Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
Viď, já jsem si to myslela :-D
Odpovedať
opravdu hooodne nerealne? Vedi znami v jakym zijou stoleti :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No jsou trochu mimo :-D Já se s nimi vlastně ani nebavím, je to dcera přítelkyně mého tchána :-N . A i ta přítelkyně to má trochu v hlavě pomotané :-D
Odpovedať
trochu hodne :-D
Odpovedať
pokud ovšem nechtějí stavět dřevostavbu ;-) náš budoucí si postavil dřevostavbu - 3+1 s přístřeškem na auto za 600.000,-.... takže nereálné to rozhodně není:D a dle toho co říkal, tak na použitých materiálech rozhodně nešetřil, zejména na kvalitní izolaci...
Odpovedať
drevostavba je dneska cca zhruba o 10% az 15 % levnejsi nez zdeny dum,takze v podstate rozdil zadny.. opravdu se mi to zda hodne nerealne, vim o cem mluvim, chystame se drevostvbu stavet a rozhodne nic velkeho, informaci mam celkem dost. Pokud se nejedna o nejakou malinkou skorochatu, tak me to prijde nesmysl. ale nic proti nicemu...kazdy ma jiny nazor a realita leckdy je ve skutecnosti jina :-)
Odpovedať
kocule: no konkrétně tenhle pán si to stavěl skoro sám a to mu mu je 60 let (stavěl před 2 lety)...a chata to není, naprosto normální dům s krásnou fasádou...prostě někdo umí a jiní (jako i my) čumí:D
Odpovedať
znam i lidi kteri si drevostavbu staveli sami, drevo meli levne sehnane z pily atd.a rozhodne to za tyto penize nebylo,ale treba je vas znamy kouzelnik :-D :-D . a pokud vim, spagetice psala o patrovem domu 4-1 coz je tuplem blbost. Ja teda necumim, protoze tomu fakt neverim :-D , ze by komplet celej barak, samo bez zarizeni mohl vyjit na 600 tisic,promin :-D .Ale nechci se hadat. Mejte se a budujte!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarád si postavil baráček sám, je přízemní, 3 pokoje + obývák s kuchyní + špajz, vyšlo ho to na 900 tisíc, dělal si všecičko sám a protože běžně baráky staví, tak má všude plno kamarádů a většinu materiálu měl za hubičku. No uvidíme, co jim na zahradě vyroste. Navíc u nás není udělaná kanalizace, baráky mají jímky, ale když se staví nový, tak už to neni tak jednoduchý a dá se do toho docela dost peněz. No já tipuju, že postaví maximálně tak obvodové zdi :-D
Odpovedať
Za 700 tis.tak hrubou stavbu,svépomocně...... :-S
Odpovedať
nas vysla len strecha 500 tis., kvadre 350 tis. Okna 200 tis. a to je uz milion, a nepocitam deku a zaklady apotom zbytok zariadenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Nás základová deska vyšla na 70 tis. - svépomocně míchání betonu, cihly 200 tis., střecha je objednaná¨- komplet by měla vyjít (krytina, palubky, barva, klempířské prvky v Cu) na cca 200 tis., vrata gar. + okna na 100 tis. - jsme na 600 tis. za hrubou stavbu uzavřenou. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Když jsme u té desky,nás vyšla na 90 tis.beton máme teda z mixu,naštěstí doprava minimální,betonárku máme ve městě....ale jinak jsme nic neošidili,udělali jsme vše tak jak stavební dozor nařídil,včetně tlošťky železa a mezer u karisítí....
Odpovedať
Zdravím všechny.... tahle diskuze mě zaujala... taky stavíme a taky máme malý rozpočet.... tak se s vámi podělím o náklady.... beton na základy 9,6x12,6 a na základovou desku nás vyšel na 80500,- i s dovozem.... docela pěkná cena... cihly nás stály 95000,-, lepidlo 18000,- už máme obvodové zdi.... foto dodám co nejdřív. Mějte se pěkně.
Odpovedať
a jak vysoky je ten maly rozpocet, smim-li se pat :-D Jak uz se tu nekolikrat zminovalo, cena hrube stavby a pak vnitrku je ponekud rozdilna..pak to teprv zacne litat :-N
Odpovedať
rozpočet máme do 1500.000,- Jo, to je mi jasné, hrubá stavba je levná a rychlá práce, která jde krásně vidět... uvidíme, proto jsem se zapojila do této diskuze.... budu informovat a buď na konci řeknem, jo jde to a nebo že to prostě nejde.... 8-)
Odpovedať
jojo,kazda info dobra :-D my chceme stavet drevostavbu, asi ne uplne celou od jedne firmy ale kazdopadne dodavatelsky. jednalo by se o patrovy dum, velikost by mela byt 7*11+garazove stani, myslite ze je mozne se vejit do 2 mil? Diky za nazory...
Odpovedať
no co ja viem. 1,5mega hmmm. ja som si to tiez myslela ze to musi stacit no teraz uz asi zacinam zistovat ze asi nie =-) jedine pri velkom setreni. niekedy vam mozno napisem ako je tu u nas. zatial mam blok od vsetkeho kupeneho. potom vam to zratam... ale viem ze velmi zalezi od lokality a velkosti domu. ;-)
Odpovedať
chjana: Na Tvojej zakladovej doske nevidiet prestupy na kanalizaciu a vodu? Nas ich tam?
Odpovedať
neda mi toto iste som si vsimla aj ja poobede ked som pozerala album a tiez som nevidela tak som myslela ze su dako inak robene.
Odpovedať
jasně jsou tam... jen jsme je nenechali trčet, aby se dobře stahovala deska.... byly ucpané a zakončené přesně s deskou, až byla deska hotová a tvrdá, tak jsme po nich jen poklepali a bylo to... takže všechno normální, jen míň práce při zahlazování desky... nemuselo se objíždět kolem odpadů...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
dodelavky vevnitr=nejdrazsi polozky
Odpovedať
ja si myslim, ze clovek sa aj tak ude pri stavbe domu tocit okolo 2 mil. a to musi urobit vela veci sam , svojpomocne a pod a samozrejme stale kukat na ceny
Odpovedať
kocule souhlasím,furt strkáme penízky vrchem,spodem :-D :-D :-D :-D takže 1,5 mil.základ ne bydlení,dodělávky-kapitola sama o sobě,to už rači nepočítáme,by nás piclo... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte chcela by som sa opyýtať my ideme stavat domček 10x10 polovica podpivničená myslíte že by nám rozpočet mohol stačiť tak do 1,5mil.? bude to montovaný domček takže žiadne tehly,podotýkam že priateľ podniká s podlahamy,obkladmy,žalúzie,a všetko čo sa dreva týka takže to bude lacné montáže zadarmo, krb a také veci predáva jeho bratranec aj montuje takže tak sa tiež dá ušetriť okná,dvere máme tiež po známosti takže takéto veci v pohode len tak stavba a všetko kolo toho,určite je tu niekto kto už má montovaný domček vie mi niekto teda poradiť?ďakujem
Odpovedať
dobru souhlasim :-D :-D ,ja porad premyslim jestli by se dalo vejit do tech 2 mega za montovanou drevostavbu dodavatelsky-7x11m, s gar.stanim, aby to bylo jakz takz obyvatelne :-| ..nabidku rozpoctu jsme sice meli do 2mio, ale ja si to moc nemaluju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kocule82 viieščo?ja si myslím že a vôjdete pretože jedna pani mi písala e im to robila firma a montovaný 8x11 ich vyšiel na 1,6mil a že boli veľmi spokojný.
Odpovedať
diky za nazor ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kocule82 nieje začo :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?