Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
dominikaf • Včera ve 20:30 Zdravim ! Objevila jsem tyhle stranky uplnou nahodou... Chtela bych si vzit hypoteku a koupit dum na klic... Dreveny, montovany, kanadsky... Vubec se nevyznam ve stavbach a ani nemam tuseni, na jakou firmu se obratit... Mohl by mi prosim nejakou doporucit? A myslite,z e se vubec vejdu do sumy dvou milionu, kdyz potrebuji dum alespon 6+2? Dekuji predem za rady.... Dominika hugo58 • Dnes v 08:14 Obávám se, že 6+2 na klíč (nebo již hotový) za 2 miliony je holá utopie. Jedině tak starší domek mimo velká města, to by snad za tuhle cenu šlo, a postupně ho opravovat. Některé dřevostavby, například Lignia, se kolem ceny 2 mil. pohybují i v případě velkých domů, ale ne tak velkých. Navíc je to bez základové desky. Nechci být špatným prorokem, svépomocí by to snad bylo možné, ale na klíč to vidím bledě... petronelie • Dnes v 08:49 Dobrý den, souhlasím s názorem huga 58 s tím rozdílem, že do 2 mil svépomocí se zvládne dům 4 plus 1 bez garáže. Je to opravdu vlastní zkušenost. Navíc cena stavebního materiálu a prací stále stoupá. Bohužel. Vaši představu, Dominiko, vidím reálně tak do 4 milionů.
Odpovedať
Ahojte. Staviame rodinny dom o rozmeroch 13,5 x 15 (garaz, pristresok a technicka miestnost pri dome) plocha domu cca 138 stvorcov, garaz a technicka 36 stvorcov a pristresok 28 stvorcov. Pozemok vlastny. Zatial nase naklady nasledovne: projekt a pripojky 45 tis, zaklady 178 tis, ytong 375 P+D 298 tis, komin 28 tis, okna a dvere biele plastove 130 tis, garazova brana 30 tis, keramicky strop 130 tis, drevo na krov 80 tis, skridla betonova mediterran 113 tis, ryny 18 tis, obklady a dlazby 80 tis. Este nas caka vela veci, ale odhad na zaklade cenovych ponuk nasledovny: kurenie a voda 120 tis, krb 70 tis, sanita 50 tis, potery a izolacia (polystyren) 40 tis, uprava stien (sietka, kleber a stierky) 45 tis, dvere vnutorne 80 tis, kuchynske spotrebice 90 tis. Kuchynu mame slubenu od rodicov :-) Staviame svojpomocne, vsetko robi manzel, svokor, otec a brat. Plus nejaki rodinni majstri a kamarati. Otec je elektrikar, tak elektriku sme ani neratali do poloziek (material kupoval priebezne pocas nejakych styroch rokov dopredu, s tym naklady nemame). Tiez este nepocitame s fasadou, chodnikmi, upravou okolia. Vychadza to tak, ze sme nieco cez 1,6 miliona. Ale na nastahovanie by nam toto stacit mohlo. Kuchyna zariadena, spalnu mame, tiez sedacku a telku. Co viac treba ;-) Ale 1,5 miliona je fakt malo, ale zasa mozno na mensi domcek pri maximalnych moznych zlavach a svojpomocne... Neviem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Byla jsem u známých, kteří bydlí v domečku o rozloze 8,5x10 + přístřešek protáhlý ze střechy a mají vnitřek komplet vybavený a z venku zateplené -j en ještě fasáda a upravení terénu jim chybí a vlezli se do 1,2 mil. - více svépomoci. Moc krásné to mají - a stavěli ze šedých tvárnic a jsou spokojeni. Mají tam příjemno a krásně teplo. My se chceme taky vlézt se stavbou max. do 1,5 mil. - můj manžel je stolař a těží dřevo - takže dřevo máme nachystané na vazbu i na plot a schodiště, materiál na základy taktéž máme nachystané a nestálo skoro nic - jen se dokoupí beton a taky chceme dělat základovou desku vlastní bez domíchávačů - otec od manžela pochází ze 3 ogarů a všichni si navzájem pomáhali stavět domeček - takže to půjde. A známosti na ušetření materiálu máme taktéž dost. Kuchyň a vnitřní vybavení si udělá manžel sám - jinak vše - TV, dětský nábytek, ložnice - máme nové nyní - takže jen přestěhujeme, vybavení do kuchyně - jen spotřebiče bych chtěla nové - ale kdyby se nepodařilo, abychom se nevešli do stropu, tak se vezmou starší a nové se dokoupí. :) Já dělám ve stavební firmě účetní, takže vím, jak je to s nakupováním stavebním materiálu - cihly, překlady, střešní krytina a klempířské prvky, taktéž vyrábíme plastové okna - takže taky plus. Ale každopádně si nechám vypracovat více cenových nabídek a uvidíme - jak se zadaří. ;-) Začneme letos - tak nám držte palečky. :-) Snažím se být optimistická - i když mi to chvilkama taky nejde - ale snad!!!!!! :-|
Odpovedať
Ahojky, tak já se taky přidám. My máme 8x9 + přilepenou garáž je to pod střechou, (teda pod dvěma :-) ), máme hotovou půlku komína (do patra) a jsme na 600.000,-, nemáme teda základovou desku. V této částce je pozemek (100.000,-) a veškeré poplatky. Do dnešního dne jsme si dělali všechno sami, kromě bagrování základů (to bylo zdarma) a jeřábu, který nám dával do patra panely. K dispozici máme ještě 800.000,- za které to chceme dodělat a jelikož nejsme na bůhví jakej luxus tak si myslíme, že by nám to mohlo na nastěhování stačit. Takže holky, všem co se chtějí vejít do podobné částky držím pěstičky a pokud nestavíte zámeček tak se nenechte odradit některejma názorama, že za 1,5 mil se dá zvládnout jen hrubá svépomocí. Něco bude na přísloví "Když se chce, tak to jde". Takže stavění třikrát zdar :-D
Odpovedať
evuss, tak to nám potom napiš, jestli jste se do té částky skutečně vešli, páč já si taky myslela , že je skoro vše hotové, ale pak jsem se nestačila divit , jak lítají částky za vodu, elektřinu, topení, podlahy, sádrokarton, zatepl. vatu, plovoučka, dlažba, koupelna, záchod, okna, dveře :-( a spoustu jiných věcí, které jsme počítali v desetitisících, ale ono šlo o statisíce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky holky, psala jsem sem v srpnu a teď jsem náhodou na tuhle diskuzi opět narazila, tak můžu podat aktuální výsledky :-) Do země jsme poprvé kopli koncem září a začátkem prosince byla hotová komplet hrubá stavba i s oknama, víceméně svémopocí, krov nám tedy dělala firma, okna taky, zdi zdil zedník a manžel mu pomáhal, desku a střechu jsme udělali sami s pomocí přátel, komán zedník. No a aktuálně jsme v tom za necelých 700tis, bungalow 14.5x10m!!! :-) Takže můj rozpočet, který mi nikdo nevěří vychází naprosto skvěle, v květnu plánujeme stěhování, tak Vám sem pak písnu, za kolik jsme tam zahučeli celkem, ale stále věřím těm svým 1.3mil včetně kuchyně :-) Rezervu máme, takže když přetáhnem, nic se neděje, ale do 1.5mil se vejdem na milion procent :-) Souhlasím s evuss, když se chce, tak jde vše ;-)
Odpovedať
Ahojky Evax tak to jsi mě potěšila, jsem zvědává na konečný rozpočet. Chystáme se taky stavět svépomocí tak jsem zvědavá jak nám to půjde. Vám to šlo docela rychle kolik vás bylo na desku a zdění a jak často jste byli na stavbě?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky jannyska, šlo to rychle a nemám pocit, že bychom tam trávili nějak moc času, prostě na pohodu :-) Manžel se hodil marod, takže vše na desku tam připravoval sám, jeho brácha je instalatér, tak mu tam připravil ty různé husí krky na odpady atd, tohle celé trvalo tak týden, musela se tam zpět navozit zem, uddusat žábou atd.. předtím asi 4dny jsme tam měli 3 zedníky z UK, kteří nám postavili ztracené bednění.. no a za dopoledne jedné soboty se zalila deska, bylo tam nás na to tam 7 a v pohodě.. no, pak se 14dní stálo a čekali jsme na vytvrdnutí desky, pak jsme s manželem natřeli jednu sobotu penetrací pásy, na který jsme v neděli přivařili lepenku.. no a v pondělí nastoupil zedník, manžel mu dělal přidavače a za 14dní to měli celé postavené, ten druhý týden už tam manžel nebyl, opět pomáhali UK. Pak jsme udělali věnec, pak jsme tam nemuseli, firma přijela s krovem, my pak za jeden víkend s partou naházeli střechu a zedníci mezitím vyzdili příčky.. no a pak nám přivezli okna a hrubá stavba hotová .. fakt sranda práce.. :-) no a od půlky prosince do teď stále nic neděláme, jsou mrazy, ale je to dobře, pěkně nám baráček vyschne, v únoru na to vlítnem a nejdýl květen se tam už vidím v kuchyni :-D
Odpovedať
Ahoj Evax, tak vas fakt obdivujem! Tiez si to predstavujem nejak takto, ako to opisujes. Len mam obavy, aby nam nevyskocili nejake nepravdepodobnosti. Tiez si myslim, ze to pojde ako po masle ;-) Len ci ten moj elan budu zdielat aj robotnici, xix. A strop ste nerobili?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to jste mě taky holky potěšily - takyx si myslím: "Když se chce, tak to jde" - a my vesměs vybavení máme, materiál na dřevo a základy taktéž - takže si myslím, že budeme tak šikovní, že to ani 1,5 mil. nebude. ;-) Začínáme na jaře - takže budu postupně referovat
Odpovedať
Ahoj holky. Tak já bych přidala opravdu reálný názor. Také jsme si stavěli svépomocí, také jsme měli rozpočet 1,5 milionu, hrubá stavba na pohodu. Hrubá stavba je stále ještě sranda...ale to poznáte samy :-D My teď už bydlíme, jsme finančně vyždímaní, ale štastní. Stavět jsme začali první týden v dubnu a stěhovali jsme se první týden v prosinci. Teď ještě doděláváme vnitřek - ale to jsou už malé vychytávky....a za 2 týdny rodím, takže jsem ráda, že jsme to takhle zvládli. Držím vám všem pěsti.
Odpovedať
Profilova fotka
PETRONELIE: A vlezli jste se??? Držím palečky, aby porod proběhl co nejrychleji a málo bolel. ;-) Víte co čekáte? :) A kde jste stavěli? Máte napsané, že Praha - ale přece jen v Praze jsou ceny jiné než v okolníích městech nebo je to všude stejný?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Lexinka: strop jsme nedělali, jelikož máme bungalow, takže s enosný strop nedělá, bude sádrokartonový, nejlepší nabídku máme na 70tis. Petronelie: já s enejvíc bála té hrubé stavby, vnitřky už mi přijdou v pohodě, manželovo brácha je instalatér, ten udělá vodu, topení atd, kámoš je elektrikář, takže nám udělá vše potřebné okolo elektriky, budeme mít centrální vysavač, takže to tam taky přijedou natáhnou, no a zedníci nám pak akorát natáhnou omítku, udělají podlahy, vymalujem a je hotovo :-) Už mám za sebou stavbu jednoho domu, to byl podkrovní před 4mi lety a tam jsme se vešli do 1.3mil včetně vybavení a všeho. Přeji mnoho štěstí k porodu, zdravé miminko a pro něj i zdravou maminku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
EVAX: Tak to jsi mě ještě více potěšila s tím podkrovním domečkem.:) A byla jsi v něm spokojená? :) My máme podkrovní vybraný - tedy už se dělá projekt. :) Tak jsem na něj zvědavá - zatím máme příslib na úvěr kolem 1 mil. + úspory - tak douvám, že se v poho vlezeme. Elektriku taktéž bude dělat kamarád. :) Jen jsem zvědavá jak dáme dohromady faktury, když budou vesměs práce bez papíru - snad to dáme. :) Už se těším. Jak opadne sníh - tak ideme kácet stromy a pomalu to chystat na základy, které chceme udělat vesměs za hotové - tak snad se podaří. :) A na zbytek použíjeme úvěry.
Odpovedať
evax, ale před 4 lety byly úplně jiné ceny. Některý matroš šel dokonce o 100% nahoru, např. takový polystyrén aj. Ale je pravda, že v době krize určo zase půjde něco dolů, tak by to mohlo být v něčem i dobré. Dnes u mě byla na návštěvě bývalá spolužačka, která minulým rokem (2008) v červenci a v srpnu dělala rekonstrukci svého domečku. Má velký domek, v jedné polovině bydlí babička, která má 2+1+soc. zařízení a má svůj vlastní vchod a v druhé polovině kámoška, která má 3+1+soc. zařízení. Takže takový dvojdomek. Dělala novou střechu (cca 320m2), v celém domě měnila okna, ve své polovině dělala nové omítky, strop, podlahy, obklady na WC, nový kotel na pevná paliva , nové dveře + futra v celém bytě + vchod. dveře, barvy-DULUX v celém bytě, které jsou skvělé, ale nekřesťansky drahé, nové schody na půdu, v podroví dělala podlahu - zatím tam má takovou tu dřevotřísku,ale to podkroví je teda hodně velké, ale je to zatím jenom půda ,střešní krytinu - Bramac ji dávala firma, ale krovy a ostatní zed. práce ji dělal její přítel společně se 2 kamarády. Takže za práci platila pouze pokrýv. firmě , příteli a kamarádům za práci neplatila, pouze za materiál, ale chystala jim 4x denně jídlo +nějaké to pivko a kořalinka, takže za 1,5měsíce práce to taky pěkně naskočilo. No a rekonstrukce ji stála necelý milion + ještě cca Kč 180 000,- ji bude stát nová fasáda , kterou bude dělat letos na jaře.
Odpovedať
Profilova fotka
NIKES: Já si myslím, že rekonstrukce domečku nebo domu je daleko nákladnější než postavit nový dům - a to si myslím, že to potvrdí každej. I já to můžu potvrdit, že to tak i moje mamča měla - bortí se to nyní všude - není to zase dobré renovovat staré domy. Nevím - toť můj názor. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte...aj my ideme stavat na jar , mame bungalov 11x14 m cca. Tiez s manzelom ratame ratame ci nam to vyjde alebo nie...chceme uver 1 100 000, plus mame asi 500000 usetrene. Manzel je skor pesimista ale ja verim ze to v poho zvladneme. Staviame z ytongu, plastove okna, bez pivnic a bez obytneho podkrovia. ALe na vrch davame normalne betonovu deku, pre istou keby si niekedy nase deti chceli hore spravit byvanie. Pozemok mame, stavebne povolenie bude o tyzden, tak trpneme nech nam len schvalia ten uver a ideme na to....tesim sa. Len aby to vyslo.
Odpovedať
danka86 zaujal ma tvoj nazor a ta suma 700 tis. sa mi zda dost nerealne a kde mas stropy, beton, zelezo ... atd, to nieje len napocitat ytong, strechu a okna, ale je plno malickosti ktore okrem toho potrebujes a tam sa to hodne nazbiera..... aj ja som si myslela ze je to take jednoduche ale hned sme sa z toho zobudili, ale treba to brat s nadhladom a humorom inak by sa do toho asi nikto nepustil.
Odpovedať
Profilova fotka
lexinka, preco idete davat este polystyren ked mate ytong 375???ved to uz netreba...tak som pocula
Odpovedať
Vsetko sa da, len treba chciet.......ten kto pise ze 1,5 je malo ale pri 3,5 by sa to uz dalo tak nevie o com pise......mam znameho co postavil bungalow o rozm. 20x10 a hruba stavba ho stala trochu pod milion....my ideme stavat na jar dom 12x12 a po prepocitani sme zistili ze za hrubu stavbu dame nieco do 1,1mil..... tak nech mi nikto nerozprava o tom kolko vela treba ......Mondo sa boji ci im bude stacit 5milionov, co znamena, ze nema ani najmensiu potuchu kolko to bude stat ale predsa ti napise aby si sa bala este viac....a bola neista v tom do coho chces ist......netreba kupovat material hned prvy ktory uvidite ale obehnite si zopar predajni a zistite si ceny a taktiez zlavy ktore ponuknu pri uplnom odbere materialu.........podla mna sa to da.......vela stastia....
Odpovedať
Profilova fotka
No jo, ale hruba stavba neni vsechno. Pak jsou jeste potreba vydaje, ktere dosahnou minimalne jednoho nasobku ceny hrube stavby..
Odpovedať
Ene má pravdu. Hrubou stavbou zdaleka všechno nekončí... :-( Já se obávám, že ty největší pálky lítaj při těch dodělávkách... Všem, kteří mají názor, že za 1,1mil. postavím hrubou stavbu a za 400 tis. ten zbytek bych dala nejprve postavit jeden dům nanečisto a pak teprve si vyžádat jejich názor... ;-) Jedna věc je materiál, který si sice můžu sehnat v akci (my kteří s tím máme zkušenost, víme, že materiál je vždycky v akci! :-D ), ale potom ty práce a spoustu věcí k tomu... Např. jo už máme cihly na celý barák, který si postavíme sami... a kde je malta, voda, elektrika za míchačku, jídlo pro helfry apod.... Jo, jsou to už zanedbatelné výdaje, ale jak se nasbírají na každé podobně realizovatelné věci, tak to jde do desítek tisíců... To jsou tzv. neviditelné ztráty. Např. dům 4+1 s garáží možná jde postavit do 1,5mega, ale hrubou stavbu postavit za max. 700-800 tis. a zbytek na dodělávky. Ale i tak si myslím, že je to nereálné mít takovou hrubku za 700tis. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarad poridil material na hrubou stavbu asi za 200 tis, ale konecnou cenu odhadoval myslim na 1,8 mil..
Odpovedať
Profilova fotka
ENE: Ten materiálna hrubou stavbu myslíš, ale jen cihly, ne? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Bavili jsme se o tom v zari, tak uz si presne nevzpomenu, ale urcite v tom byl i strop, cihly supertherm a polystyren.
Odpovedať
My měli cihly na hrubou za 250 tis., základy za dalších 200tis., dále krovy, hřebíky, šrouby, pásoviny, folie pod krytinu, krytina, okna vč. střešních, práce, malta, železo+uzemňovací pásek, penetrace, hydroizolace, beton, nějaké ty přípojky, aby měl člověk z čeho stavět atd. atd. Ne, prostě ať počítám jak počítám 700tis. mi nějak nevychází.... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
tak ideme stavat bungalov 14,5x14,5m a ak sa zmestime za hrubu stavbu (zakladova doska,tehla,strecha,okna)1 500 000,-tak budeme stastny jak blchy,pri tvrdej svojpomoci.Tehla heluz supertherm 40-210 000,-zakladova doska 290 000,-strecha 500 000,-okna-320 000,-+komin a drobnosti co ani neratam.Ponuky davam uz 2mesiace a toto su najlepsie.Optimistom drzim palce ;-)
Odpovedať
Ono je to vlastne o tom, ze kto ma k dispozicii 1.5 mil. nemoze si nijako vyskakovat. Ale v podstate myslim, ze sa to svojpomocne postavit da. Ked mam na cely dom 1.5mil, nemozem rozmyslat o oknach za 350t, o krytine ako je tondach a pod. Niekomu staci vana za 5t niekomu za za 50t. A tak je to zo vsetkym. Nedajte sa odradit. Drzim palce!
Odpovedať
ejco prosim ta to co mas ake okna? ja som si davala posielat len tak na info kolko by nas stali eura a cenove ponuky mi chodili od 170 do 205tisic za 12 okien a vchodove dvere.
Odpovedať
mariaha si moj clovek. zmyslam rovnako. tiez som mala predstavu ze to pojde hladko a ze co uvidim ako prve to kupime. no je to tak ze vana ktora stala co ja viem 25tisic a pacila sa nam sa nakoniec skrtla a bude stacit aj za 7. okna nebudu eura ale budu stacit kvalitne plastaky. aj ked nie vzdy to je riesenie. ale ak je obmedzeny rozpocet treba skrtat a hladat riesenie ine. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?