Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
haha to my vykládej, já mám permanentního housera :-D :-D
Odpovedať
moja kamarátka mala projekt od euroline, dom na kľúč tam vychádzal na 2,5 miliona, stavali svojpomocne, platili si majstrov keď oni nevedeli, komplet dom, s kúrením (čiastočne podlahové) aj s ostatnými vecami okrem zariadenia ich vyšiel na 1,2 mil. A dostavali minulý rok, takže si myslím, že ak sa chce a ľudia sa vyznajú do 1,5 sa dá. My máme vybraný domček od prodomu, a hrubý odhad máme tiež 1,5 miliona, už aj s rezervou, takže uvidíme, či sa zmestíme. Veľa závisí od toho, či máte známych murárov, kurenárov, vodárov a podobne...
Odpovedať
Ahoj pridavam sa k vam mame vybranu drevostavbu o d drevostavbyok a maly by sme sa zmestit do 1500000 ale rezerva je ešte cca 200000.Hrubu stavbu nam postavi firma a ostatne manželovi kolegovia ,material budeme mat cez znamych takže na tom dost ušetrime.No dufam že nam to vyjde lebo v dnešnej dobe sa nechcem zadlžit,aj tak budeme spalcat 10000 mesačne čo je dost.Nemate niekto skusenosti s touto firmou?
Odpovedať
Ahojte, pridavam sa k optimistom. Tiez vyberam dom, ktory podla projektu stoji na kluc cca. 2,8 mil. bez DPH a dufam, ze sa svojpomocne zmestim do 2 mil. (povodne som sa chcel zmestit do 1,5 mil. ale to uz pri cene toho domu tak realne nevidim). Inak mam s citania tem o stavani dost chaos. Jeden den ma greghouse potesi, ze sa stavba da zvladnut za rozumnu cenu a druhy den si v inom prispecku precitam, ze si chlapik stavia dom svojpomocne (na niektore veci zivnostnici) a bude rad ak sa zmesti do ceny uvadzanej v projekte ako cena na kluc. Niektore rozdiely su ozaj obrovske, napr. zaklady domu s rovnakym rozmerom jedneho stoja 100.000 a druheho pomaly 400.000.
Odpovedať
ahojte, ten rozpocet do 1,5 mil. ratate aj s pozemkom ci uz bez? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nemyslím si že aj s pozemkom......to by minimálne polku domu stál pozemok :-S :-D :-p
Odpovedať
lucinda ved napadlo ma to.... ale pre istotu sa pytam..... lebo pozemok by aj bol a zaujimalo by ma ako sa vmestit do tohto rozpoctu :-) ale ako sa vravi - ked sa chce, vsetko sa da x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, keď je pozemok, tak sa podľa mňa dá. My síce ešte postavené nemáme, ale už máme dosť pozisťované. Montovaný dom na kľúč od safeka so všetkým čo chceme ešte navyše nás vyde na 1,6 mil. Samozrejme, že so zariadením, pripojeniami a základovou doskou to bude cez 2 mil. Svojpomocne by to bolo lacnejšie, ale u nás to nepripadá do úvahy. Veľa ľudí tu na streche aj na túto firmu nadáva, ale už sme boli v Holíči, nám ten domček vyhovuje a cena je jednozančne najnižšia. Nenechaj sa odradiť náročnými ľuďmi, ktorí stavajú vily za 4 - 5 mil. a vyjadrujú sa k tejto téme, ktorá sa ich vôbec netýka. Verím tomu, že aj s obmedzeným rozpočtom sa dá postaviť síce skromný, ale pekný domček. Pozri ešte aj prodom, sú tam 2 domy okolo 1,5 mil. ale sú podstatne menšie, ako ten náš. Je to vec vkusu a preferencií
Odpovedať
Profilova fotka
tak si to tu čítam a nedalo mi nezareagovať,priznám sa že by som hrozne rada kalkulovala do výšky 2 mil. My sme z Bratislavy. bohumka nie je to tak že za 5 mol postavíš vilu, ani z ďaleka. Stavieme v Senci a len 3200 sk sme dali za pozemok, a to sme ho kupovali minulý rok v decembri, nočná mora tie ceny a to sme ešte dobre kúpili, teraz sú ceny ešte vyššie. No a realita je taká že akému koľvek majstrovy zavoláme, keď povieme ze staviame v Senci dosteneme bratislavskú prirážku. dostali sme cenové ponuky na krb 120.000, a to úplne obyčko, hladký, bez váklenkov, 220.000 na plot s bránkou a posuvnou bránou, a tak ďalej. takže asi veľmi záleží od lokality do akej sumy sa človek vprace.
Odpovedať
Já jsem taky optimista:-) rozpočet svépomocí máme na 1,7mil - vesměs máme kamarády z oboru,hl.střechaře a kuchynáře.takže snad,raději míň,ale tak nějak počítáme s tímhle.jen za pozemek 766m dáme ted 700tis:-( a to je ještě za dobrou cenu v téhle lokalitě - 10km od centra Plzně.
Odpovedať
Profilova fotka
no náš pozemok 5,5a stál 600 tisíc....tiež pálka :-|
Odpovedať
fleuerette: Ta cena (1,5 mil.) je podla mna myslena bez pozemku a pri stavbe svojpomocne. Pri stavbe na kluc je to takmer nemozne hlavne v okoli BA . ;-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojky, jdu mezi Vás, zajímal by mě Váš názor.. začínáme stavět bungalow 14*10m a spočítala jsem, že bychom se měli vejít se vším všudy do 1,2mil, s tím, že to budeme stavět víceméně svépomocí, jen na řemesla, na které nemáme známé, tak budem brát firmy.. myslíte, že je možné to za ty peníze zvládnout? Soudím dle prvního domu, který jsme postavili s ex, ten byl podlažní 10*10 a vešli jsme se včetně vybavení do 1,3mil! Bungalow je dle mého názoru snadnější a levnější, má někdo zkušenost? Hodně z vás si teď asi poklepe na čelo, že za tyto peníze není možné postavit, ale já tomu stále věřím, nechávám si na vše dělat nabídky vždy tak min. od 20ti firem, prodejen a tak a v porovnání třeba na stejných oknech se dá ušetřit i 30tis, to samé na Ytongu, jednu nabídku mám za 140tis a jednu dokonce za 210tis! Tímto způsobem se dá ušetřit xset tisíc, tak bychom to mohli zvládnout do 1,2mil, co vy na to? Poterda: Kde jste sehnali takhle "levný" pozemek u Plzně? My koupili v Tymákově,tj 8km od PM za 1100Kč a to bylo to nejlevnější, co bylo k mání..
Odpovedať
to evax: tak kdyby to šlo vážně takhle levně postavit tak budu jedině ráda. My plánujeme bungalow 12,5 x 10,5m a "doufáme" že se budem vejít do 1,8mil. Taky budem stavět komplet svépomocí hrubá stavba a dodělávky řemeslníky. Je pravda že na materiálu se dá hodně ušetřit (taky budem mít ytong). Bungalow je sice snadnější, ale máš více materiálu, větší základovou desku a větší střechu než poschodoví. Nám teda říkají že se do naší částky vejít nebudeme tak jsem zvědává i na ostatní názory odtud.
Odpovedať
Profilova fotka
janny: nám taky nikdo nevěří, že to za ty prachy zvládnem, ale já pevně věřím, že ano. Bungalow má třeba větší desku a střechu, ale na druhou stranu zase nemá nosný strop a schodiště a to jsou nákladné položky a nemusí mít ani tak mohutný krov, my máme třeba ten vazníkový skládaný, tam nejsou třeba tak tlusté trámy, takže na tom se zase ušetří. Jinak rozpočet jsem udělala následující: deska: 120tis, zdivo 150tis, střecha 250tis, okna 100tis, voda, plyn, topení 100tis, elektrika 30tis, plyn 30tis, komín+krb 100tis, sádrokartony 50tis, omítky 40tis, kuchyně 100tis, koupelny (vybavení a obklad) 70tis, plovoučky,dlažba 30tis a bydlíme :-) = 1.2mil :-)
Odpovedať
evax: když jsme začínali stavět, tak jsme taky byli hodně optimističtí a úplně přesně tak jako ty jsem stokrát rozpočítávala, kolik bychom asi mohli utratit za jednotlivé položky. Teď už bydlíme a můžu to hodnotit. Potom do rozpočtu totiž naskáče kupa dalších věcí, na které člověk zapomene a nepočítá s nima, navíc ty tam nemáš třeba ani počítáno s betonem na podlahy, barvami na vnější podhledy a vnitřní výmalbu atd.. Hodně věcí jsme si taky dělali sami s manželem a i tak to kolikrát přesáhlo náš rozpočet, protože jsme chtěli mít kvalitně postaveno. A předpokládám, že podkroví asi nebudete mít obydlené - vzhledem k těm částkám... Ale jinak přeju hodně štěstí, třeba to fakt za tu cenu zvládnete, pokud vám bude stačit vše levnější (obklady, plovoučky,..) ;-)
Odpovedať
to bison: a můžu se zeptat o kolik jste váš rozpočet přesáhli??
Odpovedať
Profilova fotka
bison: podkroví vůbec nemáme, protože děláme skládaný krov, takže strop vůbec nebude, jen izolace a sádrokarton. Vnitřní výmalbu počítám do omítek a všechno mám trošku nadhodnocené, já myslím, že to klapne :-) První barák vyšel ještě dokonce o 100tis levněji, než jsem počítala. Na obkladech a podlahách šetřit nechci, ale myslím, že už za 500Kč se dá pořídit kvalitní a hezký. Nechci šetřit vůbec na ničem, vše chci mít eňo ňuňo, jen prostě věřím tomu, že jedna věc se dá koupit za různé peníze, takže je to o shánění, ptaní a tak. Taky ušetříme za práci, kamarádi jsou řemeslníci, každej něco umí, jen zedníky si najímáme, ale to je otázka pár tisíc za práci, říkali, že to mají vystavěné za 14dní s přehledem x-) No uvidíme, bdu pak referovat, jak to jde.. Jak máte vy velký dům a za kolik jste ho postavili?
Odpovedať
o týždeň aj niečo nám budú robiť strechu, krov a ruukki plech s odkvapovým systémom máme na dvore, hrubá stavba (s komínom za 50tis) nás vyšla cca 750tis. Rozmery 7,75 x 9,5 (Kompakt 401 od eurolines s mensimi zmenami). Zaklady 130tis svojpomocné debnenie, betón pumpou. Múry ytong hrubky 375. Strop Premac skladaný a zaliaty betónom z pumpy. Krov 36tis. Plech Rannilla Ruukki 95tis. Odkvapový systém 14tis. V podsate všetko svojpomocne okrem dovezeného betónu - ten by sme doma nerobili ani náhodou. Samozrejme do vencov sme robili samy a tiež na schody budeme. Myslím teda, že by sa to do 1,5 dalo, ak by sa vám podarilo pozáňať a porobiť a hlavne všetko čo najrýchlejšie, lebo ceny stále rastú. My to vidíme na také 2mil, aby sme sa mohli nasťahovať - zariadené kúpeľne, kuchyňa a spálňa a zvonku zatiaľ nezateplené, to tak najskôr po ďalšej zime. Nechápem, ako môže mať niekto obavy, že sa nezmestí do 5mil...
Odpovedať
Profilova fotka
evax- my jsme šli do stavby s tím,že nám 1 300 000,- bude určitě stačit už teď víme,že nebude.Bude chybět cca 200 000,-. Nějak jsme zapomněli započítat palubky,nebo práci za krov. V tu dobu co jsme to počítali tisíckrát tak nás to nějak nenapadlo.A pak když jsme to museli řešit,tak jsme valili oči. Co jde děláme sami. teď začínáme dělat rozvody a říkáme si,že po omítkách už budeme vidět nakonec,ale v podkroví nebudou určitě podlahové krytiny.Nebo umyvadla a obklady v horní koupelně.To budeme pak řešit z výplat.Nechci tě zrazovat,ale i když si myslíš,že máš rezervy,tak to co jsem koukala na ceny se kterými počítáte,tak my přijdou tak normální bez nějaké rezervy.Ale budu držet palce,aby se vám to povedlo.Píšeš,že na poschoďovém máš navíc stropy a schody.maši kamarádi také chtěli bungalov a když si porovnali ceny mezi bungalovem a poschoďovým,tak se rozhodli pro poschoďový,protože vyjde levněji.a to nám také tvrdilo to samé jako tady tvrdíš ty.
Odpovedať
Profilova fotka
jo a není to jen v tom krovu nebo v palubkách.je to ve všem např na okna jsme měli 150 000, teď nás stojí 158 000,-. Všudepřibyla nějaká ta tisícovka navíc nad kterou člověk mávne rukou,ale ono to ve finále dá třeba 150 000,- zo mávnutí rukou
Odpovedať
Profilova fotka
sandrea: když jste hrubou stavbu zmákli za 750tis, co si myslíš, že tam bude stát ještě třeba milion? vladkaxx: Já co psala ty ceny, tak to jsou konkrétní cenové nabídky, co již mám doma. třeba na okna jsem napsala 100tis, ale nabídku máme za 85tis i s dveřma,dala jsem do rozpisu 100tis, takže v tom zbývá ještě ještě na vnitřní dveře.. (jen takmimochodem, ty okna jsou 6tikomorové a ty samé od jiné firmy máme v nabídce za 120tis..což je 35tis ušetřených). A jak jsem psala, patrový dům už mám za sebou, stavěli jsme ho v roce 2006, 10*10 a se vším všudy nás vyšel na 1,3mil, tak proto soudím, že bungalow 14*10 nemůže vyjít dráž.. ale třeba jo, to se uvidí, rezervy na to máme, ale doufáme, že to vyjde, tak jak si myslím :-)
Odpovedať
greg, muzu se zeptat, co vsechno je u vas zahrnute v cene? Do jake faze bude domek hotovy? Taky se mi moc libi... a krb bychom chteli urcite taky. Dik moc za odpoved.
Odpovedať
My sme dali za hurbú stavbu 800 tis. ( v tom rátam od začiatku t.j. papierovačky, úprava terénu, komplet základy, vytiahnuté múry, strecha, komín). Veľa vecí sme si ale robili svojpomocne, ako napríklad stavbu komínu, alebo zalievanie základov a plotne(mali sme domiešavače). Múry nám stavali živnostníci, čím sme tiež trocha ušetrili. Strecha samozrejme odborníci ale taktiež živnostníci. Rozpočet na okná máme necelých 200 tis. čiže predpokladám že 1 500 000 by sa to dalo. Máme poschodový dom so 4 izbami( dole kúpelňa,kuchyňa,špajz,pracovňa,obývačka, hore 3 izby + kúpelňa). K tomu 2 balkóny, terasa a prístrešok na auto.
Odpovedať
Ahojky my mame rozpočet 1800000.- z toho berieme 100000 na pozemok takže sa do toho musime zmestit mame maly domček drevostavbu kde hruba stavba so zakladovou deskou stoji 1.2miliona ale desku budeme robit samy takisto elektrinu+podlahy,obklady+zateplovanie+fasada+ostatny material cez znamych takže ušetrime.dufam že to vyjde ak nie potom pomaly došetrime.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tak já se k Vám přidávám. My jsme ve fázi kdy máme hrubou (střeha, komín, příčky, krabičky na elektriku a hlavní rozvody elektriky) a minulý týden nám udělali okna a dveře. Nyní jsme asi na 850 000, a je v tom tedy i pozemek (to byla celká směšná částka), projekt, staveništní rozvaděč a vše potřebné k tomu mež se vůbec začne stavět. K dispozici máme ještě asi 450 000 a doufáme že nám to výjde a uděláme z toho alespoň koupelnu. Nejraději bychom se do té částky vlezli i z kuchyní, ale to je v ehvězdách. Uvidíme.
Odpovedať
Ahojky tak my ted už máme postavenou hrubou stavbu máme dřevostvbu čekame na okna a dveře a příští tyden se bude dělat střecha,už máme komín,a vzali jsme si hypotéku 1190000 a pozemek nas stal 100000 a ten už je naš a splaceny kupovali jsme ho minuly rok a za rok jsme ho splatili.A na jaře se chcem stěhovat ale musíme počkat až si čez najde čas a uděla nam přípojky které jsou už zaplacené stavební povolení vše schváleno ale čez nam slíbuje pořad realizaci březen 09 to je na mrtvicu ale pak jak bude postaveno tak napíšu přesny rozpočet. Jen co můžu napsat už ted tak kompletní střecha 110000 i s hromosvodem,komín 18500kč,hrubá stavba s okny a dveřmi 651000kč,ipa 5500kč,
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
janeette • Včera o 22:16 Najde sa tu niekto kto si postavil dom za menej ako 2.000 000.-Sk? :-N Ako ste na to šli?Ako dlho ste stavali?šlo o katalogový dom svojpomocne?dikiiiii 8-)
Odpovedať
jak už tady někdo psal, hrubá stavba je to nejlevnější na domě, pak teprve začnete valit oči. My jsme rekonstruovali rodiinný domek, tzn. nová střecha, omítky, 18 plast.oken, vstupní dveře, venkovní schodiště, ellektřina, topení, voda, vnitřní omítky,nový kotel, zateplení, plovoučka, dlažba, barvy, bourání příček a stavba nových, balkonová přístavba- zde se přistavěl 1 pokoj,toaleta, koupelna, velká vstupní chodba, a zatím jsme utratili 1 100 000,- a ještě nám chybí venkovní fasáda, obkládačky v koupelně, dlažba na venkovním schodišti,aj., takže ještě takových min. Kč 200 000,- budeme potřebovat. Ono nejde srovnávat, že dům před 2 lety se postavil za tolik, tak dnes bude stát taky tolik. Vemte si jenom cenu za polystyrén. Ten šel o víc jak 100%nahoru a takových cen. rozdílů najdete mraky. Kamarádka ted dodělala střechu na svém domečku - cca 320m2 - cena Kč 600 000,- , -má tašky-myslím Bramac. Ale možná, díky krizi i materiál půjde zase dolů, takže to cenově bude zase lepší.
Odpovedať
jo a taky jsme na začátku měli velké oči, že nám Kč 800 000,- musí bohatě stačit. Měli jsme na to udělaný cen. rozpočet, ale ono Vám tam naskáčou takové drobnosti , které ve finále jdou do statisíců. Ono Vám každý zkušený stavař řekne, že k cen. rozpočtu si musíte ještě min. dalších 30% připočítat.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?