Dá sa postaviť bungalov za 50 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, myslite ze sa da postavit bungalov 4izb., bez pivnice, garaze, so zakladnou sedlovou strechou za 50tis? chceme stavat a toto sme si vymedzili ako rozpocet, mnohi pochybuju, preto by ma zaujimalo ci je to naozaj nemozne. Diky za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@hop377 samozrejme,ze hodím..autor diskusie sa pyta cisto na 4-izb bungalov , a ja vravim,ze sa to dá ;-) Do 100m2 urcite.Ten nas ma rozlohu 96m2 , a do 50.000,-eur sa zmestíme na sto pro ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zeld postavené mame davno,ale dokončené stále nie... :-)
Odpovedať
Dá sa, ale je to fakt o chlp, treba zháňať lacnejšie a nie kupovať v prvých stavebninách.My sme sa do tejto sumy zmestili s bungalovom 100 m2, kupovali sme kuchyňu a kúpelňu, ostatné sme mali. Nemáme fasádu a vonkajšie úpravy, bývať sa však dá.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak zozenies lacny material a mas v rodine sikovnych ludi tak postavis, nas to vyjde aj so zariadenim do 50000 dom ma rozmer 9x12.5 a plocha strecha. Tak a teraz cakam neprajnikov zacnite rypat .....
Odpovedať
@bacinko myslim ze to nebude ze by niekto neprial. My sme na zaciatku tiez boli ze huraaaa postavime lacno a aj ked skoro na vsetko boli zlavy tak ani nahodou sme sa do tej sumy nedostali.a uz vobec nie s nabytkom :-):-) A stale tvrdim ze ak zapocitate naozaj vsetko co ku stavbe patri tak tuto sumu presvihnete. To znamena dochadzanie autom na stavbu benzin napr,varenie rodine ak pomaha,vsetky pripojky kolky na papierovacky,stavebna buda,furik,kadibudka,navrtanie studne,potrebne naradie atd je toho mega vela... Toto ludia vobec nepocitaju a pritom su to neskutocne prachy
Odpovedať
@mima1 ja s tebou suhlasim, my máme rozpočet na dom 70 000, užitkova plocha 164m2 plus terasa, teraz ideme ťahať mury, všetko si robime sami, len občas nejaká vypomoc platena, zatial sme platili za prácu 170€ a ostatne len materiál a už sme prešvihli moj rozpočet čo som mala na základy.....takže už ten dom vidím tak že skor 80 000 to vyjde. Tiež zaratavam aj všetko náradie čo sa muselo kupiť, plus pivo, minerálky, benzin neratam lebo to by potom vyšla ešte iná cifra :-o
Odpovedať
@bacinko a v akom štádiu ste momentálne a na akej sume?
Odpovedať
@bacinko hovori sa tomu snivajte s nami, ked budes mat hotovo potom si vsetko zrataj a som zvedavy aka suma Ti vyjde aj s nabytkom.
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 My máme teraz 50 000 aj s garážou. Všetko svojpomocne..
Odpovedať
Profilova fotka
@hop377 @sorca24 @mima1 pyta sa na stavbu doma, nie co vsetko okolo toho, my stavame na pozemku kde vsetko je este aj stary dom kde nanansame vsetky sprostosti furiky mame, aj lopaty,a jasne ked budes pocitat vsetko este aj benzin a stravu tak sa nezmestis ani nahodou... Mame okna strechu elektriku a vodu a kanalizaciu suma 25000 ale vsetko svojpomoc a znamy ked si to das na kluc niekomu tak toto sumu zaplatis len za mur a strechu.. My podla projektu mame rozpocet na 124000 no za tu sumu postavime dalsie dva keby sme ich mali urcite chodnik a vonlajsiu upravu uz do 50000 nevojde...
Odpovedať
Profilova fotka
A zabudol som este aj zateplenie EPS 10cm je vtej cene
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ak nad 80m2 a aj s fasadou a aby sa tam dalo zit ta tak tazko.
Odpovedať
určite sa da len je to tvrda svojpomoc, ja viem minimalne o troch co postavili- material stredna trieda dom do 100m2, do 50 000, ale samozrejme jedna sa cisto o dom byvanie bez terenných uprav ci chodnikov- to sa da postupne z vyplat pomalicky,
Odpovedať
Neviem, prečo sa tu stále niekto hrá na veľmi múdreho, jasné, že sa dá postaviť dom za 50 000, ak staviate svojpomocne s jedným dobrým murárom ako my, všetko sa dá my chceme bungalov 11,5x7,5m + 6x5m terasa a architekt nám povedal že keďže je katalogová cena 61 000€, kde je 40%práca tak mi sa musíme vmestiť do 38 000,nepreháňajte tu všetci, jasné že sa dá tento istý dom postaviť aj za mil.€, ale záleží od možností.
Odpovedať
Samotný dom za 50 000 sa da postavit, neviem ci aj zo zariadením to asi nie, ale 4i bungalov s kupelnou sa da a kludne aj 120m2. A to nie svojpomocne ale normalne dodavatelsky, nieco sam ale nie vela, a materiali kvalitne ziadne polske ani nic take. Nepocuvaj tu stavebne firmy a predajcov izolácii ktorý balamutia verejnosť aby zarobili.
Odpovedať
Ja to skor vidim tak, ze ti ktory tvrdia ze sa a postavit dom do tejto sumy su zvacsa ti ktori bd len planuju stavbu, pripadne su v len stadiu hrubej stavby. To je doba ked su ludia este optimisti, stavba rastie a naklady su pomerne male. Som zvedavy aku cenu by uviedli po dokonceni a nastahovani, ak zarataju vsetky naklady.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavba1 @pomiuk Tak si to zrátajme - základy + múry + strop +krov + krytina = môže byť tak do 50.000,-€. Ak pripočítame okná a žalúzie + elektriku+ vodu a odpad+kúrenie +potery+ krb+ stierky +obklady a dlažba + SDK + maľovka +podlahy + sanita +interiérové dvere +osvetlenie = ďalších cca 40.000€ A to ešte nepočítam nábytok + terasu+ altánok+ zateplenie+ vonkajšie omietky+ chodníky+ brány a ploty+ záhradné úpravy, čo odhadujeme na ďalších cca 40-50.000€. Nepreháňam, píšem realitu - čiastočná svojpomoc, dom 160m2, kvalitné materiály žiaden luxus.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavba1 @pomiuk @hop377 @ve_ki svojpomocne staviame 4 izb bungalov,coskoro bude dokonceny.....vmestime sa do tejto sumy...materialy nemame najlacnejsie,taky stred..
Odpovedať
Profilova fotka
@kapa34 Otázne je čo znamená dokončený - pre niekoho komplet aj s kuch. linkou a vybavenými kúpeľňami, interiérovými dverami a osvetlením a pre niekoho len holodom. A za ďalšie koľko m2 má ten váš domček. Veď to tá svojpomoc - zlaté ručičky a more času, čo žiaľ nám chýbalo :-( Ak sme chceli zarobiť peniažky na dom a sťahovať sa od jari do zimy (9 mesiacov), tak sme museli makať v práci na 200% a tým bolo menej času. Ak by sme chceli ušetriť na cene za prácu a zosekať aj ceny materiálov, tak na to treba hlavne čas a to by sme stavali určite dlhšie ako 2 roky a ak by sme sa chceli s komplet hotovým domom pripraveným na bývanie vmestiť do 50.000€, tak by sme museli byť kúzelníci, alebo bol menší ako náš bývalý 3 - izbový byt. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@ve_ki dokonceny, mala som na mysli: uz aj s kupelnou,dverami a kuch linkou,so spotrebicmi, s osvetlenim...bez uprav v exterieri,toto nemame zatial poriesene...az po nastahovani sa bude riesit vonkajsok.. Partner ma ano zlate rucicky,je velky pedant-takmer vsetko robi sam,a ano stoji nas to kopec casu,ale aspon nie more penazi.Nas dom ma 11 x 11m....no uzitk plocha je tusim cca 96 m2..nejako takto
Odpovedať
@kapa34 nuz drzim palce nech Vam to vyjde, ale poprosim hod sem celu sumu po nastahovani aj s fasadou. ;-)
Odpovedať
@ve_ki ale my sme sa tu bavili o polovičnom aký chcete vy
Odpovedať
Základy 3000€, murivo+práca máme /3327+700€/, strecha 3000 + krovy 1400 + práca 1800 = 13 227€ je to reálna hrubá stavba, strecha Bramac, mater. Ytong, beton C16/20 Neviem čo ľudia robia na HS za 50 000€?????My sa zmestíme aj s dokončovacími prácami do 40 000€!
Odpovedať
Domček má 85m2
Odpovedať
Profilova fotka
@hop377 my bývame od minulého augusta, čiže dom v plne obývateľnom stave (zvnútra úplne dokončený, zvonka je zateplenie a kleber, omietka zatiaľ chýba). zastavná plocha 108m2, bungalov, svojpomocná výstavba. dom v takom stave ako je k dnešnému dňu (čiže vrátane kuchynskej linky, zariadenej kúpeľne, zateplenia atď.) nás vyšiel 48 500 eur (bez nábytkov len s tou linkou). nerátam do toho rôzne poplatky, prípojky, náradie, exteriér, keďže toto sú podľa môjho názoru ešte premenlivejšie položky ako dom, nakoľko niekto má prípojku už privedenú k pozemku, niekto má vodovod, niekto sudňu, niekto ťahá elektrinu 150 metrov, niekto si náradie požičia od rodičov, iný musí všetko nakúpiť...
Odpovedať
Profilova fotka
@kapa34 Práve preto treba napísať všetky fakty, tak ako si ich teraz už uviedla :-) Lebo v úvode je otázka, či sa dá postaviť 4- izbový bungalov za 50.000,-€ . Nič o rozlohe, dĺžke prác, svojpomoci / firma, predpokladaných materiáloch... Ide o to, aby ľudia nemali veľké oči a potom nedopadli ako jeden náš známy, ktorý si tiež po presviedčaní z MS nahováral, že sa v pohode zmestí do takej sumy a nebude musieť brať úver a napokon sa mu to aj tak predražilo a na zariadenie a fasádu už musel brať úver a priškrtiť rodinný rozpočet :-( .
Odpovedať
@kapa34 @ups @ve_ki takze ked si zosumarizujeme vysie uvedene prispevky, tak zatial tu nikto nepostavil bungalov do 50000,- Evri. Za postaveny dom by sme mali brat dom dokonceny, teda aj s pripojkami a fasadou, pripraveny na nastahovanie. Exterierove upravy, ploty a naytok neratajme kdeze zavisia od velkosti a typu pozemku. Som zvedavy ci sa najde niekto kto realne postavil do uvedej sumy
Odpovedať
No my staviame dom 165 m2, je to 4izbový bungalov s dvojgarážou, teraz ťaháme mury, všetko robime sami, pomáha nám len 1 kamoš murár, ktorý nám robi na stavbe asi tak 3 -4 dni v mesiaci, Základy stáli cca 7500€, tehly 4000€, plus malta a neviem čo ešte, ale spolu so strechou budeme na sume asi 35000, podotýkam je to tvrdá svojpomoc , materiál sme mali lacný, lebo sme brali od stavebnej firmy a ona ma nižšie ceny ako bežne stavebniny. Aj ja som bola naivná a myslela som si , že náš domček by sme mohli postaviť do 70 000, ale teraz vidím,že sa do toho nezmestíme.... :-(
Odpovedať
Otazka ci sa da postavit dom do 50 000 je naivna. Dovodom je ze na tuto otazku da odpoved jedina rozpoctar stavieb, ktory by na uz hotovy projekt vypracoval polozkovite ceny a nasledne by sa robili kompromisy v cenach (zlavy, iny material ci vyrobok), taky rozpocet stoji par stovak. Takze tam sa treba obratit. Aj dva podorysne rovnake domy mozu sa lisit v cene o niekolko 10 tisic predsa. Toto su otazky ako pred vstupom do vztahu ci svadbou... bude dobry(a) partnerka, nebude zahybat, vydrzi to so mnou...? Zistite jedine ked do toho pojdete. Pri rozpocte viete aspon okruhlu predstavu ale stavat dom s cielom aby som sa zmestil do 50 000 nie je dobry napad. V lokalite kde byvam realitak nedavno povedal ze viacero takychto domov sa predava lebo ludia isli do toho ze chcu mat dom ale za malo penazi ale bohuzial utrapy so stavbou dohnali vztah do rozvodu. Takze treba sa skor pytat ako postupovat ked presvihnem rozpocet a co to urobi s rodinnymi financiami a vztahom. Hned potom si stanovit strop za kolko mozem postavit a tomu usit projekt, nikdy sa to nerobi naopak k projektu nasit cenu. @sorca24 myslim ze toto nie je typ domu kde by clovek mal rozmyslat ci sa dostavia za 50 tisic (165 stvorcov + dvojgaraz).
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?