Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
no takze 20 km .. to je slusna kopa penez len za cetu ... 40 km jeden otoc...
Odpovedať
20 km tam aj spat takze to je 10 km jedna cesta.a ked som robil hornu deku tak som mal k tomu aj zeriav s kosom za smiesnu sumu.neviem si predstavit vlacit to tam rucne.tak som to robil na dvoch stavbach a zrovna radost to nebola.
Odpovedať
jedna vec sú peniaze a druhá kvalita. greg ja verím, že si tam dal "všetko čo bolo treba", ale návrh výstuže v stropnej doske je závislý aj od pevnosti betónu a tá je ovplyvnená jeho zložením... ja netvrdím, že ti to padne o rok na hlavu!!! ale trhliny a mnohé iné problémy tiež nie sú výhra... ty si ma zosmiešnil, keď som si dovolila o tom uvažovať, ale ja som to chcela vedieť naozaj len informačne. my budeme brať betón z betonárne, a jediný betón, čo sa bude robiť priamo na stavenisku je výplň jedného radu debniacich tvárnic... len preto mi napadlo uvažovať o zložení a v našom prípade je to fakt málo podstatné...
Odpovedať
niekedy to tu zachadza do extremov... kedysi boli ludia stastni ked zohnali 1 miesacku... inak beton miesali rucne v roznych bedniach... a tie domy stoja... a hadat sa tu o domiesavacoch a kilometroch... :-N neblaznite... tema... ci sa da dodrzat rozpocet, resp. ci sa da postavit dom 10x8 za 1,5 mil... no neviem... zakladatelka temy by si mala v prvom rade dat urobit projekt... a podla toho postupovat... vseobecne rozpocet na stavbu domu sa da ako prekrocit, tak aj neprekrocit a usetrit milion, ci dva, ale to uz zalezi od samotneho cloveka, kolko chce do coho investovat ;-) inak vsetci vieme, ze svojpomocne stavanie je lacnejsie... aj my sme "svojpomocne" stavali... ale nie doslova a dopismena ako to uz raz "greg" vysvetloval... zhanali sme dodavatelov, na specificke prace sme tiez zhanali ludi... a vsetky pripravne prace, ci upratovanie, ci vykopy sme robili sami... a kazdy, kto uz dokoncil mi potvrdi, ze hruba stavba je na dome najlacnejsia... takze drzat sa toho, ze hruba ma stala tolko, zvysok ma nevyjde viac je absolutna kravina... hruba stavba je len zaciatok... takze vsetko dobre vam prajem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj my jsme chtěli postavit do 1 300 000,- samozdřejmě svépomocí.Teď už víme,že to nepůjde,ale do 1 500 000,- by jsme se měli vejít,je to čistě za stavbu není v tom pozemek. A neomezujeme se nějak.Vybíráme věci které chceme,ale nakupujeme s předstihem.např věci do koupelny už máme. Člověk musí telefonovat a shánět kde dostane větší slevu nebo kde to mají nejlevnějsí. Je to sice čas navíc a spoustu telefonátů,ale když člověk chce tak to jde. Nechápu proč tady někteří odsuzují lidi,kteří chtějí postavit do milionu a půl. Myslím,že kje to reálný,ale člověk nesmí bát liný a snažit se. Je tpo jen o jeho šikovnosti a snaze.Ono je jednoduché si půjčit 2 000 000,- ,všechno lehce postavit a chluibit se různýma vymoženostma,ale pak mít probémy se splácením a ¨nemít třeba co do pusy,tak to u mě není vítězství. Toto je také samozdřejmě závislé na příjmech.pokud chce někdo stavět a má normální příjmy,tak si nebude vymýšlet drahé věci,ale spokojí se i s levnějším zbožím. Je tady mnoho faktorů,které to ovlivňují. A není důvod proč nás normální odsuzovat.i my chceme bydlet ve svém domečku a nepotřebujeme,aby nám to tady někdo hanil.Vám to taky nikdo nehaní.
Odpovedať
vladkaxx: vy už máte domeček před dokončením? Protože jinak tvrdit, že se vejdete do takové a takové sumy, je myslím dost odvážné. Něco jiného by bylo, kdybyste už měli komplet na všechno nakoupený matroš a dělali si všechno sami. My jsme si na začátku totiž taky mysleli, že určité práce budou za mnohem nižší cenu, ale nakonec to bylo trošku jinak. My máme momentálně domek před dokončením a už si můžu troufnout tvrdit, že za 1 500 000,- se dá postavit asi jen opravdu malý domek a v případě, že si ho člověk dělá jen sám a nemusí platit práci. Navíc tam ještě naskáčou sumy za vnitřní dveře, plovoucí podlahy, osvětlení atd.. A myslím, že nikdo tady neodsuzuje nikoho, kdo si chce postavit za míň peněz, jen se tady mluví o tom, že je to dost neobjektivní a kolikrát i nereálné v dnešní době :-N .
Odpovedať
Nikto ti to tu nehani.my sa tiez snazime mestit do tej sumy.uver sme nebraly velky.nieco sme maly nasetrene a zvysok tahame len z vyplat tak aby sme si aj ako tak zily.
Odpovedať
Profilova fotka
některé odpovědi jsou tady dost hnusné.To bylo mířeno na ně ne na vás,kteří se snažíte zuby nehty. bison- máme hodně materiálu už nakoupeného a dokonce eurookna a tvrdím si říct že se vejdeme do milionu a půl.Co jde tak si děláme sami a nebo dobří známí,kteří nám to udělají levněji. nemyslela jsem to nijak zle.jen mě něktré názory rozčílili.
Odpovedať
nic sa nedeje ... len obcas si kazdy chce presadit to svoje ... U kazdeho je to ine ako betonoval a co robil.. U niekoho je vyhodnejsie domiesavacom u ineho sam .. kazdy vie na com usetri a co je pre neho lepsie
Odpovedať
Profilova fotka
simasi konečně někdo, kdo má tady zdravej rozum, naprostý souhlas
Odpovedať
tak... a teraz si predstavte robit v tychto horucavach ... Ja musim kopat zaklady na plot .. a robit podhlady ... umor boziii...
Odpovedať
greg... viem si predstavit, my sa teraz "pasujeme" s plotom... ale uz len s doskami ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak to vam zavidim ...
Odpovedať
tak to vam zavidim obom.my sa teraz pasujeme s vnutornymi omietkami.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to vám závidím aj ja, my sa pasujeme so stavebným úradom :-(
Odpovedať
nemusis zavidiet... ked si predstavim, co vsetko nas este caka... brrrrrr ked sa "obzriem dozadu" nechapem, ako sme to vsetko zvladli... nestacim sa cudovat :-D :-D
Odpovedať
ludia.. ked citam s ci msa PASUJETE... hmm.. az mi je tazko.. ja vo stvrtoj idem este len k architektovi.. ale mam to premyslene, tak idmem dohadovat nejake zmeny v projekte a tak.... mozno som to uz niekde pisal, ale napisem to znova... ideme sa tvrdo pustit do pasivneho domu... prizemny s rozmermi 15 x 11,5m, takze o 1,5 melone to nebude... pri predbeznych prepoctoch mi to ale vychadza nieco vyse 2 milionov, este tak vediet, kde ich vziat.. :o)
Odpovedať
a ked si zratas pocitocne naklady na ten pasivny dom aku rychlu mas pri tom navratnost??
Odpovedať
miloss... pasivny dom 15 X 11,5 za nieco vyse 2 milionov... ?? To je odvazne tvrdenie ale prajem ti to.. dufam ze ti to vide... Ale moja rada ako skuseneho stavebnika .. Drvivu vacsinu veci som si naozaj robil sam a chcel som postavyt dom do 1,5 miliona ... nehovorim ze sa mi to podatilo i ked este nie je dokonceny ... 1,3 mil a chyba zumpa , krb,vnutorne dvere a fasada a podhlady ... to je dom a este treba okolie... Realita je uplne ina ako tie smele plany pred zacatim .. mam na mysli tie plany o tom do akej sumy sa clovek vide... Skor rataj ze sa to o nieco predrazi nez sa fixovat na urcity strop... Hruba stavba tam najviac usetris ,... Nehovorim na to aby si si daval podradne materialy ale je tam kopa roboty co zvladne aj bezny zrucny clovek..
Odpovedať
kruci, tak velký pasivní dům za 2 miliony bych taky chtěla vidět. Pasivní domy jsou nejdražší a já si hodlám tipnout, že tak velký dům se za 2 melouny nepostaví, ani kdyby pasivní nebyl. Milosss, až bude stát, tak sem hoď cifru, na kolik tě to opravdu vyšlo.
Odpovedať
nie som v tejto oblasi moc doma ale ked k tomu prihodi tak milion bol by uz urcite blyzsie k vyslednej sume.
Odpovedať
katullka... ak to robis rucne tak tam davas to iste ako davaju do domiesavacov... pozries si typ cementu a strk... Zamiesas to predsa tak isto ... To ostatne co pises zavisi od toho ako tam ten beton vlejes... Ked robis vrchnu deku s putzmajstrom tak je to to iste ako by si to tam predsa davala na furikoch .. Zalezi len od toho ako si das zalezat na tom .. zelezo by nemalo trcat a nemalo by byt pri vrch .. musi to byt dobre zliate z betonom... Takych vrchnych platni sa uz bol betonovat niekolko a nic neprasklo ... To ze betonujes z domiesavacom nic neznamena ... je to len sposob vyroby a dopravy betonu nic ine ... Zalezi na tom ako sa s tym betonom dalej pracuje .. Takuto betonovacku sme robili cca pred 11 rokni na stavbe jedneho kostola a ver mi nic tam nie je .. Je to len na tom kto si da ako zalezat... Ci si beton zamiesam v miesacke alebo mi ho privezie domiesavac je jedno ...Vies a kamarat mi chodil na domiesavaci a to co mi vravel by som tu radsej nechcel pisat ... Ale je to induvidualne .. u kazdeho ine .. iny stavbar a iny dodavatel ...Tie trhliny a praskliny su o niecom inom ako o sposobe vyroby betonu ... Beton je len material ktory sa zo zelezom v podobe kary sieti a prutov dava do napr..deky .. Je jasne ze pokial clovek o tom nic nevie je lepsie robit inak .. Vsetci vsetko nevieme .. ani ja neviem operovat srdce ba dokonca ani varit ...
Odpovedať
greg nemôžem úplne súhlasiť :-N poslala som ti IP ;-)
Odpovedať
ja suhlasim ze nesuhlasis ... a nesuhlasim ze suhlasim ... ci co to to to trepen ...
Odpovedať
dík greg ešte raz ;-) a už mi neodpovedaj! :-D :-D :-D ;-)
Odpovedať
hahaha .. ako len povies ..
Odpovedať
:-)
Odpovedať
Greghouse, to co píšeš jsou amatérské nesmysly. Je velký rozdíl v kvalitě plochy pokud to děláš po kouskách betonem míchaným v míchačce nebo jestli to zaliješ jednolitě. To ti potvrdí každý stavař. A taky na různé plochy se používají různé typy betonu. Takový, jaký dáváš na plochu podlah se nedává např. do sloupků u plotu, jiný se používá na schodiště a tak podobně. Velmi závisí na poměru surovin i na tom, jak hrubý používáš štěrk. Děláš tady haura, ale doufám, že ostatní stavebníky tím nezblbneš. Ostatně chodí sem na diskuzi většinou ženy, a ty naštěstí o kvalitě betonu moc na stavbách nerozhodují. Takže jsi tady se svými amatérskými názory naštěstí naprosto neškodný.
Odpovedať
...jo, pracovně jsem organizovala stavbu dvou velkých městských polyfunkčních domů. Přes tři roky jsem byla téměř denně na stavbách ve styku se stavbyvedoucími, jednala o materiálech a tak podobně. Jinak bych tyhle věci taky nejspíš nerozlišovala.
Odpovedať
karla6 ved to je jasne ze deku nebudem betonovat s pomermi ktorimy betonujem plot... Ved to je jasne .. Tak neviem co tu stresujes .... Klud ... ja viem ze si jednala ..ale postavyla si aj nieco sama???? Vies mam najradsej ludi ako si ty ... ja som nepisal o tom ze je jedne pomer na vsetko ... Milacik to uz aj na slovensku vieme ze to nie je tak ... Ved to je zaklad ...myslene to bolo vseobecne ... Nuz co ja mozem proti takej super odbornicke .... Ak si taka profesionalka a ja amater daj este nejaku tu poucku co si zacula pri roznasani papierov po stavbach
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?