Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
dai prosim ta a to mas aku velku kuchynu? =-) =-) nehovor mi ze od kvalitnych remeselnikov beries kuchynu a das zanu pol mega? aj ked su tam spotrebice tak take ceny nema ani sykora ani hanak ani neviem kto. to by musela byt kuchyna snad neviem kolko m. tak isto sa mi nezda ta cena kupelne. a to tam davam len slusny mierny nadstandard =-) =-) no neviem to je snad obklad kde su svarovskeho kamene ktory stoji 2900jedna kachlicka. no neviem neviem
Odpovedať
teda videla som minuly tyzden berloni kuchynu odhadom mala asi jedna strana 5m a druha 5 boli tam spotrebice myslim gorenie a stala 333tisic po zlave. predtym 450
Odpovedať
dublincan v tej cene co uvadzas je aj zakladova doska ci nie?
Odpovedať
1 500 000 na dom je realnych (tak aby sa dal skolaudovat a bývat - standard je uz vec kazdeho), ale netreba vymyslat, treba makat este nez kopnete do zeme si urobit rozpocet a toho sa drzat. Pripadne ustupky realizovat este v rozpocte. Naozaj velke peniaze sa daju usetrit pri nakupe materialu, hovorim o 100tisicoch a hovorim z vlastnej skusenosti. netreba vymyslat = bez garaze, balkonov (v RD su aj tak k nicomu), jednoduchy podorys, jednoducha strecha (uvediem priklad, napr. len garazova brana a dvere do garaze nas stoja 55 000) treba makat = nevolat partie a hovorit tomu stvba svojpomocou, ale chytiti lopatu, furik, ... a stavat No a nejake ciselka :), projekt premier 151, komplet hruba stavba s oknami (Geneo, 3skla 0,6) a garazovou branou, nakupeny matros na elektriku, isover na prvu 18cm vrstvu, cena 1 258 158 (k 26.1.09 : bez pozemku so vsetkym vr. naradia a pod...) .... a teraz to zacne byt o tom standarde :), napr. schody mame betonove, daju sa oblepit kobercom za 3 000 a zabradlie urobit v garazi za 3 000, ale daju sa oblozit bukom za 30 000 - 60 000, a zabradlie moze byt v kombinacii nezer-buk za 40 000. Kuchynu mozes mat za 5 000 z tesca alebo za 500 000 (mimochodom to co je na taniery z vacsej casti zalezi na kucharke a nie na kuchyni :-D mile damy)
Odpovedať
ahoj mima, kuchynu mam cca. 12- 13 m...len kamen na dosku ma vyjde cez 100k( neberiem najdrahsi, len kvalitny ) , systemy zabudovane vo vnutri v kuchyni ( vysuvy, priecky, priborniky, dojazdy... ) tiez cez 100, chcem dvierka lakovane vysokoleskle kombinovane s kvalitnych sklom. spotrebice vsetky zabudovane ( vratane kavovaru, grilu , indukcie, plynu, rury, mikrovlnky,umyvacky ) - kvalitny nehlucny digestor, podsvietenie... - hm, mam na tuto istu kuchynu rozpocet od sykoru, ktory je lacnejsi ako hanak - rozpocet za kuchynu bez spotrebicov je 560k - takze asi tak ( hanak a sykora pritom urcite nie su najdrahsi zhotovitelia na trhu - osobne poznam aj drahsich ). mpeto - ano mas pravdu, ale nie vsetko je len o jedle, nieco aj o vizuale a aky mas pocit doma... okrem toho varim rada, myslim ze nikto v mojom okoli sa stazovat nemusi... prave preto ale ze nevarim len obycajne jedla ale dost vymyslam, chcem aj plyn, gril a pod. .... kupelka - mima, neviem ake ty si kupujes zariadenie, ale len sprchovy kut s cirym sklom od huppe nas vyssiel cez 50k ( opat ziaden nadstandart - len kvalita ), ruzica do sprchoveho 40 - ma nejake pridavne funkcie a vydrzi dlhsie ako rok ( mam odkusane ), vana - nic extra, ziadna rohova, ziadna masazna ani gulata ( vyzeraju krasne a daju sa zohnat s otrasnych materialov uz od 10k ) - my mame od duravitu za 80k - je to len kvoli materialu - je trosku stylova... umyvadlo - dvojumyvadlo s madlom so skrinkou a osvetlenim od laufenu - myslim ze to bolo okolo 40 k, 2wc, dalsie umyvadlo - vsetko laufen - dalsich nejakych 20k... a to este nie je oblozene ( obklad sme mali okolo 1000sk za m) - takze ako som pisala, ziaden super nadstandart, myslim ze tie firmy co som menovala su kvalitny standart... ale mpeto to napisal dobre, dom postavis... ale kolko problemov budes mat s nim potom lebo si setril na materialy, vnutornom vybaveni a pod..... :-| hm, je to na zvazenie
Odpovedať
to dai: ani som nemal na mysli az tak problemy s nizkou kvalitou, to uz dnes nieje taky problem, nechcem ta nejako sklamat, ale aj tvoja kuchyna bude za 5-10 rokov aj tak OUT a je jedno ci stala 50 000 alebo 500 000, niekto proste ma v zivote ine priority a vie byt stastny a spokojny aj s kuchynou za 150 000 (o to viac ta bude stvat ze stala 1/2 mega, lebo ti ju bude luto vyhodit a kupit si novu) PS: napr. znamy mal dobru poznamku :), predali rocnu sedacku za 10 000, kupili sedacku za 70 000 (mimochodom vacsinou sedia na kuchynskych stolickach, podvedome - sami sa z toho smeju, lebo sedacka je pocitovo studena, tvrda, hranata a clovek sa z nej smyka.... ale je kozena a hlavne trendy), teraz maju male deti a mas na vyber ci ich budes otlkat aby po nej neskakali pretoze stala 70 .... alebo si ju nechas znicit ... Tak isto cire sklo do sprachaca, ak k tomu davaju aj sluzku, tak nech sa paci, ak nie tak po kazdej sprche 10-20 min s handrou v ruke pretoze cire sklo zaprskane je spinave sklo ... tak isto sklenene dvierka s pokovenim na rure (to su vsetko pekne veci ale z mojho pohladu neprakticke) a mohol by som pokracovat ale nechcem :-) tam niekam smerovali moje myslienky, vec kvality je dnes vecou urovne marketingu a schopnosti ludi tomu podlahnut/uverit (BTW zivi ma reklama, tak trocha viem o com hovorim)
Odpovedať
no dai ano je to na zvazenie... to je pravda... ale preto hladam kuchynu ktora stoji co ja viem 80tisic plus spotrebice lebo ked sa mi raz nebude pacit tak ju mozem vymenit lebo povedzme o 10rokov nebude moderna a bude opotrebovana a neviem co vsetko a tak ju ymenim. mozno.... za 500tisic by som ju nevymenila. myslim aj tak ze na uvarenie jedla kazdy den tak vysoko drahu ju nepotrebujem mat. no a za dalsie asi by som sa bala aby sa s nou nieco nestalo a raz ak by som mala deti a chytali by ju pri lozeny nedaj boze by ju doskriabali alebo popisali asi by som dobre zurila ]-( ]-( ]-( no a vysv ]-( vysvetluj im ze stala pol mega... no nic vsetko je to o peniazoch na co mas naco sa citis. ak mas na kuchynu pol mega tak kludne... ;-)
Odpovedať
mpeto: velmi trefne poznamky...rozmyslame rovnako 8-)
Odpovedať
dai... si v spravnej teme... si stale v limite 1 500 000... ale v tvojom pripade asi EUR... predosle tri prispevky: ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dai: No, já bych to teda viděl jako pořádný nadstandard, nikoli jen lepší kvalitu :-D Ale je to o úhlu pohledu a nebudu se pouštět do spekulací, jestli se dá kvalitní vana koupit za 10 tisíc Kč (dá :-D). Je fajn, že si to můžete dovolit, přeju vám to, byť je to samozřejmě mimo možnosti nás většiny ostatních. Jen to dokazuje, že cenu u domu/bytu nejzásadněji určuje především jeho vnitřní vybavení. Dá se stavět za málo i za hodně :-)
Odpovedať
no a este sa vratim. myslim ze si pisala ze si si stavbu domu rozmyslela a sli ste byvat do bytu. ked raz budete rozmyslat o predaji bytu tak si ju vezmes? ci predas aj s kuchynou? keby som kupovala byt a cena by bola vyssia koli tomu ze je tam kuchyna za pol mega asi by som si to rozmyslela. lebo za pol mega by som mala asi komplet zariadenie do bytu a tiez by to nebolo o nadstandarte ale o slusnej kvalite...
Odpovedať
dai, troška si odbočila od témy, tu sa ľudia bavia, či je možné postaviť dom do 1,5 mil, nakoľko, každý nemá toľko maťuťov, aby mohol rozhadzovať. Ja tiež nie som z najchudobnejších a nemám problémy s peniazmi, a aj súhlasím s Tvojim názorom, že ak máš - tak kľudne míňaj, ale tu nie je miesto na to, aby sme sa vystatovali kto má koľko peňazí, tu sa bavíme o možnosti obyčajných ľudí, ktorí by chceli krásne a slušne a spokojne bývať hoci aj v domčeku za 1,5 mil.Sk. A budú sa z neho tešiť, ako by stál 1,5 mil EUR- to mi ver. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zaujala ma táto diskusia, tak mi nedá, nepridať sa. :-) Práve riešime návrhy (a ceny) kúpeľní a kuchyne. Sme v kontakte s predajcami, ktorí sú za kvalitné veci, ale k tým extradrahým sa stavajú nasledovne: je "zbytočný" obklad za 2000sk/m2, keď sa ti za 10 rokov (ak až toľko) okuká, bude OUT, ako už niekto vyššie spomenul. Ten za 500sk/m2 otrháte a dáte druhý a nebude vás to až tak bolieť. Takisto umývadlá, pokiaľ je to keramika, tak je rozdiel dať za dvojumývadlo 10tis alebo 30tis. Môže sa stať to, čo sa stalo mojej mamči - spadla jej na umývadlo sklenená fľaštička (z parfémom alebo čosi také) a prasklo, odbilo sa z neho. Keby na 30tisicovom, tak by ma asi porazilo. Takisto kuchyňa, ja osobne nie som ochotná dať viac ako 80tis + spotrebiče, máme cca 8m linky. Dnes je dľa mňa všetko o značke. Každý hovorí, že Ravak je super, kvalitka. Do 15tis sa musí dať kúpiť, tak si neviem predstaviť aká echt kvalita musí byť za 80tis, keď to nie je nič extra, ziadna masážna, rohová ani guľatá. Jednoducho nechápem takéto zmýšľanie, ale ak niekto príde ľahko k peniazom, prečo nie?
Odpovedať
to sandrea: "ale ak niekto príde ľahko k peniazom, prečo nie" - nie vzdy to plati a tragedia je, ak takyto standart riesia cez hypo ... potom je ta kuchyna nie 500 ale rovny 1 000 000 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Vanu za 80? umyvadlo za 20? Dakujem nemusim... naozaj ked mi nieco spadne na umyvadlo a vystiepi sa z neho a cele stalo 3-5 litrov... tak pojdem kupit nove... ale za 20 ... tyzden by som nespal... ;) - kolega ma masaznu vanu aj s ohrevom vody asi za 50 litrov a je spokojny... ale aj tak klasicka 180 dlha (som vysoky tak chcem dlhu a nie nejaku 140 ;) ) tak sa da za najkych 10 llitrov. Ja co som ratal tak rozpocet na malu kupelnu 2x2 (chceme mat 2 kupelne, kde bude aj WC a nie jednu kupelnu a jedno WC), kde bude sprchac, umyvadlo a zachod, tak som sa zmestil do 80 litrov aj s pracou - neratal som najlacnejsie veci, ale urcite nie ziaden nadstandart... Lenze my mame rozpocer na dom 3 mil. Inak si myslim ze malu kupelnu clovek vie spravit do 40 litrov, ak ma rozpocet 1.5
Odpovedať
na margo 2 kupeliek... vid galerka, uvazujeme o dvoch kupelniach, ak sa bude robit, bude sa robit s rozumom, mensia musi byt ako prva a to v uplne rozumnych cenach, a tu vacsiu...keby som aj pockal , ale jednoducho by som bol rad, keby som mal tam vanu s triskami, nech mozem niekedy relax...viem, ze by som tam mohol dat na zaciatok vanu za 15tis...ale ak nesuri, radsej pockam, posetrim a dam tam za cca 50tis ale uz s relaxacnymi vecami. Kuchynska linka za 500tis. :-S v byte..... kazdeho osobna vec, ale viete co si asi myslim....
Odpovedať
mpeto - len k tej sedacke a detom - mam male dieta, nema este 2 roky, napriek tomu mi nepise po stenach , kresli si na flipchart :-) sedacku som kozennu nikdy nechcela prave preto co pises, v lete sa na nu lepis , v zime ti je tam zima, aj tak ju ma kazdy pozakryvanu dekami, takze ja som za elegantnu ale hlavne pohodlnu sedacku ( skor lezacku :-) ) s lahko udrziavatelnym materialom. k tomu sklu a umyvaniu v kuchyni - no, prave nato som myslela tou kvalitou - ked si kupis nieco nekvalitne tak tam tie otlacky mas, upchava sa ti napr. na sprchovom kute ten spoj na spodku, mas flakate skla a pod ...su ale materialy ktore tomuto zabranuju, takisto techniky spojov - stoja ale o moc viac penazi... co sa tyka tych vani - je to vec pohladu , mne sa zda omnoho elegantnejsia vana velka, hlboka s ostrymi hranami, ako rohova ktoru ma kazdy :-| a opat zalezi z akeho materialu ju mas, ci sa ti rozstiepi ked ti nanu padne nejaka flaska alebo nie... michal ja chcem byvat v tom byte, je vacsi ako vacsina rodinnych domov, je v centre a ma terasu - pre nas ako mladu rodinu je to omnoho vyhodnejsie ako ist byvat na dedinu do rodinneho domu. preto chcem do neho aj investovat... ten byt je v takej cenovej hladine ze sa zhodnotuje aj so zariadenim - ak ho raz budeme predavat tak len niekomu kto to bude vediet ocenit ze je zariadeny ako je. netvrdim ze kupujem linku na cely zivot - to urcite nie, vsetko sa opozera casom...michal, neviem aky je rozdiel medzi tym ci das linku do domu alebo do bytu? :-S nie kazdeho snom je obrabat zahradu a upratovat 500 nevyuzitych m stvorcovych... ale k veci - neberiem nikomu, asi sa da postavit dom za 1,5 miliona... urcite ale bez pozemku ( teda ak ste ho nedostali darom alebo za par korun ) - ja len hovorim ze je to velmi na hrane, ako sa nato pozeram ja, tak nemozne - aspon pre mna ( mam v rodine vela stavbarov a preto by som napr. urcite chcela stavat z kvalitnych tehal , urcite nie z kvadrov..., mat dobre zateplenie, okna aspon 1,1 priepustnosti, kvalitne schody kvoli malej - najlepsie ziadne...cize bungalow, ktory je obycajne drahsi ako poschodovy... ) vlastne vsetko co pisem je len vyjadrenie mojich pochybnosti a zaroven obdivu k tym co to dokazali drzim palce vsetkym co to estelen dokazu, aby ste boli spokojny cely cas ako budete v svojej stavbe zit - to myslim uprimne |-|
Odpovedať
dai... v mnohych veciach mas pravdu, co sa kvality tyka, ale v mnohych si uplne vedla... ak mas v rodine stavbarov, ktori ti tvrdia, ze tehla je lepsia ako kvadre (asi tym myslis porobeton). alebo kvalitne okna s U=1,1 (co je uz davno za zenitom, naco zateplovat, ked ti teplo unikne cez okna, aj za kvalitne zasklenie povazujem 0,5), alebo ze bungalow musi byt drahsi ako poschodovy dom, tak to ta lutujem a lutujem tiez tych nestastnikov, ktorym tito stavbari v niecom radia alebo pre nich pracuju... ;-)
Odpovedať
tiez si nemyslim, ze bungalov musi byt drahsi. poschodovy dom predrazuju take veci ako schodiska, zateplenie strechy (ak je obytne podkrovie), balkony a pod. dai: tiez mame v rodine stavbarov a poradili nam prave porobetom... no neviem.
Odpovedať
lexinka.. to asi budu ti rozumnejsi.. ;-)
Odpovedať
kolko ludi, tolko chuti. kazdy ti pri stavbe poradi nieco ine a keby si mal pocuvat kazdeho tak vysledok by bol urcite zaujimavy, ale nie podla predstav stavitela :-) ale nas presvedcili, lebo su to ludia, ktori v takych domoch byvaju, stavaju z tehly aj porobetonu a vedia to zhodnotit a poradit, si myslim...
Odpovedať
jasne.. skusenosti nadovsetko...
Odpovedať
ale ono to tak většinou je, že bungalov o stejné celkové podlahové ploše jako poschoďový barák, je dražší.
Odpovedať
o rovnakej ploche, mozno, ale nie o moc....a tych par korun navyse budes velebit, ked sa nebudes musiet stverhat po tych tocitych schodoch, lebo spalnu budes mat len na poschodi....alebo ked budes pozerat vecer TV a dieta ti zacne plakat, tak si aj nohy dolames (obrazne povedane, nikomu to neprajem) ... :-N
Odpovedať
Tot pravda michal 165 :-) Sused ma poschodak a ked sme zacali stavat povedal nam, ze keby sa dalo tak nam vrch da, a nemusime ani stavat :-) Este nie je ani stary, ale najradsej hore ani nechodi. Ale cena asi nie je nejak zavratne vyssia...
Odpovedať
Ono je to cele o poziadavkach a narocnosti. Znamy stavia dom, ktory ma rovnaku podlahovu plochu ako nas, a len kurenie ho vyslo na 600 tisic, ale to je straaaaaaaaaaaaaasme prekomplikovane a alternativne... Tiez zalezi na cene obkladov a pod...
Odpovedať
Profilova fotka
Michal165: My máme naprojektovaný poschoďový dům, ale schody nahoru rovné a ložnici + jeden pokojík (říkáme mu "první dětský") v přízemí hned u obýváku. A podotýkám, že zastavěná plocha je 100 m2 (bez garáže), tedy žádné obří přízemí (víc jsme nemohli, kvůli regulativům). Chtěli jsme bungalow, nešel, ale stejně se to podařilo vyřešit. Po schodech budou běhat většinou jen děti do svých větších pokojů :-D Ale je pravda, že žádnou takto řešenou typovku o takové střední zastavěné ploše jsme nikde nenašli. Všude je "klidová zóna" v podkroví, což nám nesedělo. Dole prostě musel být obývák + kk, ložnice se šatnou, další pokoj a koupelna. Plus samozřejmě předsíň a schody. Dalo to špekulací, ale zadařilo se ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Michal165: Jinak to vaše řešení se mi líbí. Chybí mi jen jeden pokojík navíc, taková pracovnička... ;-)
Odpovedať
my máme dole taky pokoj, že kterého se bude dát udělat ložnice.
Odpovedať
miloss nemusis lutovat mojich stavbarov - su to velke developerske firmy plus znamy ktori nie su murari ale vysoko postaveny odbornici v nadnarodnych firmach - lutovat ich nemusis - s tymi tehlami som si ista - tebe asi radili ked si im povedal ze to chces lacne... tehly nikdy tak lacno ako kvadre nekupis, s tymi oknami mas mozno pravdu - nesedim tu s nikym ani sa neradim - to som len trepla, kedze sme si okna nevyberali tak tym som si ista nebola :-N ale s tym bungalowom som si ista - ked stavias tu istu plochu obytnu tak kvalitny bungalow je vzdy drahsi ako poschodovy dom z toho isteho materialu ( ... milossko chod sa teda poradit so svojimi stavbarmi a neurazaj len zato ze na nieco nemas - ja som slusne povedala ze drzim palce aby sa vam to podarilo a vysvetlila svoje pohnutky ;-) takze klud co sa tyka toho predrazovania - zateplit musis aj bungalow - nikde nie je napisane ze musi mat rovnu strechu...schody nie su financne tak narocne... za 100k mas prekrasne schody... inak izbu na prizemi si urcite postavte - mam kamosky v poschodovych domoch s malymi detmi, ktore cez den hore ani nechodia a hrozia sa dna kedy deticky zacnu v noci chodit hore dolu po schodoch :-( taktiez ak tam chcete zostarnut tak to nie je bohvieco behat hore dole po schodoch :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?