Dá sa postaviť dom s rozlohou 170m2 za 70 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Viete mi poradiť či sa sa dá svojpomocne postaviť dom pre 4 člennú rodinu za 70000€? Pozemok už máme zakúpené. Dom by bol jednopodlažný, s plochou strechou. Vopred ďakujem
Odpovedať
@abobo ty si moja inšpirácia 😉 tvoj album je legenda. Žena robí presný rozpis nákladov,tak ti potom pošlem keď skončím. Ale taký detailista ukrutny ako ty nie som ani zdaleka
Odpovedať
mozno to nebude pasivny dom, ziadne certifikaty a merania nejdem robit. Ale vynikajuci nizkoenergeticky to bude na 100%
Odpovedať
Profilova fotka
@salamawec to ma tesi, rad na to hodiim oko... No hral som sa, ale vyplatilo sa. Dom je mimoriadne komfortny, i ked zistili sme ze zbytocne velky. 🙂 Nuz za to mozu tie male panelakove byty kde sme byvali... 🙂 Tak drzim palec a setri sa aby si si potom mohol dom aj nalezite užiť..
Odpovedať
@abobo lepšie veľký ako malý 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
no tak ja som uz dokoncil na komplet dom teraz v novembry kde uz mam aj kuchynsku linku skrine, podlahy hotove atd. komplet na obyvanie do 80000€ a to uz mam aj fasadu s klebrom spravenu a staci uz len natiahnut fasadu takze ked niekto ide svojpomocne stavat tak urcite sa da postavit chalupa do 80 000€ a to som este kupoval dost drahe a kvalitne veci aby som to vsetko mal na komplet postavene poriadne. (skridla tondach, izolacia na povale 30cm grafit polystyren firmu som mal na montaz okien lebo mi nechceli dat zaruku na okna ked si ich budem montovat sam. (po montazi mi prestal fungovat zamok na dverach) firma mi robila potery kedze sam som si ich nemal ako spravit sam. omietky som sam tahal len jeden majster isiel za mnou a suchal ich. za komplet pracu firmam a majstrovi som dal 1200€ na celom dome inak vsetko elektriku a instlaterstvo, murarcinu komplet som si robil sam.
Odpovedať
@johnbirkof chvalim ta som na tom podobne, len ta cena asi nieje za 200m2 bungalov ci?
Odpovedať
@salamawec mozem.ten zoznam cienco robila zena?dakujem
Odpovedať
@johnbirkof klobuk dole kamo. Vidim, ze nie som sam takyto blbec, co si robi vsetko sam :D nemyslim to v zlom ;-)
Odpovedať
@johnbirkof a album je kde?
Odpovedať
ja som robil 140m stvorc. mam komplet spisane vsetko co som spotreboval na chalupu. v zime bude viac casu tak urcite nahram nejake foto
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@mcsmekac nekecaj a daj foto :-)
Odpovedať
@mcsmekac už si aj kolaudoval, či ešte nie? Inak v dnešnej dobe by už málokto išiel otročiť za jedlo a flašu na stavbu, si mal šťastie
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@peter977 mám skúsenosť z Oravy a Kysúc, že to tu ešte tak funguje. Aj keď už pomenej. Ja tiež tak staviam. Ale je to hlavne o rodine, a nie len o fľaške a jedle 😉 170m2 ale do 700000 to nedám. Možno 85 000, ale uvidíme. Hlavne tu je to o tom,že sa stavia postupne a nemusí byť všetko do 2-3 rokov. Myslím aj okolie a ploty.
Odpovedať
mate stastie ze ste nedopadli ako ja, bratovi som chodil pomahat prerabat chalupu, garaz ktoru ma velku ako dom asi 120m2 potom stodolu sme zburali postavili z tehiel vsetko na komplet a ked som min. rok zacinal stavat tak som bol za nim ze ci by mi mohol chodit pomahat nieco na stavbu a povedal mi ze nema cas a ten cas ani nebude mat! co by ste takemu bratrickovi spravili??? tak som povedal ze dakujem a postavim tu chalupu aj bez neho tak som ju aj postavil
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@stavbadsokolie nie, 100 000 aspon
Odpovedať
@johnbirkof takych nas je viac ze rodina zabuda a neboj este pride za tebou ta pytat zeby si dosiel zas robit 😄
Odpovedať
@mcsmekac pripominas mi urazenu zenu, chlap uz nema páru a ty mas obrovsky neriesitelny problem :-D Mne je to jedno, aj tebe, len som zvedavy na tu haciendu, lebo zatial je ako Jety a mudra zena vsetci o nich poculi ale nikto ich nevidel :-D
Odpovedať
@mcsmekac v akej energetickej triede to bude?
Odpovedať
Profilova fotka
Stále si treba určiť priority. Aký veľký priestor potrebujem , tak aby som ho dokázal efektívne využívať , aby som zbytočne nepreplácal m2 ani investične , ani prevádzkovo. Neposeriem sa hneď z toho , že idem zo 70m2 trojizbáku do domu so 4 izbami a trošku lepšou úžitkovou vybavenosťou . Nemusím mať hneď 250 m2 , ale bohato mi postačí aj 125. Ďalší faktor je napríklad ten , že už pri projektovaní rozmýšľam nad tým, čo si dokážem spraviť svojpomocne. Napríklad jedna z toho je pultová strecha, ktorá nebude nijako zložitá v mojom prípade a ušetrí to značnú časť v rozpočte. Tiež som veľmi zvedavý koľko ma to bude stáť . Tiež verím , že do 65 sa zmestím 🙂 V jari začínam 🙂
Odpovedať
@vladohe pekne napisane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 Vieme o čom píšeme. Ty to už máš vyskúšané a mňa to ešte len čaká. Teším sa na to už dosť dlho a konečne to príde 🙂
Odpovedať
@vladohe Poznas moj dom, vies o aky dom ide,vies ako ho staviam. Zastavana plocha 210,uzitkova 150m2 a v era som prerataval naklady...som presne na 55tis. Pri tvojej ploche a s tym,ze viem akym stylom na to ides...podobne ako ja...pulty, steny a podobne..Pri ploche ktoru mas, ak si budes robit ozaj vsetko sam, 65 das.
Odpovedať
@vladohe a aj tak si sa u mna na stavbe este nezastavil na kavu
Odpovedať
@vladohe no nebol si daleko od pravdy. Byvali sme v 78m2 byte a teraz v 205m2 dome s dvojgarazou a poviem ti mensi by som nechcel ani nahodou. Kazdy ma svoje sukromie. Obyvacka dostatocna na navstevy ... Na vsetko dost miesta, netreba kompromisy... A vo tem to je ked do noveho, tak nech robi radost! PS a bez pozemku a tvrdou svojpomocou ma stal o cca 30k viacej ako ten byt, no nekup to :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 Málo som tamadiaľ jazdil a keď , tak som tam Tvoje auto nevidel. Teda raz tam bolo, ale to sme šli partia, ktorých som ja vytiahol na bike. Až mi bolo ľúto že som vtedy nemohol. Zajtra poobede ak tam budeš, tak zastavím 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?