Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

49 min4300
  • @rebecca363
    pozdravujem
    ked vam prislo rozhodnutie o poskytnuti prispevku bolo treba este nieco posielat naspet na minesterstvo?dakujem za odpoved

• @brano2512  netreba, da sa poslat vzdanie sa odvolania, ale ze by poslali peniaze rychlejsie sa povedat neda.......

• @viperko  dakujem za odpoved

• Sponzor fóra
  • @viperko  by som sa ta chcel opytat uz nam prislo rozhodnutie o schvaleni .
    vy ste to vzdanie sa odvolania neposielali?za kolko vam asi poslali peniaze na ucet po doruceni rozhodnutia?

• Zdravím,
    neviete náhodou ako to bude fungovať s dotáciou po tejto kríze? Sú už vyhradené na tento rok prostriedky alebo sú teraz kvôli korone ohrozené?
    Pôvodne som chcel tento rok kolaudovať a teda aj žiadať o dotáciu na dom s takmer nulovou potrebou energie ale žiaľ v týchto podmienkach je kolaudácia do konca roka ohrozená...Tým pádom by som isto prišiel aj o dotáciu však? Máme drevodom tak dúfam, že to tento rok dáme. Ak by sme to však nestihli do ukončenia výzvy 2020 tak asi mame smolu či?

• @pytagoras1  keďže sa zrušili dotácie na elektromobilitu môžeme očakávať že sa budú postupne zastavovať dotácie aj na ostatné oblasti...

• @pytagoras1  keďže od budúceho roku musia byť všetky domy v štandarde na ktorý sa teraz dávala dotácia nepredpokladám že by pokračovali, to by potom mohli dávať dotáciu každému.

• @peter977  zrušené boli dotácie na nabíjačky. Dotácie na autá boli pozastavené.

• tiež práve čakám, či bude spustené ďalšie kolo (a tiež chcem už kolaudovať).. to by mi výrazne uľahčilo rozhodovanie, či dodatočne dorobiť rekuperáciu..cenovú ponuku od Asex-a mám, ale obávam sa, či nepríde kríza (už aj môj zamestnávateľ na momentálnu situáciu zareagoval tým, že máme nariadenú celozávodnú dovolenku a prognóza je taká, že nás potom nechá doma (na 60% platu).. takže nerád by som sa finančne ohrozil (kúpou rekuperácie)

• @iamriso  Tiež nad tým rozmýšľame...keďže nemám istotu či budem mať aj o pol roka prácu, tým pádom nemusíme dostať hypotéku (prípadne len menšiu) tak uvažujeme veci, ktoré súrne nepotrebujeme, vyškrtnúť z nákladov ako napr. rekuperáciu...ale ak by dotácia bola a stihol by som ju tak to by bolo už niečo iné 🙂

• Vraj sa zrusila dotacia na tepelne cerpadla.. Tak to asi zasiahlo vsade, kde sa mohlo dat.. 😞

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
    Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
    Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
    Ako sa zbaviť vlhkosti a plesne v zrekonštruovanom dome s vetracou jednotkou
    Archív článkov od partnerov