Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
En: tě chválím. užasně jsi to napsala.
Odpovedať
Profilova fotka
Když jsme vybírala porjet tak jsme asi 100krát kreslila a nakonec našla ten náš ideál s malými úpravami to bylo přesně ono. rozdíl je v tím, že musí být kompletní i vrch máme už :-D dě děti. a komora se směnila na malý psotorný sklepík. vybudovaný mimo dům. jsme totiž vinaři.
Odpovedať
Profilova fotka
ene, tak toto caka aj mna. a uz teraz viem ze to nebudem robit ja, ale nejaky architekt, ktoremu rada zaplatim ked dokaze vyuzit kazdy cm3 a zmesti sa s nakladmi na stavbu. doslova si dam obostavat nabytok ;-) ale fakt je super ze vies co chces, takych zase nie je az tak moc a moje osobne sympatie mas kvoli kuchyni, ja tiez nechapem ked chce mat niekto kk 4+4 metre len linku. vzdy sa pytam naco. :-D ale to je mozno tym ze mam radsej pc a psy a tak ako hrnce :-D :-D :-D
Odpovedať
ene skvele, ja ti uz druhykrat musim dat za pravdu. je velmi dolezite si uvedomit co chces, a do coho chces vrazit peniaze. a na com si naopak ochotna usetrit. pritom to nie je len o tom, ze setris na materialoch, ale na roznych inych veciach a teda nemusis ist na ukor kvality.
Odpovedať
Profilova fotka
Jsem rada, ze se to da cist :) Vzbudilo se mi ditko, musela jsem jit uspavat. Pak jsem si jeste vzpomnela, ze rozhodne nechceme balkon - to je dalsi prodrazeni, ted uz ani nevim, kdo mi spocital, ze je to kolem 250 tis. A hlavne, kdyz je zahrada, kdo bude chodit na balkon? Jediny smysl vidim u balkonu z koupelny, ze by se dalo povesit pradlo na susak na balkon. Klidne prihodte dalsi veci, na kterych se da usetrit uz behem projektu. Jeste me napada velika koupelna - kdyz se naplanuje rozvrzeni koupelny jeste pred kopnutim, da se taky udelat v akoratni velikosti a zase se usetri na obkladech. Aquabelle, s tema architektama to taky neni tak horky.. chce to mit opravdu stesti. Aby to bylo ideal, kolikrat jich musi clovek vyzkouset nekolik. Vybornou zkusenost mam s projektanty na pasivni a nizkoenergeticke domy, ty nejlepe pracuji s usporou mista. Nekteri projektanti musi za kazdou cenu prosazovat extravaganci, jini zase prekresli tvoji predstavu, ale uz neprosazuji sve myslenky, vubec neresi, jak by to slo udelat lepe, atd. Takze hodne stesti :-N Ja mam pocit, ze nikdo to za me neudela lepe :))
Odpovedať
ja som uz spominala: napr. jednoduchu sedlovu strechu taka ta, co ma tvar do A a ihlan. usetri sa na skridle aj na placi robotnikom. a tiez sme vynechali vsetky mozne vyklenky...
Odpovedať
ene, je dobré že vieš čo chceš. Ale ver že keď veľmi dobre hľadáš, tak sa dá nájsť dobrý projekt, ktorý ti bude úplne vo všetkom vyhovovať. Len to potrebuje veľa času a trpezlivosti. My sme si hľadali s priateľom projekt viac ako dva roky, pretože sme vedeli že to na poslednú chvíľu nepôjde. My máme tiež podobné požiadavky ako ty a ver, že sme poschodový dom s našimi požiadavkami nenašli. Našli sme bungalov na ktorom netreba absolútne nič meniť. Uplne nám vyhovuje a som s ním stále spokojnejšia. niekedy by si sa čudovala že ten bungalov je oveľa lepšie riešený ako poschodový dom. My sme toho názoru, že keď si už kúpime projekt, tak ho kúpime s tým, že už nič na ňom netreba prerábať a doprojektovať. Aj na tom sa ušetria nejaké tie financie, lebo za každú zmenu v projekte sa platí a to si potom už môžeme rovno dať urobiť projekt projektantovi a nie kupovať projekt z katalógu. Možno sme mali šťastie že sme si dobre vybrali a práve nám tento projekt vyhovuje, ale myslím si že si aj ty dobre vyberieš. My aj napriek tomu že máme nízky bungalov bez podkrovia, máme v ňom všetko. Tri izby - spálňa, detská do budúcna keď budeme mať dieťatko, hosťovská - keďže moja rodina bude o 50 km vzdialená. Velikí obývačku s jedálňou, presne aj ja som myslela pri vyberaní projektu aj na Vianoce s rodinou, kuchyňa - nie veľká ale stačí keďže je jedáleň, špajzá - tá musí byť, kúpelňa, samostatné WC, technická miestnosť - keďže ani bojler ani príčku a kotol nechceme mať v kúpelni. A ešte malá pracovňa. Myslím si že je to úplne ideálny projekt, nie náročný, ale vyhovuje po každej stránke. Máš pravdu treba myslieť včas na všetko. Ale nie každý má to šťastie, pretože my máme veliký pozemok, či že sme si mohli dovoliť bungalov, garáž a ešte nám zostane aj veliká záhrada. My máme tiež pozemok do svahu, čiže budeme robiť vysoké základy ako aj vy. Na niektorých veciach sa šetriť nedá - napríklad kvalitné základy sú veľmi dôležité.
Odpovedať
Profilova fotka
Jo vlastne - katalogovy projekt je vzdycky nejlevnejsi, ale jak rikas, nesmi v nem byt zmeny. My jsme ani nepocitali, ze bychom si v katalogu vybrali - vsude jsou sedlove strechy se stresnimy okny a to pro nas proste neni. V katalogach hlavne sleduju rozmisteni mistnosti a snazim se vstrebavat ruzne vychytavky :) Uz jsme meli vybrany projekt od gservisu, ale mela jsem tam hodne zmen, takze jsme zasli k projektantce a jeste nez jsme pozemek ziskali, jsme si od ni nechali udelat maly projekt, abychom zatim v mezicase doladili detaily. Doufali jsme, ze ten prevod pozemku bude rychly a zacneme stavet pred zimou, ted je nam jasne, ze si minimalne pul roku jeste pockame, spis takovy rok, az se pozemkovy fond rozhoupe :-( Spousta znamych projekt resila tak, ze si koupili nejaky katalogovy a na miste ho pak upravovali. Kdyz nejde o zasadni zmeny ve vzhledu, tak staci jenom nejak zapisovat zmeny a ty se pak nejak hromadne zaplati pri kolaudaci.. Jaky projekt jste tedy vybrali?
Odpovedať
Vybrali sme si od Euroline, Bungalov 85.
Odpovedať
My sme si zisťovali, koľko by nás vyšiel projekt na Bungalov od projektanta. Vyšiel by nás asi 70 000. Ale potom sme našli tento , ktorý nám úplne vyhovuje a vyšiel nám omnoho menej.
Odpovedať
Profilova fotka
Vypada hezky, ale hodne by mi vadila kuchyn na jih, to nechci v zadnem pripade, uz takhle je umeni se v lete donutit uvarit, natoz kdyby mi tam pralo slunicko. Pracovnu tam chces mit kde? Priznam se, ze na me je to prilis clenite, ale vnitrek bude urcite pohodlny na uzivani. Kuchyn uplne dostacujici a dostatek uloznych prostoru, parada. My mame predstavu max. tak 2,8 mil. cena na klic, abychom se naskladali do rozpoctu.
Odpovedať
Pracovňu chceme mať v najvyššom uhla strechy, len takú malú na oddych a relax, na zašite :-) Chceme to mať otvorené a len pár schodov, uvidíme ako to pôjde. Možno to bude zatvorené, lebo sú tam naprojektované sklápacie schody, ale my dáme pevné, lebo hore je kopec priestoru na streche ako úložný priestor, tak tam chceme mať tú pracovňu. To vlastne neni žiadny zásah do projektu a my tam máme aj povolené určité zmeny. Chceme len upraviť nejaké okná. Je ich tam veľa, tak niektoré pôjdú úplne preč.
Odpovedať
Článok sa načítava...
A ja som práveže chcela mať presvetlenú kuchyňu. Však jasné že každý má iný vkus. Mne sa veľmi nepáčia tie už veľmi moderné domčeky, iba kocka, bez strechy. Nám to vyhovuje a hlavne sa mi to páčo preto, že v tom dome má všetko svoje miesto. Že izby, sú úplne inde kde kuchyňa a obávačka. Že majú tam svoje zvlášť vyhradené miesto. Ale to je dobre že vieš čo chceš. Vtedy sa ľahšie vyberá. Pretože niekto hľadá projekt a vôbec ani len netuší čoho sa má držať a podľa čoho vyberať.
Odpovedať
Mne sa tiez zda ten domcek trochu moc clenity - ale hlavne je, ze sa Vam paci :-) Tiez som zastancom toho, aby izby boli oddelene od obyvacky a kuchyne. Ked je navsteva a deti budu spat, nech ich to nevyrusuje :-) My sme tiez dlho hladali projekt, ktory by nam vyhovoval - nakoniec sme si nakreslili taku skicu, ktora by vystihovala nase predstavy a oslovili sme projektanta. Projekt nas aj so sietami a osadenim na pozemok vysiel 30tisic - korun.
Odpovedať
Tak to ste mali super cenu. Nás len doprojektovanie inžinierských sietí a osadenie na pozemok stálo 20 000.
Odpovedať
Ale neni nám ľúto dať tie peniaze, lebo projektant nám pomáha vybavovať aj stavebné povolenie. Obehal nejaké veci nemiasto nás, kde mal známosti. A už by malo byť konečne stavebné povolenie na svete asi o týždeň! Už konečne, lebo je to riadna naťahovačka.
Odpovedať
Tiez sme boli spokojni, lebo ked sme si vybrali katalogovy projekt, co stal okolo 20 tisic, potom kazda zmena, pripojky a osadenie na pozemok - dostali sme sa na sumu 60-70 tisic a to bolo hrozne! tolko sme jednoznacne nechceli za to dat. Nam tiez pomahala jedna pani, co nam robila kurenie a vodu a zohnala nejake vyjadrovacky. My sme stavebne povolenie mali zachvilku, akurat uplynuli vsetky zakonne lehoty, lebo suseda nam nechcela podpisat, ze sa vzdava odvolania. Vyjadrovacky sme mali asi do desiatich dni a potom uz len stavebne povolenie...
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa ten bungalov paci, krasne oddelenie spolocenskej zony od sukromnej... Ale kuchynu na juh by som tiez nechcela....nechcem teplo....my mame kuchynu na severe, a nakolko je spojena s jedalnou, ta je otocena na zapad, takze severozapad :-D
Odpovedať
Profilova fotka
A ozaj, nasa kuchyna bude mat 4,9m x 3,2m x 2m....pricom ta dlhsia, tam su aj skrinky hore, ta dalsia, tam je len umyvadlo, je pod oknom a dvojmetrovy barovy pult, to sme vzdy chceli....ja budem varit, a deti pri mne z druhej strany.....s detmi vela varim, alebo sa pri vareni s nimi zabavam, a tu mame malo miesta, treba viac....a sme velka rodina, ta nech sa tam nepletieme..... Ale to asik kazdy podla svojho gusta a potrieb.....v podstate nie je az taka velka, ale uz s ana nu tesim....este par detailov namontovat ako spotrebice, par dvierok, a hotovo....neskor hodim foto
Odpovedať
Ahoj Lucijeje, pozdravujem ťa a ospravedlňujem dnes ti posielam ten projekt, bola som so synom v nemocnici tak na to nebol čas. Prepáč.
Odpovedať
Dobrý den.Hledám někoho,kdo bydlí v beki domku(www.malydomek.com).Jižní a západní čechy.Prý stojí někde v okolí rozhledny na kleti.Chceme ho stavět na šumavě svépomocí.Potřebujem poradit.Děkuji
Odpovedať
Kdyby jste někdo věděl,napište mi na emaila sumavsky.skritek@seznam.cz.Moc děkuji :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej ludkovia, neodbocili ste trocha od temy???? ;-)
Odpovedať
Lan za tú cenu postavíte hrubú stavbu a siete. Za 2,8 mil. sa dá domček pri šetrení postaviť.
Odpovedať
ja si myslím, že veľmi záleží od lokality domu a od jeho veľkosti.......ale je lepšie keď, rátate s vyššou sumou. Ked sme stavali náš bungalow tiež sme sa preratali a tak sme museli brať ešte jeden úver.........a 1,5 mil.je málo!!!! to je tak akurat na hrubú stavbu stredného domu.........a kde je ešte zariadenie záhrada.......atd........
Odpovedať
Ahojky lidičky,nevím jestli ten rozpočet je v sk nebo kč,ale my za 1 500 000,-postavili,dodělávky jakoje terasa,plot atd nepočítám,to už smolíme jak to jde,fakt záleží od velikosti domu,každý metr navíc,penízky navíc.....my jksme šli z bytu,takže i ten náš pidi domeček je pro nás velký :-D :-D :-D
Odpovedať
a z akeho materialu ste stavali ten dom? a kolko m2 je podorys?
Odpovedať
Dům je 12X9 m ,114m2 .stavěli jsme z keratherm 44cm PD (Tondach)Střecha je taky Tondach,stropy jsou miaka.Topení máme normální plus podlahové vlažení,ale samo svépomocí a jeden placený zedník....a bez pozemku...ale zase plus nedodělaná dvojgaráž mimo dům... ;-)
Odpovedať
ahojte....ako tak citam tak vy tu staviate domy za 1,5 mega co ma dost potesilo....mame rozpocet na dom 2,5 a momentalne som v stadiu rozpoctu ci sa zmestime.....Chceme ho sice robit svojpomocne no bohuzial pomoc budeme mat asi len od jedneho clena nasej rodiny takze co to nam musi urobit aj firma....ak by mal niekto nejake podklady ktore by mi pri rozpocte pomohli a mohol by mi ich poskytnut tak by ma to ozaj potesilo....ten rozpocet by som chcela urobit co najpresnejsie aby sme potom neboli nemilo prekvapeny a neostali na ulici...
Odpovedať
Lenže na slovenské koruny to je 1 950 000,- Sk. Aj tak Ste to lacno postavili. Museli Ste šetriť, kde sa dalo. Akina5 daj si urobiť rozpočet cez Brickon, musíš tam zadať výkaz výmer, ony to pošlú 60 firmám ozve sa Ti možno 5 firiem, a môžeš porovnávať.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?