomalene (asi pretazeny server) Vie niekto ako dlho zhruba trva po doruceni priloh a schvaleni kym poslu peniaze?Asi je to individualne,ale aspon zhruba.
Odpovedať
@14054 robil som presne to čo vy prepripravil sa - ale mne už 8:09 nešlo sa dostať do žiadosti 8:15 zhruba som sa tam dostal a po zadaní katastra ma vyhodilo preč prvé kolo žiadostí sa tiahlo mesiac a pol a toto 20 minút jasné 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?