Dá sa postaviť dom s rozlohou 170m2 za 70 000€?

Viete mi poradiť či sa sa dá svojpomocne postaviť dom pre 4 člennú rodinu za 70000€? Pozemok už máme zakúpené. Dom by bol jednopodlažný, s plochou strechou. Vopred ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stavbadsokolie NIE. Ani z dreva, ani z tehly, ani z materiálu ISOSHELL... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme na tom podobne, ale mame projekt na dvojpodlazny 135 m2 uzitkova plocha a budeme stavat ciastocne svojpomocne a tajne dufame za sa vmestime do 90 000 ale uz aj so zariadenim, teda komplet
Odpovedať
nie
Odpovedať
Vynásob si akékoľvek číslo z intervalu (600-1200 EUR)m2 a zatiaľ to nijako nevychádza. Ale skôr popremýšľaj či potrebujete až 170m2, či by nebol lepší menší, prípadne poschodový, kedy poschodie dostaviate, až ak sa opäť trocha nadýchnete...... Ono v panelákoch žijú v pohode 5 členné rodiny na 64m2.
Odpovedať
Ludia zobudte sa šak ked si iba zrátate materiál tak budete na sume 90,000 a ešte ktomu 170m2 :D Ja mam 120m2 a niečo svojpomoc niečo firmy a budem rád ked skončím na 70000€
Odpovedať
mne to stale vychadza na 800EUR/m2 polo svojpomocne polo firemne :D a to riesim kadejake zlavy, a nevyberam najdrahsie veci, my mame 130m2 a budeme radi ak skoncime na 100 000€
Odpovedať
Každý sa raz pri stavbe zobudí a zahodí xls tabuľku s výpočtom ,že ho to vyjde na 50 tis :D .Vlastná skúsenosť.Tiež vychádzam s plotom na nejakých 120 tis....
Odpovedať
S plochou 170m2 sa pod 100k nevojdete ani omylom. A to budete mat okolo seba este stavenisko, takze exterier minimalne dalsich 10-15k.
Odpovedať
určite nie
Odpovedať
Profilova fotka
@stavbadsokolie skús byť trocha viac realista, m2 x minimálne 600€ a ďalšie roky záhrada, plot, chodníky, brány... Máme dom 172 m2 + zastrešená terasa, už som si to prežil, takže skutočne sa to nedá.
Odpovedať
@stavbadsokolie oznam vsetkym prestante trepat, ak chce da sa to - teoreticky!! Pyta sa na dom, nie chodnik, branku, bazen, travu... Chce to svojpomocne, chapete, cize vsetko sami. Mna stal dom cca 60k aj s tym ze som dal mozno 8k robosom a plocha je do 140m2. Ako viete ako dom vzyera, od toho zavisi strasne vela. Ty by si ale mohla zvazit velkost, pre 4 ludi je 170m vpomerne velkoryse, ak mas nizky rozpocet a chcete robit sami zmensi plochu 130-150max musi stacit ked na to nemas. Lebo ta hranica 70k je teoreticky mozna ale sialena.
Odpovedať
Material zaplatit musis, to neošališ. Vsetko zalezi na tom co vsetko si viete spravit sami.. Ale myslim ze 70000 je malo aj keby ste sa zodrali... @stavbadsokolie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ale do akeho stavu za tych 70 000€ , hruba stavba , holodom , komplet zariadeny .....
Odpovedať
Profilova fotka
@stavbadsokolie toto je naozaj vazne naivna otazka... to ako keby som sa opytal.., pretiahnem pocas svojho zivota viac ako 100 zien...??? ja viem ze chces pocut ze sa to da....... (myslim ten dom.... ) ano aj tych 100 zien sa teoreticky da...., ale ako vy na juhu casto hovorite..., treba vyskuuusat... a ked to dokazes..,potom napis svoje skusenosti a poznatky..., a prepises dejiny modrej strechy.. :) cize moja odpoved... : ano.., vyskusaj.... :)
Odpovedať
Absolutne klucova otazka pri stavbe domu: "Kolko mam penazi a aky velky dom si mozem dovolit" Ked mate 70000 (neviem ci chcete z tych penazi aj zariadovat a kolko veci si viete urobit sami), je podla mna rozumnejsie a istejsie ist do mensieho domu... Mna samotny dom stal 85k ale ked som naratal aj papierovacky,zariadenie a exterier tak som skoncil na 130...
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms: 100 zien? iba? :-D :-D :-D
Odpovedať
@stavbadsokolie v KE momentalne stavaju ukazkovy dom na kluc... 120m2.... 69000€ ... za 70000€ ak budes vsetko robit svojpomocne s rodinou a kamaratmi v pohode to das
Odpovedať
Profilova fotka
Vidim, ze casto sa tu opakuje podobna otazka...Kedze staviam uz druhy dom, zo skusenosti viem povedat, ze 600 -1 200 eur za m2 byva naozaj realita. Ti co maju svojpomoc, robia skoro vsetko sami, zhanaju zlavy a pod.tak su na tej spodnej hranici... Ti co musia mat SF tak ako ja s nami je to horsie :-D Ano vzdy je to otazka do akej fazy domu sa za tuto cenu da dostat, ale ak sa bavim uplny komplet, zariadeny dom, zahrada, chodniky, plot, brana, terasa...a pod.tak dobra cena vyjde mozno niekde v strede toho co som davala... Je tu kopec stavbarov, ti co maju dom komplet dokonceny a maju este podrobny rozpis tak vedia potvrdit, ze sa nemylim... ;-) Moja odpoved je tiez NIE... PS. Ja som uz teraz k mojmu rozpoctu dala 20% rezervu a viem, ze budem rada ak to nepresvihnem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kamos sa rozhodol ze asi 150m2 plus garaz zvladne na kompletku (bez zahrady, plotu, bran a tak) aj s pozemkom za 50 000 :-D poprial som mu vela stastia
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k mozno ked ukradne material tak postavi :)
Odpovedať
@muskaat alebo si da postavit na kluc firme a moze kludne lezat doma :-))))
Odpovedať
@mackoke ... a potom dodávateľovi nezaplatí ako Váhostav.
Odpovedať
@mackoke Mozes dat info, kde konkretne v KE a ktora firma ? Ta cena je neuveritelne zaujimava, je to montovany dom?
Odpovedať
@peonko http://www.rodinnydom.net/ tam na prvej strane sa to meni v baneri .... je to Class 1 tam mas na mapke najdi si ano montovany dom ....
Odpovedať
@mackoke ...jasne, bez zakladovej dosky bez pripojok a tuto stranku poznam, ale uz som velka 😀
Odpovedať
jasne, že dá,ide o to aký materiál zvolíte, čo si viete spraviť sami, čo robí firma alebo majstri, my dvojpodlažny 204m2 a so všetkými papierovačkami, prípojkami, šrubami a klincami, ešte aj so zariadením kuchyne nie sme na tej sume (nerobila som dlho zúčtovanie, chýba tam ešte zateplenie domu aj fasada, ktorú sme práve dokončili) ale myslím, že aj s kolaudaciou sa do tej sumy zmestíme
Odpovedať
@peonko je mi jasne ze si velka.... Ja som sa bol pozriet ako to stavaju a rozpraval som s majitelom... povedal ze cele ho to bude stat komplet s povoleniami 69000€ .... takze asi klame majitel.....
Odpovedať
Nie, nedá sa.
Odpovedať
Profilova fotka
@iwetkaa ale mas dvojpodlazny, tu bola otazka na bungalov... ;-)
Odpovedať
Dá sa, ako to už veľa ľudí na MS dokázalo, má to ale jedno podstatné a dôležité ALE ! V dôležitých chvíľach treba zaťať zuby a oklamať samého seba že veď stačí aj plávačka za 0,5 odniekaľ zo skládky, stačí mať latrínu miesto WC a podobne... Berte prosím s nadsázkou lebo ma tu ukamenujete niektorí ... Proste keď zvolíš nižší než najnižší štandard tak to zvládneš ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?