Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
no my mame v rodine len elektrikara.. vies ako tí inzirnieri ako moja polovicka, toho moc uropbit nevedia... manager kvality.. moze dozerat na kvalitu.. :-D :-D ale srandujem... robil co sa dalo.. aj teraz ideme sami robit zklad na terasu a celu terasu, aj mury sme tahali svojpomocne... vsetko...ale kurenara, plynara , krbara a obkladaca v rodine hold nemame a to su iné palky.... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
sused sa bol u nas opytat oproti ,ked nam robili krb, ze ci sa moze ist pozriet... akukal kukal... a potom sa pytal ( priatela) ze co a ako robili a preco... a ze cim to obmurovavali, ze preco nie ytongom ,alebo cim... no tak sme sa chytali za hlavu, ze ved to musi aj nejaku teplotu vydrzat a tak.... :-D a ked to raz niekto neviem a ma to dofušovať, tak tradsej nech si to da urobit... tak sme mileho suseda odkazali na internet, lebo ja som tam raz nasla na nejakej stranke cely popis ako asa robi krb aj s fotkami postupu....
Odpovedať
moj otec ma len ucnovku aj to taku co nyvyuzije pri stavbe domu ale neskor sa zamestnal v stavebnictve a robil tam vyse 20 rokov a bavi ho to teraz mal zdravotne problemy a podla sefa je taky odbornik aj ked nema skoly ze ho zamestanal tak ze dohlada na stavby momentalne stavaju 16 rodinnych domov takze o stavani toho vie dost a este k tomu je strasny pedant. A muz je elektrikar a ako urobit kurenie vodu krb mu stacilo vysvetlit a bolo. :-D Hovorim multitalenty. :-) :-)
Odpovedať
Katrin presne podla toho postupu :-D Muz ked ho videl tak mi hovori ze keby som sa nastvala tak podla toho to musim aj ja urobit ;-) ale viem ze su talenty co to si myslia ze sa to da ytongom a potom sa cuduju
Odpovedať
Profilova fotka
moj ocino tiez vie vsetko, aj obkladat, aj murovat, aj omietky robit... vsetko...aj komin cely moniuly rok prerabal cez 3 poschodia az na strechu a menil rury a domurovaval...aj s drevom vie robiit.. tiez multitalent, opravara doma nikdy nevolame :) ,ale som uz pisala, ze daleko a s priatelovej strany je len elektrikar..a druhy robi s autami.. pomahal,ale skor ine prace.. pomocne...
Odpovedať
Profilova fotka
sko nechapem, kde ste v zahranici, ze kedy to staviate.. ci pisala, ze ste si boli na dom zarobit...
Odpovedať
ved som pisala ze stavame dlho :-D ale keby sme nemali ocina tak mozme len snivat o vela veciach, vela nam usetril za robotu vela porobil sam a vela vie.My sme stale vonku vzdy prideme na urcitu dobu a to tam muz aj spi pomaly. :-p
Odpovedať
andula30: no mne sa to zda tiez strasne malo na to aky mate velky domcek, ale mate moj obdiv. A kolko m2 je velky dom? a mozes sem napisat jednotlive polozky za material? zaklady, tehla, strop, strecha, kurenie, voda,elektrika????? dakujem pekne. Lebo aj my sme stavali vsetko svojpomocne, okrem strechy. Dakujem pekne.
Odpovedať
luciac mozem len to co viem z hlavy zosit mam na sk. Dom cca 8x13,5 myslim :-D na castou je podkrovie ta vyssia strecha.Zaklady myslim hotova deka 100 tisic. Tehla, skridla, nosniky, myslim ze v tom bol aj komin /leier/ bolo okolo 250 tisic, drevo na krov cca 35 000, krovari 25 000 pokladka sami. Drevo na salung, stojky, salovanie schodiska sme nekupovali zburali sme dva domy :-p Kurenie ratam uz aj s kotlom a 200 l zasobnikom lebo mame uz vybrate tak viem co stoja 100 tisic Voda moc nepamatam ale prestrelim 20 tisic. Mame vlastnu studnu aj skruze do nej sme si robil samy. Stierky neviem ale ked ratas len material tak nie vela... vsetky sumy su zaokruhlene nahor. Fakt nemam vsetko v hlave ale ja som na materskej tak sa venujem aj tomu kde co najlacnejsie zohnat a chlapy ako to za najmenej urobit.
Odpovedať
tak to potom v pohode, uz verim :-))))) myslela som, ze je to o dost vacsi domcek.
Odpovedať
Vyzera ale neni ;-)
Odpovedať
podporujem andulu30, dá sa postaviť aj za 1,5 mil.sk. My sme síce ešte len na začiatku (viď fotoblog), ale kúpené už máme krytinu, drevo na celú strechu, komín, urobená prípojka na elektriku a vodu, a zatiaľ sme minuli odhadom 550 tis. Takže si myslím, že sa do 1,5 mil. vojdeme. Ale ako hovorí andula30, tiež si manžel robí všetko sám. Firmu sme mali akurát na betónovanie deky nad pivnicou ( aj to bol len objednaný mix). Samozrejme záleží od toho, kde staviaš a kto ti pomáha. My staviame len v 3 - jici - ja, manžel a manželov bratranec. Na väčšie práce (deka a murovanie stien) je to po rodine a zadara (teda za stravu a občerstvenie). Ale aj tak ma to vyjde lacnejšie, ako firma.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte. Chcem Vám poradiť z vlastnej skúsenosti. Dom 10x8 Vás pri svojpomocnej výstavbe bude stáť cca. 80.000€. Firma na kľúč Vám ho postaví cca. za 12000€ za m2. Za sumu 50.000€ zvládnete urobiť asi toto: základy 6500€, múry + priečky 7000€,strop+schodisko6000€, strecha +str. okná 9000€, okná + vch. dvere plast 3500€, voda+kurenie+odpady(rozvody) 7000€, kondenzačný kotol 3000€, elektrika 2000€, potery 1000€, izolácia strechy + sadrokartón 2500€, omietky a stierky 4000€. A tu sa Váš rozpočet končí. V týchto cenách je zahrnutý materiál a priemerna cena práce v menších firmách. K tomu si musíte prirátať také položky ako sú : sanita, kuch. linka , vstavané skrine , podlahy, obklady, dlažby, vnútorne dvere, maľovanie , zateplenie , ploty, brána.......... Nechcem Vás odhovárať , len reálne Vám chcem ukázať koľko Vás to bude stáť. Prajem veľa šťastia
Odpovedať
ke: a na tieto výpočty si odkial prišiel??? to je akože na aký dom??? neuraz sa, ale tu ludia stavajú domy a nie paláce....
Odpovedať
Profilova fotka
maska: neuraz sa:) ale za 2,5mil na stare peniaze, teda cca. 80tis € sa palac postavit neda.....obycajny domcek.... ;-)
Odpovedať
Je to podkrovný dom 9x8 . Plocha 110 m2. 3 izby + kúpelňa + kuchyňa + jedal. kút + WC
Odpovedať
Súhlasim s Karin.
Odpovedať
myslim ze toto je tazka tema :-D vzdy su dve strany a ani jedna neuhne
Odpovedať
Sorry Katrin
Odpovedať
Profilova fotka
no ja neviem.. opat sa dostaneme do tej fazy , ze mozno za 1,5mil postavite dom - hrua stavna, strecha ,, okna...to sme aj my tak nejako zvladli... ale nezariadite ho.nedokoncite ho...... uz sa tu o tom pisalo, ze vy riesite dom ako taky..ale bez kupelne, kuchyne a pod. sa byvat neda.... ale kupelna stoji podla velkosti len obklad od cca. 800 -2000€, sanita sa daaj lacnejsia,ale aj tak ak chcete sprachac, vanu aj WC - geberity, tak je to vsetko drahsie.. kuchyna 3000 -4000€ je uz dnes standard, ak je vacsia.... + spotrebice.. ufff tak tie stoja a treba kvalitne...( ja viem, kupite si mozno z Madarska pod, ale aj tak cosi stoja......) my mame v dome teraz uricte uz vyse 3mil... a este nie je vsetko ! chyba fasada, kupelna - obklad + praca, podlahy, dvere, uprava terenu, terasa....... neviem... fakt sa mi nechce verit to co tu pisete.. verim tomu len pri malom domceku tak do 70m2... inak nie.... a nehovorim o cenach napr. takych vstavaných skrín.... :-p uplne suhlasim s KE..
Odpovedať
Profilova fotka
OK.. mame pivnicu... tak dajme tomu 400tis dole... tak hruba stavba stala nejakch 1,1mega bez pivnic.. :-p
Odpovedať
asi by sme mali zalozit novu temu :-) ako sa zmestit do 3,5 miliona:-)))) obdivujem vsetkych kto sa realne zmestil do 1,5. Doteraz som mala pocit, že veľa veci sme robili svojpomocne (vnutorne priecky, komin, izolacie, odvodnovaci rigol a pod..) ale urcite sa da viac :-) andula a domcek mate velmi pekny, vcera som ukazovala manzelovi ako ste vyriesili sokel - my sme riesili ci budeme rezat dlazbu, alebo dame drevenne.
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa paci,ze dala andula tu frckanu skridlu..ja som taku velmi chcela, ale moj ani pocut ]-( , aj ked jasom chcela iny odtien :) ale apci sa mi to.. take južanske :))
Odpovedať
vdaka Katrin to ma chytilo pri nasich cestach po zarobkoch na dom :-D to bola jedna z mala veci co ma na Grecku oslovilo nastastie aj muza a tento odtien preto ze to malo pre mna tu spravnu akoby vytahanu farbu tie ostatne boli bud drahe alebo skor moderne ;-) Yanka aj my sme riesili sokel ale potom sme zobrala kalkulacku a rozratali to a toto bola lacnejsia verzia a kedze sa snazime ist na 1,5 tak matematika nepustila :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak... aj ja som sa do tej strechy zamilovala pri cestovani a castych pobytoch v Taliansku , je to krasne :)
Odpovedať
Katrin, samozrejme že som sa neurazila... viem, že stavať dom nie je sranda, ale ke tam písal niektoré položky v takých výškach, že je to fakt prehnané. aspon tu u nás. kamarátka postavila bungalov 8x15m /svojpomocne/ za 1,6 mil aj zo základným vybavením... myslím, že je vela ludí teraz skromných a nepotrebujú batérie za hrozné sumy len preto, že je to v mode, alebo najdrahší obklad čo sa dá zohnať len preto, že je to v mode... jasne, že sa každý pohybuje vo svojom finančnom rozmedzí. ked sme sa tu bavili o dome ako takom, tak som nikdy do toho nezahrnala interier, sedačku, tv a také veci, ale základ a ten sa fakt dá. aj nám teraz robili rozpočet na dom 12x13m a som velmi milo prekvapená :-) dúfam, že bude taká aj realita..
Odpovedať
Hm, tak ked podkrovny dom 9x8 vyjde na cca 80 000 EUR (podla KE), tak na kolko vyjde dom 10,5x15,5 (do tvaru L) - zastavana plocha cca 135 m-stvorc.???? Planujeme si postavit takyto bungalov, ale teraz som v pomykove. Pocital som 2500000 Sk..ale teraz sa mi to nezda. Problem asi tkvie v tomto: Da sa kupit kuchynska linka za 80 000, ale samozrejme aj za 25 - 30 000. Da sa kupit umyvacka riadu za 12 000, ale aj za 20 alebo 25 000.... A tak to je so vsetkym. Vsade sa da usetrit, mury - tehla vs. YTONG, YPOR atd, strecha - skridla vs. lahka stresna krytina... Vybavenie kupelne, podlahy... Vsetko zavisi od narokov ludi, ktori idu stavat. Niekto sa uskromni s lacnejsimi variantami, niekto chce za kazdu cenu to najkvalitnejsie, aj ked je to o dost drahsie. A potom naklady na dom naberaju obratky.
Odpovedať
Profilova fotka
beejay: len ta kuchyna za 30nikdy nebude mat to, co kuchyna za 100.... dojazdy, kovania kvalitne.. apod.... ale ja som pisala, ze OK, to sa uz da individi,ale hrubu stavbu neošidíš, tam je proste cena ytongu, tehly aka je... aj strechy...
Odpovedať
katrin21: To ano, rozdiel v kvalite bude vyrazny. Ale myslim (a to mi musis potvrdit), ze sa da byvat aj v dome, v ktorom je menej kvalitna lacna kuchynska linka :) Samozrejme materialy maju cenu danu.
Odpovedať
Stavame drevodom a dali sme si postaviť iba hrubú stavbu a všetko ostatne svojpomocne a ešte sme si dali urobiť krb a prieduchy ostatné svojpomocne . Je vňom už 2,5 mil. a to nie je ešte všetko tak ako by to malo byť napr.zariadenie, úprava okolia ale bez toho sa dá žiť.A ešte by som povedala že tiež nevyskakujeme a nemáme všetko najdrahšie ale zasa ani najlacnejšie. Takže klobúk dolu kto sa dostane do 1,5 mil.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?