Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
danka: ale tohle jsi nenapsala ze manzel je z oboru, to potom chapu....
Odpovedať
Profilova fotka
ale pisala som, ze svojpomocne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
neco jineho je svepomoci a neco jineho svepomoci, kdyz je manzel z oboru a ma moznost je dostat k tomu nejlacinejsimu.... to je Hoooodne velky rozdil
Odpovedať
Profilova fotka
ale tak material budeme mat lacnejsi, ale nie zase taky ze nam z toho sanka spadne.. tam ide skor o to, ze nemusi ziadnych robotnikov ani firmu platit, to je pre nas pomoc..
Odpovedať
Profilova fotka
ale ono i ten material ti dela hodne.....
Odpovedať
Profilova fotka
godi1, ale cenu domu robí práve tá robota, nie materiál :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my na materialu usetrime mozno 100tis, je to dost, ale v porovnani s tym, co zozere cely ten dom je to nic..
Odpovedať
Profilova fotka
nooo, však vravím ;-)
Odpovedať
Ja mam skusenost .. a to osobnu .. Staviam svojpomocne bungalow 59 od prodomu a momentalne mam hotovy dom [ kurenie , voda , elektrika, plyn, vnutorne omietky\ No z vonka nie je fasada ami zateplene a chybaju mi potery a zumpa ... no a samozrejme ze po poteroch obklady,podlahy, kupelka atd Robim to vsetko svojpomocne..To znamema ze vsetky betonovacky boli rucne bez domiesavacov...klasika miesacka a kamosi ..takto som robil zaklady navysenie zakladov spodnu a vrchnu dosku...cize vsetko.. Doteraz ma to vyslo 1,3 miliona a idem brat este 500 tis na dokoncenie /fasada, krb a ploty a vnutro domu...samozrejme ze vsetko si budem robit sam /
Odpovedať
zalezi do akeho standardu sa chcete dostat a co uz mate, my sme nemali nic, obaja sme z bytov. Napr. len pripravy stali doteraz cca 200 000 (pripojky - siete pred pozemkom, naradie, miesacka, buda, drevo a podobne veci bez ktorych sa stavat neda :-S ), pozemok 400 000 a teraz zaciname tak uvidime aka suma vide :-)
Odpovedať
no ja si tiež myslím že svojpomocne sa dá vmestiť do 1500000,- sk úplne v pohode. my si tiež staviame domček 12x11 takže to sa dá. robíme svojpomocne, už máme základy aj deku a vmestili sme do 100000,- sk. takže v pohode.určite bude treba na zariadenie viac korún, ale to sa dá z výplat pokiaľ máte príjem v pohode. my bývame v rodičov takže nemáme výdavky na bývanie, stravu sme takí príživníci :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte holky mam tady album o našem budoucím domečku,ted vylitavame poslední věci a čekame na poslední 3 dopisy a jdeme na stavební úřad žadat o stavební ohlašení tak doufáme že to na konci června dostanem a v červenci hura na zakladovou desku a pak na hrubou stavbu.Budem mít dřevěny barak něco jako roubenka,hruba stavba firma a zbytek svépomoci tak počítame a půjčujem si jen 1200000kč tak to musí vyjit zbytek sami z vyplat bude to sice těžké ale nechcem se moc zadlužit :-) Však chápete co tím myslím :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Já myslím, že do 1 500 000 se dá v pohodě vejít :-) Naco eurookna, když můžou být plastová? My je máme a nevím, proč bychom měli mít dražší. A takových věcí je hodně. Neříkám mít všechno nejlevnější, ale zase ne nejdražší a pak se to v pohodě vleze :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nevím jak ve slovenských korunách, to asi dost těžko, ale v českých byste se s odřenýma ušima vlézt mohli, ovšem dům bude mít standard poměrně nízko - nejvíc totiž stavbu neprodraží hrubá stavba - to je dle mých zkušeností tak třetina rozpočtu, ale ten zbytek a to hlavně v použitých materiálech - takže na těch se dá přirozeně nejvíc ušetřit, ale chce si to rozmyslet jestli pak nakupování levných materiálů není dvojnásobně drahé. To se netýká jen ceny ale i způsobu použití - viz tep. izolace, kvalita zasklení, způsob vytápění apod.
Odpovedať
je to pravda .. hruba stavba je proste nieco na com mozete najviac usetrit ... ale iba v tom pripade ze z betonovaciek vynechate domiesavace a mate vela kamaratov a aspon 3 miesacky ..potom by to slo ... a verte mi ma osobnu skusenost ze sa daju skutocne velke peniaze usetrit...
Odpovedať
Profilova fotka
no ja nevim,ale na hrube stavbe bych prave moc nesetrila - kvalitni materialy a dobre odvedena prace to je zaklad. Pokud to nema dobre postaveny, tak muzes mit potom problemy. Spis dle meho se da usetrit na vnitrnim vybavenim
Odpovedať
Já bych nešetřila ani na jednom :-D Dům máme většinou na celý život. My občas třeba něco šetřili na vybavaní a po roce nás to štve. ]-(
Odpovedať
Som tu novy tak vas vsetkych zdravim.a to ci sa da postavit za 1,5 mil.da sa to!nikto z vas tu vsak ale nespomenul pozemok.ak ho uz mas a nemusis zan platit tak to ide.ja osobne to viem.hruba stavba aj s oknami nas vysla na cca 900000 aj z oknami.takze na dokoncenie asi tolko isto.a co pise greghouse ze sa da usetrit na betonovani miesackou nie je az taka pravda.ked si zratas material,elektriku a ludi(treba ich aj nachovat) tak ja osobne som pouzil domiesavac.stacily sme na to traja a za 4 hod sme to mali hotove namiesto trapenia sa cely den.
Odpovedať
Absolutne neviem pochopit, preco niekto ide setrit na niecom, co by malo stat aspon 100 rokov, co ma byt pevne, kvalitne, stabilne a potom napise, ze sedacky "jasne ale ze len kozene" ;-) .... ale linku kludne menit kazdych 5 rokov... :-o :-D ... no tak ked raz nemam peniaze na ozaj vsetko, tak to, co je "fixne", to postavim poriadne, kvalitne a zrovna aj drahsie, linka sa mi tiez nezda vec na patrocnicu, a na zaciatok si radsej nekupim sedacku vobec.... ale dobre, hlavne, ze sedite na kozenej sedacke, ked Vam bude strecha padat na hlavu... :-D :-D :-D
Odpovedať
Setrit na niecom v dnesnej dobe sa vobec neoplati.a uz obzvlast nie na hrubej stavbe.
Odpovedať
taky si myslim, že na betonování je lepší si objednat beton z betonárky, protože když je toho víc, tak ruční betonování není podle mně až tak kvalitní, protože to schne postupně není to pořádně slité dohromady. Hlavně si neumím představit, jak dlouho bychom ty naše základy betonovali. Takhle to bylo během dvou dnů hotové. Jeden den pasy a za nějaký čas deska a hotovo.
Odpovedať
Co se týká toho betonování, tak jsou tam velké rozdíly, co člověk betonuje. Na nějaké dva-tři schodky si to jde namíchat v míchačce doma, ale betonování sloupů, podlah, základů a tak podobně, to je podle mě nesmysl si to namíchavat sami (teda podle zkušeností při stavbě našeho domku). Je s tím dost práce, i když vám to doveze domíchávač a neumím si vůbec představit, jak bysme to dělali po těch malých množstvých z míchačky. Je tam obrovský rozdíl v kvalitě. Tohle je opravdu šetření velmi nerozumné, protože ve finále to pak stejně vyjde dráž, až ten nesourodý beton začne "dělat problémy".
Odpovedať
ahojte samovýrobcovia betónu! zaujímalo by ma, akým spôsobom ste navrhovali zmiešavacie pomery. je to totiž dosť zložitý postup závislý od množstva vstupov a samozrejme potrebný na to, aby betón dosiahol pevnosť, ktorá je pre základové konštrukcie potrebná. alebo ste to len tak od oka hádzali lopatami do miešačiek? zaujímalo by ma, či to niekto počítal a aké množstvá zložiek na kubík betónu dával... ďakujem ;-)
Odpovedať
kattulka.... je to totiž dosť zložitý postup závislý od množstva vstupov a samozrejme potrebný na to, aby betón dosiahol pevnosť, ktorá je pre základové konštrukcie potrebná. hahaha... toto je veta ktora raz obleti zem... kazdy predsa vie kolko ma ta jeho miesacka objem... Takze ak clovek vie kolko ide do kubika cementu tak ostatne je malickost... Osobne som presvedceny ze vzdy sa stavalo zhruba takto a pozri sa neuveritelne sa stalo skutocnostou .. tie domy stoja 10 -20 -30 a viac rokov ... Takze v miesani betonu nevidim ziadnu vedu ba ani zlozity postup...pokial teda nejdem stavat most na severny pol ..potom ano... ale to nas asi trapit nikdy nebude ze ... Treba vzdy pouzivat jednoduchy sedlacky rozum... alebo treba sa drzat pouciek a ist na to atomovou fyzikou a potom to bude aj drahsie a aj to bude dlhsie trvat... Takze ziaden strach je to malina ...
Odpovedať
greg ja sa pýtam vážne! máš vôbec predstavu, ako vodný súčiniteľ ovplyvňuje vlastnosti? čo to robí s pevnosťou, modulom pružnosti a následnými deformáciami? ja to nemyslím v zlom, ale som z toho asi príliš pokakaná... spraviť to len tak... aké množstvá si dával na kubík betónu, ak sa môžem opýtať?
Odpovedať
Este by som chcel par viet.. Ja som si vsetko betonoval sam s pomocou kamaratou a rodiny rucne... Verte mi daval som to co bolo treba pretoze som to robil pre seba. Co sa tyka casu .. tak zaklady na dom 14,5X10 sme mali za za 6 hodin hotove ..Cize casovo super a samozrejme ze financne o tom abni nehovorim.. Ani domisavac Vam nedovezie 40 kubikov betonu do 1 hodiny ak to dovaza cca 15 km .. takze o tej zlievavosti..je to bezpredmetne nakolko by sa dalo o tom hovorit vtedy pokial by ste betonovali jednu vec min. 2 dni ... hruba stavba je faza stavby kde sa da vela veci urobit sam a tam sa da vela usetrit. Samozrejme ze clovek musi byt zrucny ak nie tak skor dosiahne opacny efekt nakolko to bude po nom asi niekto musiet dorobit resp. opravyt. Je jasne ze to zalezi len od jedinca .. No podstatat je jasna .. urcite neodflaknem dom ktory si staviam pre seba ... Chceto vela odvahy a zdravej drzosti ...
Odpovedať
Len tak pre info kam si daval tych 40 kubikov?mne osobne to mal domiesavac 20 km tam aj spat a do hodiny to dokazal otocit 2x.a skus si rozratat spotrebu mat a uvidis ze si moc neusetryl.a ked ti to vie dat aj bez blocku tak je to uz uplne o niecom inom.
Odpovedať
greghouse, domíchávače u nás jezdily jeden za druhým, nejezdil jen jeden, který by se točil sám, takže asi tak... :-)
Odpovedať
no k nam chodili domiesavace v 10 az 12 minutovych intervaloch, vzdialenost betonarne asi 8km od domu, mali sme to bez blockov a potrebovali sme vzdy 12, 13 aut. myslim, ze svojpomocne, s troma miesackami, by sme to nikdy nespravili :-S
Odpovedať
No... a kolko vas to vyslo lebo mna do 40 tis..zaklady ..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?