Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
ahoj neviem či murovaný by za takú sumu vyšiel keďže mam pocit že tvárnice stoja zo dna na den viac. Ale viem že jedna firma v nitre má v katalogu drevostavbu zo sendvičových panelov bungalov s rozmermi 10x7za cenu 1399000,-Sk.A je to stavba na klúč síce bez základovej dosky a kuchynskej linky .Nieje to 1500000 lebo základová doska je okolo 200000 a kuchyna podla výberu.Ale my sme sa rozhodli pre drevostavbu na základe toho že viacerí naši známi preinvestovali sumu (ako my plánujeme) stavajú dva roky bývajú v nedokončených domoch a o nespoľahlivých majstroch ani nehovorím. My budeme mať bungalov s rozmermi 8x15 so základovou doskou a kuchynou sa zmestíme do 3000000. Na budúci mesiac budeme mať LV na pozemok a bývať budeme v auguste.A na rozdiel od naších kamarátov v dokončenom domčeku.Takže podla mňa je reálne bývanie aj v dome za 1 600 000.
Odpovedať
ahoj micki77, chcela by som si pozrieť na nete ten dom za 1399000,-- Sk, aká je to firma prosím ťa? Ďakujem!
Odpovedať
suhlasim s blankou,....moj otec robi pre stav.firmu a da sa postavit aj za lacno,ale ako aj blanka hovori na ukor kvality,....zalezi aj od druhu tehly aku si vyberies,cim lepsia,s lepsimi izol .vlastnostami,tym drahsia.my chceme radsej investovat do zateplenia,okien,....podlah.kurenie,.....viem,bude to viac ale vrati sa to,nebude nam unikat teplo,......len stale hladam mensie firmy,s ktorymi ludia maju dobre skusenosti aby sme nezaplatili navyse jednej velkej firma ktora napr. zije vela z reklam,......mate niekto skusenosti s TAKOU?my ideme stavat v okoli Ba,...vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
a co je podle Vas lepsi?? Ted usetrit, ale cely zivot na to nadavat, protoze barak neni dobre zaizolovany a unika teplo a nebo ted radsi priplatit, ale potom vedet ze to mam z dobreho materialu? Myslim ze ta druha varianta je lepsi. Asi by se za tech 1,5 mil dalo, ale je to opravdu o svepomoci, objizdet ruzne stavebni vystavy a tam ziskavat ceny. Ale zase stavebni firma, uz ma v mistech kde kupuje i 20- 25% a kdyz vasi dodavku cihel "sfoukne" jeste s necim tak je ta cena zase jinde,...
Odpovedať
ahoj stránku majú vo výstavbe ale majú tam vložený katalog herdom
Odpovedať
Godi - já se jasně přimlouvám za var.č. 2 ;-), , i když to tazatelku asi nepotěší, sice teď se ušetří ,ale pozděj se to vždycky projeví. Moc se mi líbí hláška: Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Já myslím, že se dá postavit i zděný domek za 1.500.000,- Kč - zda za 1.500.000,- Sk nevím, ale to už asi ne - když to přepočítám tak to vychází 1.200.000,- Kč. Ale musí to být úplně svépomocí - čili kopat ručně, beton dělat ručně, zřejmě i střechu si položit atd. To ale né každý zvládne. Jinak se přikláním k názoru radši na počátku zvýšit investice a pak mít nižší provozní náklady než naopak...
Odpovedať
Profilova fotka
no lenze napr.manzel s bratmi si spravi zaklady, postavi hrubu stavbu, spravi strechu, zatepli.. vlastne vsetko okrem pripojek si spravi sam, tak mi nikto nepovie, ze potrebujem 3mil nato.. nevravim o zariadovani, naco tiez nie som narocna.. staci mi linka za 15tis, nepotrebujem za 100tis.. niekedy je menej viac..
Odpovedať
Profilova fotka
danka: linka za 15 tis?? tak jedine nejaka drevotriska, ktera se ti za par let rozpadne a asi tak o vel. 1 x 1 m a kde mas spotrebice???
Odpovedať
Profilova fotka
kdyz uz si stavim domecek na cely zivot, tak chci aby byl postaven z kvalitniho materialu a i kvalitne a aby byl zarizen nejak slusne a ne tim nejlacinejsim a nejnekvalitnejsim zarizenim... nejsem tak bohata abych si to vsechno za par let kupovala znovu
Odpovedať
linka za 15 tisíc?? :-o tak to teda koukám, tu bych chtěla vidět :-)
Odpovedať
dievcata ja som take linky videla ale... najlacnejsinabytok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mima: to je sice mozny, ale ver mi ze je to to nejlacinejsi a tim padem i nejnekvalitnejsi na trhu - drevotriska, ktera se ti za par let temer rozpadne... mame neco podobneho v praci jako podnikovou kuchynku - na vareni kafi to staci, ale doma bych to nechtela ani nahodou - jednou jsem neco hledala ve spodnim supliku, oprela se trochu o dvirka a ty me malem zustali v ruce:-) Je to mekka drevotriska na ktery je vsechno hned videt, kazda ryha. To bych do baraku nechtela. Je to linka cca dole - 1,5 m, nahores skrinky 2 m za cca 9 tis. Kč. Mozna koupis takovouhle "forovku" za 15 tis. ale kde mas spotrebice, min. - deska, trouba, odsavac, lednicka.
Odpovedať
godi1 ja som preto napisala ze ja som taku videla ale... tie bodky znamenali ze ja by som taku nechcela urcite. ani omylom. tiez mame v praci kuchynku ktora je z drevotriesky a uz nam odpadli dvoje dvierka. :-D :-D :-D
Odpovedať
link som poslala pre divcata co pisali ze by chceli vidiet linku za 15 :-D :-D :-D ze aby sa pozreli
Odpovedať
Profilova fotka
jo ja jsem te pochopila.... jen jsem napsala priklad jak takova lacina kuchyn muze taky vypadat....
Odpovedať
já si třeba nedovedu představit, jakou to má pracovní desku, protože ty nejlevnější, co se prodávají za nějakých 800 za m stojí pěkně za ni c- to bych nechtěla ani zadarmo. tenhle typ kuchyně, mi přijde jak paneláková kuchyň z 80. let ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
linka za 15, to je fakt sci-fi. Naši si koupili před cca 7 za 45 tisíc a už teď litujou, že si nepřiplatili (už se měnila deska a úchyty)
Odpovedať
Profilova fotka
kacka: my mame v panelaku kuchyn z 80. let a ver ze ta je daleko lepsi a hlavne bezproblemova a nic se na ni nerozpada....na rozdil od teto:-)
Odpovedať
no určitě je lepší, protože se to každý nesnažil hned ošidit i když to bylo levné ;-)
Odpovedať
teda ono to tehdy taky levné nebylo, ale všechno bylo prostě "stejné" bez možnosti výběru
Odpovedať
babičce paneláková kuchyň taky drží a to ji má někdy od konce 60. let, i když je to už na ní znát ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja si napr. linku za 15-tisic viem predstavit, zalezi od dlzky, poctu a typu skriniek a samozrejme vyrobcu. samozrejme bez spotrebicov... v panelaku sme mali 2,5m dlhu uplne najlacnejsiu seriu z ikei doplnenu obycajnymi drevenymi policami a bolo to funkcne a i dost kvalitne, myslim ze do panelaku uplne perfektne. otazka je, ci by som si take dala do novostavby... hmmm, asi nie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja budem mat malu kuchynku a teraz taku mame a nie je s tym problemov.. a samozrejme, ze bez spotrebicov.. ked si kupim za 15tis, tak nebudem mat problem ju za 5r vymenit, ked ma ozunuje.. ale je to vec nazoru.. a baby, teraz prisla manzelovi ponuka na KVALITNY material cez znameho a hruba stavba bez okien, cize zakladova doska, obvodove mury, priecky a strecha 400tis.. takze.. ale "urcite" to nie je kvalitne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
danke: prave, ze to neni kvalitni. Bydlet v necem nekvalitnim vazne ne, zlvaste kdyz si clovek stavi domecek na cely zivot... porad nehcapu o co ti jde,? Chces stavet domecek, ale na druhou stranu usetrit kde se da, postavit z nekvalitniho materialu a i zarizeni co nejlacineji.... to vypada jak kdyz tam chces bydlet par let a ne cely zivot. Kdyz si budu porizovat neco na cely zivot, tak si to postavim kvalitne a i kvalitne si to zaridim
Odpovedať
Profilova fotka
lan - neboj sa da sa to ale vsetko svojpomocne ak by ste zvladli. my tiez nemame vyssi rozpocet dokonca nizsi ako 1,5 a zatial to vychadza jedine co sme si dali robit "na kluc" bola strecha inak vsetko sami s pomocou kamaratov a znamych a mame dom 8x10 podkrovny a pol podpivniceny. takze drzim palce, lebo je pri tom treba vela trpezlivosti. hlavne pri zhanani, lebo niektore firmy maju aj 10% rozdiel z ceny toho isteho materialu, takze treba vsetko najprv obehat obtelefonovat ale potom sa tesis ze kolko si zas usetrila :-D a este mala rada na zaver. pri materiale je najlepsie dohodnut sa s 1 stavebninami ci by ti nedali nejaku zlavu ked napr. zoberies od nich vsetky tehly, cement,... mohli by potom daco spustit
Odpovedať
Profilova fotka
godi1, mne o nic nejde len ma uz trosku vytocilo o akych milionoch tu pisete. Jasne, ked sa dava nieco na kluc robit, tak sa o milionoch mozme bavit.. Ale moj manzel uz roky podnika v tomto odvetvi a vie co robit, co sa mu osvedcilo aky material. A ked si bude sam so surodencami robit zakladovu dosku, hrubu stavbu, strechu, zateplenie, stropy.. lebo s tym proste robi a vie ako nato, tak nato neminie ani korunu, iba na material. A material si zohnal od jedneho dodavatela-od znameho, ktory mu spravil cenu. A je to priklad skridla bramac, ytong... materialy z ktorych stavia vela ludi.. nic nekvalitne. Len si jednoducho vie porobit a tym usetri polovicu penazi. Tak ma prosim nepresviedcajte, ze dom nepostavime za 1 500 000-bungalov, nepodpivniceny. Ja nevravim o zariadeni, ale vyslovene o dome.. Zariadenie je ine kafe.. a nechcem silou mocou setrit na zariadeni, sedacky chceme priklad kozene.. ale ked sa bude dat kupit lacnejsie, cez nejakeho znameho, tak nebudem platit len za znacku, lebo nie vzdy vsetko drahe je aj IN. Je to len moj nazor :-) a nemyslim to v zlom ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
danka : tak pokud tvůj muž dělá v oboru a má známé, tak to je samozřejmě o něčem úúúúplně jiném, to můžete postavit i relativně větší barák za tyto poníze. Hodně lidí ale takovou možnost nemá, nemá nikoho v oboru ani známé na matetiál tak pak by to mohlo být těžší. Jinak závidím vaše možnosti ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme, že sa dá postaviť za túto cenu bungálov svojpomocne...stačí si len naklikať stránky projektov a tam je uvedená cena za stavbu na kľúč a svoj pomocne....a neviem, prečo by to malo byť nekvalitné, keď si to budú stavať svojpomocne. My takisto budeme sami dorábať hrubú stavbu. Viac ako polovica z ceny domu na kľúč je len za robotu, tak kto na to nemá, postaví si niekoľko miliónový dom svojpomocne a po dokončení bude mať tú istú hodnotu tak, či tak ;-) Danka, nedaj sa, samozrejme, že to pôjde :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem baby za podporu.. ved o tom vravim, ze svojpomocne to ide.. je ine ked stavia niekto na kluc. Nam spravili rozpocet tusim na 2800 000, ale z toho vyse miliona robota, lebo je to cena za dom na kluc. A ten material je v beznych cenach so stavebnin, ale my ked budeme brat od jedneho dodavatela vsetko tak nam spravi cenu a este je to aj znami :-) nehadam sa, ved sa uvidi :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?