Dá sa bungalov 1174 z Eurolinu postaviť do 90 000 eur?

Ahojte, paci sa nam Bungalov 1174 z Eurolinu a mame k dispozicii cca. 90 000 Eur. Rada by som vedela vas nazor,ci sa tento dom da za tuto sumu postavit aj so standartym ( ziadny prehnany luxus ) vybavenim. Stavat planujeme dodavatelsky. Velmi sa nam paci,ale vahame sa do toho pustit z obavy,ze by sme sa nezmestili do rozpoctu... :-|..budem vdacna za kazdy nazor. http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
1
2
Bojím sa, že sa nezmestíte ;-(
Odpovedať
No ja si myslím,že záleží aj do pozemku.Ak máš nejaký zlý terén-napr.do kopca,alebo zo spodnou vodou...proste ak budeš musieť dávať dom vyššie,tak tam hneď ide o dosť viac peňazí,a takisto ako ďaleko sú prípojky od domu.Možno by ste sa aj zmestili na chlpy :-) ,ale pozerám,že si z okr.Senec a tam už zase budú vyššie ceny.Najprv by som si dala naceniť cenu práce nejakým firmám,resp.živnostníkom.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to budeš stavať svojpomocne tak hádam hej.Musíš však tomu obetovať dosť veľa času. Počnuc výkopmy,betónom do základov...Všetko musíš mať dohodnúté vopred koľko začo a nič viac! Avšak záleži z čoho to chceš: tehla? Ytong? Porfix...?. Z vlastnej skúsenosti viem že ak zatlačíš na predajcu materiálu tak získaš celkom výhodne ceny! Len sa nedaj odbyť a daj si vypracovať cenové ponuky u viacerých aby si mohla porovnať a potom naných tvrdo pritlač.
Odpovedať
stanovka: no,so zakladovou doskou budeme musiet ist cca. 1 meter nad teren,cely pozemok je o tuto vysku "utopeny" oproti ceste, inak je rovinaty. Pripojky su hned na kraji pozemku. Uvazujeme o zakupeni projektovej studie a pribliznom naceneni firmami,kazdopadne ma zaujimal aj odhad ludi na fore.
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna sa zmestite v pohode...
Odpovedať
@spit svojpomocne nie,ale cas na vystavbu mame a ten by sme venovali prave vyberu materialu a dodavatelskych prac. Bude stacit na nacenenie projektova studia..? Lebo sa chcem prave vyhnut tomu ,ze kupim realizacny projekt a potom zistim,ze na ten dom nemame :-)
Odpovedať
@andyfoto to pocujem radsej, ako odpoved od "tommi_d". zatial je to 1:1 :-)
Odpovedať
@andyfoto zle si si prečítal zadanie, neplánuje stavať svojpomocne ;-)
Odpovedať
@fialka82,no to je prúser,1 m nad terén sme dávali aj my... :-(.Fakt sa to dosť predraží.My sme začínali tiež na vysnenej cene,no bohužiaľ nás realita prefackala....toto je len jedna vec,ktorá ťa vyjde o pár tisíciek viac ako tých,čo majú dom na 1 tvárnici.Takže,fakt by som si dávala najprv naceniť prácu.Myslím,že na materiáli sa dá vždy ušetriť,vždy ti dajú niekde s večšou zľavou alebo bez dph.Ale na práci neušetríš.Jedine na úkor kvality.No takže asi skor nepostavíš ako áno.Ale nehádž flintu do žita :-).Oplatí sa,dať si urobiť cenové ponuky.
Odpovedať
@stanovka Dakujem za povzdbudenie:-)..problem je,ze cenovu ponuku,ktora by sa priblizovala relite je asi dost tazke urobit bez realizacneho projektu.. ..a este jedna vec..v rozpocte na stranke tohto projektu je ustredne kurenie a kotolna ocenene na 14900 eur bez DPH,co je urcite suma za tepelne cerpadlo,ktore neplanujeme,tu by sme sa radi zmestili do cca 6000 eur s kondenz. kotlom....s navysenim sumy koli terenu a navazke zeminy pocitame,tieto naklady chceme ale zvladnut mimo sumu 90 tis
Odpovedať
fialka82,no tie ceny sa samozrejme líšia v reáli,niečo pridáš,niečo uberieš.To je jasná vec.No to máš pravdu,aj my sme si dávali naceňovať veci,až keď sme mali projekt.Každopádne ti držím palce a dúfam,že budeme sledovať tvoje albumy,ako ti rastie domček :-))))
Odpovedať
Profilova fotka
@fialka82 no si si ista ze ta suma za kurenie obsahuje cenu za tepelne cerpadlo? my mame od nich o dost mensi dom a kurenie je ocenene na 10 000 EUR a bez tepelneho cerpadla je v tom kondenzacny kotol... ono sa to cele nezda... ale tym ze je dom rozlozity tak sa tie rozvody dost tahaju ... a ak chces podlahovku tak ta cena je realna na tu plochu ako myslim tie zakaldy sa vam predrazia a tiez je otazka kde presne budete stavat... ja som z SC a vidim to staviame cca 18 km od mesta uz v inom okrese a veru ceny v SC su asi s vysokohorskou prirazkou... a je jedno ci ide o pracu alebo o material
Odpovedať
Článok sa načítava...
kamaratka ma podobny dom v TT, miesto garaze dalsiu izbu stavali vsetko dodavatelsky, len si riadne vyberali, mury ytong lambda interier - taky standard bez okolia, plota, zamkovej dlazby... sa zmestili do 80 tisic eur
Odpovedať
@fialka82 ahoj. podľa mňa určite nie, my čo sme si vybrali domček tak pri katalogovom projekte je napísaná suma na svojpomoc 66 000 a naši známi ktorí tento domček stavali tiež svojpomocne dali zaň (už zariadený) cca 84 000, takže samotná stavby mohla zhltnúť tých 66 000 ako to vypočítali tí ropočtári, a nebolo to v bratislavskom kraji kde sú podľa mňa dodávateľské služby dosť drahé |-| . tí rozpočtári z eurolinu vedia aké sumy tam píšu. do tej sumy by ste sa zmestili iba ak by boli všetci tí dodávatelia vaši veľmi dobrí známi a dali vám všetko v poriadnej akcii. ale budem držať palčeky by vám to vyšlo ;-) domček ste si vybrali veľmi pekný.
Odpovedať
@maznacik007 niesom si ista,v popise projektu sa TC spomina ako varianta...ale dat 540 000 Sk na ustredne kurenie a kondenz. kotol v takom domceku (lebo nieje nejak extra velky ) sa mi zda fakt prehnane
Odpovedať
@andrejka89 dakujem za odpoved. Nejake kontakty máme,cast materialu by sa urcite dala zohnat vyhodnejsie,ale aj to sa bojim ze nebude stacit..bude to tazke rozhodovanie :-|
Odpovedať
@fialka82 ak pojdes meter nad zem na zakladoch co su 4DT cca pocitaj ze zaklady budu drahsie ako taky co stavali na 1DT. skusenost! nechcem ta odradzat ale myslim ze 90tisic stacit nebude. mozno ak by ste usetrili ze by ste si vytiahli mury a co najviac porobili tak by to bolo LTT ale neratala by som tam kuchynu a ine veci k nastahovaniu. vidim to tak ze skus pohladat niekoho kto by toto realne nacenil. tieto katalogove ceny su pocitane len z brucha a asi hodne davno... neplatia pre cele slovensko....
Odpovedať
Profilova fotka
ono mozno samotna uzitkova plocha nie je velka ale obostavana je dost velka... no ved uvidis... ja osobne mozem porovnat len co sa tyka tych nakladovych poloziek... my staviame kompakt 602 / zaklady uplne v pohode na jeden rad tvarnic/ robime s partiami plus nieco svojpomocne nastastie robime z domu cize sme schopny ist v pohode takmer hocikedy na stavbu, material zhaname ako sa da... vyhodu mame v tom ze mame cash peniaze a nepotrebujeme doklady a pod./ a pri nasom dome je cena materialu bez DPH 60 000 EUR... ja ratam ze nas to nakomplet vyjde tak do 65 000 EUR komplet ono sa to nezda ale tie dokoncovacky su prave najdrahsie.. hruba stavba sme sa zmestili do 32 000 EUR kamaratka stavia pri Senci takym sposobom ako chces aj ty a oni sa na tie sumy nechytaju... a uprimne ak das podla projektu krb, komin, kotol a podlahovku tak sa ti v pohode tych 10-12 000 EUR narata... podotykam ze sme uz vo faze kedy ceny za dokoncenie viem odhadnut velmi presne...
Odpovedať
@fialka82 podl amojho nazoru sa nezmestite...najrhorsie budu dokoncovacky a posledne dotahovakcy ako omietky, sierky, malovanie a potom osvetlenie ak nechcte mat ziarovku zo stropu vysiacu ziarovku. malovanie dalsie vec. my sme na 120m2 minuly 150kg primalexu, 10litrov farby a niekolko pixli penetraku, to to je len a priklad...potom palvacka a listy prechdoove listy...ak to chcete vsetko dodavatelsky tak to bude o moc drahe....skorej ak mate moznost volenho case by som rieisl dost veci svojpomocne a usetrite dost financii. vykopy, betonaz zakladov a dosky by sm rieisl svojpomocne a stavbu hrubej stavby dodavetelsky, kuerenie voda elektrika rozovody dodavatelsky, strecha dodavetelsky, omietky ak nie ste velmi zrucny tiez....zbytok sa da svojpomocne nezda sa to ale tie prace su uz drahsie nez material a to nevravim o kupelkach a odkladacoch
Odpovedať
dakujem vsetky za odpovede a nazory. andrej0: no z toho vsetkeho si svojpomocne trufame max. na malovky a este nejake jednoduchcsie dokoncovacky...na svojpomocne kopanie zakladov a betonovanie nemame kapacity :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@fialka82 ahoj. podla mna sa zmestis. ale samozrejme ako tu je uz pisane tak dost zavisi od terenu pozemku atd... ale podla nasich skusenosti - uz nam chybaju len podlahy a sme hotovo- ti poviem ze postavit neni problem, ale potom zariadit. kuchyna pocitaj 5 000 e, kupelka skromna, mala 1500 e, podlahy, zaclony, koberec, sedacka 1000 e ........... ba povies si ze nebudes kupovat lacne nekvalitne veci a zrazu sa to vysplha do takych sum ze az... takze postavit urcite postavis, ale ci aj zariadis tak to neviem. :-|
Odpovedať
@fialka82 no malovky to je robota tazka sama o sebe viem co vravim tyzden som "cural" primalex a ruky ma boleli statocne... kopanie je lacnejsie kd is zavolas niekho s bagrom a zaklady ti urcite pomozu z okolia rodina lebo znamy ale je to na vas...lebo tieto prace su vzdy dost drahe cez firmu @andy03 suhlasim a ked sa dostanu k zaclonam to bude super....dobre su v ikae za 2,6€. zariadenie je to najrhosie...jo a kuchyna, jedlaensky stol, obyvackova izba a izby a dalsie veci to su tisice €
Odpovedať
Profilova fotka
já myslím, že pokud jste na uplne rovnem pozemku, tak se takový dům za cca 90tis postavit dá, ale bude to holý dům - bez jedineho kopnutí na zahrade(bez chodníčku, prijezdovky, bez terasy - proste nic) a nezarízený,... s podlahou tak za 300kc za metr max.... coz podle me neni takovy problem, koupi se malinka kuchyn v ikea, aby se dalo kde uvarit, postel, aby bylo kde spat a nejakou dobu se to vydrzi, nez se zase nasetri. akorat vidim problem v tve vete : " ziadny prehnany luxus " za ty penize nebude vubec zadny luxus!!! ale nejlevnejsi koberec, bez rolet,.. mozna i s zarovkama v objimce... ale postavit se urcite da, ja bych do toho sla - nám to asi taky nedá na vybavení :-D
Odpovedať
Profilova fotka
HS, kurenie, podlahy,kupelka - to date urcite. Kuchynu, mozno este tiez...ale dost pochybujem ze sa zmesti aj nabytok do toho. A ako aj ostatni hovorili, zalezi od pozemku.
Odpovedať
Ahojte, myslím že si treba vyhrnúť rukávy a idete na vec, staviame svojpomocne dodávateľsky tiež bungalov euroline 667 a zatial tuším 42 tis €, a to mame hrubu stavbu, okna elektriku, vodu kanalizáciu a spotrebice pokupene do domu ..... kuk na foto blog a este ratam cca 3500 - 4500 € podlahové kurenie a omietky cca 1500 €, takže ak máte pozemok tak už len makať :) pevne verím že máš velku rodinu a dobrých priatelov :) R a K ,
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
osobne si myslim ze sa zmestite, ale musite najst dodavatelov samozrejme nie drahu firmu a s tym, ze dovolia, aby ste si material zabezpecili sami a tahat vsetko s cenou nizsie. My tak tiez ideme stavat, partia robotnikov, sikovny sef nad nimi, material berieme tak ze si vzdy s tym stavebnikom porovname kto zohnal lacnejsie a podla toho budeme brat a ideme to tahat nizsie. Drzim paste, nech sa podari :-)
Odpovedať
dakujem vsetkym za prispevky...je mozne,ze by sme sa nakoniec zmestili, ale už sa obzerame po lacnejsej alternative...
Odpovedať
@fialka82 ja by som to na vašom mieste riešila iným domčekom..s trošku nižšim rozpočtom...trebarz dom bez garaže a neskor riešila pristrešok pod auto...my mame podobne dom 10x13 Nepodsuvam ti projekt ..len priklad: podobny domček rozmerovo 9x12,75..trošku menšie izby ale cenaˇna kluč 83 965e Najdete domčeky do 90-100tis...radšej by som išla touto cestou a od niektorych narokov ubrala Lebo ak tam ozaj neplanujete svojpomocne pracovat tak by som sa neutešovala s cenou 90.tis., čo sa tyka kurenia, su aj ine aleternatívy...
Odpovedať
http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?