Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
macka,jestli jdete stavět ten domeček co máš v albu a ještě podsklepený,tak si myslím,že 1.5 mil.je málo,ale nevím,no ono to patro nahoru dalších půl milionu navíc.....co? :-p :-p
Odpovedať
neviem podla mna je na taku stavbu malo 1,5 mega. zober si napr. pivnica je to tak na 300tisic ak nie viac. suseda stavia aj s pivnicou a vraj tu mali cez 400tisic. skus si najst firmu ktora ti urobi hrubu stavbu a za aku sumu. myslim ze aj ked bude drevodom tak to nebude malo. macka nikto ti nic zadarmo neurobi. to ze mas frajera alebo muza neviem teraz stolara alebo teda robi s drevom tak aj ked si to urobi zadarmo tak drevo nebude zadarmo. tak isto krb ci co si spominala ze skoro zadarmo. tie krby nebudu zadarmo. proste radej pocitaj s vyssou sumou ako ked pridete na 1,5 a bude sa to zvysovat a vy budete nemilo prekvapeny. ak sa zmestite budete radi :-)
Odpovedať
alebo sa to da aj inak povedat ze 1,5 mega mozno nieje nerealne ale nieje to konecna suma.... moj priklad ked som si myslela ze 1,5 bude stacit hadam. tak napr. velke oci som mala pri zakladovej doske. vsetci tu pisali ako postaili zaklady za 100 tisic napr. lenze neskor som sa dostala do obrazu a zistila som ze niesu zaklady ako zaklady. treba brat do uvahy aky je pozemok. nase zaklady nebudem ani pisat kolko stali pretoze to bola sialena suma podla mna. co sa tyka tehiel tak je pravda ze minuly rok by sme zane dali podstatne viac. teraz boli da sa povedat lacne. :-) neviem presnu sumu ale myslim ze okolo 150tisic aj priecky a lepidlo nane. prisli sme po strop a tu mas dalsich sto tisic. dalsia pride strcha. mam dve ponuky na krov skridlu a pokladku celej strechy. 150tisic je malo. okna orientacna suma minuly rok 120 az 180 tisic. a stale sa pohybujes len na hrubej stavbe. teraz kde mas podlahy kurenie voda elekt. omietky malovanie dlazby kupelky zumpa alebo kanalizacia a ine veci. ked si zacnes prezerat co by si si tak chcela dat a zistis co kolko stoji hned mas odhad kolko by stal ten dom. macka tvoj dom co mas v albume je velky da sa povedat neviem rozlohu ale skus si poslat orientacne ceny po firmach a mas odhad
Odpovedať
Profilova fotka
dobru a mima1 ďakujem za názor, no tak ideme stavať ten ktorý mám v albume ale je tam dosť zmien vyškrtali sa okná a dvere niektoré pretože v pláne je toho veľmi veľa.rozmery sú 10x10 a podpivničiť ideme len polovicu to sú dve izby.vykopať máme už zajednany báger,pivnice sa nževraj budú robiť svojpomocne a potom už len zaliať betónom. a to je na tento rok všetko.budúci rok sa potom bude robiť ďalej.no ja som sa pýtala a informujem sa čo sa dá a do koľko sa dá postaviť. mima viem že všetok materiál veľa stojí ale výhoda toho že stým pracuje je tá že to má za nákupné ceny ktoré sú niekde aj polovičné od predajných napr keď ti niečo stojí 200sk/m2 tak to budeme mať po 100sk/m2 to je len príklad a to sa ti odrazí na ušetrenom a môžeš investovať do iného.aj keď ti dá niekto bez bločka niečo aj tak to nieje ako keď máš za nákup niečo.Napr keby som si dala kuchyňu naprojektovať a spraviť firmou verím tomu že 100tis by bolo málo lebo to je kuchyňa v tvare U plus ostrovček a barový pult.no pokiaľ si to budeme robiť sami zaplatíme len za materiál a kopec peniažkov za robotu máme ušetrené.Viem ako mi pomohlo keď som zriaďovala predajňu a robili sme regále a zariadenie.Čo sa týka toho krbu keby sme kupovali vo firme ako švagor tak ten dal za komín dvojdierový 60tis lenže keď mi budeme brať teraz za nákup tak nás víde na polovicu ,,,ja nehovorím že nepotrebuješ na všetko peniaze akurát že keď máš v rodine takých čo stým robia tak ušetríš hlavne na cene za robotu a na cene zato čo si firma berie tie svoje provízie.
Odpovedať
usetrit sa da vsade. to je jasne. napr fakt len okna. ako som pisala poslali mi ponuku vseliaku. dokonca aj na 200 tisic. boli tam aj vchodove dvere. :-p co potom take eurookna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hm a aké máš okná?drevené alebo plastové a máš ich celé biele alebo hnedé mne sa veľmi ppáčia hnedé aj dnu aj vonka,,,na koľko okien si mala akú cenu?ak smiem vedieť?
Odpovedať
okna som davala pocitat plastove ale aj eura. eura vysli na 205tisic myslim. pocitane minuly rok. plastove boli cca 120 biele a 180 imitacia dreva. zatial nemame ziadne mame len mury postavene a ideme na strop. cize okna su este asi daleko. na jar mozno. bolo to za 13 okien a vchodove dvere 1,5 sirka
Odpovedať
Profilova fotka
aha dakujem no ja by som skor bola asi za tie plastove stym ze budu hnede,,,,ale 60tis navyse zato ze budu aj vnutri hnede no teda to je dost.... ale aj tak zavidim ze ste sa zo zeme vyhrabali,,,,tak drzim palceky,,, :-)
Odpovedať
macka to boli ceny z roku 2008 cize dnes mozu byt uplne ine.
Odpovedať
macka221, tak tento dom čo máš na fotke pri šetrení Vás bude stáť min. 2,8 mil.Sk.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Nejlevnější je stavba dokud je na papíře. Jakmile jdete něco kupovat reálně, nebo vám přijde cenová nabídka na cokoliv tak většinou jen valíte oči =-) :-N 8-( Stačí se podívat pozorně do "standartu" domů na klíč, třeba za kolik tam maj metr obkladu či dlažby a pak si za tu cenu zkuste opravdu vybrat. My máme malý nepodsklepený domeček, máme zapsaný každý šroubek, piva řemeslníků atd a 1,5 mil už budeme překračovat. Nebudou obložené schody ani zatepleno a fadáda. O terénech nemluvě. Věřim tomu že dnes bychom postavili možná už levněji, trochu více se v tom orientujeme než na začátku. Třeba jak psala mima1 na oknech se dá ušetřit aniž by kvalita utrpěla. Macka nevím jestli mateiál na celou stavbu jde jen tak nakoupit za slevové ceny a použít pro svoji potřebu. Stejně tak vaši příbuzný vám to správně nemůžou dát bez rabatu, příbuzným se nesmí dávat jiná cena či sleva než ostaním. Ale myslím si že asi hodně lidí to obchází tak na vás snad nepřijdou ;-) . Držim palce všem ať se svému rozpočtu co nejvíce přibliží
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte kočky,,,,ďakujem za rady tak teda uvidíme ako nám to pôjde na stredu by sme mali konečne dohodnúť bager na zrovnanie zeminy a urobenie elektriky a cesty,,no čo sa týka toho materiálu vždy sa na niečom ušetriť teraz sme napr kúpili karirohože lacno oproti cenám v obchodoch alebo aj ipu či čo to je :-) tiež ani nie za polovicu. všetko sa dá len sa netreba urýchľovať.čo sa týka toho materiálu od rodiny my sme asspoň taká rodiny že si všetci pomáhajú navzájom preto je to potom aj vidno na tom ak nám niekto ničo zoženie že je to naozaj len za nákup.no z vonka budeme musieť len prepočítavať a zháňať kde sa dá ale ak to dostaneme pod strechu tak vnútro sa bude dať ušetriť veď si zoberte príklad okná stoja napr 100tis a plus osadenie 20tis ale keď si ich osadíme sami pretože chalani robia aj to tak 20tis máme ušetrených a môžme investovať zasa napr do žalúzii tie si tiež namontuje sami lebo som to s priateľom robila aj ja a zasa dačo neaká tisícka ktorú by ste dali montérom. a podlahy tak isto niekto vám berie od pokladky min,120sk /m2 keby sme mali 100m2 položiť tak máme 12tis ušetrených pretože priateľ sa tým živý a keď sú také otvorené priestory ako máme my dá sa robia tak po 60m2 za den takže v pohode.Ešte raz vám ďakujem za rady. ;-)
Odpovedať
Treba si uvedomiť, že v súčasnosti sú mnohé stavebné materiály kvôli kríze lacnejšie, než pred rokom, i stavebné firmy sú preto dostupnejšie. Na druhej strane je však treba pripustiť, že sa skôr zmestíte do 2 miliónov Sk (cca 60 000 €), ako do 1,5 milióna. Dom som už staval, teraz idem stavať druhý, no podstatne menší. Žiadne pivnice, podkrovia, nič, len nízky domček, kde zo stoličky môžem v prípade potreby natrieť odkvapy (ak nebudú plastové či medené). A pozor, nestavať v zátopových oblastiach — to akoby ste peniaze na dom vyhodili vopred z okna.
Odpovedať
ahoj jsem tady nová a zatím se rozkoukávám..a tahle diskuze mě zaujala..pozemek už máme a co se týče domečku máme horkého favorita..rozpočet chceme mít do 1500000 a doufám že se vlezem stavět chceme svépomoci.Chtěla jsem se zeptat vás které už stavíte zda se vám daří rozpočet dodržet..máme stoho trochu obavy nechci se zadlužit na celý život takže sme volili menší domek který by jsme mohli časem klidně rozšířit
Odpovedať
Ahojte, macka jasné, že ušetríte, poznám to, my sme to presne tak isto riešili manžel je stolár a všetko čo v dome máme je jeho výroba, od okien, podláh, schodov, vstavaných skríň .....atď. My sme robili prístavbu- vchod + dve izby rozpočet sme mali 390 000 a vošli sme sa do 300 000. A to sme pristavovali pred krízou. Len sa netreba báť a pustiť sa do toho. Tak prajem, aby to išlo ako po masle. Pa Pekný večer
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky Babule. Takže náš úvěr byl 1500 000 a postavily jsme .... kuknite do albíka ... teď úvěr došel ...ale jsme schopni se nastěhovat ....nic nedělalal firma ... vše je svépomoci ... nepočítám kuchyň
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj stolarovazena,,,, paráda takže vieš očom hovorím a to ešte keď sa pridá ďalšia ruka k dielu aj moja tak po večeroch môžme dlubkať. ;-) no my sa ani tak nebojíme práce skôr sa veľmi tešíme a už vidím že všetko pôjde nabok aj výlety aj všetko len aby sme čosi spravili na chalúpke.lebo ten pocit potom že sme si to stavali sami a je to naše dielo bude super.Veľmi pekne ďakujem všetkým za rady a podporu určite budem stále písať ako sme natom ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Micanek,aké rozmery má váš domček?mali ste aj podpivničené?a aký bol terén?no teda si ma potešila že ste mali taký úver a že sa to podarilo gratulujem. takže ako vidím každý vie ušetriť a dá sa zmestiť aj do 1,5mil. my máme 10x10 domček a ten montovaný tak uvidíme či vyšlo alebo nie. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Macka: .... nejsem si jistá, ale mám pocit že 125m2 ... musela bych čučnout do projektu a ten u sebe nemám .. tohle jde tak krapet mimo mě :-D Myslela jsem že slovensky rozumím, ale podpivničené nevím co znamená :-N :-D .... jinak terém jsme měli pěkně rovný .. takže se vlastně udělala jen skryvka. Swatka: ..... jinak člověk má něco na myšlené aběhem stavby se to několikrát změní ... vrata jsem měli namyšlené za 20 000 ,- ve finále máme za 45 000,- .... čističku za 25 000,- ... teď jsme za ní platili 37 000,- ... je lepší počítat víc.
Odpovedať
micanek podpivničenie- u vas sklep cize daky sklep pod doskou. :-D :-D :-D
Odpovedať
macka ja by som sa tesila tiez keby sme sa zmestili do 1,5 mega. vies ako by som skakala. ale naozaj sa obavam tej ceny. proste stale je nieco co na tej stavbe necakas a pride to ako blesk z neba. :-D :-D :-D
Odpovedať
tak ja se přidám my máme dřevěny domeček zakladovka 70000kč ,hruba stavba s okny a dveřmy 651000,zateplení (vata,parozabrana,palubky 2,5cm)100000kč,koupelna cca nevím asi 30000kč ,kuchyn se spotřebiči bez myčky cca63000kč,no prostě vzali jsme si hypotéku 1130000 a pozemek jsme si koupili a spltiti před hypotékou za 100000KČ+IS cca voda a elektrika 40000kč ,jo a krytina satiam 100000kč, tak že děcka baraček nás asi stal než jsme se přestěhovali 1200000kč samo ještě dodělaváme chybí prkotiny jako lišty a tak ale to do vánoc bude a domeček bude komplet hotovy a skolaudovaný tak jde to lidičky ale jo nesmíte chctít domek 5+kk a garaš to se postvavit nedá vím to jo a podotykám hruba staba firma a zbytek včetně krytiny my sami a kamaradi bez keců je to tak dá se to jo a do roka a do dne jsme se přestěhovali a 18.9 je to rok kdy začala firma stavět. ;-) tak všem pevné nervy jak na úřadech a při samotném stavění a hodně štěstíčka ;-)
Odpovedať
petra123, jak je vas dum velky? je pouze prizemni?
Odpovedať
Profilova fotka
Taky záleží na tom, jak je člověk náročný,hlavně uvnitř domu se dají ušetřit, či naopak utratit značné peníze.Nás koupelna ve standardu vycházela ani ne na půlku toho, na kolik jsme se s ní nakonec dostali. Nám staví minidomek, 9x9m firma komplet na klíč.Jednak jsme v minulosti komplet rekonstruovali několik bytů, tak už mám svojí stavební práce na roky dopředu vybráno, a pak si to chce dobře propočítat.Nám nabídla firma za kompletní realizaci domu takovou cenu, že nám by se třeba najímání jednotlivých řemeslníků na dodělání po hrubé stavbě moc nevyplatilo.Rozdíly byly tak malé,že i kdybychom takto něco ušetřili, tak nám to za to nestálo.
Odpovedať
a gigi a kolik mate cca rozpocet? stvite drevostavbu ci zdeny dum?
Odpovedať
Profilova fotka
kocule:stavíme dřevostavbu, ale ono je to dneska jedno.Oproti zděnému domu určitě nic neušetříme, pokud to chceme mít kvalitní.Rozpočet máme 1,65 mil.Hodně věcí, jako okna,zateplení,topení, koupelna máme nad rozpočet, takže nebýt toho,vešli bychom se do 1,5 mil.
Odpovedať
diky gigi, to jsi me mile prekvapila, vim ze dnes jsou ceny tak nejak srovnatelne..my chceme stavet drevostavbu 7x11, teda s podkrovim a mam strach abysme se vesli do 2 mio.
Odpovedať
Profilova fotka
nepíšeš či to je 1,5 mil za dom s pivnicou, prípadne s podkrovím. Za 1,5 mil sa dá svojpomocne postaviť iba malý dom bez pivníc a podkrovia. Niečo ako veľká chata. Rátaj skôr, že svojpomocne dáš cca 22-23tis/m2. Ak ti bude robiť rodina zadarmo celý čas tak potom možno aj 20tis/m2. Inak zabudni.
Odpovedať
Profilova fotka
ajven: co je to ta pivnica??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?