Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
@janopopovec To aky tlk toto mohol vymysliet?
Odpovedať
@marcel714 ono to aj zmysel dava, pretoze ratat EC len s cisto uzitkovrj volnej plochy je nezmysel, hranica by musela byt vzdusna stena..
Odpovedať
@janopopovec Tak nech to pomenuju ako zastavana plocha nesmie.prekrocit 200m2 a nie podpahova plocha.Je to take zavadzanie.
Odpovedať
A co dom co ma zo severu kopec ci horu proste je v zemi? Ten ked ma za sebou 20km hliny tak je to 200000m2 dom? Ved hlina je izolacia a tsk on ma 20km izolacie treba to tam zapocitat. Plus ak mam 150m2 dom na prizemi a 1m2 vyhladnu na poschodi mam 300m2 domisko? Treba to ratat trochu realnejsie a nepocitat do plochy aj vtacie hniezdo...
Odpovedať
Mne to nevychádza tiež lebo mam 203m2. Rozmer domu 14, 5 x 7 m poschodový. 8-( Aj to len kvôli izolácii, lebo mam 25 cm EPS.
Odpovedať
@au585 no ked máš na energetaku 203 tak smola, prepočítavať skutočnosť nebudú, pri takom malo rozdiel by si mohol poprosiť firmu aby to spavili aby si mal 200max. toľko sa tam niekdy schová..
Odpovedať
Dobrý deň, mal by som otazku na tých ktorý podávali žiadosť o dotáciu v minulom kole a bola im schválená. Ide o projektovú dokumentáciu. V prílohe treba poslať projektovú dokumentáciu len ide o to že v projektovej dokumentácii mám primárnú energiu A1 ale ked že som robil upravy izolácii v podlahe (hrúbka s pôvodních 15cm na 20cm) , stena ostala nezmenená hrúbka len sa namiesto klasického EPS použil EPS greynwall , v strope sa menil typ izolácie aj hrúbka na základe toho vyšiel energetický certifikát na A0, či treba dať spraviť znemy aj v projektovej dokumentácii?
Odpovedať
@jozo2569 sme na tom podobne 😄. Toez ma zaujima odpoved. Dnes som volala s panom, co mi robil energeticke hodnotenie budovy do projektu a povedal, ze ked mi to teraz vychadza na A0, tak nemam davat uz prerobit jemu v projekte, ale to mam dat urobit tomu, co mi bude robit energeticky certifikat. Tak som zavolala tomu, povedal, ze mi to spracuje, ale ze mi nevie poradit ohladom dotacie, ze s nimi nerobieva. Ze mozno tam maju ine poziadavky.
Odpovedať
Prosim vas ta dotacia na zateplenie sa vztahuje aj na novostavbu?
Odpovedať
@sadell @jozo2569 som na tom podobne a pisal som mail na kompetentných zo zatepluj.sk. Citujem z odpovede: v prípade zmien počas realizácie nie je potrebné upraviť projekt, bolo by však vhodné, ak by ste uvedené zmeny popísali v sprievodnom liste, aby bolo posudzovateľom jasné, prečo je rozdiel medzi energetickým certifikátom a projektovou dokumentáciou.
Odpovedať
@topfield nápodobne + ak sú fotky z realizácie, tak priložiť.
Odpovedať
@iamriso Ked budes mat info napis prosim,mam tiez dvojgaraz 🙂dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zdravim.Viete mi niekto prosim zodpovedat zopar otazok,hlavne vlastne skusenosti. Mam bungalov s dvojgarazou a tepelne cerpadlo zem-voda. Moja otazka znie ci sa do m2 zapocitava aj garaz+terasa?Citam tu rozne diskusie ze ludia si to zateplili svojpomocne a potom ziadali o dotaciu ale aj to ze cakaju na dotaciu a daju to zateplit firme ktora ma na to opravnenie.Ako je to v skutocnosti?Prosim vas o radu a kazde info.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@porsche19 niekde som zachytil, ze ak si cerpal dotaciu na cerpadlo, po novom narok na dotaciu na A0 nemas... Opravte ma prosim niekto ak sa mylim.
Odpovedať
@kaspy kde si preboha vycital v prispevku na ktory reagujes, ze mali dotaciu na cerpadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba zboznujem takyto styl prispevkov na MS. Vsetkym strasne pomaju a zaroven hladia ego prispievatela... Uzasne! Tak sa skusme pozriet na carovne slovicko "ak" z mojho prispevku. https://slovnik.aktuality.sk/pravopis...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba z jeho prispevku je zrejme,ze si pletie dotaciu na A0 a dotaciu na zateplenie. Tak ako cokolvek radit mi pride vhodne zistit, ci cerpal dotaciu na tepelne cerpadlo. Navyse, tym co som napisal som si sam nie isty, preto je moj prispevok zaroven podnet k dalsej diskusii....
Odpovedať
@kaspy ty si teda prispel tomuto vlaknu a pomohol 3 prispevkami to musim uznat 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba aspon som reagoval k teme, ospravedlnujem sa, ze som nenaplnil tvoje ocakavania. 😢
Odpovedať
@kaspy @rkorba Ano,cerpal som dotaciu na tepelne cerpadlo.To znamena ze ja uz nemam narok na dalsie dotacie ak splnam podmienky?Dakujem za kazdu pomoc
Odpovedať
@porsche19 game over
Odpovedať
@porsche19 je to tu v tejto diskusií, treba "prelistovať". Dokonca tu niekto dával aj odkaz na novelu zákona kde je to jasne napísané. Ak ste čerpali dotáciu na tepelné čerpadlo, dotáciu na dom s takmer nulovou spotrebou už nedostanete
Odpovedať
@peter977 dakujem za odpovede.Je to teda pekna kravina. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@porsche19 preco by to bola kravina? Nechcel by si cely dom postavit z dotacii?
Odpovedať
@viperko Ak si clovek postavi dom splnajuce nejake kriterium co zatazuje co najmenej zivotne prostredie tak to aj nieco stoji.A zda sa mi fajn podporit takuto iniciativu statom vo forme dotacii a viac menej obmadzujuce ak je to vyhradene len na urcitu dotaciu a dost.Dom s TC nemoze byt A0?Alebo A0 dom sa nemoze izolovat?je to take jednom proti druhemu.A povedzme si rovno priatelia tych tam hore cerpali dotacie na uplne ine projekty a v plnom rozsahu... A toto sa mi zda viac divne ako cerpat par tisic za urcite standardy... Moj nazor,bic viac a nic menej.
Odpovedať
@marcel714 dotaciu na zateplenie by som sen neplietol, ta je na to aby ludia si znizili mega straty co maju na starych domoch. Ale A0 a cerpadlo by malo byt prve kolo aj tak bolo ale teraz len asi chcu aby co najviac ludi dostalo aspon daku dotaciu, tak preto to obmedzili.
Odpovedať
@marcel714 od 01.01.2021 budú A0 stavby aj tak povinné. Môžeme byť radiť, že vôbec nejaká dotácia je
Odpovedať
@viperko Lebo je rozdiel dostat na TC co ma stalo 12500e dotaciu 2000e a zateplenie co ma stoji 4000e dostat 8000e.Nie,ja nechcem na state zbohatnut ani nic podobne ale je to nespravodlive.Preco by clovek nemohol dostat dotacie na vsetko co splna?Ved niekto dostava financne nenavratne prispevky v trochu inej sume a v tedy mu stat nepostavi nieco ?
Odpovedať
@vilny39 Ved ak chceli aby to ludia vyuzili co najviac tak preco to nerozsirili ale obmedzili??
Odpovedať
@porsche19 dotacia na zateplenie sa dava 40% alebo max 8000€.takze tvoja dotacia by bola max 1600€ btw bud mas maly domcek slebo sa ti falt za dobru cenu podarilo zateplit
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?