Dá sa postaviť dom 10 x 10 m do 30 000 - 50 000 eur?

Profilova fotka
Ahojte všetci,,,,, už vopred vam dakujem za pomoc. ;-) Mam paru otazok.... 1, Da sa postavit Domcek 10x10m cca. 3-4 izby do tych 30 000 - 50 000€ ? pozemok mam okrem toho zatial nic.. 2, Co je lepsie? Stavba na kluc alebo Len nejaka firma ktora to taktiez zvladne? 3, Viete mi poradit nejake firmy ktore maju skvele ceny? 4, A posledna otazocka Tyka sa to oblasti je to Okres Trebisov..... Viete mi poradit? Dakujem vopred a cennim si to Este jeden Dotaz mam uy predstavu ako by mal vyzerat moj vysnivany domcek uy len niekto kto mi usetri peniazky a splni mi sen
Odpovedať
1
2
6
Profilova fotka
Ak nechceš viac investovať do domu, tak radšej nestavaj a bývaj v paneláku. Okolo domu treba stále dačo robiť a investovať doň.
Odpovedať
Profilova fotka
Keď máš pozemok, to je +....ale to nie je všetko.... Dom so 4 izbami s vonkajšími rozmermi 10x10 nieje ani 100m2 vnútornej plochy...čiže dosť maly....a pri poschodovom síce zdvojnásobíš obytnú plochu, ktorú ale zaplatíš....preto suma 30.000€ je smiešna predstava...za takéto peniaze mnohý nemajú ani hrubú stavbu... Ja osobne mam tiež iba malý dom (9,5x13,5m) a doteraz dom doň vrazil cez 65.000€ (cena aj s pozemkom) a to som si robil takmer všetko sám... No v zásade ide o to, že ušetrené € som potom mohol investovať napr. do drahšieho obkladu, aký sa páčil manželke a pod... nebol som nútený kupovať všetko mercury markete, na ktorý by som bol odkázaný(a museli by sme kúpiť aj čo by sa nám nepáčilo, iba preto, že na iné nie sú €)... Momentálne bývame, fungujeme, no povedal by som v bojových podmienkach...síce interier je zariadený, všetko potrebné máme, no chýbajú mi chodníky, ohrada, úprava okolia a skoro som zabudol...fasáda tiež este nieje...čiže keby som mal ešte 20.000 tak sa po nich zapráši ani neviem ako...a to len material...robota - product by ojmajster.... Vlastniť dom je výšší komfort bývania...oproti bývaniu v paneláku...no aj cena je vyššia...a tak ako bolo už vyššie povedané okolo domu je stále čosi treba robiť a investovať tiež viac...čiže za komfort sa platí... A keď nemam dosť € tak nehladám stavbu na klúč... asi také moje konštatovanie, aby som ťa dostal do obrazu...
Odpovedať
Profilova fotka
ak máš pozemok, dá sa ... ja som mal na komplet dom rozpočet 40 000 a mal rozmer 8x8 spodok + 8x4 poschodie. Ak si vieš zrátať 1+1 , máš niekde známych ktorí ti dajú dobré ceny na dôležité položky, tak sa to dá ... aj bez toho aby si mal všetko z Poľska. Ak chceš na kľúč , videl som za 39 900 bez základovej dosky. Vzorový dom je v Nitre pri OC MAX (myslím) zastav sa tam a popýtaj sa.
Odpovedať
podla mna sa nedá postaviť. my máme iba hrubú stavbu za 40 000e a to bez pozemku.ten nerátam :-|
Odpovedať
Profilova fotka
No ja si myslím, že sa dá postaviť dom aj lacnejšie...určite!! Len treba počítať s tým, že cena zodpovedá kvalite!! Ja som dom nestaval na kšeft, ale pre seba a dúfam že na celý život....určite som sa snažiť ušetriť čo najviac € ,ale nie na úkor kvality...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jozeftr chcem sa spýtať, ak tu ete chodíš. ..takže máte domček 8x8 a vošli ste sa do rozpočtu 40000?samozrejme bez pozemku. ..naozaj Vám to vyšlo? Ďakujem za odpoveď !
Odpovedať
@alex188 staviame 8,5*11,25 cakom pak od vykopu po strechu aj s oknami sme minuli 28000€teraz ideme robit elektrinu vodu omietky na vacsinu materialov a aj pracu sme mai a mame velmi kamaratske ceny . Zaujimala by aj mna stavba za 40000€co je v tom zahrnute..
Odpovedať
@filipe1 no myslím že sa to nedozvieme bo jozeftr už nie je aktívny a písal že domček zrušili že idú do zahraničia. ...takže vy staviate ....chcela som sa popýtať niekoho kto stavia teraz v roku 2014 ;)
Odpovedať
@petusko69 hmmm tak v takej cene a este na kluc?to asi tazko. My mame postavenu hrubu stavbu uz aj s oknami a stalo nas to 30tis. Dom ma rozmery 9.1 x 8.6 . Je pravda ze sme mohli usetrit na praci kedze sme nerobili sami nic(kedze sme mimo SK) ale aj tak dom za 40 000???no neviem...a to je len HS, na zvysok mam rozpocet cca dalsich 45tis
Odpovedať
@rasto7764 tak aj mne sa tych 40000 moc nepozdava.
Odpovedať
Profilova fotka
Máme 11.9*10.4 , elektrika,voda,plyn,kúrenie,omietky, ratam už aj poter okolo 30 000eur pozemok sme mali. Elektriku sme mali zadara,len materiál sme kupovali.
Odpovedať
@salichat22 @rasto7764 @alex188 @ojmajster @filipe1 40 000 nás stala hrubá stavba, základy,30ka obvodové múry,schody 1000e, horná deka, krov, rýny,bramac strecha,bez všetkých okien. iba hrubá stavba....robila nám to firma na kľúč, materiál sme mali svoj bez dph, ktorý sme dostali asi po 10tej cenovej ponuke...ešte záleží aj od toho, koľko materiálu potrebujete samozrejme. my máme dom 8x12m a poschodový.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ešte dodám, že v tej cene 40 000e je aj geodet, projekt, elektrika,plyn,statik, všetky povolenia a kolky na kaktaster , komín tiež, a my sme búrali starý dom, ešte aj odvoz sute s dokladom. tá suť nám robila 1063e presne.
Odpovedať
Profilova fotka
my mame zatial postavene len mury + vence, ale krov a skridla uz na pozemku... doteraz nas to stalo 14 500 eur aj so strechou... podotykam vsak, ze staviame samy, my+rodina, cize neplatime za pracu.. dom 10x13 metrov...
Odpovedať
@pancake mam rad ludi ked sa chvalia ze kupili stavebny material...... nechapem preco sa tym chvalis. Odisla mi pri tom pointa sory
Odpovedať
@filipe1 si chcel vedieť čo je v tej cene zahrnuté. tak píšem. ty si písal že máte ,,kamarátske ceny,, ja píšem to isté, že sme mali ceny bez dph, a že som si dávala robiť sama cenové ponuky na materiál a ktorá vyšla najlacnešie, tú som brala. howk...vidím že tu má niekto náladu sa hádať. skús doma so ženou :-p
Odpovedať
@petusko69 da sa ak to bude vsetko svojpomoc, my ideme stavat a mame rozpocet cca 40000e(ale neratam do toho vsetky vybavovacky okolo toho-zatial nas toto stalo cca 2500e, plus pozemok sme mali) ak budes riesit material bez dph, vela usetris, napr. my mame dom 10x9 a ratame zaklady(už po zistovani cien)-cca 5000e(beton na zaklady cca 2000e, deka 1000e, DT, železo a ostatne drobnosti 2000 e a možno sa aj nieco zvysi) murivo ytong alebo termalica uvidíme podla ceny ale tiež tak cca 5000e, strecha do 5000e-teraz je akcia na palenu skridlu po 6,5 za m2 a kedže mame klasiku ackovu strechu bez vikierov tak skridla nas vyjde len na 1500e, a potom už len drevo-to sa tiež da zohnat lacnejsie a plus klince a ostatne, okna klasika žiadne velke balkonove, biele-to ratam na cca 3000-5000e, no vnutorne rozvody nam bude riesit znamy takže len material sa bude platit, kurenie bude na tuhe palivo a tiež to bude robit znamy ktorý bude kupovat kotol a radiatory na seba tak to vyjde tiež lacnejsie, no a ostanu len potery a potom malovanie, podlahy maju velmi pekne napr. v baumaxe za 3-4e, atd., zariadenie nejake mame a nieco sa dokupi, pre nas je prioritou byvat a velmi sa nezadlžit a postupne sa vsetko dokonci, a upravy pozemku ci fasada nas vôbec netrapi, u nas byvaju mlade rodiny bez fasady a upraveného terenu už par rokov a nestažuju sa:)))))
Odpovedať
@pancake si moc mudra pa
Odpovedať
chvalit sa danovym podvodom , to chce guraz. @pancake
Odpovedať
@atlaska nepísala som že nemám bloček, iba že mám materiál bez dph
Odpovedať
@pancake ked mas blok vypisany s DPH,nemas tovar bez DPH. Mas zlavu. Ja ak mam zlavu 70% z predajnej ceny netvrdim,ze mam tovar bez DPH
Odpovedať
Profilova fotka
@petusko69 tvrdo svojpomocne ano, ale s obmedzovaním na materiáloch a zariadovaní ale hovorím o tej vyssej sume 50 000
Odpovedať
@petusko69 Máš pozemok ,peniaze ušetrené nemáš a chceš dom.Musel by si si zobrat požičku dajme tomu 50 000 euro. Za toto podľa mna nepostaviš na kompletku dom vnutro vonkajšok plot všetko fasádu.Ale dajme tomu že postavíš, 50 000 uver preplatíš dajme cca o 50% až 80% ale v pohode to býva aj o 100% aj viac takže rátaj že reálne po dosplácaní hypotéky ťa dom reálne výjde do 100 000 euro.S tým, že sa namakáš ak by si si ho robil svojpomocne a určite ho za 50 000 euro na kompletku nedokončíš .Nebudeš maš dorobený exteriér možno ani fasáda nebude a kopa vecí ti bude chýbať a natrápiš sa ešte kopa rokov dokedy to dokončíš.Pár rokov budeš žit ako keby na stavenisku.A po čase sa tvoj vysnívaný domček stane nočnou morou .Tu sa spomína, že dom je vyšší štandard na bývanie. Áno je to je pravda, ale len v tom prípade že ti ho firma postaví za pár mesiacov a ty ho vykešuješ a bývaš a o nič sa nestaráš.Ale v tvojom prípade by som to nepovažoval za vyšší štandard, lebo by si sa na dome nezastavil a kopa rokov by si dorábal a lepil kopa veci a nadával by si, že tomu neni ešte konec toto za vyšší štandard na dome nepovažujem. Bol by si s rodinou stale len doma a cez víkendy by si bol len v monterkách špinavý a riešil chalupu.A po rokoch by sa ti možno aj chalupa znechutila, ale nechcem ťa strašit odrádzať ak máš chuť isť do toho chod. Ja by som spravil na tvojom mieste to, že by som pozemok predal a myslím, že v Trebišove sa dá kúpiť za tú cenu aj niaky byt tam su najlacnejšie byty na slovensku a mal by som byt bez úveru bez roboty a bez nejakých ďalších veľkých investícií.A dom možno niekedy v budúcnosti keď budem mať pod prdelou aspon 100 000 euro.Aby som býval ako to tu bolo povedane v tom vyššom štandarde na dome.
Odpovedať
tak som sa pomýlila
Odpovedať
pista2 SVATA PPRAVDA
Odpovedať
treba si to zobrat takto, V Nr jedna nemenovana firma stavia drevodomceky na mieru, cena domu 11*9 je 60 tisic, poznam majitela osobne a firma zarobi na tomto dome 25 tisic eur., takze sa to da postavit uplne v pohode , ja staviam 2 barak je to drevodomcek mam steny a strechu , velkost je sice len 8*6 ale zatial ma to vyslo 4800eur, ak neverite ukazem Vam ucty, samozrejme vse si robim sam kedze som stavitel. Nakolko kazda firma ma rabat minimalne 50 percent a viac odporucam stavat svojpomocne a hladat akcie na material a zhanat ako sa len da.
Odpovedať
Pozrite si urivok koniec svojpomocnému stavaniu domov. http://www.noviny.sk/c/slovensko/svoj... Človek bude muset mať od všetkeho doklady od kupi materialu a o zaplatení práce ktory bola prevedená na stavbe ale prácu bude muset robit živnostník alebo firma .Ak sa nepreukažete bločky tak vám neskolauduju dom .Ešte to neni schvalené ale už sa na tom pracuje ževraj.Tak že aby sa nestalo že si postavite dom svojpomocne a pri kolaudacií vam dom neskolauduju lebo sa nepreukažete bločkami že to robila oprávnená osoba na stavebné ukony. Je to aj kvoli bezpečnosti ale aj kovli unikom na daniach.
Odpovedať
@petusko69 pozemok nepredávaj /čo by za to tisíce ľudí dalo, keď by malo pozemok/ a byt nekupuj. Zbytočne sa zahrabeš v byte stratíš čas . Dom aj keď bez fasády a upraveného pozemku je vždy neporovnatelne lepší ako byt /hovorím z vlastnej čerstvej skúsenosti/.
Odpovedať
@pista2 no joo pista mas pravdu, ale ak vydaju takyto zakon rodinee domi sa na slovensku prestanu stavat, taker 80 percent domov stavaju na cierno,, a to myslim aj firmi aj svojpomocne, takze zanikne stavebnictvo na slovensku.A druha vec ak ma niekto material 5 rokov na dvore a nema blok co snim? to ho akoze nepreda? Takyto zakon mozno vide ale budu ho muset riadne okresat. Toto nevyhovuje ani statu, pretoze ludia musia byvat a slovaci su neni rakusania..
Odpovedať
@pista2 toto sa tu omiela dookola uz skoro rok.. ten umysel dokladovat blocky bol, ale po 2 tyzdnovej kritike v mediach Kazimir priznal, ze od toho ustupuju..bola to len udicka - skusime, co povedia a uvidime..ved je to nerealne, jednak to mali kontrolovat danovaci a ti nestihaju kontrolovat ani danove priznania, nie este tych x tisic kolaudacii, ktore na Slovensku rocne prebehnu.. dalsia vec je ze tymto by stat efektivne zruinoval akukolvek obciansku vystavbu na Slovensku, mozno s vynimkou BA a okolia. je to hovadina, toto by schvalila len vlada, resp. strana, ktora chce dalsie volby prehrat a to tato urcite nie je :)
Odpovedať
1
2
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?