Dá sa postaviť dom do 70 000 eur?

Ahojte, chcem sa opýtať či ste niekto postavil dom, naozaj do 70 000.Normálny, jednoduchý bungalov.Zariadenie by sme mali z bytu, okrem skríň a kuchyne.Pozemok máme.Stavali by sme svojpomocne.Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Samozrejme ,že sa to dá.
Odpovedať
@petuskaa ...podľa mňa určite dá aj ked ja som taký ešte nepostavil. Ale chystám sa na t 8-( o. Samozrejme že to nebude palác a budem na všetko sám a ak má človek šťastie na rôzne "akcie" ktoré si treba pozisťovať a vystriehnuť šanca tu je. Ale treba na tom šťastí pracovať, pracovať a pracovať. Ak budeš iba snívať tak asi ťažko niečo postavíš.
Odpovedať
@petuskaa jasneze sa da, toto je ten moj :)
Odpovedať
Profilova fotka
lenze to by musel mat clovek vopred vsetko naplanovane a mat disciplinu nezacat vymyslat co sa mu paci viac. A cloveka s takouto disciplinou som veru este nestretol :). My sme pri tolkych vecia kapitulovali, ze az.
Odpovedať
Profilova fotka
Čosi ako bungalow 333 určite, hlavne aby bol konštrukčne jednoduchý (to znamená blbuvzdornejší na chyby vaše aj vašich robotníkov. Iba tak nastrelovo (pri bungalove 130 m2) v pripade, ak mate pozemok so sietami hned pri pozemku ale bez pripojok, projekt 800 eur, osadenie 350 eur, poplatky stavebne 200 eur, pripojovacie poplatky k sieťam 350 eur, potom prípojka elektriky s revízkou (600) voda so šachtou (400) kanal so spätnou klapkou a šachtou (500), plynová prípojka plus pripojenie k domu (1000 eur) základy ak máte únosnú zeminu 6500 (pri cene betonu 55 eur beton za 2500 + betonpumpa, železo 600 eur, šalovanie 200 eur, DT - 250 eur, rozvody 400 eur, štrk 200 eur, požičanie žaby 100 eur, zameranie stavby 100 eur, bleskozvod 150 eur, bager 300 eur, ostatok robota - ak svojpomocne zostatok ste ušetrili), 300 eur Perimeter 15cm okolo základov, hydroizolácia proti radonu na celu dosku 1200 eur, material Ytong 4000 Eur (rátam lepidlo, obvodovky 30cm P2-400, nosne 25 cm P4-500, priečeky 12,5cm, nosne preklady), murovačka partiou 2000 Eur, šalovanie vencov 200 eur, XPS do vencov 200 Eur, železo do vencov 400 eur, beton + betonpumpa 300 eur, hydroizolácia venca 50 eur, kotvenie pomurnice 200 eur, krov plus tramovy strop 6000 eur, komín Schiedel absolut 1200 eur plus robota 400 eur, krytina beton, laty, kontralaty, folia, wakaflex okolo komina plus robota 5500 eur, okapy pozink s robotou 1000eur, ostenie okenných a dverových otvorov 2cm XPS - 50 eur, okna a dvere exterier (4000 eur plast resp. 6000 eur Eurookna), izolacia medzi krokvy a nad krokvy napr. Knauf classic 039 v hrubke 40 cm - 1200 Eur, upevnenie 100 eur, parozabrana plus lepiace pasky - 250 eur, pochodzna vrstva na povalu OSB dosky 700 eur, protipožiarny impregnovany sadrokarton plus uchyty plus tmel a pasky 700 eur plus robota, strojove omietky 3000 eur (ručne a svojpomoc asi tak polovica), podlahovy polystyren EPS150 - 15 cm - 1300 eur, systemove dosky 600 eur, material podlahove kurenie 900 eur, plus robota kurenara, zalievka anhydrid 1500 eur, kotol kondenzačny plus plastový komín plus dialkove ovladanie plus pripojenie a spustenie plus bojler 150 litrov - 2500 eur, rozvody vody 400 eur, rozvody elektriny plus robota elektrikara 2200 Eur (povedzme 3 svetelne a 7 zasuvkových okruhov, takisto exterier zasuvka vratane 380V, kable, krabice prepetove poistky a skrinka, spojky, zasuvky, vypinače atď.), grafitovy fasadny polystyren 20 cm - 1800 eur, plus lepidlo resp. pena (osobne by som nekotvil), fasada (kleber, sietky, omietka, farba, robota) 1500 eur, podlahy vo vnutri (napr. gres alebo valitnejšie plavačky - zjednoduším na 25 eur za m2 aj s robotou - 2700 eur), obklady plus robota 1200 eur, sanita (je už na vás, ale povedzme umyvadlo plus skrinka 500 eur, vaňa smalt kaldewei 400 eur, sprcha 700 eur, záchod 400 eur, batérie 700 eur) plus robota inštalater, kuchyna (napr. Ikea so spotrebičmy 3500 eur plus montaž 300 eur), nejaké lustre (povedzme že sme nenáročný - 600 eur), vymalujeme si samy (200 eur), ešte nám zostáva podbitie presahu strechy (250 eur OSB dosky plus robota a matroš v rámci omietania fasady 300 eur), vybetonovanie povedzme 15 m2 terasy a schodov do domu - 1500 eur, obklad terasy 300 eur, chodníky zamková dlažba 900 eur (nie zrovna veľa), vstupná brána 800 eur, vstupná bránka 300 eur, robota a dovoz 250 eur, murovaný plotík z farbených DT 20 metrov - 1000 eur (velmi hruby odhad svojpomoc), plot pletivo 150 metrov 700 eur, ešte naklady na kolaudáciu (energetický certifikát, polatky a bohviečo ešte - 400 eur) - no a navela veci som asi zabudol ;-) - ale zaverčný účet sa tým 70000 blíži :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros vezmem vás za slovo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stevosk z vlastnej skusenosti si treba urobit podobny rozpocet a potom k tomu pripocitat 20 percent :). U mna sa to zacalo hned zakladami, plan 80cm. Realita :
Odpovedať
@petuskaa Dá sa v pohode
Odpovedať
su tu machri co stavaju uz aj za 40 na kluc :-D
Odpovedať
@stevosk fíha, takýto podrobný rozpočet mi bodol, my robime teraz veniec a netušila som čo všetko zahrnaju výdavky na dokončovačky, velmi ste mi pomohli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Samozrejme, že koncová cena je vždy iná, lebo kdesi sa čosi urobí zle, kdesi sa zjaví blbá zemina a hned je tam o "pár" kubíkov betonu viac, nakoniec sa rozhodnete, že tieto obkladačky musia byť aj ked sú dvakrát tak drahé, natrafíte na zleho majstar, takže robota stojí a ostatný profesisti nemôžu nastupiť atď.
Odpovedať
@stevosk ...ale môže byť aj lacnejšia treba povedať.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dakujem vsetkym za nazory :)) a privitam aj foto album, komu sa to podarilo :D
Odpovedať
@stevosk dakujem , velmi pomohlo pri predstave co to obnasa :)
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial som nezačala vymyšlat,tiež sme mali vypočitanu cenu bungalovu do fazy holodom za 45 t evri... a my mame z pravidla tu smolu,že ked sa nam niečo pači, je to vačšinou najdrahšie :-( Ako pisal majko,stanovit si na začiatku prioritu cenu a jednoducho sa jej držat... pre mna častokrat nemyslitelne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@petuskaa nie je zač, keď sa však na to spätne pozerám, zabudol som na interierove dvere (ak by ste chceli masivne drevo treba ratať minimalne 400 eur so zarubňou na jedny dvere), nejaký alarm, nie je tam obloženie sokla kameňom (pri kameni za 25 eur štvorec plus lepidlo, kleber, sietka a svojpomocne tak nejakých 500 Eur) , zabudol som aj na odvod dažďovej vody (čiže vykopat, založiť rury, zasypať a priviesť k drenážnej jame - ak to založíte a vykopete sami tak to nebde žiadna strašná položka iba rúry a štrk, samotná drenážna jama je potom geotextília a kamene, drahším riešením je zberná nádrž - tam potom treba počítať ešte minimálne takých 600 eur za betonovu nadrž na 7 kubíkov, zase ak máte problém naraziť studňu dá sa tým polievať záhrada).
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo V obci v ktorej bývam momentálne predávajú novostavby RD za 70 000€ vrátane pozemku .Stavala o firma na kšeft.
Odpovedať
Super, takze uz sa len odhodlat :)
Odpovedať
Profilova fotka
@stevosk popis bol dobrý, ale stavbár nie ste, niektoré veci boli len ako výdavok, nefunkčné. z.b. perimeter, kotvenie pomúrnice,etc. a kde je tam svojpomoc?
Odpovedať
@antonmesaros Len si tak zateoretizujem. Ak človek má svoj vlastný pozemok tak by mal byť schopný si takýto dom postaviť svojpomocne minimálne za polovičnú cenu. Len taká úvaha. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ac3 Rátal som to pred pár rokmi keď sme plánovali postaviť kolegovi malý jednoduchý domček.Pozemok mal.Zmestili by sme sa do 35000€.
Odpovedať
Takto nejako si aj ja predstavujem moju stavbu, ešte by som to chcel stiahnuť o 5 litríkov nadol.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Samozrejme stavbár nie som a ani som sa do tejto polohy nejak nestaval 8-) . Som absolútny laik, ktorý má trochu informácií a prečítanú nejakú tú literatúru, čo sa občas celkom hodí. Inak to bola len taká pomôcka pre niekoho, aby si predstavil aké potenciálne položky to celé obnáša (určite som na viaceré zabudol, na čo som aj upozornil). Ten perimeter som tam myslel ako zateplenie v 15 cm hrúbke v soklovej časti objektu (30cm pod teren, 30 nad teren). Čo sa týka svojpomoci myslel som hlavne také jednoduchšie veci (napr. ten sokel si priemerne zručný človek oblepí aj sám, avšak ťažko si sám vyleje anhydridový poter, urobí plynovú prípojku a pod). Samozrejme ak má človek profesistov v blízkej rodine a sú mu ochotný prísť porobiť veci za teplú večeru a jedno pivko, tak náklady pôjdu dole (ale aj tak je tam veľa materialových položiek, kde sa až tak dole ísť nepodarí)
Odpovedať
My by sme sa velmi radi zmestili do tejto sumy, staviame bungalov s dvojgarážou 164m2 plus terasa, spolu 177m2. Väčšina prác svojpomocne, momentálne ideme zalievať veniec a sme na sume 17 600€ vrátane predpokladaného množstva betónu, komín už máme tiež zaplatený, strecha je objednaná za 12 000 na komplet, jedlo a pitie asi 200€, čiže hrubá stavba nás vyjde cca 30 000€. Ale myslím že sa nezmestíme do 70 000€, skor 75 - 80 000. Čo myslíte?
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros Viem o tom, poznám Práznovce, som z Topoľčian. Ja mám však iný projekt, pozri môj album.
Odpovedať
@stevosk Vrelá vďaka za podrobný výpočet - človek má aspoň predstavu, odhad na to, čo ho čaká ;-)
Odpovedať
@stevosk no tak to je rozpočet ako zo sci-fi filmu a v okolí Bratislavy obzvlášť. Bungalov 333 do 70 tis vrátane plota, chodníkov a sanity to asi nie, možno tak samotný bungalov bez všetkého ako holodom tak to áno. Pozeral som rozpis jednotlivých položiek a osobne si myslím +50% by bola realita alebo len samotná cena bez práce. Staviame takýto bungalov a viem aké sú reálne ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@strajnaka Tie ceny, ktoré som povkladal do toho nacenenia, vychádzali z môjho cenového prieskumu. Keďže staviam práve teraz ukázali sa viacmenej realistické, čo sa týka hrubej stavby (ďalej ešte neviem zhodnotiť). V mojom nástrele ešte nejaké veci chýbajú na čo som aj upozornil a zároveň je tam určitá miera svojpomoce, ale celkovo si za tým hrubým odhadom stojím (inak mimochodom aj ja staviam blízko Bratislavy :) )
Odpovedať
Profilova fotka
@strajnaka Ešte taká maličkosť, niektoré položky tam uvedené sú len materiál (napr. šalung na vence), iné sú však aj s cenou roboty ako mi boli ponúknuté v rámci nejakej cenovej ponuky (inak rozptyl medzi cenami bratislavských firiem a od inakial bol brutálny napr. cena strechy u mňa rozptyl 17 000 - 30 000)
Odpovedať
@petuskaa zatial osobnu skusenost nemam, ale my mame rozpocet 60.000 vratane zariadenia, co sme si urobili rozpocet na jednotlive casti domu a etapy vysatvby a to sme ceny ako keby este troska nadniesli, tak sa zmestit musime, stavame bungalov, 12x14m manzel sa bude vystavbe naplno venovat, plus na miestnej dedinskej tabuli chceme dat inzerat na pomocne prace za 20 eur na den plus strava, uz sme to tento rok v aprili tak urobili pri prerabke bytu a nasli sme velmi fajn ludi, co celkom radi vypadli z domu:) dostali chutny obed, veceru, pivko a 20 na ruku a spokojnost na oboch stranach. co sa tyka odbor plrac, ako kurenie, voda, elektr. tak mame kvazi znamych, ktorym sa samozrejme stale plati, ale asi to nie je plna suma, plus moja mama pri svojej praci pomohla dost vela ludom, tak teraz budeme zbierat ovocie:))) velmi sa tesime, chceme zacat na jar, ak vsetky papiere dobre pojdu. My s manzelom sme nenarocni ludia, nepotrebujem na mieru kuchynsku linku , proste si nejaku vyskladam aj z existujucich kuchyn, resp. pojdem do polska, bude to ucelovy prakticky dom, ziadne modne veci...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?