Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
jsem opravdu ráda,že mi ke štěstí stačí můj standart, někteří lidi v mém okolí si nemůžou dopřát ani toto a nazývají i náš domeček luxusem.V dnešní době je to těžké,jsou u lidí obrovské rozdíly co se týče financí,jsem ráda,že jsme si mohli dovolit vlastní bydlení a toto je pro mě výhra.
Odpovedať
vies dai, my staviame z porobetonu nie palenej tehly, okna mame normalne plastove, nie drevene, skridlu betonovu, nie palenu glazovanu, na podlahach mame keramicku dlazbu, nie gres a mramor. taktiez kupelku, klasika ravak a obklad ceske rako... neviem co ma este napadne, aha kuchnu nie od sykoru ale nam ju robi normalny stolar od nas a by som sa s tebou aj stavila, ze sluzit nam bude rovnako, ako z luxusnych materialov. apropos, niekde na zaciatku si pisala, ze kvalitne materialy v kupelke mas preto, aby si sa nenadrela pri ich umyvani a teraz si vyrukovala s upratovackou ;-)
Odpovedať
Absolutne suhlasim s dobru :-) :-) :-)
Odpovedať
mila Dail: po prve, vyslovene neznasam slovo luxus...lebo luxus moze byt pre niekoho aj laminatova podlaha, 3 izbovy panelakovy byt.... takze ked sa ty tu stavias do pozicie, ze ty budes urcovat ludom, co si chcu postavit dom za 1,5mega, co je a co nieje luxus, pride mi to smiesne....tvoje prispevky som zo zaciatku respektoval, ale ku koncu kedides hodotit stavebny material na standard, mierny nadstandard a luxus, uz mi nedalo nezareagat, mozno aj trosku ironicky. Nebudem tu prebetat co robim a co nerobim..ale s damami ako si ty som uz nieco poriesil ohladom "luxusneho" zariadovania obydli. Takze aby som to zhrnul... tvoj postoj k veciam je asi takyto luxusne a dobre je len to co sa paci a vyhovuje mne.... a kludne mi napis co len chces...tesim sa
Odpovedať
uplne mimo temy... vcera som v spravach zacula luxusna octavia :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
kali no a? ja mam luxusny seat :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
No vidíš,přesně tak,každý si představí úplně něco jiného,takže držme se svého ideálu,stavbě zdar.musím jít makat at ten svůj splatím co nejdřív.poroučím se. :-D :-D
Odpovedať
dievcata nerobte si srandu z luxusu... :-D :-D V MHDcke je luxus ked zakuria... kamarat ma luxusny LCD televizor Orava, pred tym mal maly ČB merkur :-D a mohli by sme pokracovat... :-N
Odpovedať
hm, celkom zaujimava diskusia, akurat niektori ludia to beru vsetko strasne osobne ..... ano tato tema znie rozpocet do 1 500 000, takze prispevky od dai vyznievaju v tejto diskusii trosku ako to spravne nazvat .... zbytocne provokuju? tu si ludia ozaj radia ako postavit dom v tejto hodnote, i ked ak mam pravdu povedat, aj mne to pride trosku scifi ..... a prosim neutocte na mna ..... ale tiez staviame dom a do tejto sumy by som sa ani ja nezmestila. Ale vsetkym drzim palce, aby im to vyslo, viem ako velmi si zelam ja, aby sa to uz skoncilo a aby som mohla byvat. Pacia sa mi veci a hop, prave vzdy su to tie drahsie ..... :) neviem preco ... ale prave teraz som v stadiu, ze zrezavam zo svojich narokov .... z kuchynenskej linky a podobnych interierovych zalezitosti. No co uz ... zivot je taky, hlavne aby sme boli zdravi a spokojni vo svojom okoli vo svojej rodinke. Takze nech si kazdy stavia ako chce, ako uzna za vhodne a samozrejme ze kazdy vyskakuje do vysky svojho prijmu ......... a nebudme zase taki, ze ved my vobec nezavidime .... jasne ze aj nam sa pacia napr. veci co ma dai, resp. drahsie veci , akurat ze na ne jednoducho nemame ale to neznamena ze na zaklade toho odsudime cloveka a nic o nom nevieme.
Odpovedať
tiinka uprimne? ja dai fakt nezavidim.
Odpovedať
My sme kupovali starší dom a rekonštruovali - či stále rekonštruujem. Rodičia ma nahovárali, aby sme stavali, ale pravdupovediac bála som sa toho. Švagor staval pred 5 rokmi bungalov - 3izby!!!!, maličké, a čiastočne svojpomocne mal rozpočet na 1,5 mil. Samozrejme vyskytli sa nejaké problémy a stavba sa predražila. Práve preto som sa bála do toho pustiť. Inak mať tak pozemok, tak neváham. U nás vyjde tak 6á na 1 mil. To by sme museli brať hypo na pozemok aj stavbu. Mali sme 2izb. byt, takže by to šlo potom prefinancovať, ale treaz už je neskoro, už bývame. Občas to trošku ľutujem, ale vedieť tak skôr o tejto stránke... Asi by sme išli do toho :-)
Odpovedať
ja verím že sa do 1,5mil. dá zmestiť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Prečítala som si túto diskusiu a nedá mi nezareagovať. Myslím, že dai viacerí krivdíte. My síce patríme medzi ľudí, ktorí musia či chcú alebo nie siahnuť po lacnejších variantách, ale nevadí nám, ak niekto nakupuje do svojho domu lacné veci. Keď napísala, že má kuchyňu za 500000, zasmiali sme sa, lebo my plánujeme tak 50000. Ale to, čo jej niekto odpisuje, si nezaslúži. Aj na veľmi urážlivé príspevky odpisovala slušne. Vôbec som nemala pocit, že by ostatných zhadzovala.
Odpovedať
tiez si myslim ze dai len Z CASTI predostrela velmi realnu situaciu pre tych , ktori sa rozhodnu stavat v okoli BA- Lokalita senec, hamuliakovo rovinka, dunajska luzna. ja osobne nevidim nic zle na tom ak ludia , ktori sa rozhodnu stavat prave v tejto oblasti budu mat prehlad.A nebudu mat zbytocne velke oci . samozerjeme pre ludi ako je michal a spol ,ktori sa rozhodli stavat v menej lukrativnych lokalitach je toto chapane ako luxus. Teraz dufam ze ste to nepochopili v zlom. A samozrejme suhlasim aj s tymi ktori stavaju niekde mimo a maju svokra elektrikara, svagra dlazdickara, manzela stolara a kamaratov murarov ze sa stavba da zvladnut do danej sumy ;-)
Odpovedať
michal a mozem sa spytat, ty uz stavias? lebo ked nie tak by si si len tak zo strandy mohol obvolat zopar majstov a dodavatelov a pozistovat palky co pytaju. a ked sa budes strasne nudit tak potom mozes vypocitat kolko ta bude stat komplet cely dom. ale myslim komplet dokonceny, bez zariadenia so zateplenim a dlazbami alebo plavajucimi podlahami. a ked ,tak nam tu hod cenove ponuky co si dostal. a ked sa budes strasne strasne nudit , tak namiesto hadok s dai by si mohol spravit porovnanie cien pre zapad a vychod. resp. ja si presne pozistujem kolko co stalo nas a ty si pozistuj kolko by to stalo vas ak by si staval v kezmarku ci kde. ale bez toho aby si pocital s pomocou rodiny ;-)
Odpovedať
v poriadku vysiel som z toho ako blbec, ktory sa hada so zenou... s pomocou rodiny vobec nepocitam, chcem stavat tak, ze material si zozeniem a robotnikov zaplatim.. ked budem mat konkretne cisla dam vediet. Som z LM, nie Kezmarok...
Odpovedať
to nikto nevravi, preco si taky urazlivy? kazdy tu s tebou rozprava normalne kludne a ty len stekas, =-) proste mna zaujima ake mas podklady pre svoje tvrdenia. lebo ja napriklad vychadzam z realnych situacii, ktore su za nami. mam to na papiery a prezili sme to v realy ze sme dostali rozne cenove ponuky a vybrali sme si samozrejme tie najlacnejsie. ale napriklad na niekroych veciach nemozes usetrit ani keby si neviem ako chcel.Priklad. zateplenie. Nedas, usetris, ale co potom ? uniky tepla ti zdvyhnu mesacne naklady, takze za par rokov sa ti nazbera pekna sumicka. Alebo taka strecha. Das lacnejsiu. Ok . pride silnejsi vietor a si bez strechy.Poistovna ti nikdy nepreplati 100!% Nervrdim ze co je lacne je zle. ale predsa len tie lepsie veci su drahsie. Zhanali sme majstrov aj na strednom slovensku aj tu na zapade aj na juhu. Cenove ponuky boli sice dobre ale zas nie kazdy bol ochodny bud kazdy den dochadzat alebo si platit ubytovanie na tyzden dva. resp. ak by sme majstrom zaplatili ubytko a stravu vyslo by nas to na rovnako. takze ako vzdy na koniec pripomynam ze sa to zvladnut da. ale netreba tu zavadzat ludi, ze sa to da zvladnut vsade ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarat (povodom z vychodu) kupil dom pri Senci a prerabal ho... Samozrejme okolie BA si majstri pytaju, akoby mali 2 vysokoskolske diplomy, boli experti na kvantovu fyziku a neviem co este ... preto mu to chodila robit partia majstrov z Bardejova. V tom dome sa dalo byvat - takze oni prisli na 3-4 dni a potom makali na niecom inom v Bardejove. Oplatilo sa to obom stranam. Dalej okna, dvere, kuchynska linka - vsetko bolo vyrobene na vychode a dovezene - sam povedal ze usetril na tom asi 40% oproti BA a okoliu - podla toho ake mal cenove ponuky. S tymi majstrami mal vyhodu ze rekonstruoval a aspon jedna izba bola ako tak obyvatelna. A mozem povedat co som videl odvedenu pracu, tak ziadna flakarina to nebola.
Odpovedať
zelinka: ale ja nevyvraciam tvrdenia, ze stavat pri BA ma vyjde s robotnikmi drahsie ako tu... ja som sa pozastavoval nad hodnotenim a poukazovanim nato, co je a co nie je luxus... a keby som stekal...to by si videla
Odpovedať
ano to s tymi majstrami je cista pravda. my sme bohuzial do poslednej chvile nemali na dome ani vecko ani kupelnu takze sa to nedalo. a tiez uz som mu navrhla taku moznost aby sme sli k nam na vychod a dali si spravit veci tam. ale zas to su naklady na cestovanie a tiez nevieme na koho tam natrafime. rovnako s volnym casom je to biedne lebo v praci sme od rana do vecera :-| ale ak mas kontakty na dobrych majstrov tak rada primem v IP ;-)
Odpovedať
michal ale to bolo trosku od temy ten luxus ;-) ludia sa tu potom stratia ked chcu realne debatovat a porovnavat naklady :-D
Odpovedať
no.. od rana se nestacim cudovat, ako sa to tu.. no.. mierne povedane ZVRHLO... priznavam si aj svoj podiel na tom, ale dai som sa snazil vysvetlit, mozno trosku miernejsie ako poniektori spoluforumnicii :-D , ze to, co prezentuje ona, sa trosku vymyka tomu, o com tu debatuju ostatni.. ale uz sa stalo.. drzim palce vsetkym optimistom, ktori sa snazia postavit do 50 000 EUR, kedze tie koruny uz asi nevratime spat, a ostatnim, ktorim sa tato suma zda prehnane, alebo az nerealne nizka prajem, nech si dokazu uzivat svoje drahsie obydlia aspon tak spokojne, ako si to urcite budu uzivat ti menej majetni po financnej stranke, ale urcite bohatsi nekde inde.... vela zdaru... PS: neprenechame tuto temu dai samotnej? zacne niekto ROZPOCET DO 50 000 EUR?? sam sa ponukam otvorit pre dai Rozpocet do 500 000.. ;-)
Odpovedať
já jsem hlavně zvědavá, jestli tady někteří z Vás, kteří tedy zrovna staví, po kolaudaci napíšou, kolik je domeček skutečně stál. Byla bych moc ráda, kdyby sem napsali hlavně ti, kteří tak max. před rokem zkolaudovali a stavěli svépomocí a řekli námi , kolik je stavba domu skutečně stála. Nemyslím, kdo dostavěl tak před 3 roky, páč cena materiálu byla vážně o něčem jiném. :-(
Odpovedať
nikes precitaj si temu trochu dozadu, dobru pisala, ze sa im to podarilo ;-)
Odpovedať
milosss bol by si tak dobry a uz prestal s dai. ak na nu nieco mas tak jej napis do ip. ludia co tu chcu normalne debatit sa cez tie vase o nicom reci neprehrabu. ]-(
Odpovedať
zelinka_v... ja a dai mame veci vydiskutovane... a to, ci ja svojimi siestimi prispevkami robim tuto diskusiu neprehladnou posudzujes ty, ktora ich ma asi raz tolko za dva posledne dni... forum je na to, aby sa debatovalo.... ak to tu chces mat volne, zacni s tym ty.. ok??
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
a mas trosku pravdu, vyspal som sa uz aj lepsie... ale tu druhu alternativu prenechavam tebe..
Odpovedať
preco? ved moje prispevky boli k teme, takze nechapem trosku =-) len ty mas asi komplexi z ludi co maju drahsi dom ako ty. ale vies ja sa tym nechvalim ani nikoho nechcem ponizit ze sme nad rozpocet 1500000. Bohuzial u nas to bola nutnost ked sme cheli byvat. hmmm , zakomplexovani ludia su strasni :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?