Dom na kluc cena.ako sa vam zda tato cena 860m2?

Je tato cena bezna?...(sme na vychode SK) Cena vratane projektu domu, pripojky, doska...teda vsetko... ma byt sanita podla vyberu, podlahy a pod... teda taky dom, do ktoreho sa mozte uz nastahovat... Ja ako laik ani neviem co sa pytat ze co vsetko by mi trebalo este riesit pomimo...s kolkymi peniazmi este treba pocitat pomimo..? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@palesandra rychlo oprav ze 860 eur/m2 :) a cena, ak je na kluc, tak aj drahsie sa da, aj lacnejsie. skor sa zamerajte na etapy stavby, a kedy to ma byt hotove, ak nebudu na cas, tak nech sa s cenou da hybat. ak by som ja staval s firmou na kluc, tak by som aj platil radsej az po skonceni tej ktorej etapy. nie vsetko naraz, alebo zaloha 30% a doplatok az po dokonceni. zrobia zaklady-faktura-vyplatim, steny hotove-faktura-zaplatim...atd. neviem, ci sa to takto robi. pomimo ti treba tolko, kolko budes chciet.....mozes chciet len pristresok auta, alebo aj stvorgaraz, altanok, rybnik. ak ti stavaju na kluc, tak tam mozes uz byvat. samozrejme treba ti pracku, chladnicku etc...a tie sa tiez daju kupit za 100 eur ale aj za 1000.
Odpovedať
Profilova fotka
@palesandra http://www.korekt-stav.sk/index.php/k... chod na spodok stranky, tam maju ceny. cize ak mas poschodovy, tak aj onii to priblizne za taku cenu robia, ak bungalow, tak su lacnejsi.
Odpovedať
@palesandra na cenu má vplyv veľa faktorov, kde jeden z hlavných je poloha(mesto, centrum, satelit, dedina, samota...), druhým materiálové a energetické riešenie, preto si myslím, že nedostaneš zmysluplnú odpoveď. Ja počítam bežnú cenu niekde na úrovni 1000€, takže podľa mojich kritérií dobrá cena :-) cena svojpomocne stavaného domu môže byť niekde okolo 600€, prav si záver.
Odpovedať
sorry...cena 860 eur za m2... (ani neviem kde to opravit;) no ved to ze nie je standardizovane co obsajuje cena..a niekto nam povie ze my sme satavali za 550eur a niekto ze 700eur je vela..a my mame az 860...tak teda zistujem... ma ist o bungalov s vyvysenim (hore by sme chceli skladisko, hostovsku, pracovnu ..a mozno este wecko a este snad inu miestosta...)ale ked tak pocitame, tak neviem ci sa nam to z financneho hladiska zmesti... lebo ze sa plati na uzitkovu plochu a nie zastavanu...teda plus peniaze
Odpovedať
tomu nerozumiem...ze firma povie ze robia za 860eur za meter2 a my si mozme vybrat z coho chceme mury ...ved su rozne ceny materialov...ako to moze tak spriemerovat?... (mozme si vybrat sanitu aku chceme....tak neviem ako to bude ci v rozpocte bude nejaka cena a my sa do nej musime zmestit) mame znameho ktory robi dom na kluc ...vybavneie stavebneho povolenia az po nastahovanie..no zatial prezistujem ze ako maju nastavene ceny a proste vsetko okolo toho... pozemok je v dedine uplne blzko mesta
Odpovedať
@palesandra A ty si ako myslíš, že si pri ich dodanej stavbe budeš môcť svojvoľne vyberať všetko čo len chceš ? Väčšina firime, ktorá stavia na klúč má presne určené, aké dvere si môžeš vybrať, aké parkety, akú dlažbu, aký obklad, akú sanitu a podobne ... Majú svoje katalógy a overených výrobcov ... Ak chceš niečo mimo, doplácaš ... Je to jednoduché ... Tak isto nie je na kľúč ako na kľúč ... Niektoré firmy v cene riešia všetko, tj dodajú projekt, vyriešia prípojky a dotiahnutie až do základov, vybavia za teba stavebné povolenie, dodajú všetky potrebné revízie, energetický certifikát a dokonca spravia aj kolaudáciu. Iné toto v cene nemajú, tj povedia ty, že stavbné povolenie ako aj prípojky si musíš až po základy riešiť sám (prípadne si musíš priplatiť) a kolaudáciu tiež riešia za príplatok ... To, že je stavba v obci, nič neznamená. To je skorej otázka, ako ďaleko je stavba od firmy, ktorá dom má stavať prípadne ako ďaleko je od jej iných zákazok ... V TT bola jedného času firma, ktorá stavala 4 izbový jednoduchý bungalov (mal 98 m2 užitkovej plochy a bolo to ešte za času, keď stačil energetický certifikát B). Na klúč stavali v TT a blízkom okolí za 75 tis. Eur ... Akonáhle ich dopytoval známi, že to chce do 20 km zdiealenej obce, cena bola 80 tis. Eur . Ceny, ktoré sú na stránkach stavebných spoločností sú zväčša orientačné. Presnú cenu ti dajú, až keď máš projekt a pozemok, prípadne si vyberieš ich projekt a ukážeš im pozemok :) Vo väčšine prípadov platia totiž ich ceny pri jednoduchých prípadoch kde neočakávajú žiadne komplikácie a siete sú od domu tak 5 metrov :)
Odpovedať
@martin153 A co sa ti to zda malo.Alebo preco by mala opravit tych 860e za m2.Ved mne sa to zda hrozne vela ale slovaci su nenazraty.Asi tolko.
Odpovedať
@palesandra BTW: v zmluve je dobré uviesť všetko čo má byť predmetom stavby.
Odpovedať
my sme pri presove..firma je s okolia ale chodi robit do kosic, lebo tam maju ludia viac penazi...sam mi to povedal majitel... pytam sa na cenu kedze ludia mi vravia ze je to vela...a ked chceme dom neviem presne cca 140m2 tak sa mi to zda velmi vela...no svojpomocne nechceme...nemam nervy na zhananie majstrov a doladovanie terimonov ... ako som pisala, firma ma urobit vsetko od pripojok...zase nechceme sa uplne uskomnovat ze za kazdu cenu lacne..a tiez chceme take aby sa to pacilo .. teda je nejaky rozpocet ktory mi da firma s uvedenim co vsetko bude stat? napriklad pripojky, zaklady ..strecha...ako jednotlive polozky?.
Odpovedať
@petka456 Ma opravit nazov temy... nie cenu... Zas niekto necita.... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 niekto vstaval zlou nohou :) mozes mi prosim ta ukazat, kde v napise ma 860e za m2? zaujima ma hlavne to ''e'' ja tam vidim cena :860m2. ;-) mne sa to nezda malo, no ani vela. je to na kluc, co clovek musi pocitat, ze to bude drahsie ako svojpomocne. no svojpomocne ta stoji cas aj nervy. otazne je, ci sa ti to oplati staviat samemu. svojpomocne to budes robit urcite dlhsie. vlastne je toho vela. tak napriklad.co ak budete 50km od miesta, kde byvate, dochadzat na stavbu a robit to svojpomocne...uz zase minas viac penazi len na benzin, nehovoriac o stratenom case aspon hodina extra v aute a takych veci, co musis preto urobit, no realne nic netvoris (sedis v aute a minas benzin, no stavba nerastie) je viac. sused stavia dom, chodi do prace, je pilcik, takze zarobi dobre, zostava nadcasy, ale stavia s firmou na kluc cca 100 metrov od rodicovskeho domu. jemu sa oplati zostat extra 2-3 hod denne v praci a vyplati tak chlapov, akoby sa mal trapit v lese a potom 5 hodin na stavbe. tak ma aj den volna, kdezto pri svojpomoci by sa udrel jak kon. samozrejme rodina by pomohla atd atd. no oni maju tiez svoje problemy. s firmou ma aj zaruku. cena 860 eur za m2 je dost, niekomu sa to oplati, niekomu nie. a ano slovaci su chamtivy, no aj lakomy ;-)
Odpovedať
@palesandra ano. Ja som si daval nacenovat dom na kluc do stavu holodom a vsetko bolo polozkovite rozpisane. Nakoniec som isiel do toho svojpomocne. Teda do toho, na co si trufam. Krov a pokladku krytiny robi firma, ostatne sam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petka456 chýba e . :-)
Odpovedať
@petka456 poď už konečne stavať ty tie domy, potrebujeme niekoho kto nie je nenažraty a spraví to podstatne lacnejšie ako všetci navôkol... ale, musíš mať riadne zamestnaných ľudí, poplatené odvody a dane, zaplatenú zdravotnú službu, preškolených ľudí z BOZP, ľudí riadne vyzbrojených OOP, certifikát na vykonávanie všetkých prác, finančné krytie na stavbu alebo jej časť, poistku pre prípad že niečo poškodíš, referencie aspoň 10 stavieb, aspoň 1 rok na trhu... a dúfam že tvoje ceny budú aspoň o 30 (lepšie by bolo 40)% nižšie ako tí nenažranci.
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa zda celkom normalna cena.a som celkom rada ze je moznost teraz dat postavit uz aj dom ktory je lacnejsi ako svojpomocne stavat aj s pivnicou so vsetkym lebo ak ma niekto pozemok tak postavi za 80 tisic celkom velky dom takze to je super kedysi take moznosti neboli.stale sa mi to zda ok.ziadne starosti je to na kluc ...velka vyhoda
Odpovedať
@palesandra dajte si vypracovat ponuku od viacerych firiem a budete vediet ci je to vela alebo malo, v PO stavaju firmy za cca 700e/m2 v urcitom standarde, podla toho co pisete nie je zname, aky standard ponukaju vam /dlazba, obklady v cene za m2, vybavenie kupelne v akej cene? ak budete toto vsetko vediet, mozete si ponuky porovnat
Odpovedať
@palesandra Ahoj, podla mna je idealne dat si postavit dom do stadia holobyt a dokoncit si ho vo vlastnej rezii. Mozno komplikovanejsie, no vyberiete si co a ako chcete. Videla som dost domov na kluc v podobnej cene ako uvadzas a vsade boli pouzite zasadne najlacnejsie materialy. Kvalita prace hruza.
Odpovedať
Profilova fotka
záleží od toho, či je v štandarde alebo nie lebo aspoň určitý by za tú cenu mal byť. ja si ale tiež myslím že je lepšie dať si to postaviť bez štandardu ako holodom a za menej peňazí ako potom riešiť že toto sa mi nepáči a toto by som urobila inak. takto si ho ty upravíš len´bo veď ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. videla som ale už aj domy vážne krásne urobené ale zasa tá firma si do dala až prehnane zaplatiť a potom majitelia ľutovali
Odpovedať
dakujem vam za info...uz ked sa tu pytam, ake mate vy kurenie (fotovoltaika, kotol, podlahove..), planujeme rekuperaciu...a neviem ci davat aj kachle...z coho stavat mury? (bolo nampovedane ze to je jedno, ci telha alebo ytong...tak zhanam info..co si ludia davaju a nejake recenzie.. dik
Odpovedať
@palesandra Ahoj, my sme stavali z tehly a zateplili sme. Kurenie podlahove s kondenzacnym kotlom. Sme maximalne spokojni. Mame aj solarne panely na ohrev vody.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?